[WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]

  • 425 Odpowiedzi
  • 135674 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline surcouf

  • **
  • 156
  • Płeć: Mężczyzna
    • Sherkin Island
  • Sprzęt: Xperia X1; Galaxy Tab 2; Xperia T
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 17, 2011, 17:20:45 »
Jak już wspomniałem, to tylko teoretyczne możliwości, osobiście wątpię aby Microsoft tym się przejmował, odsetek ludzi z HD2 którzy zmienią system na WP7 czy Android jest tak znikomy że śmiało mogą to zignorować :)

Co do tego że nie podajesz numeru IMEI przy prośbie o aktywacje... a skąd wiadomo że telefon nie wysyła IMEI zaraz po udanej próbie aktywacji przypisując go do tegoż kodu?
Tungsten W; FS n560; iPAQ 4350; Xperia X1; HTC HD2Xperia X10mini; Motorola XOOM; Nokia Lumia 800; Galaxy S3; Galaxy Tab 2; Xperia T

*

Offline lulek

  • ****
  • 738
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Wiz>Herm>Diam>SEX1>HD>HD2>DHD>EVO3D>SENS>SGS3
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 17, 2011, 17:24:19 »
Zauważcie, że z WM polityka M była jakby to powiedzieć - luźna. Nowe buildy dla kucharzy, support i niemalże wsparcie takiego XDA.

Sytuacja faktycznie robi się ciekawa ale problem moim zdaniem nie jest po stronie microsoftu ale htc. Coś mi się zdaje, że więcej zarobią robiąc nowe HD zamiast update.

Problem będzie znacznie ciekawszy jeżeli zrobią port WP dla urządzeń z natywnym androidem. Wtedy będzie prawdziwa jazda. Blokowanie byłoby głupotą po korporacja walczy przecież nie o jak największą ilość sprzedanych telefonów, a o jak najwięcej użytkowników. Z pewnością były już zamówione analizy i potencjał zysku sprzedarzy samego systemu producentom sprzętu do potencjalnych zysków z marketu. Niestety dla m. w statystyki którymi kieruje się rynek nie wykażą, że część telefonów sprzedanych pierwotnie z innym systemem została zamieniona na inny. Microsoft rozpaczliwie potrzebuje sukcesu w tej dziedzinie i jeżeli strzeli sobie w kolano to może być po nim bo takie google za chwile microsoft po prostu zje (jest przepaść w rentowności obu spółek).
sgs III

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:14:03 »
1. No ale może się okazać, że HTC się obrazi na MS, bo się np: inaczej umówili. HTC nie ma nic z tego, że ludzie łamiąc prawo instalują WP7 na HD2, a MS ma. Więc HTC może powiedzieć, że albo MS coś z tym zrobi, albo HTC odwróci się od MS.

2. Producenci sprzętu będą mieć dodatkowy argument w negocjacjach z MS, że MS pozwala na łamanie prawa i instalacje WP7 na starych systemach, z czego tylko MS ma profity, z producenci - nie.

Moim zdaniem wraz z SP1, albo i wcześniej, użytkownicy HD2 zostaną odcięci od serwisów - o ile jest to technicznie możliwe.

Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 17, 2011, 20:21:29 »
surcouf, jak ahmedsaid na poprzedniej stronie napisał, zamienił się z kolegą kodami i zamienione działały bez problemu, dlatego widać że kod nie jest przypisany do imei ale do konta live.

ja wspominałem że jesli microsoft bedzie chcial to zablokowac, to latwo to zrobi przypisujac wlasnie kod do imei. w sumie to sie zastanawiam czemu jeszcze nikt w microsofcie nie wpadl na pomysl zeby w opakowaniu z telefonem wrzucac karteczke z kodem do danego telefonu...  :ohreally:

ale tak czy inaczej, watpie zeby to zostało tak jak jest. oficjalnego portu dla hd2 nie bedzie, łamało by to założenia microsoftu o spuscie migawki, karcie pamięci itd. itd. itd. ... zreszta - kto by wtedy kupił hd7 z pamiecia ktora trzeba wymieniac rozkrecajac telefon za drugie tyle co hd2... najwięcej na tym traci HTC nie microsoft... mysle ze juz tam jest narada co zrobić z tym faktem, ale poki co, trzeba korzystac...

