Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?

  • 48 Odpowiedzi
  • 22769 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline majkeljj

  • **
  • 129
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC 7 Mozart
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 04, 2011, 11:18:56 »
ok. dzieki :)

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 06, 2011, 10:03:38 »
No i wyszedł pierwszy problem po konwersji regionu: nie mogę instalować uaktualnień do programów zainstalowanych przed konwersją.
Oficjalną przyczyną jest brak programu w historii zakupionych programów. Rzeczywiście: po konwersji historia zakupionych programów się wyczyściła.

Jest obejście:
- najpierw należy anulować pobieranie uaktualnienia (o ile się klikneło aktualizuj)
- następnie odinstalować program
- i ponownie go zainstalować

Wszystko jest OK o ile program był darmowy lub próbny. Jednak, jak ktoś kupił program, to będzie go musiał kupić ponownie. Z drugiej strony, skoro mógł kupować, to po co zmieniał na PL?


PS. Pisałem wcześniej, że jest możliwa konwersja z PL na USA - nie, nie ma już takiej możliwości.

*

Offline pogar

  • ***
  • 266
  • Sprzęt: HTC HD7, HTC Touch HD2
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 29, 2011, 22:38:26 »
dodatkowo jak ktos miał wykupiony Zune Pass, to zmianie też go straci..
Nie warto zmieniać.

*

Offline sthEn

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
    • sthen.info
  • Sprzęt: iPhone4
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 09, 2012, 22:45:24 »
Już nie można migrować? Kupiłem xboxa, i chciałbym przejść na polskie konto Live ze względu na sporo tańsze zdrapki :)
iPhone 4 16GB
- iOS 6.1.3

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 12, 2012, 02:06:31 »
Witam.
Po tygodniu z kontem PL założyłem konto US. Głównie dla tego, że i tak system miałem angielski (parę fajnych fitcherów głosowych mi się aktywowało) a brak niektórych istotnych aplikacji w markecie PL był dość bolesny.
Założenie konta trwało chwilę, bolała tylko utrata SMSów i historii połączeń i  mogłem cieszyć się aplikacjami z marketu US. Radość jednak nie trwała długo kiedy okazało się, że i owszem jest parę fajnych apek niedostępnych dla Polaków (np Attentive Phone) jednak całkiem sporo istotnych aplikacji obecnych w krajowym sklepie brakuje w tym z US. Bolesna była utrata transportoida, ceneo, allegro itp.
Teraz już nie wiem ale wygląda na to, że korzyści z przeniesienia się do US marketu jest niewiele i całe to posunięcie okazało się bez sensu. Oczywiście doszła jakaś tam funkcja systemowa (rozpoznawanie utworów w bingu) ale w dobie SoundHounda jest ona zupełnie zbędna. Resztę rozszerzonej funkcjonalności Binga miałem już wczesniej.
Jak zatem zrobić, żeby mieć dostęp do wszystkich aplikacji? Która opcja wydaje Wam się lepsza i czy naprawdę nie ma innego wyjścia tylko zrobić jailbreak i instalować aplikacje z marketu US poprzez Phone7Deployer?
Pozdrawiam

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 12, 2012, 07:25:36 »
Co do polskiego marketu to nie wiem w jakim patrzyłeś bo u mnie Attentive Phone jest, trzeba tylko go szukać przez HTC Hub.

*

Offline majkeljj

  • **
  • 129
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC 7 Mozart
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 12, 2012, 10:10:23 »
u mnie też jest.
poza tym jak masz odblokowany tel. możesz przy użyciu phone7market zainstalować jaką tylko chcesz darmowa aplikacje np. z USA czy UK.

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 12, 2012, 13:36:56 »
u mnie też jest.
poza tym jak masz odblokowany tel. możesz przy użyciu phone7market zainstalować jaką tylko chcesz darmowa aplikacje np. z USA czy UK.
Właśnie na to wygląda, że rozwiązaniem optymalnym jest konto w PL z możliwością kupowania aplikacji i odblokowanie urządzenia dzięki czemu te parę brakujących aplikacji można sobie ręcznie dociągnąć. Niestety tracimy wtedy niektóre funkcje systemu, możliwości zune music pass, możliwość kupowania utworów czy podcastów. Podcasty i muzykę można dodawać ręcznie (podcasty nawet się ładnie synchronizują) więc to jeszcze jest do przeżycia. Szkoda, że polskie liveID jest także pocięte w Xboxie choć większość amerykańskich aplikacji z Xboxa i tak nie działa (netflix, hulu, last.fm) i działające znalazłem tylko iHeartrate (jest także na wp7). W tej sytuacji najlepiej byłoby zostać w markecie US a brakujące aplikacje PL dorzucić sobie ręcznie niestety Phone7Deployer nie widzi polskiego marketu. Brak byłoby też mozliwosci kupowania aplikacji :(
Bądź tu mądry i pisz wiersze :) Fajnie byłoby zebrać jakoś do kupy korzyści jakie płyną z liveID w konkretnym kraju i sposoby obejścia związanych z tym ograniczeń bo sam już nie wiem która opcja jest lepsza.
PS. Działa Wam w PL ustawianie się okładki aktualnego albumu na kafelku Zune oraz na tapecie blokady ekranu w czasie grania? W US zadziałało samo podczas gdy w PL za cholerę nie mogłem tego uruchomić.

