[MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)

  • 77 Odpowiedzi
  • 63738 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline AMIGAnTOMEK

  • Ekspert HTC Artemis
  • *****
  • 1858
  • Sprzęt: HTC HD2, Nokia Lumia 820
Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 18, 2012, 20:29:17 »
Ustawienia->Aplikacje->Telefon
Jeśli podoba Ci się mój ROM i chcesz zostać donatorem wyślij mi PW.

*

Offline billi

  • ***
  • 387
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2
Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 18, 2012, 21:34:46 »
Wchodzisz w Ustawienia potem przesuwasz ekran w lewo i wybierasz z aplikacji Telefon, tam masz możliwość ustawiania Wyświetl identyfikacje mojego numeru.

O spóźniłem się  :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2012, 21:36:25 wysłana przez billi »

Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 01, 2012, 10:12:59 »
Nie mogę pobrać paczki :(

*

Offline clus

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Profil Last.fm
  • Sprzęt: Samguns Galaxy SIII 4.3
Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 10, 2012, 03:04:25 »
Nie mogę pobrać paczki :(
ja również
proszę o reupload

Połączone: [time]Sierpień 10, 2012, 13:31:29[/time]
Witam,
Po wgraniu MAGLDR 113 telefon przy starcie wisi na białym ekranie z zielonym napisem HTC. HR sprzętowy zrobił się w 3 sekundy i dalej nic... Jakieś pomysły?

Połączone: Sierpień 10, 2012, 14:21:04
problem rozwiązany.
pobrałem najnowszego roma 3.14 bodajże ze strony htc (~194MB) i zainstalowałem go (przy włączaniu trzymamy vol- gdzie telefon łączy się z komputerem przez usb na tęczowym ekranie ;)), później wszystko po kolei jak w tutorialu i póki co wp7.5 wydaje się instalować poprawnie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2012, 14:21:05 wysłana przez clus »

*

Offline clus

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Profil Last.fm
  • Sprzęt: Samguns Galaxy SIII 4.3

Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 13, 2012, 14:11:57 »
Witam. Zauważyłem że po każdym zrestartowaniu telefonu zmienia się adres MAC . Czy jest na to jakaś rada ??

*

Offline clus

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Profil Last.fm
  • Sprzęt: Samguns Galaxy SIII 4.3
Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 13, 2012, 23:57:14 »
też do zauważyłem i szukałem odpowiedzi w necie, niestety nie ma jeszcze witaminki (przynajmniej ja się na taką nie natknąłem); jednak wyczytałem że rom 7720 powinien ten błąd niwelować...

*

Offline clus

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Profil Last.fm
  • Sprzęt: Samguns Galaxy SIII 4.3
Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 24, 2012, 12:37:47 »
ma ktoś może krótki tutorial jak wrócić z WP7.5 do WM6.5?

Witam jestem tu nowy ;) po pierwsze chciałem Ci podziękować bo poradnik jest po prostu znakomity wszystko krok po kroku wytłumaczone.Mam jednak jedno pytanie czy jak już mam zainstalowany wp7 to obowiązkowo muszę rejestrować się na Windows Live?nie chcę potem jakiejś blokady ;)i czy oprócz płatnych aplikacji znajduje się tam coś wyjątkowego?Są tam jakieś darmowe aplikacje jak na Androidzie Play? Z góry dziękuje za odpowiedź ;)

*

Offline clus

  • *
  • 53
  • Płeć: Mężczyzna
    • Profil Last.fm
  • Sprzęt: Samguns Galaxy SIII 4.3
Identyfikator windows live można uzyskać bardzo prosto kontaktując się z supportem (np. w Wielkiej Brytanii czy USA - nie pamiętam) pisząc że potrzebujesz klucz do HTC HD7. WP ma swój market na którym są zarówno darmowe aplikacje jak i płatne. Z tego co widzę to jest uboższy niż ten androidowski.

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 03, 2012, 18:26:27 »
Prosiłbym o reupload. Link nie działa.
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 13, 2012, 22:46:06 »
Witam,
Mam takie pytanie, proszę o odpowiedź "ekspertów", mam napisane w instrukcji romu, aby użyć "Last 24mb nand". Chciałbym zainstalować wp7 teraz a potem powrócić do wm6.5. Czytałem, że używając task49 po użyciu tych 24mb nand można zrobić sobie bricka, a tego chciałbym uniknąć. Czy te 24mb działają jednorazowo?
Pozdrawiam

*

Offline mikkuss

  • ****
  • 807
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...
  • Sprzęt: XT610 CM7, HD2 NexusHD2 KK, n900
Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 14, 2012, 11:22:34 »
Ja tego w ogóle nie dotykam. Flashowałem Androida i WP7.8 na nand i ta opcja jest kompletnie zbyteczna (szczególnie jeśli masz szybką kartę sd).
N900 - najlepszy sposób na nudę... Boxboxbox...
https://www.youtube.com/watch?v=MRil6iP4GXw