gbbsoft - w biznesie nie ma 'obrazi sie'. Zreszta, polityka HTC jest jaka jest, nigdy im nie przeszkadzało zbytnio gotowanie romów, portowanie itd.. oni zdaja sobie sprawe ze sporo ludzi kupuje ich smartphony dlatego ze nie ma wlasnie z tymi kwestiami problemów. mogą mieć w tyłku wsparcie techniczne, wiadomo że i tak xda poprawi co trzeba... nie zgadzam sie ze htc z tego nic nie ma, oni maja to, ze czesc osob ktora ma teraz hd2 i spodoba im sie wp7 przesiadzie sie przyszlosci na hd7 albo nastepców...

Poza tym nie zapominajmy ze caly ten proceder to zaledwie ułamek sprzedanych telefonów ... ile jest osob na xda, na forach na calym swiecie ktorym chce sie bawic w zmiane systemów? mysle ze wiekszosc osob idzie do sklepu i kupuje sprzet...

najlepszym wyjsciem dla wszystkich byłoby zrobienie upgrade wp7 dla hd2 za niewielka oplata, duzo osob by sie skusiło... ale jak juz mowilem, ja w to nie wierze...

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 20:24:19 wysłana przez artur88 »

Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 17, 2011, 23:28:26 »
Odcięcie od serwisów przy pierwszym update z Microsoftu jest chyba prawdopodobne. Jeden z twórców chevrona wspominał o takiej możliwości w wywiadzie na xda. A pewnie wie co mówi.

Swoją drogą mam wrażenie, że większość osób które aktywuje WP7 na HD2 robi to bo po prostu lubi grzebać w swoim telefonie, testować romy, androidy itd. i jak się pojawiła taka możliwość to nikt - poza drobnymi wyjątkami - nie myślał o kwestii legalności takiego zabiegu.

*

Offline ahmedsaid

  • *
  • 55
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #125 dnia: Styczeń 18, 2011, 00:31:12 »
Panowie, pomijając kwestię prawa - bo to temat morze i ile sądów tyle opinii - każdy ma swoją i niech sobie ją zachowa .

Edit :

Nowe wieści : "Please do not share your product key with another user because that was prevented from working"
Proszę się nie dzielic kodem z innymi użytkownikami, ponieważ to może zapobiec/uniemożliwic pracę .

Więc 3 e-maile na jednym kodzie to bujda ...
A odwołując się do tego co wcześniej powiedziałem - że e-mail jest połączony z kodem - podtrzymuję to. Jedynie zastosowanie e-mail z innym kodem jest niemożliwe i/lub może unieważnic kod.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2011, 02:03:03 wysłana przez ahmedsaid »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #126 dnia: Styczeń 18, 2011, 08:41:25 »
Dobra wiadomość, (przyznaje, mogłem się wcześniej mylić):
Cytuj
witam,czytalem wasze komentarze i zauwazylem jedna rzecz.posiadam zainstalowany windows phone 7 na moim htc hd2.posiadam tez klucz i wszystkie aplikacje z tym powiazane etc zumi,marketplace.mieszkam w UK.Dzwoniac do microsoftu po klucz musialem powiedziec jaki mam telefon(powiedzialem prawde htc hd2 z windows phone 7),podalem tez imei z mojego hd2 jak rowniez imie,nazwisko,email,i skad dzwonie(w moim przypadku Lancashire)po wszystkim spytal sie czy mam cos do pisania i podal mi klucz.pozdrawiam
Jest to ostatni komentarz tu: http://komorkomania.pl/2011/01/14/htc-hd2-z-windows-phone-7-i-dostepem-do-marketplace