*

Offline majkeljj

  • **
  • 129
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC 7 Mozart
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 15, 2012, 17:35:38 »
u mnie też jest.
poza tym jak masz odblokowany tel. możesz przy użyciu phone7market zainstalować jaką tylko chcesz darmowa aplikacje np. z USA czy UK.
Właśnie na to wygląda, że rozwiązaniem optymalnym jest konto w PL z możliwością kupowania aplikacji i odblokowanie urządzenia dzięki czemu te parę brakujących aplikacji można sobie ręcznie dociągnąć. Niestety tracimy wtedy niektóre funkcje systemu, możliwości zune music pass, możliwość kupowania utworów czy podcastów. Podcasty i muzykę można dodawać ręcznie (podcasty nawet się ładnie synchronizują) więc to jeszcze jest do przeżycia. Szkoda, że polskie liveID jest także pocięte w Xboxie choć większość amerykańskich aplikacji z Xboxa i tak nie działa (netflix, hulu, last.fm) i działające znalazłem tylko iHeartrate (jest także na wp7). W tej sytuacji najlepiej byłoby zostać w markecie US a brakujące aplikacje PL dorzucić sobie ręcznie niestety Phone7Deployer nie widzi polskiego marketu. Brak byłoby też mozliwosci kupowania aplikacji :(
Bądź tu mądry i pisz wiersze :) Fajnie byłoby zebrać jakoś do kupy korzyści jakie płyną z liveID w konkretnym kraju i sposoby obejścia związanych z tym ograniczeń bo sam już nie wiem która opcja jest lepsza.
PS. Działa Wam w PL ustawianie się okładki aktualnego albumu na kafelku Zune oraz na tapecie blokady ekranu w czasie grania? W US zadziałało samo podczas gdy w PL za cholerę nie mogłem tego uruchomić.

*

Offline jarekt

  • ****
  • 755
  • Płeć: Mężczyzna
  • na stanie Wizard, Uni, TouchHD, HTCHero, Milestone
  • Sprzęt: THD, Hero, Milestone
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2012, 01:50:11 »
Wróciłem na PL. Oczywiście przestała mi działać okładka albumu w tle odtwarzacza, na kaflu zune i na ekranie blokady. Szkoda, wyglądało to świetnie. Widocznie jest to uzależnione od pełnej funkcjonalności marketu.
Tego grzecznego dzwonku w markecie nie mam. W sekcji HTC jest nieobecny a przez HTC Huba nie zdazyłem sprawdzic bo go pochopnie update'owałem. Wrrrrr....

*

Offline majkeljj

  • **
  • 129
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC 7 Mozart
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:57:28 »
niestety Phone7Deployer nie widzi polskiego marketu

no to trzeba mu pomóc żeby widzia ł;)
Wchodzisz w konfigurację, potem na dole masz Configure external apps, klikasz.
Wyskakuje okienko, przechodzisz na zakładkę Advanced. W ostatniej pozycji Locale... na końcu dopisujesz ";pl-PL", Save i już masz dostęp do PL marketu :)

p.s. poprzedni pusty post to wynik kiepsko działającego forum dwa dni temu:(

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 21, 2012, 15:40:50 »
https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration/SelectRegion wie ktos moze dlaczego nie diala juz ta strona?? i jak teraz przeniesc licencje? :|

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 21, 2012, 16:08:54 »
Mi działa na tyle, że dostaję komunikat:
"Konto można przenieść raz na 12 miesięcy. Kolejna dostępna data to: <data> "

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 21, 2012, 16:12:50 »
a mnie wywala cos takiego

" Ojej! Gdzie jest ta strona?
Wprowadziliśmy kilka zmian.

Strona, której szukasz, może znajdować się w nowej lokalizacji lub nie jest już dostępna. Możesz:

    Rozpocząć ponownie od strony głównej.
    Sprawdzić, czy korzystasz z witryny sieci Web dla swojego kraju lub regionu. " :|

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 21, 2012, 19:06:56 »
    Sprawdzić, czy korzystasz z witryny sieci Web dla swojego kraju lub regionu. " :|
A może tu jest pies pogrzebany... Nie dla wszystkich krajów ta opcja jest dostępna...

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 22, 2012, 00:27:23 »
hmmm konto mialem na usa... a teraz chce na pl przejsc :/

*

Offline kub11

  • **
  • 169
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV C600 > XDA Exec > XDA Flame > Nokia N900
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 06, 2012, 14:59:23 »
Jak teraz zmenić konto na PL? Powyższy link nie działa, a ja mam konto na UK, kartę na PL i nic nie mogę kupować  :-| Chyba, że ktoś zna sposób na kupowanie z konta na UK, przez polską kartę...

*

Offline _patryk

  • **
  • 140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HD2, x51v
    heyah
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 14, 2012, 21:06:55 »
http://support.microsoft.com/kb/2692008/pl
Szkoda, że już nie można zmienić regionu...  :( Pozostaje jedynie założyć nowe konto live/hotmail i przypisać Polskę jako domyślną lokalizację od samego początku.

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 02, 2012, 12:44:21 »
Czołem - cos tu pusto ostatnio...

Czy da się zmienić regiona konta pisząc do supportu MS? Robiłem porządki z adresami email w związku w wyjściem outlook.com i mogę zmienic region na us/uk.

czy cos poza wieksza iloscia app za tym przemawia, nieco zalezy mi na zune music pass, bo w pl tego nie ma.