[TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2

  • 153 Odpowiedzi
  • 65616 Wyświetleń

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

*

Offline sthEn

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
    • sthen.info
  • Sprzęt: iPhone4
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 08, 2011, 09:21:22 »
Wpis w rejestrze poprawnie dodany na wersji 7392?
iPhone 4 16GB
- iOS 6.1.3

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 08, 2011, 10:13:06 »
Działa!!! Choć nie było łatwo.
1 próba nie mogłem zaktualizować do wersji 7720 i zablokowałem kartę pomogła stara nokia e 52.
2 próba poszło wszystko  ok lecz żarło baterię.
3 próba zmiana radia w Rom YukiXDA w wersji V2 i jest super pobór w stanby -5, a na odczycie w oszczędzaniu baterii jest:
pozostały czas pracy: 53%,
szacowany czas pracy 1 dzień,
czas od ostatniego ładowania 17 godzin.
Zapomniałem dodać że połowę czau użytkowałem w bardzo słabym zasięgu gsm.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2011, 10:15:05 wysłana przez jsek »

Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 08, 2011, 10:30:46 »
Możesz coś więcej napisać nt zmiany tego radia, tj na jakie i gdzie podmieniałeś? W wątku na xda coś piszą, że można zmieniać radio w telefonie (boot loaderze) jak i samym romie WP7.

*

Offline pszem

  • **
  • 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • Fotografia
  • Sprzęt: HTC HD2
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 08, 2011, 10:56:47 »
Wpis w rejestrze poprawnie dodany na wersji 7392?
Tak, w nocy raz jeszcze męczyłem cala procedurę, właśnie wykonałem aktualizację i mam wersje pl, nie mam pojęcia dlaczego wcześniej nie działało, tak jak wcześniej przy ostatniej aktualizacji otrzymałem błąd tak teraz aktualizacja poszła bez problemu

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 08, 2011, 11:17:26 »
Możesz coś więcej napisać nt zmiany tego radia, tj na jakie i gdzie podmieniałeś? W wątku na xda coś piszą, że można zmieniać radio w telefonie (boot loaderze) jak i samym romie WP7.
Radio podmieniłem w rom WP7 na to z tego tematu z XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1111613 jest tam opisane jak. Oczywiście trzeba przejść potem cały proces od początku. Jak będą pytania to chętnie udzielę odpowiedzi ale dopiero  po południu jestem po pracowitej nocy i idę spać. :P

Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 09, 2011, 19:52:33 »
Możesz coś więcej napisać nt zmiany tego radia, tj na jakie i gdzie podmieniałeś? W wątku na xda coś piszą, że można zmieniać radio w telefonie (boot loaderze) jak i samym romie WP7.
Radio podmieniłem w rom WP7 na to z tego tematu z XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1111613 jest tam opisane jak. Oczywiście trzeba przejść potem cały proces od początku. Jak będą pytania to chętnie udzielę odpowiedzi ale dopiero  po południu jestem po pracowitej nocy i idę spać. :P

Kolego na jaki konkretnie radio rom zmieniłeś.    Ten z TMobile?? Do EU HD2?

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 09, 2011, 21:57:01 »
Tak 5.51T i działa ok.

Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 10, 2011, 10:42:45 »
Oki podmieniłem radio rom i działa. Ale dalej mam problem z internetem 3G.   Nie odbiera mi poczty z prywatnej skrzynki(po wifi ok) ale z gmaila i hotmaila tak. IE raz otwiera strony raz nie. Telefon jest po wymianie PG ok 2 tyg temu. Zmieniłem radio rom mając nadzieję że się poprawi. Ale różnicy nie widzę. Co jeszcze zrobić??

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 10, 2011, 23:29:01 »
Panowie pomóżcie bo do końca nie rozumiem :)

po 1 jeżeli chodzi o punkt 2 rozdziału 7392 tej instrukcji to muszę mieć do tego złamany system ? Czyli to co się chevronem robi ?
Jeżeli tak to trzeba ściągnąć Windows Development Tools a na tej stronie jest tylko "Windows Phone SDK 7.1 Release Candidate" i plik "vm_web2.exe" do pobrania.

po 2 w punkcie 7392 "Ściągamy z Marketplace HTC Connection Setup" czyli musimy wcześniej zdobyć ten klucz z supportu microsoftu ?

