[WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]

  • 425 Odpowiedzi
  • 134521 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:33:25 »
nie bardzo wiem o co chodzi w tych krokach instalacji:
----------
7. Deploy Connection Setup.xap, Touch Xplorer.xap and XBMODDeployer.xap (Install it on the phone);
8. Copy the .provxml from the ringtons folder to the windows folder (on the phone using touch explorer app);
9. Run connection setup to install the .provxal;
10. Setup up your live ID and enter the activation code (on the phone).
----------

9. to mam uruchomic na telefonie czy co z tym?
windows phone 7

*

Offline szakus

  • *
  • 86
  • Płeć: Mężczyzna
  • HD2 Rulezz ;)
    • HTC HD2 Blog
  • Sprzęt: HTC HD2 Leo
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:40:09 »
instalujesz przez komputer i uruchamiasz na telefonie: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=912218
po zrobieniu tych kroków w settings > about będzie nazwa urządzenia "HD7 Shubert"
hTc HD2 "Leo"
quietly amazing

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:51:56 »
Ja powoli zabieram się za aktywację (pobieranie składników), ale czy nie ma jakiegoś chętnego na pomoc przy zdobyciu live id? :D

Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 14, 2011, 16:53:05 »
pasztor może razem sprobujemy :P tez bym chciał ale chyba żaden nie pomoże :P

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 14, 2011, 17:04:52 »
mnie operacja uzyskania kodu kosztowala ok 20zl za polaczenie z UK
ale mozecie sie zgadac i zadzwoni jedna osoba, moze powiedziec ze zakupila 2 telefony HD7, mozna podac tez polski nr telefonu nie przeszkadza to w niczym
tylko otwórzcie sobie wczesniej konta w windows live
windows phone 7

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 14, 2011, 17:08:40 »
Tak, "Dzień dobry, poproszę pięć kodów na windows live na mojego hd7" :D
A czy dzwonienie to jedyna i ostateczna możliwość? Jeszcze poszperam, może da się to jakoś obejść (mail/czat) czy coś, ale na razie muszę odblokować fona. Strasznie długo się instalował ten sdk.

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 14, 2011, 17:49:59 »
@dachu02 i szakus

panowie skoro przeszliście przez ten proceder z sukcesem napiszcie skróconą instrukcje dla innych, który albo nie mają konta na xda, albo nie są fluętni w językach

dalibyście radę?

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 14, 2011, 18:00:33 »
Tak, "Dzień dobry, poproszę pięć kodów na windows live na mojego hd7" :D
A czy dzwonienie to jedyna i ostateczna możliwość? Jeszcze poszperam, może da się to jakoś obejść (mail/czat) czy coś, ale na razie muszę odblokować fona. Strasznie długo się instalował ten sdk.
Jest jeszcze czat z Supportem... Szukaj na x-dev...

Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 14, 2011, 18:12:21 »
to co pomoze ktos ? bo mam dygasa :P

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 14, 2011, 18:26:38 »
Ja będę próbował jakoś drogą elektroniczną, najpewniej czat z supportem, a jak się nie uda, to nie zależy mi aż tak bardzo, żeby wydawać kupę kasy na telefony do UK, które i tak mogą nic nie dać...

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 14, 2011, 18:52:39 »
fak nie moge uruchomich chevronwp7, mowi mi zebym podlaczyl telefon i wlaczyl zune
a mam to zrobione @szakus nie miales takiego bledu?
windows phone 7

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 14, 2011, 18:58:35 »
Dachu, a jesteś pewien, że telefon już się zainstalował i jest wykryty przez zune? Trzeba chwilę poczekać, najlepiej to podłącz tel. pod usb, żeby się zune włączył, a potem  wyjm i włóż jeszcze raz, u mnie po takim zabiegu wykrywał od razu.
I pamiętaj, że chevrona musisz odpalić jako admin!

