[WP7] WP7 w Leo

  • 68 Odpowiedzi
  • 29152 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

tomwil

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 25, 2010, 13:02:43 »
Windows Live jest w przypadku WP7 jak gmail w Androidzie. Mało co bez niego zrobisz.

*

Offline sthEn

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
    • sthen.info
  • Sprzęt: iPhone4
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 25, 2010, 13:54:57 »
Mi w systemie wystarczy w sumie funkcja dzwonienia, wysyłania SMS, oraz własne konto mailowe i synchronizacja z Exchange, także to powinno chyba działać. Szkoda jednak MarketPlace, bo raz na jakiś czas się w sumie przyda jakaś aplikacja dodatkowa.
iPhone 4 16GB
- iOS 6.1.3

*

tomwil

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 25, 2010, 14:03:57 »
jaki jest sens wydawać kilka tysięcy na sprzęt, z którego funkcji będziemy wykorzystywać jakieś z 10% ??? Nie kumam tego....

*

Offline sthEn

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
    • sthen.info
  • Sprzęt: iPhone4
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 25, 2010, 14:33:25 »
Istnieje niestety niechlubne pojęcie 'gadżeciarza' w naszej małej bananowej republice. Chciałem duży ekran, oraz przepiękny design, proste.
iPhone 4 16GB
- iOS 6.1.3

*

tomwil

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 25, 2010, 14:39:19 »
w sumie to lepsze niz zakup PDA z WP7  o ile sprzęt z WP7 dalej będzie się zaliczał do PDA...

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 26, 2010, 10:28:12 »
Mi w systemie wystarczy w sumie funkcja dzwonienia, wysyłania SMS, oraz własne konto mailowe i synchronizacja z Exchange, także to powinno chyba działać. Szkoda jednak MarketPlace, bo raz na jakiś czas się w sumie przyda jakaś aplikacja dodatkowa.
ChevronWP7 tak nazywa się aplikacja która umożliwia odblokowanie naszego urządzenia z Windows Phone 7. Dzięki niej będziemy mogli instalować aplikacje niepochodzące z Marketplace.
:D :D :D :D
Leon i Antek w jednym stali domu.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 26, 2010, 19:09:25 »
ChevronWP7 tak nazywa się aplikacja która umożliwia odblokowanie naszego urządzenia z Windows Phone 7. Dzięki niej będziemy mogli instalować aplikacje niepochodzące z Marketplace.
:D :D :D :D
Tylko ciekawe skąd je wieźmiesz - te aplikacje, najpierw musi powstać jakieś repozytorium z aplikacjami pod WP7, a potem ktoś musi tam je wrzucać.:
Cytuj
Of course we still need an alternative Martketplace to distribute said software, much like Apple's Cydia. We imagine that this won't take too long, leading to rapid growth in the home-brew community for Windows Phone 7.
Źródło ww. newsa: http://wpcentral.com/windows-phone-gets-unlocker-enables-app-sideloading-home-brew-software
Ale najważniejsze to, jest to, że M$ musi na to przyzwolić tzn. nie iść do sądu z twórcami i osobami udostępniającymi oprogramowanie notabene pirackie w ich odczuciu. Tak więc polecam przeczytanie tego:
Cytuj
Wbudowane w systemy Windows rozwiązania mające na celu wykrywanie nielegalnych kopii wielokrotnie były tematami dyskusji. Microsoft wielokrotnie był krytykowany za niską niezawodność tych rozwiązań i sytuacje, w których legalne kopie uznawane były za pirackie. Krytyka dotykała także ograniczeń swobód konsumentów w dokonywaniu zmian w konfiguracjach swoich komputerów. Okazuje się, że takie rozwiązanie zastosowano także w systemie operacyjnym Windows Phone 7, przeznaczonym dla smartfonów.
W oprogramowaniu znajduje się mechanizm Genuine Software Checker. Sprawdza on zgodność zaszytego w każdej kopii systemu prywatnego klucza, z jego odpowiednikiem, przypisanym do konkretnego urządzenia. Klucz sprzętowy zapisany jest gdzieś na płycie głównej i dostęp do niego ma Windows Phone 7, który co jakiś czas sprawdza czy nie uległ on zmianie.

Jeżeli Genuine Software Checker uzna, że sprzętowy klucz jest inny niż ten, który znajduje się w systemie, to użytkownik straci dostęp do części usług, takich jak np. Xbox Live, Marketplace czy Zune. System będzie wyświetlać też komunikaty o tym, że płyta główna smartfonu musi zostać wymieniona na nową. Niezgodność kluczy wymaga też dokonania ponownej aktywacji konta. Istnienie mechanizmu zostało potwierdzone przez firmę HTC.