Sorki ale jestem nowy w tym temacie, na razie udało mi się zrobić update do 7392. A co do klucza to nie udało mi się dogadać z kobietą :D nie mogła zrozumieć jak przedyktowywałem emaila. A mówiłem głośno i wyraźnie es zi ti ii ef eit nain at gmail com :D masakra xD
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 00:23:20 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 11, 2011, 00:36:46 »
1) Ja zainstalowałem Windows Development Tools bo miałem problem z instalacja plików xap, ale nie wiem czy na pewno trzeba.  I tak po zgraniu mi wyskakuje że nie udało się uzyskać połączenia, a programy na telefonie są mimo to zainstalowane. Chevrona też załadowałem.
2) Kluczyk Ci jest potrzebny, najłatwiej go zdobyć przez chat, zmieniając język na USA (prawy górny róg). 5 minut i załatwione
          http://support.microsoft.com/contactus/cu_sc_selector_chat?ws=support. Jak chcesz mogę się podzielić moją rozmową na chacie, a mój english też nie jest za bogaty:p

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 11, 2011, 11:55:12 »
Dzięki za pomoc ! Klucz w niecałe 5min otrzymałem :D lepsze to niż dzwonienie a infolinie.

Widać ROM jest od razu odblokowany bo nie musiałem instalować cheverona aby zainstalować "Registry Editor".


EDIT

@jsek lub ktoś inny, moglibyście wyjaśnić jak wgrać te radio ? Mam jakiś dziwny plik part00.bin ale nie wiem co z nim zrobić.
Niby jest coś takiego napisane "replace it with the existing one in your Data forlder and zip" ale nie wiem o jaki folder chodzi... :/

Przydałoby się trochę podszlifować poradnik z pierwszego posta i dodać instrukcję jak zmienić radio, bo dla nowych w tym temacie jest to bardzo trudne... :(

Problemy z jakimi staram się uporać:
1. Jak zainstalować radio mając plik part00.bin
2. Ok, udało mi się wejść do marketplace ale aby cos pobrać trzeba się zalogować. Gdy się zalogowałem swoim live id to poprosiło o kod aktywacyjny a potem wywaliło znów ten błąd że usługa nie jest dostępna w moim regionie :/ zaraz szlak mnie trafi... napiszcie jak zrobiliście, że Wam się udało. Jeszcze zalogowałem się na moje konto live id na kompie, pozmieniałem wszystkie dane lokalizacyjne na USA... może coś pominąłem... ? :(

Rozwiązane problemy:
1. Co zrobić jak po wejściu do Marketplace wywala komunikat "marketplace is not yet available in your country/region" ??
W ustawieniach telefonu mam wszystko ustawione na United States...
Rozwiązanie: Wystarczyło zrobić hard reset i nic nie zmieniać jeśli chodzi o język :) Aby wykonać hard reset trzymamy vol - + (oba przyciski na raz), w momencie gdy pojawi się "go go go" :)

2. Nie mogę zainstalować programów xap za pomocą Tom'a
Rozwiązanie: Po zainstalowaniu SP1 do visual studio (miałem zainstalowane wcześniej VS2010 ultimate bez updatów) i po zainstalowaniu vm_web2.exe już instalują się ładnie aplikacje (wywala błąd ale aplikacja poprawnie się instaluje).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 18:32:01 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 11, 2011, 22:33:07 »
Dzięki za pomoc ! Klucz w niecałe 5min otrzymałem :D lepsze to niż dzwonienie a infolinie.

Widać ROM jest od razu odblokowany bo nie musiałem instalować cheverona aby zainstalować "Registry Editor".