*

Offline Zenk

  • *
  • 82
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 14, 2011, 19:18:52 »
ja się "zaciąłem" na :
9. Run connection setup to install the .provxal;

jak za pomocą connection setup instaluje się provxml ?? jak się odpala program to jest tylko do wyboru kraj i operator ;/

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2011, 19:22:28 »
szakus opisz proszę jak i co robiłeś, że poszło i działa

sorry, ale na razie tylko Tobie się udało i dlatego będziesz wyciągany do tablicy  :grin:

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 14, 2011, 19:24:16 »
Radziłbym się pośpieszyć, bo podobno już nie dają kodów aktywacyjnych...
Jak ktoś chce kod, to niech dzwoni, nawet jak nie ma zainstalowanego WP7.
Do kodu potrzebne jest tylko konto na serwerach Microsoftu... no i jakaś ładna bajka uzasadniająca...
 :angel:

PS. Jak się dzwoni Skypem, to w CustomerService podobno pojawia się lokalny numer telefonu, a nie numer z PL...

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 14, 2011, 19:28:05 »
odblokowane, marketplace dziala:) hura:):):):):):)
windows phone 7

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 14, 2011, 19:53:18 »
I co Dachu, dzwoniłeś do US albo UK po kod aktywacyjny do LIVE ID czy inaczej załatwiłeś?

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 14, 2011, 20:01:42 »
pisalem wczesniej, dzwonilem do UK, podalem live id, nr telefonu, i imie i nazwisko i za 3 min mialem kod na mailu

Połączone: Styczeń 14, 2011, 20:18:28
ja się "zaciąłem" na :
9. Run connection setup to install the .provxal;

jak za pomocą connection setup instaluje się provxml ?? jak się odpala program to jest tylko do wyboru kraj i operator ;/

jak skopiujesz ten plik do katalogu windows to uruchom connection setup jeszcze raz
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 20:18:28 wysłana przez dachu02 »
windows phone 7

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 14, 2011, 20:33:58 »
ile znaków ma ten kod?
i czy pokazuje się w przeglądzie konta jako unikatowy identyfikator?

bo jak wczoraj zarejestrowałem się na Windows Live to dopiero dzisiaj znowu tam wszedłem i pojawił się jakiś unikatowy identyfikator, czy to ten sam?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 21:00:09 wysłana przez snowrider »

*

Offline MrVampire

  • ***
  • 273
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 LEO
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 14, 2011, 20:45:54 »
pisalem wczesniej, dzwonilem do UK, podalem live id, nr telefonu, i imie i nazwisko i za 3 min mialem kod na mailu

Połączone: [time]Styczeń 14, 2011, 20:18:28[/time]
ja się "zaciąłem" na :
9. Run connection setup to install the .provxal;

jak za pomocą connection setup instaluje się provxml ?? jak się odpala program to jest tylko do wyboru kraj i operator ;/

jak skopiujesz ten plik do katalogu windows to uruchom connection setup jeszcze raz

Nie złapali Cię po akcencie? Jak podałeś imię i nazwisko, że zrozumieli? Polskie litery też?
HTC HD2 LEO

*

Offline mnop

  • 20
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 14, 2011, 21:04:59 »
mam pytanie: czy kod do aktywacji mogę znaleźć w instrukcji/pudełku od innego telefonu z wp7? czy kod z innego telefonu (np. lg) będzie pasował?

*

Offline dachu02

  • *
  • 78
    • windows phone
  • Sprzęt: htc hd7
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 14, 2011, 21:57:36 »
pisalem wczesniej, dzwonilem do UK, podalem live id, nr telefonu, i imie i nazwisko i za 3 min mialem kod na mailu

Połączone: [time]Styczeń 14, 2011, 20:18:28[/time]
ja się "zaciąłem" na :
9. Run connection setup to install the .provxal;

jak za pomocą connection setup instaluje się provxml ?? jak się odpala program to jest tylko do wyboru kraj i operator ;/

jak skopiujesz ten plik do katalogu windows to uruchom connection setup jeszcze raz

Nie złapali Cię po akcencie? Jak podałeś imię i nazwisko, że zrozumieli? Polskie litery też?


