M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku

  • 10 Odpowiedzi
  • 2342 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« dnia: Wrzesień 07, 2009, 23:20:54 »
Witam
Po roku leżakowania w szufladzie chciałem ożywić mojego M3000, niestety oryginalna ładowarka uległa uszkodzeniu mechanicznemu (kiedyś spadł mi podłączony do ładowarki pechowo na wtyk i się złamał, jakoś działało do końca użytkowania, ale teraz wtyk całkiem się ułamał)Podłączyłem do ładowarki od htc diamond ,ale nie ma żadnego efektu (napięcia i prąd ładowania taki sam). M3000 działał do końca , miał nową baterię , po zmianie na diamonda, po prostu rozładował się i teraz zero reakcji- dioda od ładowania się nie świeci.Ładowarka od diamonda podłączana jest przez kabel USB, czytałem coś że są dwa tory ładowania przez USB i ładowarkę sieciową, może tu jest problem, ale niestety nie mam schematu podpięcia ładowarki (myślałem o ucięciu wtyku z mini usb i adaptacji do starej ładowarki)

Pozdrawiam
Maciek

*

Offline Bakuś123

  • *
  • 99
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: O2 XDA Exec
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2009, 06:52:05 »
Bateria padła  :ok:

Naładuj ją na krótko (+,- z ladowarki do +,-) na baterii. Powinno starczyc minuta tak trzymania :) odpalić powinien.

Pozdrawiam

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:25:58 »
Nie ma co kombinowac na krotko. Masz dobra oryginalna ladowarke, podlacz ja i poczekaj kilka minut, wtedy ruszy. Sprawdzone.

Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2009, 22:52:47 »
Mam oryginalną ładowarkę, ale jak pisałem ma uszkodzony wtyk...Rozpołowiłem go i już wiem czemu nie da się naładować całkiem padniętego Wizarda przez USB - standard mini usb www.elektroda.pl/rtvforum/topic996132.html to + 5V na styku nr 1 i masa na styku nr 4 a w wizardzie musi być mostek na styku opisanym jako x , notabene nigdzie nie mogę zlokalizować wtyczki , która miała by wszystkie 5 pinów wyprowadzone.(wszystkie standardowe kable mini usb, które przecinałem maja cztery żyły) po podłączeniu na "krótko" +5V do styku nr 1, masy do styku nr 4 i x i masy mini usb no i zaczął  ładować :)

Pozdrawiam
Maciek

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:26:49 »
Słyszałem o zwieraniu pinów 4 i 5, rozkładałem nawet nieoryginalną ładowarkę do Moto L3 i tam jest rezystor miedzy 4 i 5 pinem.
Ale przyznam się, zaskoczyłeś mnie że nie tylko prąd ładowania jest tutaj ważny.  Przydatny link podałeś.

Sądziłem że wszystkie nieoryginalne ładowarki mają za mały prąd żeby wzbudzić padniętą baterię (testowałem miernikiem kilka z nich i nawet te z opisem 1A dawały przy 5V 850mA). Natomiast oryginał od Wizarda dał 5V 1A. 

Stąd moja sugestia żeby użyć oryginału z Diamonda która ma 1A i poprzez kabel miniUSB ruszyć z ładowaniem.
Jeśli chcesz teraz naprawić swoją ładowarkę od Wizarda to kup najtańszą ładowarkę samochodową do L3 (byłem w Poznaniu to kupiłem za 4zł) i wytnij z niej wtyk. 

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2009, 09:45:27 »
Ladowarka od Diamonda niczym nie rozni sie od tej od Wizarda. Zostaw podlaczone urzadzenie na KILKANASCIE godzin, jak nie ruszy, wtedy dopiero potraktuj baterie na krotko.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2009, 10:01:10 »
Ladowarka od Diamonda niczym nie rozni sie od tej od Wizarda. Zostaw podlaczone urzadzenie na KILKANASCIE godzin, jak nie ruszy, wtedy dopiero potraktuj baterie na krotko.

Czy ona przypadkiem nie ma odłączanego kabla? Jeśli używał zwykłego miniusb wpiętego do ładowarki to mogło nie ruszyć. Aż tylu zabawek do testów to nie mam żeby to sprawdzić dokładnie.


Hmmm z drugiej strony.... przecież niedawno w ramach testu ruszyłem rozładowaną do 0% baterię zwykłym kablem miniUSB wpiętym do adaptera 220V  (out 5V 850mA, opis 1A). Co prawda nie było to po długim leżakowaniu baterii ale uważam że kilka minut dłużej i też taka bateria by wstała.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2009, 10:03:15 wysłana przez Antej »

Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2009, 11:47:45 »
Ladowarka od Diamonda niczym nie rozni sie od tej od Wizarda. Zostaw podlaczone urzadzenie na KILKANASCIE godzin, jak nie ruszy, wtedy dopiero potraktuj baterie na krotko.

sama ładowarka od Diamonda ma identyczne parametry (5V 1 A) ale różni się tym że ma właśnie odłączany kabel - specyficzny mini usb pasujący tylko do Diamonda (ścięty tylko z jednej strony) i przez to nie mogłem go podłączyć do Wizarda, natomiast po podłączeniu standardowego kabla mini usb nie ruszyło ładowanie nawet po 24 godzinach.Dopiero po podłączeniu na krótko ładowarki (od Wizarda) w sposób opisany w poprzednim poście załączył się i można go było ładować zwykłym kablem mini usb.

Antej, dzięki za radę z wtykiem od Moto L3.

Pozdrawiam
Maciek

*

Offline OleYek

  • [Pyrlandia] [GMzP]
  • *****
  • 18336
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
    • http://www.oleyek.com
  • Sprzęt: iPhone 13 Pro, iPad Pro, Apple Watch
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2009, 08:08:28 »
Zapomnialem, o tym miniUSB w wersji HTC.
Linux is like a wigwam. No gates, no windows and apache inside.

*

Offline puchaty

  • ***
  • 415
  • Płeć: Mężczyzna
  • HeTeCe GieJeden
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 10, 2009, 21:15:06 »
ładowarka na allegro za 3,99 z gniazdem usb + zwykły kabel i masz "oryginalna" ladoware do wizarda ;-). daje 1A bo budzi mojego iPoda ktory tez lubi siadac jak wizard i nie ladowac sie ;p
REGULAMIN !!

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: M3000 nie ładuje po rocznym spoczynku
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2009, 21:24:27 »
ładowarka na allegro za 3,99 z gniazdem usb + zwykły kabel i masz "oryginalna" ladoware do wizarda ;-). daje 1A

To może jakiś sznurek dasz?  :ohreally:

Śledzę na allegro ładowarki/ adaptery i jakoś najtańszy "solidny" 1A znalazłem za 10zł ( pewnie będzie miał 850mA). Naklejki z podpisem Made in China jakoś nie są dla mnie wyznacznikiem stanu faktycznego. Mam sporo ładowarek w domu i 1A  (lub 2A) pod obciążeniem dają tylko ładowarki z kompletów HTC.

A iPoda to możesz nawet z PC 0,5A podnieść więc bym się tym nie sugerował.

Do tego z wątku widać że rozwiązanie ze zwykłym kablem miniUSB nie podniesie mocno rozładowanej baterii, (o czym jak przeczytasz) autor sam się przekonał.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2009, 21:26:12 wysłana przez Antej »