EDIT

@jsek lub ktoś inny, moglibyście wyjaśnić jak wgrać te radio ? Mam jakiś dziwny plik part00.bin ale nie wiem co z nim zrobić.
Niby jest coś takiego napisane "replace it with the existing one in your Data forlder and zip" ale nie wiem o jaki folder chodzi... :/

Przydałoby się trochę podszlifować poradnik z pierwszego posta i dodać instrukcję jak zmienić radio, bo dla nowych w tym temacie jest to bardzo trudne... :(

Problemy z jakimi staram się uporać:
1. Jak zainstalować radio mając plik part00.bin
2. Ok, udało mi się wejść do marketplace ale aby cos pobrać trzeba się zalogować. Gdy się zalogowałem swoim live id to poprosiło o kod aktywacyjny a potem wywaliło znów ten błąd że usługa nie jest dostępna w moim regionie :/ zaraz szlak mnie trafi... napiszcie jak zrobiliście, że Wam się udało. Jeszcze zalogowałem się na moje konto live id na kompie, pozmieniałem wszystkie dane lokalizacyjne na USA... może coś pominąłem... ? :(

Rozwiązane problemy:
1. Co zrobić jak po wejściu do Marketplace wywala komunikat "marketplace is not yet available in your country/region" ??
W ustawieniach telefonu mam wszystko ustawione na United States...
Rozwiązanie: Wystarczyło zrobić hard reset i nic nie zmieniać jeśli chodzi o język :) Aby wykonać hard reset trzymamy vol - + (oba przyciski na raz), w momencie gdy pojawi się "go go go" :)

2. Nie mogę zainstalować programów xap za pomocą Tom'a
Rozwiązanie: Po zainstalowaniu SP1 do visual studio (miałem zainstalowane wcześniej VS2010 ultimate bez updatów) i po zainstalowaniu vm_web2.exe już instalują się ładnie aplikacje (wywala błąd ale aplikacja poprawnie się instaluje).

Plik part00.bin podmieniasz w katalogu z rom-em jest to data.zip i właśnie tu trzeba go podmienić z istniejącym plikiem part00.bin.

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 11, 2011, 22:41:03 »
o kurcze w życiu bym na to nie wpadł :D

a jak z tym marketplace to naprawić żeby działał ? Chevrona nie robiłem...
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 11, 2011, 22:54:14 »
o kurcze w życiu bym na to nie wpadł :D

a jak z tym marketplace to naprawić żeby działał ? Chevrona nie robiłem...

Ja gdy zainstalowałem wszystko zrobiłem HR i gdy przy uruchomieniu pytał sie o jezyk zmieniłem na polski a potem hotmaill oczywiście przy pomocy kodu od MS i marketplace działa bez problemów.
Chevron z tego co pamiętam służy do odblokowania telefonu a jeśli instalujesz  .xap to masz odblokowany.

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 11, 2011, 23:24:26 »
Cytuj
Ja gdy zainstalowałem wszystko zrobiłem HR i gdy przy uruchomieniu pytał sie o jezyk zmieniłem na polski

Jakim cudem po instalacji 7392 miałeś język polski do wyboru ? :)

Nie mogę wykonać tego kroku: "1. Ściągamy z Marketplace HTC Connection Setup", bo po wpisaniu live id oraz klucza od MS wywala tamten komunikat. Dobra jak się zainstaluje te 7392 zrobię hard reset potem wpisze te live id itd. zobaczymy czy pójdzie.

A może jednać coś trzeba zrobić przez zalogowaniem się ?

-----EDIT-----

Może to trzeba zrobić ?

Edycja rejestru w telefonie.