Teraz pozostaje tylko czekać, aż ktoś znajdzie "witaminkę", blokującą możliwość tworzenia i dystrybucji przerobionych wersji systemu Windows Phone 7.

Źródło newsa: http://pclab.pl/news43995.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 19:13:02 wysłana przez Budniu »

*

tomwil

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 26, 2010, 19:26:49 »
kolory pulpitu sobie pozmienia i dzwonki inne wrzuci...  :E jak w SE T-28 bodajże z 2002 roku  :E i tyla można było zrobić
ale to zawsze coś  :ok:

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 26, 2010, 19:46:30 »
No to pięknie, sprzęt za 3k zł z możliwością wgrania dzwonka i zmiany tapety :E Oby tak dalej Microsoft :ok: kilentów napewno przybędzie. :ohreally:

*

tomwil

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 26, 2010, 19:50:18 »
No to pięknie, sprzęt za 3k zł z możliwością wgrania dzwonka i zmiany tapety :E Oby tak dalej Microsoft :ok: kilentów napewno przybędzie. :ohreally:

przybędzie... gadzeciaży jest u nas dużo a i sprzęcik trendy... nie ważne, że Wizard miał większe możliwości personalizacji :mrgreen:
czasami żeby zrobić krok do przodu trzeba się cofnąć ... o kilometr  :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 26, 2010, 20:12:56 »
Co do gadżeciaży to się zgodze, a z tymi krokami to bym polemizował. Zasadniczo to póki co Leo jest sprzętem z najwyższej półki jeżeli chodzi o parametry nie odstając od tych najnowszych z WP7, a do tego daje możliwość pełnej personalizacji oraz praktycznie dowolnej instalacji programów. A do tego dołóżmy kwestię obsługi kart pamięci w WP 7 z brakiem możliwości przenoszenia na niej instalek programów ...
Jeżeli wszystko będzie szło w tym kierunku (żeby moje słowa się w gówno obróciły tfuuu), ale obstawiam, że WP7 jako zamknięty system (a na taki wygląda) odejdzie szybko w niebyt jeżeli M$ będzie sobie tak mocno roszczył prawa do autoryzacji czegokolwiek co ma na nim pracować. Wtedy może być tak, że cena Leo może poszybować do góry jako sprzętu w pewnym sensie uniwersalnego.

*

tomwil

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 26, 2010, 20:32:46 »
....zrobić krok do przodu trzeba się cofnąć ... o kilometr

@Budniu to było nawiązanie ironiczne do "One Step Forward, Two Steps Back (Kryzys w naszej partii)" Władimira Iljicza Lenina

ależ Wy dzisiaj poważni   :-|

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 26, 2010, 20:46:47 »
Nożesz nie wyczułem ironii :E ajmsory

*

tomwil

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 26, 2010, 20:50:18 »
tak się zastanawiam nad WP7 w Leo i problemach Cotulli ... czy czasami nie sa związane z Genuine Software Checkerem... jeśli tak to ciężko będzie to obejść w krótkim czasie... zbyt mało ludzi nad tym pracuje

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 26, 2010, 21:02:09 »
A ja to się zastanawiam wogóle nad sensem instalacji WP7. Póki co jest tyle ograniczeń dla tego systemu, że wygląda mi on na Nokię 3310, albo 3210 :-? Po jaką cholerę to wogóle na obecnym etapie rozwoju yego systemu cos z tym robić ? Niech to się najpierw rozwinie, żeby było wiadomoi czy wart, bo póki co IMO nie warto.

*

Offline Bartoszi

  • 6
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC Leo(HD2)
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 26, 2010, 21:46:48 »
A ja to się zastanawiam wogóle nad sensem instalacji WP7. Póki co jest tyle ograniczeń dla tego systemu, że wygląda mi on na Nokię 3310, albo 3210 :-? Po jaką cholerę to wogóle na obecnym etapie rozwoju yego systemu cos z tym robić ? Niech to się najpierw rozwinie, żeby było wiadomoi czy wart, bo póki co IMO nie warto.
Odwieczne pytanie "Po co?" i jedna zasadnicza odpowiedz "Bo można". Za każdym razem gdy je słyszę trafia mnie szlak. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytani po co każdy z nas kupuje taki telefon, bo nie wierze, że tylko po to aby dzwonić, SMS-ować, sprawdzać maile. Każdy na tym forum lub przynajmniej większość lubi grzebać w swoich telefonach kocha możliwości jakie im daje. Ja jestem jak najbardziej za aby port WP7 powstał na HD2. Bo narazie tylko można poczytać lub oglądać filmiki na youtubie. Wgram roma z testuję. Spodoba mi się to zostawię lub kupie HD7. Jeśli nie wrócę do WM6,5 i andka. Ale cholernie podoba mi się właśnie sama perspektywa wyboru. Założę się że jeśli była by możliwość wgrania na HD2 iOS nie jeden forumowicz zrobił by to z samej ciekawości.
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2010, 21:49:05 wysłana przez Bartoszi »

