Problemy z WP7

  • 15 Odpowiedzi
  • 7221 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline ahmedsaid

  • *
  • 55
  • Sprzęt: HTC HD2
Problemy z WP7
« dnia: Styczeń 15, 2011, 18:07:01 »
Panowie zainstalowałem WP7 na Leosiu i mam problem .
Otóż Leon sie samoczynnie restartuje od czasu do czasu , powiedzmy po godzinie-dwóch uśpienia , i tak w kółko - czasami WP7 w ogóle się nie włącza tylko miga DFT, czarny ekran i zapętla sie reset .
Drugi problem jest z uśpieniem - kiedy go budzę nie ładuje się szybko - czasami to zajmuje pare sekund czasemi nawet pare minut - albo po prostu samoczynnie się wyłącza .
Jak się restartuje telefon to znikają wszystkie informacje - jak po HR - po ponownym restarcie dane wracają .

Ogólnie to system jest niestabilny i troche zacina przy uśpieniu-budzeniu .

Jeżeli kogoś interesuje przebieg instalacji to :
-task29
-instalacja 1.66 z karty pamięci - usunięcie HSPL
-Inslatalacja HSPL
-Zmiana radia na 2.15...
-Instalacja MAGLDR 1.12
-Instalacja WP7

Wszystko przebiegało sprawnie , przy instalacji 1.66 z karty pamięci (szary ekran i ładowanie systemu ) ekran zgasł , nacisnąłem klawisz , pojawił się szary trójkąt z wykrzyknikiem - ładowanie zaczynało się od nowa i wszystko było już wporządku .

*

Offline szakus

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • HD2 Rulezz ;)
    • HTC HD2 Blog
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2011, 19:05:56 »
W instrukcji od DFT była informacja że niektóre karty są niekompatybilne i mogą wywoływać restarty urządzenia, jakiej firmy masz kartę ?
Cytuj
NOT all SD Cards are compatible with WP7.
If your card isn't compatible with WP7, it won't be used for data storage or
it may cause random reboots.

hTc HD2 "Leo"
quietly amazing

*

Offline ahmedsaid

  • *
  • 55
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2011, 19:25:01 »
Oryginalną kartę, tą dołączoną do leona . Mogą byc z nią takie problemy?

Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:06:13 »
Tak miałem identyczny problem i do tego nie czytało mi karty bo ją po prostu WP7 zablokował i tyle... :police: Ta dołączona 2GB jest niekompatybilna, na szczęście na chacie miałem drugą 2GB id Kingstona i wszystko miodnie lata :D

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:11:07 »
tez bym stawial na karte pamieci, ja mam samsunga class 6 8GB i od 2 dni go nie resetowalem, i zapiepsza az milo patrzec
windows phone 7

*

Offline ahmedsaid

  • *
  • 55
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:41:19 »
WP7 wpierw formatuje kartę potem dzieli je na dwie partycje - jedną 200mb widoczną - a drugą 1600mb niedostępną .
Próbowałem pare programów ale najlepszy wydaje sie SDFormatter - najprostszy i spełnia swoje zadanie .
Wydaje się że rom jest jeszcze troszke niedopracowany bo i bez karty pamięci czuc 1-2sekundowe przycięcie w trakcie budzenia .
Porównując do tego jak miał działac WP7 na oryginałach to jeszcze troche brakuje .
Mam nadzieje, że dopracują trochę stabilność i szybkość - wtedy system zagości u mnie na stałe :)

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2011, 21:55:18 »
... - jedną 200mb widoczną - a drugą 1600mb niedostępną....