Witam

Posiadam HTC HD2 z WM6.5 i postanowiłem wgrać ROM Windows Phone 7.5 "Mango" 7720 z polskim językiem interfejsu.
Posiadając  w tel HSPL 2.08. postanowiłem wgrać tylko MAGLDR 113 i uruchomieniu ROMUpdateUtility.exe następnie ponownym uruchomieniu 5. USB Flasher i po zatwierdzeniu jest Wait USB to USB i w następnym kroku kliknieciu DWI.exe i komunikat w DAF:

An error has occurred
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (1198)

Error Description: EnterBootloader missing
Info: .\RSPL\BootLoader.cpp (176)


O co kaman? Pomocy!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2013, 14:57:14 wysłana przez shuzzly »

*

Offline pepe64

  • ****
  • 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • Szczerość to najpiękniejsza forma głupoty.
  • Sprzęt: BB 9700 (do pracy) HTC HD2 (do..zabawy)
Witam

Posiadam HTC HD2 z WM6.5 i postanowiłem wgrać ROM Windows Phone 7.5 "Mango" 7720 z polskim językiem interfejsu.
Posiadając  w tel HSPL 2.08. postanowiłem wgrać tylko MAGLDR 113 i uruchomieniu ROMUpdateUtility.exe następnie ponownym uruchomieniu 5. USB Flasher i po zatwierdzeniu jest Wait USB to USB i w następnym kroku kliknieciu DWI.exe i komunikat w DAF:

An error has occurred
Read below for more information

Error Description: USB init failed
Info: .\RSPL\RSPL.cpp (1198)

Error Description: EnterBootloader missing
Info: .\RSPL\BootLoader.cpp (176)


O co kaman? Pomocy!

I to jest właśnie brak Use Last24.. Fakt, w temacie WM7.x jestem raczkujacy, ale parę M$ juz wrzucałem i zawsze bez 24 były błedy instalacji (pod koniec) a z - szło ok. Inna sprawa jak długo WM gościł na Leonie;)
Andro:        MIUI 2.4.13 PL
Kernel:       tytungR14
Radio:        2.15.50.14
Karta:        8 GB Class 10

Ok, problem rozwiązany.
Zapomniałem ze na pokładzie laptopa mam Win8 i musiałem zrobić to ze Zgodnością Win7 i wszystko poszło gładko ze hej!

Ale chyba kopne w doope tego WP7.5 i zgram jakiegoś Andka bo za cholerę nie mogę aktywować, chat na MS nie działa!

*

Offline shreq888

  • **
  • 199
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: xda mini s+m650,+n82
BŁĄD Z WYSYŁANIEM SMS + ROZWIĄZANIE

Napotkałem na pewien problem, ale poradziłem sobie sam metodą prób i błędów.
Zamieszczam więc info jak sobie z przypadłością poradziłem.
Otóż.
Wgrałem ten system, wszystko poszło jak po maśle.
Jedna rzecz tylko nie działała: nie szło wysyłać smsów. Okazało się, że numer centrum wiadomości nie uzupełniał się samoczynnie z karty i nie dało się wpisać numeru ręcznie. Należy kartę SIM włożyć do innego telefonu (dla mnie to była Nokia 5320). Tam sprawdzić, czy jest uzupełniony nr centrum. U mnie nie było, więc zrezygnowany włożyłem kartę do Leo i ku zdziwieniu ukazały się jakieś literki i te już dało się zmienić na numer centrum wiadomości.
Oczywiście numer można bez problemu znaleźć w szukajce, albo jak posiada się kartę mało popularnego operatra (w moim przypadku to FM Group Mobile) to na infolinii na pewno miła pani poda numer.
To tyle.

Odp: [MULTI-TUTORIAL] [7.11] Jak bezstresowo przejść z WM6.5 do WP7.5 Mango (update!)
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 14, 2013, 16:07:00 »
Miałem średnio działający telefon. Pisze o tym, bo może to mieć wpływ na bieg wydarzeń :P Wszystko szło gładko, nawet ROMUpdateUtility poszło, telefon się zrestartował, uruchomił. Wyłączyłem go i... już nie mogę włączyć. Czy istnieje możliwość, że coś poszło nie tak? Czy padła bateria/gniazdo ładowarki? Tel nie ładuje nawet. Wcześniej były już z tym problemy bo np. restartował się po podłączeniu ładowarki, więc zrodził się pomysł zmiany softu. Tylko, że jednak się uruchamiał. I nie wiem czy ja namieszałem, czy to zbieg okoliczności i akurat padł? :)