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 26, 2010, 21:59:11 »
A ja to się zastanawiam wogóle nad sensem instalacji WP7. Póki co jest tyle ograniczeń dla tego systemu, że wygląda mi on na Nokię 3310, albo 3210 :-? Po jaką cholerę to wogóle na obecnym etapie rozwoju yego systemu cos z tym robić ? Niech to się najpierw rozwinie, żeby było wiadomoi czy wart, bo póki co IMO nie warto.
Odwieczne pytanie "Po co?" i jedna zasadnicza odpowiedz "Bo można". Za każdym razem gdy je słyszę trafia mnie szlak. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytani po co każdy z nas kupuje taki telefon, bo nie wierze, że tylko po to aby dzwonić, SMS-ować, sprawdzać maile. Każdy na tym forum lub przynajmniej większość lubi grzebać w swoich telefonach kocha możliwości jakie im daje. Ja jestem jak najbardziej za aby port WP7 powstał na HD2. Bo narazie tylko można poczytać lub oglądać filmiki na youtubie. Wgram roma z testuję. Spodoba mi się to zostawię lub kupie HD7. Jeśli nie wrócę do WM6,5 i andka. Ale cholernie podoba mi się właśnie sama perspektywa wyboru. Założę się że jeśli była by możliwość wgrania na HD2 iOS nie jeden forumowicz zrobił by to z samej ciekawości.

Z tego co slyszalem to nie mozna potem przywrocic. I jak ju zainstalujesz to nie ma potem powrotu.
HTC HD2 LEO

*

Offline NarSan

  • ****
  • 580
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 27, 2010, 11:18:55 »

Z tego co slyszalem to nie mozna potem przywrocic. I jak ju zainstalujesz to nie ma potem powrotu.

jeśli tak, to na pewno jest to tymczasowe, bo jeśli powstanie/powstał port WP7 na LEo to jaki problem by wykombinować sposób na przywrócenie WM 6.5
HTC HD2
ROM: 3.14 WWE
RADIO: 2.15.50.14
PROTOCOL: 15.42.40.11U

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 28, 2010, 14:09:11 »
Zasadniczo offtopu nie będzie bo dotyczy WP7, ale jest to nakładka, emulująca WP7 na systemie WP 6.5 i 6.5.X (o tym drugim nie ma info w wątku głównym, ale osobiścia mam na takim i działa). Muszę przyznać działa całkiem płynnie. Polecam potestować choćby z cekawości. Obecna wersja to Host1.5 wystarczy zainstalować tylko ten plik.


Host V1.5 - WP7 UI for WM6.5

Źródło: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=685928
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 14:10:53 wysłana przez Budniu »

*

Offline witek77

  • 26
  • Płeć: Mężczyzna
  • HTC HD2 ukradli, obecnie Desire Z
  • Sprzęt: Desire Z, virtuous 1.0.2, advance kernel 2.2.0
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 28, 2010, 15:17:27 »
Ja również polecam przestudiować HOST 1.5 bo jest świetnie zrobioną nakładką. Płynnie działa itd. Może ona ostudzi wasz zapał do testowania WP7, bo właśnie dzieki tej nakładce przekonałem się że WP7 będzie porażką. Ja chyba jednak polubiłem windowsa za to co miał od początku do WM6.5 czyli możliwości i charakterystyczny interfejs (a raczej jego brak). Teraz przypomina to zwykłe softy producentów. Naprawdę polecam pobawić się 2 dni tą nakładką. Ilu z was to wytrzyma. Większośc nawet ma gotowane ROMy w wersji NO MANILA bo już manila przeszkadzała. Polecam zrobić sonde z 2 odpowiedziami. TAK i NIE. A pytanie to CZY NAKŁADKA HOST PRZEKONAŁA CIĘ DO INTERFEJSU WP7 :) Ja już oddaje głos na NIE.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 28, 2010, 15:23:03 »
witek77 odebrałeś w 100% trafnie moją intencję. Z WP7 zrobili zamknięty systemy, który przy 1Ghz procku i 8GB pamięci wbudowanej pozwala zmienić tapetę czy rodzaj dzwonka. Właśnie w tym celu dałem info o host1.5 - zanim kupimy PDA z WP7 można to ugryźć i sie skrzywić.