1. Uruchamiamy Tom XAP Installer, zaznaczamy jedyną możliwą opcję i możemy wyjść
2. Uruchamiamy XBMODDeployer.xap, wybieramy instalację na "Device", po czym klikamy Install - to wrzuci plik do katalogu /My Documents/My Ringtones/ na naszym urządzeniu.
3. Uruchamiamy TouchExplorer.xap - instalujemy w identyczny sposób, jak w punkcie 2.
4. Za pomocą TouchXplorer (już na telefonie) kopiujemy plik z /My Documents/My Ringtones/ do katalogu /Windows/ (zastąp, jeżeli zapyta). - Otwieranie folderu Windows może trochę potrwać, cierpliwości.
5.  Instalujemy HTC Connection Setup - patrz 2 i 3.
6.  Uruchamiamy HTC Connection Setup i pozwalamy mu skonfigurować naszą sieć
7.  Jeżeli występują problemy z kamerą, jak na przykład brak ustawień, w "settings region", zmieniamy "display language" na: United States - nie powinno mieć to wpływu na nic.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 23:27:11 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 11, 2011, 23:33:45 »
Cytuj
Ja gdy zainstalowałem wszystko zrobiłem HR i gdy przy uruchomieniu pytał sie o jezyk zmieniłem na polski

Jakim cudem po instalacji 7392 miałeś język polski do wyboru ? :)

Nie mogę wykonać tego kroku: "1. Ściągamy z Marketplace HTC Connection Setup", bo po wpisaniu live id oraz klucza od MS wywala tamten komunikat. Dobra jak się zainstaluje te 7392 zrobię hard reset potem wpisze te live id itd. zobaczymy czy pójdzie.



   

Połączone: Wrzesień 11, 2011, 23:39:22
Myślałem że chodzi Ci o 7720.



   Po instalacji 7392 nic nie zmieniałem  czyli angielski US i procedura logowania jak opisałem wcześniej ale czytałem że nawet jeśli nie zrobi się tego co w opisie:

    Teraz ważne - zrobić DOKŁADNIE to co niżej, jeżeli po aktualizacji do Mango chcemy mieć odblokowany telefon!

        Ściągamy z Marketplace HTC Connection Setup (koniecznie z marketu, z XAP'em nie zadziała) i uruchamiamy go JEDEN RAZ.
        Zmieniamy nazwę pliku CustClear.provxml na CustClear.provxml.xml.txt i wysyłamy go sobie na maila.
        Odbieramy plik z maila, otwieramy go przez pakiet Office, i zapisujemy na telefonie.
        Instalujemy TouchXplorer na telefonie.
        Przez TouchXplorer kopiujemy zapisany z maila plik na z "My Documents" do "Windows", i zmieniamy mu nazwę znowu na CustClear.provxml.
    to po przejściu wszystkich aktualizacji czyli do 7720 zrobić HR i fon jest odblokowany.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2011, 23:39:22 wysłana przez jsek »

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 11, 2011, 23:56:57 »
Dobra zobaczymy w praniu bo po HR po aktualizacji do 7392 nic nie pomógł nadal nie mam dostępu do marketplace.

Dobra doszedłem do punktu 7712 więc wg instrukcji muszę pokochać się z żoną :D

"Wszystkie pliki z katalogu HD2-7720\MangoRTM przerzucamy do katalogu CAB Sendera."
I uruchamiamy WP7 Update Cab Sender.bat ??? czy tylko przenosimy... jakoś niejasno napisane...
a plik DeviceProvisioning.cab usuwamy z tego folderu ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 00:00:40 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 12, 2011, 00:14:40 »

"Wszystkie pliki z katalogu HD2-7720\MangoRTM przerzucamy do katalogu CAB Sendera."
I uruchamiamy  WP7 Update Cab Sender.bat   ??? czy tylko przenosimy... jakoś niejasno napisane...
a plik DeviceProvisioning.cab usuwamy z tego folderu ?

Plik DeviceProvisioning.cab usuwasz i z katalogu  HD2-7720\MangoRTM kopiujesz wszystkie pliki jest  ich 8 i wklej do CAB sendera  powinieneś mieć tam wpomniane 8 plików i plik  WP7 Update Cab Sender.bat a i jeszcze katalog logs i katalog tools. Przynajmniej ja tak miałem.       

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 12, 2011, 00:29:18 »
No reszta poszła jak po maśle i na sam koniec zrobiłem HR. Marketplace działa już bezproblemowo. Ale czy ROM jest odblokowany sprawdzę później.

