Uszkodzony digitalizer - jak obejść kalibrację.

  • 12 Odpowiedzi
  • 4343 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline egz3

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: dobre 20 centymetrów xD a poważnie to spv m3000 , nokia 8910i
Uszkodzony digitalizer - jak obejść kalibrację.
« dnia: Listopad 01, 2007, 09:53:44 »
Witam Wszystkich czytających ten wątek.

Mam prośbę aby ktoś poradził mi jak mogę obejść początkową kalibrację ekrnau. Przejrzałem wszytskie posty o tej tematyce i właściwie nic konkretnego niewiem ;/

IPL : 2.21
SPL: 2.21
GSM : 02.61.11
OS : 22.12.11

Mam wkrótce zamiar wymienić digitalizer ale do tej pory msuze korzystać z jakiegoś telefonu. ;/
 Proszę o Pomoc

z góry dzieki za zainteresowanie

eGz3
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2007, 21:56:32 wysłana przez OleYek »

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2007, 10:44:40 »
Jedyna opcja jest znalezc ROM ktory nie posiada kalibracji. Jest jeden stary taki ROMale nie pamietam jaki.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline egz3

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: dobre 20 centymetrów xD a poważnie to spv m3000 , nokia 8910i
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2007, 19:10:50 »
a gdzie mogę tego szukać ? może ktoś inny ma jakaś sprawdzona metode albo wie co to za rom ??

Pozrawiam

eGz3

*

Offline Danzo

  • *
  • 94
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: C500, Wizard, Hermes
    • Omnia Now
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 02, 2007, 00:11:45 »
Jak mialem c500 z simem na Orange angielskiego, chcialem wrzucic programik (nie pamietam jaki) zeby cos mi tam zrobil z fonem, mialem taki programik w ktorym moglem zabic proces (z PC) odpowiedzialny za "Phone" i pytanie o sima (wylaczylo GSM). Poszukaj cos w tym stylu i probuj killnac odpowiedzialny proces ;)

*

Offline MaciejK

  • ****
  • 706
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, Iphone 3gs 32gb
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2007, 01:48:49 »
Polecam Uzycie opcji Szukaj ja rok temu milem ten sam problem jest o tym temat Wizard obejscie kalibracji.
To z tym romem bez kalibracji to sie mylisz oleyek pamietam ze jak mialem wiza to wgrywalem chyba z 50 romow i zaden nie pasowal :D
Dopiero po Pomocy Jasia obeszlem kalibracje Remove Screen Aligment czy jakos tak sie nazywal ten program.

A sory za Of top Powracam znowu do Pda :D Pzdr Oleyek Dlugo mnie nie bylo :d Chyba z rok :D

Warsztat 4x4 Modyfikacje Aut Ternowych Na Wyprawy i Przeprawy, Wyciągatki Zderzaki, Halogeny, Lifty Zawieszeń itp!
Za Pół roku w Polsce bedzie tak jak w Stanach Uwieżcie...

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2007, 08:36:57 »
Polecam Uzycie opcji Szukaj ja rok temu milem ten sam problem jest o tym temat Wizard obejscie kalibracji.
To z tym romem bez kalibracji to sie mylisz oleyek pamietam ze jak mialem wiza to wgrywalem chyba z 50 romow i zaden nie pasowal :D
Dopiero po Pomocy Jasia obeszlem kalibracje Remove Screen Aligment czy jakos tak sie nazywal ten program.

Pamietam jak walczyles, ale przed Toba walczyl nie jeden na tym forum :) i jest na 100% jeden ROM bez kalibracji :)

Cytuj
A sory za Of top Powracam znowu do Pda :D Pzdr Oleyek Dlugo mnie nie bylo :d Chyba z rok :D

A tam zaraz rok, wiem, ze bez PDAC czas sie dluzy, ale zaledwie 2 miesiace Cie nie bylo :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline egz3

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: dobre 20 centymetrów xD a poważnie to spv m3000 , nokia 8910i
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2007, 14:43:12 »
Noo wkońcu wszystko zforsowałęm jakby ktoś miał ten sam problem to zapraszam na priv to chętnie pomogę :] Podziekowania dla użytkownika Poklik bez którego bym sobie nieporadził i który naprowadził mnie na odpowiednie oprogramowanie :]

Pozdrawiam eGz3

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2007, 15:12:32 »
To moze dokladnie opiszesz tu rozwiazanie dla innych? Bo jak na razie wszyscy krzycza o pomoc ale jak rozwiaza problem to juz nie racza tego opisac...
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline egz3

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: dobre 20 centymetrów xD a poważnie to spv m3000 , nokia 8910i
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2007, 21:32:02 »
Oleyek po pierwsze niekrzycze  :O Po drugie to sprubuj być milszy dla ludzi to będą Cię bardziej szanować  :) i po trzecie wystarczy poprosić a z chęci napisze :wink:

A poniżej opis co pokolei próbowałem robić:


1. Zainstalowałem program active sync w wersji 4,2 (chyba jest teraz 4,5 najnowsza)

2. Zsynchronizowałem PDA z AS, jeżeli wcześniej używaliście Mroutera albo coś w tym rodzaju to odrazu proponuje powyłączać wszytskie porty bo może być problem z połączeniem.