A myslisz ze och to interesuje skad ja dzwonilem, koles chcial nr telefonu imie i nazwisko (nie podalem oczywiscie prawdziwych:)) i tyle, po 2-3 min mialem kod na koncie
windows phone 7

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:00:25 »
Nie złapali Cię po akcencie? Jak podałeś imię i nazwisko, że zrozumieli? Polskie litery też?

Mógł, np. wyemigrować z Polski do UK. Nie mogą tego sprawdzić, więc co ich to.

mam pytanie: czy kod do aktywacji mogę znaleźć w instrukcji/pudełku od innego telefonu z wp7? czy kod z innego telefonu (np. lg) będzie pasował?
Nie znajdziesz tam, bo standardowo urządzenie z WP7 nie wymaga aktywacji kodem. Dopiero w wypadku jego braku, lub umieszczenia na czarnej liście trzeba dzwonić do MS po kod.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:01:12 »
Udało mi się aktywować konto windows live poprzez amerykański customer service i to za darmo.
Trzeba zalogować się na: toolani.pl (dostaje się 4zł na rozmowy za darmo - wystarczy na ponad 20 min. rozmowy)
numer do customer service który musimy podać na stronie toolani.pl po zarejestrowaniu to:
0018006427676

Stronka wygeneruje nam numer telefonu na który dzwonimy z własnego telefonu i gadamy, aż skończy się kasa na stronie.
Na początku trzeba pogadać z automatem (technical suport -> personal czy jakoś tak, no jakoś sobie poradzicie)
Potem zgłasza się koleś (wszyscy mówią to samo, najpierw imię, potem nazwisko, telefon i mail [ja podałem ten z windowslive.com]), trzeba mu wytłumaczyć co i jak, najlepiej jak ktoś ma problemy z otwartą rozmową, to wyrecytować formułkę, która wyskakuje na telefonie prz próbie rejestracji. Trochę trzeba pogadać, kolo zapytał mnie o markę telefonu i poszedł wygenerować kod, po jakimś czasie mi go podyktował i kazał sprawdzić (na szczęście, bo w ostatniej części pomyliłem g z j) i jak wszystko działa, to mówimy do widzenia i się cieszymy :D

Jeszcze nie wiem, czy liczy za połączenie na wygenerowany numer (wygląda jak stacjonarmy do warszawy) liczy stawkę, bo mi na billingu nie wyskoczyło, ale jak będzie to napiszę, ale co to jest 10min lokalnego w porównaniu do 10min ze stanami

Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia :D

*

Offline MrHagen

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC HD2 oraz rower Wigry III ;)
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:02:56 »
Zaktualizowałem wątek. W pierwszym poście macie szczegółową instrukcję krok po kroku.

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:08:14 »
Zaktualizowałem wątek. W pierwszym poście macie szczegółową instrukcję krok po kroku.
Kolo dyktował mi numer po pięć znaków, nie cztery :)

*

Offline MrHagen

  • **
  • 168
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Diamond, HTC HD2 oraz rower Wigry III ;)
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:12:53 »
Dzięki :) Już poprawiłem. Już mi się miesza w oczach.
Możesz napisać co zmodyfikowałeś w historii i jak pan zareagował? :)