Ten punkt: "1. Wszystkie pliki z katalogu HD2-7720\MangoRTM przerzucamy do katalogu CAB Sendera."
Zamieniłbym na: "1. Usuwamy pliki cab z katalogu CAB Sendera, wszystkie pliki z katalogu HD2-7720\MangoRTM przerzucamy do katalogu CAB Sendera, uruchamiamy CAB Sender i naciskamy S."

:)

EDIT

HR po wykonaniu całej instrukcji się sprawdził ! Telefon jest dalej odblokowany i nie trzeba wykonywać tego

Cytuj
Ściągamy z Marketplace HTC Connection Setup (koniecznie z marketu, z XAP'em nie zadziała) i uruchamiamy go JEDEN RAZ.
Zmieniamy nazwę pliku CustClear.provxml na CustClear.provxml.xml.txt i wysyłamy go sobie na maila.
Odbieramy plik z maila, otwieramy go przez pakiet Office, i zapisujemy na telefonie.
Instalujemy TouchXplorer na telefonie.
Przez TouchXplorer kopiujemy zapisany z maila plik na z "My Documents" do "Windows", i zmieniamy mu nazwę znowu na CustClear.provxml.

Oraz potem nie musimy robić tego:
Cytuj
Jeżeli aktualizacja przebiegnie pomyślnie - uruchamiamy HTC Connection Setup, dzięki czemu telefon zostanie odblokowany.

:)

Teraz przy instalacji xap wywala błąd ale aplikacje się instalują :) Czasem załapuje dopiero za drugim kliknięciem install.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 14:03:31 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 12, 2011, 17:28:02 »
Co potrzebne.

1. Rom YukiXDA w wersji V2:
2. Reszta potrzebnych plików:
7004
  • Instalujemy ROM od YukiXDA - plik HD2_Updatable_XBmod_Yuki_v2_native.zip.
  • Konfigurujemy czas i datę zgodnie z prawdą.
  • Instalujemy najnowszą wersję Zune prosto ze strony producenta.
  • Instalujemy Update Tool z katalogu HD2-7720 w wersji odpowiedniej dla naszego systemu (x64/x86).
7008
  • Synchronizujemy telefon z Zune - wyskoczy pytanie o aktualizację do wersji 7008.
  • Jeżeli po aktualizacji do wersji 7008 telefon zawiesza się zaraz po uruchomieniu, a Zune stoi na kroku restartowania:
  • Zamknij brutalnie Zune.
  • Wyłącz i włącz brutalnie urządzenie (wyjmij baterię) i wejdź do MAGLDR (przytrzymanie czerwonej słuchawki)
  • Wejdź do Services, dalej Clear SD MBR, uruchom telefon ponownie
  • Wykonaj Hard Reset (VOL+ oraz VOL- zaraz po wyświetleniu GO GO GO)
7392
  • Synchronizujemy telefon z Zune - wyskoczy pytanie o aktualizację do wersji 7392.
  • Instalujemy Registry Editor na telefonie.
  • Wchodzimy w rejestr HKEY_LOCAL_MACHINE\MUI\Available - dodajemy wpis 0415 z wartością Polish (typu String).
Teraz ważne - zrobić DOKŁADNIE to co niżej, jeżeli po aktualizacji do Mango chcemy mieć odblokowany telefon!
  • Ściągamy z Marketplace HTC Connection Setup (koniecznie z marketu, z XAP'em nie zadziała) i uruchamiamy go JEDEN RAZ.
  • Zmieniamy nazwę pliku CustClear.provxml na CustClear.provxml.xml.txt i wysyłamy go sobie na maila.
  • Odbieramy plik z maila, otwieramy go przez pakiet Office, i zapisujemy na telefonie.
  • Instalujemy TouchXplorer na telefonie.
  • Przez TouchXplorer kopiujemy zapisany z maila plik na z "My Documents" do "Windows", i zmieniamy mu nazwę znowu na CustClear.provxml.
7403
  • Rozpakowujemy WP7 Update Cab Sender.zip gdzie chcemy, bez tej aplikacji ani rusz.
  • Wrzucamy plik DeviceProvisioning.cab do katalogu sendera (ma sobie leżeć obok pliku WP7 Update Cab Sender.bat).
  • Uruchamiamy plik WP7 Update Cab Sender.bat, a następnie z menu wybieramy S.
  • Czekamy aż telefon przejdzie proces aktualizacji.
  • Synchronizujemy telefon z Zune - wyskoczy pytanie o aktualizację do wersji 7403.
7712
  • Synchronizujemy telefon z Zune - wyskoczy pytanie o aktualizację do wersji 7712 Mango Beta.
  • Idziemy spać, jeść, wykąpać się, pokochać się z żoną - aktualizacja trwa DŁUGO, i nie panikować.
7720
  • Wszystkie pliki z katalogu HD2-7720\MangoRTM przerzucamy do katalogu CAB Sendera.
  • Przechodzimy proces aktualizacji do 7720.
  • Jeżeli aktualizacja przebiegnie pomyślnie - uruchamiamy HTC Connection Setup, dzięki czemu telefon zostanie odblokowany.
  • Cieszymy się jak dziecko, i zostawiamy po sobie posta z podziękowaniem za ten przewspaniały poradnik
Różne takie tam