a jak ktos ma karte 8GB to gdzie pozostale 6??:D:D

200MB jest widoczne a pozostala czesc nie
windows phone 7

*

Offline tattoo-hh

  • 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2011, 22:22:21 »
Też miałem problem z uruchomieniem i ciąglym restartem . Myślałem że to  karta (San Disc 2GB) , nonstop się restartował i nie chciał wystartować . Pojawiały się cyferki 1234 , a potem go go go ! i restart.Wyczytałem gdzieś , że gdy tylko zaczną pojawiać te cyferki 1234 należy przycisnąć naraz volup+voldown i postępować dalej jak na ekranie . Potem pokazały się jakieś żółte napisy , coś zaczęło się ładować i odpalił - oczywiście porównałem co i jak z moim HD7 i praktycznie żadnych różnic po czym szybciutko wróciłem do WM 6.5 . Ogólnie syf totalny ten WP7 i brak słów , by cokolwiek dalej pisać.Nie ma jak to poczciwy leoś z romem od Bysia :)
[DAF] BOYPPC SHIFTPDA GINGER 2.3.3 V7

Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2011, 22:47:42 »

Wydaje się że rom jest jeszcze troszke niedopracowany bo i bez karty pamięci czuc 1-2sekundowe przycięcie w trakcie budzenia .


Używam od 3 dni i nie zauważyłem podobnych objawów.

Za to przy intensywnym klikaniu w markecie zdarza się, że przestaję mieć do niego dostęp. "Wywala" mnie na ekran główny i nie ma możliwości uruchomienia Marketplace. Pomaga dopiero restart. Zdarzyło się komuś?

EDIT: Zachowanie Marketplace jak powyżej dotyczy chyba generalnie WP7 nie tylko w wersji na HD2.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 10:55:35 wysłana przez totmacher »

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2011, 11:18:50 »
Zdarzyło się komuś?
Znany błąd w WP7.

Polecam przeczytanie listy znanych błędów: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=836373

Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2011, 23:02:57 »
Zdarzyło się komuś?
Znany błąd w WP7.

Polecam przeczytanie listy znanych błędów: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=836373

Dzięki. Swoją droga lepiej nie czytać tej listy bo się odechce używać :)

*

Offline Mateunio

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • BMW E34 Driver
  • Sprzęt: SGS III 20GB
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2011, 18:49:40 »
Flashuje HD2 Na WP7 z karta pamieci 8GB 4class w FAT32. i telefon mi z karta sie resetowal na logo DFT jak wyjalem karte odziwo poszedl od reki. Wiec foramtuje ja SDFormatterem z wszystkimi opcjami. Jak ja teraz wlazo to czym sprawdzic odpocz zune'a czy ja czyta?
Tylny naped jest jak sex. Po co jechac na recznym, jak mozna dac w piz*e

*

Offline Zenk

  • *
  • 82
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2011, 19:45:46 »
w settings / about
zobacz ile masz dostępnej pamięci [Total Storage]

jeśli są GB to znaczy, że ją widzi:)

ale zobaczy ją tylko jak zrobisz Hard Reset

*

Offline Mateunio

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • BMW E34 Driver
  • Sprzęt: SGS III 20GB
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:21:01 »
Niestety bez znaczenie czy formatuje pod Win7 czy SDFormatter telefon z wlozona karta sie resetuje a bez karty ladnie startuje.

Any ideas?
Tylny naped jest jak sex. Po co jechac na recznym, jak mozna dac w piz*e

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:30:57 »
wychodzi na to że coś nie tak z kartą pamięci, telefon z WP7 na pokładzie podczas pierwszego uruchomienia i tak formatuje i jednocześnie szyfruje katę pamięci aby mogła być używana tylko z tym jednym urządzeniem, więc formatowanie karty wcześniej mija się z celem, w moim przypadku po uruchomieniu WP7 sformatował mi kartę pamięci a miałem na niej dwie partycje (FAT32 i ext4) tworząc jedną łączną, aczkolwiek po pierwszym uruchomieniu po upływie jakieś 10 min telefon się sam zrestartował, więc wykonałem HR  i problem zniknął

*

Offline Mateunio

  • ***
  • 429
  • Płeć: Mężczyzna
  • BMW E34 Driver
  • Sprzęt: SGS III 20GB
Odp: Problemy z WP7
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 19, 2011, 21:58:09 »
Heh... Karta kupiona we wtorek, klasy4. GoodRam 8GB. :/
czyli odpada?
Tylny naped jest jak sex. Po co jechac na recznym, jak mozna dac w piz*e