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:28:16 »
Generalnie, to numer podałem własny, bez kierunkowego, tak po prostu.
Jak pierwszy raz dzwoniłem, to koleś dopytywał się o numer, nie wiem czy przerywało, czy co, ale skończyło się na tym że mnie gdzieś przekierował chyba i dupa.
Potem zadzwoniłem i odebrał taki fajny kolo z akcentem, jakby był jakimś jamajczykiem czy coś w tym stylu.
Przedstawiłem się, podałem numer, potem maila z windows live i wszystko.
Kolo powiedział formułkę, że jest po to by mi pomóc (idealnie tak samo jak ten pierwszy, normalnie mam wrażenie jakby to z automatu było :D ) i zapytał z jakim produktem mam problem, no to mówię : "windows phone seven" i zaczynam coś gadać, że chciałem się zarejestrować w windows live, ale ledwo zacząłem gadać, a on zapytał się mnie czy potrzebuję kodu , no mu powiedziałem że jaha. Teraz moment relaksu, chwila na generację kodu, w między czasie pytanie o markę telefonu i po 2 minutach kod gotowy, facet dokładnie mi go dyktował, przy każdej literce mówiąc np. jak było 8 to on "number eight" albo jak B, to on "B for Boy" coby nie było pomyłki. oczywiście w ostatniej linijce zamiast j zapisałem sobie g, ale na szczęście kazał mi najpierw sprawdzić czy działa i jak wyszło, że nie to się okazało że j wymawia się "dżi" (przynajmniej tak mi zabrzmiało przez tel. bo kolo pewnie mówił "dżej").
Jak już wpisałem kod poprawnie, to facet zapytał się mnie ładnie czy czegoś jeszcze nie potrzebuję, a ja mu ładnie że nie i "have a nice day"
To by było na tyle, bez jakiegoś chachmęcenia i owijania w bawełnę, ale wszystko z pewnością zależy od tego, na jakiego konsultanta się trafi, ja trafiłem na wyluzowanego ziomka i było spoko :D

PS: poza tematem, to jedno mnie totalnie irytuje, czemu ten beznadziejny system, nie wykrywa sieci ukrytych wpa2?, przecież to normalka, jest na to jakiś sposób? Przez to nie mogę nic robić, bo na kablu to mi krzyczy conected, disconect...
No i chyba udało nam się zdobyć kod praktycznie w tym samym momencie  :ok:

I jeszcze jedno, jak koleś pytał skąd dzwonię, to powiedziałem że z USA, żeby mnie do jakiegoś innego działu przekierował, no a koleś o nic mnie nie pytał, np. gdzie teraz jestem, być może to kwestia toolani.pl , że wyświetla im jakiś amerykański numer, albo jemu nie chciało się dyskutować, teraz pewnie co kilka minut dzwonią ludzie z całego świata po kod :D

Jeszcze jedno, nie wiem o której wstawiłeś opis, ale nie wiedziałem że to było. Biegałem po necie i szukałem jakiegoś kontaktu, chciałem gadać z pl, ale zadzwoniłem o 20:01 (info do 20) no i wtedy wpadłem na pomysł, żeby wpisać w google tanie rozmowy z USA i znalazłem link do tego toolani.pl, że dają 4zł za friko i jakoś poszło, nawet mi 69groszy na koncie zostało :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 22:37:40 wysłana przez Pasztor »

*

Offline snowrider

  • *****
  • 1357
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:35:24 »
sprawdź jaki masz kanał na routerze bo jest tak samo jak z Andkiem nie łapie pow. 10

*

Offline Pasztor

  • **
  • 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2011, 22:46:06 »
No ale na androidzie łapałem tą, sieć, a teraz nie widzi sieci bez nazwy, ani nie ma opcji wpisania ssid, a dodatkowo jak szukałem w necie, to się ludzie wyśmiewali, że wp7 nie łapie sieci ukrytych i to znany błąd.
No i jeszcze jedno, wiesz może jak zmienić ten kanał? (chociaż nie wiem czy pomoże) mam router pentagrama (CERBERUS P 6331-4A)

[EDIT]: Dobra, znalazłem ten kanał, jest ustawione na poland i auto, z dopiskiem current channel 1, więc chyba nici z neta po wifi...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2011, 22:54:29 wysłana przez Pasztor »