Przed każdym uruchomieniem CAB SENDERA usuńcie z jego folderu stare pliki, inaczej wrzucą się ponownie, i mogą zrobić kuku!
Nie biorę żadnej odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia, wszystko robicie na własną odpowiedzialność.
Nie gwarantuję, że podany wyżej sposób zadziała u Was. U mnie zadziałał idealnie idąc dokładnie tą ścieżką.

Dowód



System chodzi niewiarygodnie szybko na karcie pamięci 16GB Class10, polecam.

Źródło

XDA Developers: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17083061

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 12, 2011, 19:03:36 »
@marcinczarny111 po co spamujesz ? :D

Jeszcze dodam, że multitouch u mnie działa (strony, mapy, zdjęcia itp), pisze o tym bo ktoś płakał, że multitouch nie działa...

Tylko bateria naładowała się do 83% i tak stoi... ładuje przez usb w laptopie bo chwilowo nie mam ładowarki.

---EDIT---
Dziwne nagle bateria się naładowała z tych 83% na 100% :P ok 4-5h ładowania przez USB...

---EDIT2---
Jeśli chodzi o BT to u mnie się nie chce włączyć :/

O i widzę, że mmsy nie działają...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2011, 14:10:31 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 14, 2011, 11:05:54 »
Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy, ponieważ wszystko robiłem według instrukcji, dopóki się nie skończyło na etapie "Uruchamiamy plik WP7 Update Cab Sender.bat, a następnie z menu wybieramy S".  Wyskakuję komunikat: " No ubdate files".
Nie wiem tak naprawdę w czym problem,  więc spodziewam się waszego wsparcia. 

Połączone: Wrzesień 14, 2011, 15:52:19
Witam serdecznie. Potrzebuję pomocy, ponieważ wszystko robiłem według instrukcji, dopóki się nie skończyło na etapie "Uruchamiamy plik WP7 Update Cab Sender.bat, a następnie z menu wybieramy S".  Wyskakuję komunikat: " No ubdate files".
Nie wiem tak naprawdę w czym problem,  więc spodziewam się waszego wsparcia.

Już znam w czym problem, wyczytałem na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=17083061 , trzeba było wyłączyć Zume, o czym nie było wspomniane w instrukcji i uruchomić podwójnym kliknięciem WP7 Update Cab Sender.  Więc na razie jestem do przodu, zobaczymy jak pójdzie dalej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2011, 15:52:19 wysłana przez alexdownar »

*

Offline billi

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 16, 2011, 10:31:31 »
Na jakich kartach wam to działa ?
na transcend 8GB 6C zatrzymuje się w czasie aktualizacji do 7008 w zune pisze że to 6 krok z 9.
na sandisk 16GB 4C  zatrzymuje się przy aktualizacji do 7008 krok 8 z 9 a na telefonie zwieszka na ekranie do wpisania kodu pin.
Wina słabych kart czy czegoś innego ?