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
[WP7] Aktywacja konta Live w WP7 - Kod aktywacyjny
« Odpowiedź #127 dnia: Styczeń 18, 2011, 20:36:52 »
panowie w wątku http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=919011  w pierwszym poście znajduje się kod aktywacyjny, wpisałem go na swoim HD2 (HD7) i działą można pobierać aplikacje z marketu powodzenia. mam nadzieję, że to dobra informacja

*

Offline Adramel

  • ****
  • 895
  • Sprzęt: HD2/Sensation/GalaxyNote
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #128 dnia: Styczeń 19, 2011, 09:15:37 »
Szczęściarz;)
"Invalid Thread specified. If you followed a valid link, please notify the administrator"

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #129 dnia: Styczeń 19, 2011, 09:32:08 »
wczoraj działał, ale widocznie Microsoft coś zrobił przez noc, sorry chciałem pomóc, aczkolwiek autor posta pisze że może nie działać i w dalszych postach od innych userów też były informacje że komuś tam nie zadziałało

*

Offline mnop

  • 20
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #130 dnia: Styczeń 19, 2011, 10:15:06 »
kod aktywacyjny z tego tematu dalej działa, usunęli temat z xda

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #131 dnia: Styczeń 19, 2011, 10:42:37 »
i zamknęli konto autora tematu

*

Offline marw73

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #132 dnia: Styczeń 19, 2011, 13:08:20 »
Zadzwoniłem wczoraj do polskiego Microsoftu powiedziałem że potrzebny mi jest kod do usługi Live konsultant zapytał czy potrzebny mi jest ten kod do HTC HD2 powiedziałem że tak , zapytał
mnie o imię nazwisko i nr telefonu po około 2 min. wygenerował mi kod i podyktował .




*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #133 dnia: Styczeń 19, 2011, 13:50:29 »
pod jaki nr dzwoniłeś ??

*

Offline marw73

  • *
  • 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:02:17 »
dzwoniłem na numer 225941999  po połączeniu z konsultantem pani przekierowała mnie do kogoś innego

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:17:25 »
kod aktywacyjny z tego tematu dalej działa, usunęli temat z xda


Mogłbyś się jakoś nim podzielic:)
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:18:49 »
potwierdzam, pomimo, iż ma aktywowaną usługę LIVE w WP7 na HD2 zadzwoniłem specjalnie aby to sprawdzić nie chciało mi się wierzyć w to co kolega wyżej napisał, że powiedział prawdę iż ma HTC HD2 z WP7 i wygenerowali mu kod.   Podczas rozmowy z panią zapytała mnie o imię i nazwisko , nr telefonu i zapytała czy to jest HTC HD2 odpowiedziałem twierdząco i zostałem oproszony o chwilę cierpliwości na czas wygenerowania kodu aktywacyjnego.

powodzenia wszystkim

Połączone: Styczeń 19, 2011, 14:20:27
kod aktywacyjny z tego tematu dalej działa, usunęli temat z xda


Mogłbyś się jakoś nim podzielic:)


po co się dzielić skoro każdy może bez problemu go zdobyć wykonując telefon pod nr podany przez kolegę powyżej, w tej chwili nie jest to już problem jak widać Microsoft wie o WP7 na HD2 i mimo wszystko wydaje kody aktywacyjne.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 14:20:27 wysłana przez Kaudii »

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:27:02 »
ś jeszcze do polskiego microsoftu ?
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:31:10 »
tak do oddziału Microsoft w Polsce

*

Offline nixs

  • **
  • 236
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:53:25 »
jest jeszcze polski darmowy numer 801308801 pewnie po pracy tez sprobuje zadzwonic
Networked Individual Xperienced in Sabotage

*

Offline Wareczek

  • **
  • 158
  • Płeć: Mężczyzna
    • Forum komunikatora AQQ
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #140 dnia: Styczeń 19, 2011, 14:57:56 »
Gdzie dokładnie dzwoniliście, w jakie menu do tego polskiego oddziału? Co powiedzieliście? Teraz dzwoniłem i babeczka powiedziała mi, że nie wydają żadnych kodów aktywacyjnych.