3. Odnalazłem plik w katalogu Windows/welcome (jest to pliczek bez rozszerzenia) w niektórych wypadkach da się do usunąć i to już jest rozwiąznie problemu jeśli jednak nie to trzeba dalej kombinować.

4. Następnie zainstalowałem program polecony przez użytkownika Poklik mianowicie program Pocket Controller PRO zainstalowałem i przystąpiłem do sparowania programu z telefonem podczas podłączania programu do PDA proponuje klikać przycisk akceptacji na PPC bo niewyświetli się żadna wiadomość o instalacji (ze względu na przymus kalibracji) a jeśli dostatecznie szybko niezaakceptuje się instalacji to program na komputerze nieczeka na akceptacje tylko generuje błąd.

5. Jak już wszystko śmiga (czyli w programie widzisz to co na telefonie )to w programie w pierwszej zakładce znajduje się przycisk Tasks trzeba go kliknąć /po kliknięciu wyświetlą się wszystkie procesy w liście szukamy procesu welcome.exe zaznaczamy go i wciskamy Kill Proces   :grin:  po "kilnięciu " tego procesu włącza nam się dalsza instalacja.

6. Aby trwale pozbyć się powitania które po wyłączeniu/zressetowaniu  telefonu powraca należy przez program Pocket Controller PRO wbić się do rejestru (można też zrobić to bezpośrednio z Pda ale moim zdaniem wygodniej na kompie  :ok: ) wybieramy w jednej z zakładek opcje szukaj i wpisujemy welcome  :proud: wyświetli sie klika plików / usuwamy tylko te które mają w nazwie welcome jedynym następstwem tego jest wyskakujący komunikat przy starcie urządzenia że niemoże odnaleźć pliku welcome  :E


Do admina:

W razie czego mogę zrobić do tego fotki i dokładnie "łopatologicznie" przepisać żeby niebyło więcej nowych tematów w sprawie ominięcia kalibracji. Czekam na odzew  :wink:


Pozdrawiam eGz3

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2007, 21:55:33 »
Oleyek po pierwsze niekrzycze  :O Po drugie to sprubuj być milszy dla ludzi to będą Cię bardziej szanować  :) i po trzecie wystarczy poprosić a z chęci napisze :wink:

To nie bylo personalnie tylko komentarz do wszystkich postow "pomocy" :)

Cytuj
A poniżej opis co pokolei próbowałem robić:

No i to sie chwali :)

Cytuj
Do admina:
W razie czego mogę zrobić do tego fotki i dokładnie "łopatologicznie" przepisać żeby niebyło więcej nowych tematów w sprawie ominięcia kalibracji. Czekam na odzew  :wink:

Uzupelnij w takim razie o fotki i sie ten watek wyczysci i przyklei dla potomnych  :ok:
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline egz3

  • 21
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: dobre 20 centymetrów xD a poważnie to spv m3000 , nokia 8910i
Odp: uszkodzony digitalizer jak to obejść pomocy !!!
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2007, 22:06:19 »
Cytuj
To nie bylo personalnie tylko komentarz do wszystkich postow "pomocy" :)
A no to sory  :)


Cytuj
Uzupelnij w takim razie o fotki i sie ten watek wyczysci i przyklei dla potomnych  :ok:


Jutro wrzuce fotki z opisami  :smile:

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: Uszkodzony digitalizer - jak obejść kalibrację.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2007, 10:10:05 »
Jutro wrzuce fotki z opisami  :smile:

Oki, czekamy :)
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline MaciejK

  • ****
  • 706
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, Iphone 3gs 32gb
Odp: Uszkodzony digitalizer - jak obejść kalibrację.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 07, 2007, 06:07:01 »
Gra nie warta swieczki za duzo zachodu :/

Teraz Uwaga skrucona wersja!:


Program ktory usuwa plik welcome.ini za was czyli obchodzi punkt kalibracji, jedyne co musicie zrobic to:

Wlaczyc telefon, Polaczyc go przez AS, Odpalic Program i wcisnac przycisk Remove Alignment i wsio cala fizjologia,

http://www.codefactory.es/downloads/mobile_speak_pocket/release/MSP_RemoteAlignment.zip

Wydaje mi sie ze ten moj sposob jest o wiele prostszy, jest prostszy od budowy gwozdzia... mam nadzieje ze zostanie dla potomnych... ^^

Ps. Oleyek bez PdaC mega czas sie dluuzy :D ale ciesze sie z powrotu ;]

Ale zes wzucil te fotki :/
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2007, 10:04:47 wysłana przez MaciejK »

Warsztat 4x4 Modyfikacje Aut Ternowych Na Wyprawy i Przeprawy, Wyciągatki Zderzaki, Halogeny, Lifty Zawieszeń itp!
Za Pół roku w Polsce bedzie tak jak w Stanach Uwieżcie...