*

Offline mycior1

  • *
  • 56
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 3GS 16GB
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 28, 2010, 15:33:05 »
Ale płynność działania  jest świetna ;) w zasadzie nie ma się co dziwić z tak podstawową grafiką  i  "mnogością" funkcji. Niemniej jednak widać, że WP7 nie jest kontynuacją WM6.5 i starszych ;) spróbowali czegoś innego, ale chyba im nie wyszło :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 15:35:02 wysłana przez mycior1 »

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 28, 2010, 16:00:42 »
To jest temat zwykły?
Jak to się potem usuwa?
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 16:04:08 wysłana przez MrVampire »
HTC HD2 LEO

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 28, 2010, 16:12:38 »
Przez usuń programy.

*

Offline horde

  • ******
  • 2638
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Lg 2x, SGS3
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 28, 2010, 18:44:07 »
Nie mialem okazji testowac WP7, z tego co moge zobaczyc i wyczytac to jak na razie rzeczywiscie dosyc kiepsko wypada choc z drugiej strony to dopiero poczatki, ale mysle, ze to zludne i wyciagacie zbyt pochopne wnioski na podstawie nakladki, ktora wlasciwie oddaje tylko czesc tematu graficznego, a nie pelna funkcjonalnosc systemu i na tej podstawie przynajmniej ja nie bede podejmowal decyzji.
Inna sprawa gdyby sytuacja przedstawiala sie tak jak z Androidem, port a nie nakladka.
Ps: Zapomnialem dodac, dzieki za zapodanie linka, warto i z tym sie zapoznac :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2010, 18:53:05 wysłana przez horde »

*

Offline Barmanix

  • **
  • 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tekst osobisty
  • Sprzęt: HTC HD2, Galaxy SIII
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #55 dnia: Listopad 28, 2010, 20:32:16 »
Tylko ciekawe skąd je wieźmiesz - te aplikacje, najpierw musi powstać jakieś repozytorium z aplikacjami pod WP7, a potem ktoś musi tam je wrzucać.:
Prędzej czy później będą powstawać aplikacje...
Leon i Antek w jednym stali domu.

Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 28, 2010, 21:53:40 »
Pewnie że prędzej czy później będą powstawać aplikację. Sądząc jednak po działania M$ będzie to później i z pewnością nie będzie to tak dynamiczne jak w platformie Androida. Prawda jest taka, że ludzie nie cierpią ograniczeń. Android daje wolność wyboru, nie jest snobistyczne i mało dostępny, dodatkowo prosty w obsłudze. Gwarantuje to zarówno zaawansowanemu użytkownikowi czerpanie z niego korzyści jak i laikowi. M$ się spóźnił i drogo go to będzie kosztowało. Symbina popełnił dokładnie ten sam błąd. Błąd zaniechania i dziś prawie wcale się już nie liczy. Do niedawna używałem symbiana, później przesiadłem się na WM 6.5, a pół roku temu Anfroid na HTC DEsire. Android w zatosowaniach biznesowych jest ciężki, mało elastyczny nie to co WM. Jednak miesiąc temu dostałem firmowego HTC HD2 - szok...poczułem się jakbym się cofnął 10 lat do tyłu. Pierwszą rzeczą jaką zrobiłem to zainstalowałem Androida. A WM już go raczej nie dogoni. Może wersja 9 albo 10, bo na pewno nie 7 która już w dniu premiery byłą daleko w tyle.

*

Offline iiyama

  • *
  • 73
  • Sprzęt: HD 2
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 29, 2010, 10:05:04 »
dajcie inny link do pobrania do hosta 1.5

nie moge sie zalogowac na xda.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 30, 2010, 20:53:21 »
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2010, 20:55:43 wysłana przez Budniu »

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: WP7 w Leo
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 04, 2010, 12:24:57 »
pojawiła się namiastka WP7:

http://mylovehtchd2.goodoolz.com/rom-for-leo-f1/ppc-shiftpda-29002-wp7s_h-1-_-wwe-03dec10-t38.htm#42
możne się pobawić do czasu kiedy cokolwiek prawdziwego wyjdzie :)

właśnie pobrałem i zainstalowałem
pierwsze wrażenie... powala szybkością
ale chyba lepiej poczekać na właściwą wersję WP7 :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2010, 13:13:11 wysłana przez snowrider »