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #141 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:09:26 »
dzwoniłem na numer 225941999  po połączeniu z konsultantem pani przekierowała mnie do kogoś innego

dzwoniłem dokładnie tutaj, klawiszologii z nr podmenu nie zapisywałem sobie, a powiedziałem prawdę że potrzebuję kod aktywacyjny do usługi Live na Windows Phone 7,
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2011, 15:11:19 wysłana przez Kaudii »

*

Offline Wareczek

  • **
  • 158
  • Płeć: Mężczyzna
    • Forum komunikatora AQQ
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #142 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:10:27 »
Nie pytam o numer, tylko o pozycje w menu automatycznym

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #143 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:12:10 »
nie zapisywałem sobie pozycji w menu automatycznym

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #144 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:13:19 »
Coś nie gra w btym , że MS PL daje kod do HD2 bo przecież po odblokowaniu przypisany jest jako HD7.

Mam pytanie do tych co odblokowali, czy w markecie jest dużo bezpłatnych aplikacji, bo nie wiem czy warto się przesiadać z 6,5 i treacić Auto Mapy dla MP7, którego trzeba w w szemrany sposób aktywować w obawie o jakieś konsekwencje :).
 Miałem go zainstalowanego w pierwszych godzinach po tym jak się pokazał na stronie DFT, ale bez możliwości wgrania aplikacji jest lipa (najbardziej potrzebne aplikacje to oczywiście exploler i odtwarzacz filmów DviX)
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #145 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:25:10 »
Dzwoniłem 2 razy pod wskazany wyżej  numer do naszego oddziału M$ i dwukrotnie usłyszałem, że dla Polski te usługi nie są jeszcze dostępne i nie mogą mi pomóc.
Jakieś pytania? Pomysły? Raz powiedziałem, że mam HTC HD7 później prawdę i ni cholery - nie pomogli...
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline Kaudii

  • *****
  • 1473
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Leo, SGS, SGS II
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #146 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:26:00 »
daje bo ja otrzymałem , ale skoro tobie się nie udaje to nie kwestionuj tego, bo to niczyja wina, może to też być kwestia trafienia na właściwą osobę, wprawdzie kolega wcześniej pisał że rozmawiał z  facetem ze mną rozmawiała kobitka, w każdym razie to z jej ust padło stwierdzenie, iż potrzebuję kod do HD2 z WP7 ja tylko potwierdziłem i to tyle,

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #147 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:28:37 »
Dzwoniłem 2 razy pod wskazany wyżej  numer do naszego oddziału M$ i dwukrotnie usłyszałem, że dla Polski te usługi nie są jeszcze dostępne i nie mogą mi pomóc.
Jakieś pytania? Pomysły? Raz powiedziałem, że mam HTC HD7 później prawdę i ni cholery - nie pomogli...

Możekoledzy mieli szczęście i trafili na gości, którzy pracują w MS i sami aktywowali swoje HD2  :D
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"

*

Offline sqter

  • **
  • 142
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Google Nexus 4
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #148 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:29:15 »
Nie kwestionuje tego, tylko piszę informacyjnie żeby się wszyscy nie napalali jak szczerbaty na orzechy - bo można dostać przez słuchawkę zimny prysznic.
SPRZĘT Google Nexus 4
ROM Android 4.4 kitkat
Radio 2.0.1700.84
BOOTLOADER MAKOZ10o

*

Offline PtaQ1982

  • **
  • 108
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Mozart
Odp: [WP7] Aktywacja konta Live w WP7 na HD2 [HOW-TO]
« Odpowiedź #149 dnia: Styczeń 19, 2011, 15:36:27 »
Nie kwestionuje tego, tylko piszę informacyjnie żeby się wszyscy nie napalali jak szczerbaty na orzechy - bo można dostać przez słuchawkę zimny prysznic.

Ja też nie, a mam pytanie czy w inny sposób s niż Live da się coś wgrać na WP7?
"Lepiej mieć broń i jej nie użyć, niż musieć użyć i jej nie mieć"