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 16, 2011, 14:28:09 »
Ja używam SanDisk 8GB Mobile Ultra class 8, WP7 chodzi super szybko ! :) Po przejściu całej instrukcji tylko BT nie działa.
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline qqubass

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.BalticIT.pl
    • Baltic IT
  • Sprzęt: HTC HD2 @ WP7
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 16, 2011, 21:25:02 »
BT już działa... pierwszy post http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1250869

Poza tym można też robić dual boot'a z androidem ;]
Prawdomówność to brak umiejętności szybkiego wymyślenia innego wariantu!

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 16, 2011, 22:09:46 »
A jak dodać dzwonki?

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 17, 2011, 00:06:36 »
BT już działa... pierwszy post http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1250869

Poza tym można też robić dual boot'a z androidem ;]

Dzięki za linka. Od siebie mogę napisać jakie paczki z tego linka warto zainstalować (przetestowałem wszystkie poniżej):
- DEV_WIFI_PLUS_EU.cab - naprawia problem z BT
- DEV_VOLUME_LOW.cab - naprawia głośność wszystkiego w telefonie (normalnie jest za głośno)
- DEV_FM_ANTENNA_INTERNAL.cab - można radyjko bez słuchawek odpalić :P Aplikacji w systemie do FM nie ma (tragedia że trzeba doinstalowywać)... znalazłem w markecie "Radio FM", działa :)
- DEV_SHORTCUT_BLUETOOTH.cab - skrót do BT
- DEV_SHORTCUT_WIFI.cab - skrót do WiFi

Jeszcze zostaje problem z uciekającą baterią gdy się zapomni o zrobieniu triku z aparatem oraz niedziałającym MMS :/
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 00:56:02 wysłana przez Sztef89 »
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline qqubass

  • *
  • 52
  • Płeć: Mężczyzna
  • www.BalticIT.pl
    • Baltic IT
  • Sprzęt: HTC HD2 @ WP7
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 17, 2011, 08:53:27 »
Mi bateria działa bez problemu... A co do mmsów to nie wysyłałem jeszcze ;]

Co do dzwonków to można dodać swoje przez ZUNE tylko plik musi być krótszy niż 40s i mniejszy niż 1mb. Tak przygotowany dzwonek trzeba odnaleźć w ZUNE i zmienić jego gatunek na RINGTONE, a następnie zsynchronizować z telefonem. Po tej operacji dzwonek pojawi się do wyboru w ustawieniach na liście dzwonków.
Prawdomówność to brak umiejętności szybkiego wymyślenia innego wariantu!

*

Offline Sztef89

  • **
  • 127
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2 (Leo)
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 17, 2011, 11:50:59 »
Wiesz, dokładnie nie wiem czy ten trik z aparatem działa... w około 10h cała bateria się wyczerpała, naładowana do pełna. Czasami zrobi się tak że nie żre baterii, nie wiem kurde o co kaman... radio mam takie jak napisałem w sygnaturce. MMSy przeboleje bo i tak z nich nie korzystam, niedawno kolega wysłał mi fote mmsem i mogłem przetestować czy działa ale widzę że nie ma jeszcze poprawki do playa.

Dobrze by było jakbym wiedział co powoduje tak szybkie rozładowanie baterii... bo jak tak dalej będzie to pewnie wrócę do androida, a chciałbym zostać przy WP7 :)
ROM: Windows Phone 7 Mango (7720 PLK)
Radio: 5.51T.09.29a_22.32.50.10U
SPL: 1.46 HardSPL: 2.08

*

Offline jsek

  • **
  • 101
Odp: [TUTORIAL] [29.08] Mango 7720 PLK dla HTC HD2
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 17, 2011, 20:27:38 »
Panowie jak włączyć GPS?


Już wiem.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 22:13:26 wysłana przez jsek »