Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?

  • 48 Odpowiedzi
  • 22770 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« dnia: Wrzesień 27, 2011, 20:56:06 »
No własnie... Mam ciągle konto w USA i po instalacji Mango słuszałem, że będę miał możliwość zmiany kraju konta na PL.
Więc dwa podstawowe pytania:
a) gdzie można zmienić kraj konta?
b) czy warto? Czy w Marketplace dla PL są te same programy co dla USA?

PS. Jeżeli nie znajdę, gdzie można zmienić kraj konta, to zawsze mogę zmienić konto (mam drugie konto dla PL).


Połączone: Wrzesień 27, 2011, 23:51:52
No i najważniejsze pytanie: Czy po zmianie na PL będę mógł zarejestrować kartę płatniczą? Czy ktoś to już zrobił?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2011, 23:51:52 wysłana przez gbbsoft »

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2011, 08:31:54 »
No własnie... Mam ciągle konto w USA i po instalacji Mango słuszałem, że będę miał możliwość zmiany kraju konta na PL.
Więc dwa podstawowe pytania:
a) gdzie można zmienić kraj konta?
b) czy warto? Czy w Marketplace dla PL są te same programy co dla USA?

PS. Jeżeli nie znajdę, gdzie można zmienić kraj konta, to zawsze mogę zmienić konto (mam drugie konto dla PL).


Połączone: [time]Wrzesień 27, 2011, 23:51:52[/time]
No i najważniejsze pytanie: Czy po zmianie na PL będę mógł zarejestrować kartę płatniczą? Czy ktoś to już zrobił?

W ustawieniach konta Live masz możliwość zmiany regionu, jeśli chodzi o aplikację jest różnie bo developerzy muszą kliknąć, że chcą udostępnić appke w nowych regionach.

Co do karty, powinna działać


Chodzi oczywiście o ustawienia na www
Evendim na prezydenta!

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 28, 2011, 09:49:14 »
W ustawieniach konta Live masz możliwość zmiany regionu
Znalazłem coś takiego: https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration/SelectRegion
To to?
Nawet Polska jest, ale już UK nie ma - ciekawe...

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 28, 2011, 09:55:13 »
a) gdzie można zmienić kraj konta?
b) czy warto? Czy w Marketplace dla PL są te same programy co dla USA?


a. Logujesz sie do swojego konta WL przez WWW, klikasz w prawym gornym rogu na swoja nazwe uzytkownika a nastepnie konto.
b. Moim zdaniem w tej chwili nie bardzo. Marketplace dla Polski jest teraz mocno "okrojony".

W ustawieniach konta Live masz możliwość zmiany regionu...

Mozliwosc jest ale rezultat zaden. Po zmianie regionu na Polske (www) nie ma mozliwosci zalogowania sie do swojego konta przez Zune- "Ustawienie lokalizacji dla identyfikatora WL nie jest zgodne z ustawieniami twojego komputera (Polska)" (lokalizacja w komputerze- Polska, konto WL bylo zakladane na Wielka Brytanie).

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 28, 2011, 11:41:32 »
a. Logujesz sie do swojego konta WL przez WWW
Czy przez to rozumiesz tą stronę: https://account.live.com/EditProf.aspx ?

Po zmianie regionu na Polske (www) nie ma mozliwosci zalogowania sie do swojego konta przez Zune- "Ustawienie lokalizacji dla identyfikatora WL nie jest zgodne z ustawieniami twojego komputera (Polska)" (lokalizacja w komputerze- Polska, konto WL bylo zakladane na Wielka Brytanie).
Nie do końca to rozumiem. Czy z tego wynika, że powinno się zmienić kraj na Polskę i w https://account.live.com/EditProf.aspx i w https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration/SelectRegion aby było dobrze? Czy jeszcze trzeba zmienić lokalizację w Ustawieniach Regionalnych w Panelu Starowania w Windowsach?

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 28, 2011, 12:50:53 »

Czy przez to rozumiesz tą stronę: https://account.live.com/EditProf.aspx ?

Tak.

Nie do końca to rozumiem. Czy z tego wynika, że powinno się zmienić kraj na Polskę i w https://account.live.com/EditProf.aspx i w https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration/SelectRegion aby było dobrze? Czy jeszcze trzeba zmienić lokalizację w Ustawieniach Regionalnych w Panelu Starowania w Windowsach?

Nie wiem czy w profiu xboxa rowniez. Ja zakladalem konto tylko na Windows Live.
Dokladnie tak, zeby mozna bylo w pelni korzystac z Zune-a (logowac sie na konto WL), lokalizacja w Ustawieniach Regionalnych w Panelu Starowania musi byc taka sama jak przy zakladaniu konta w WL.
W moim przypadku konto zakladalem na Wielka Brytanie i tak samo musze miec ustawiona lokalizacje w ustawieniach regionalnych komputera zeby wszystko dzialalo. Po zmianie lokalizacji na koncie Windows Live (https://account.live.com/EditProf.aspx) na Polske w komputerze nadal musze miec jako lokalizacje Wielka Brytanie. Po zmienie na Polske i probie zalogowania sie przez Zune na swoje konto otrzymuje komunikat - "Ustawienie lokalizacji dla identyfikatora Windows Live nie jest zgodne z ustawieniami twojego komputera (Polska)". Wynika z tego ze brana jest pod uwage tylko lokalizacja jaka byla ustawiona podczas zakladania konta i nie da sie jej zmienic. Jedyne wyjscie to zalozenie nowego konta na Polske, hard reset telefonu i podpiecie go do nowego konta, poniewaz nie ma innej mozliwosci usuniecia starego.
W sumie, duzo zabawy i jak narazie zadnego pozytku. To znaczy pozytek jest. Pewnie mozna bez problemu kupowac korzystajac  z polskich kart ale co z tego jesli nie ma co kupic... W moim przypadku w tej chwili nie ma przynajmniej polowy aplikacji z ktorych korzystam.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2011, 14:55:04 »
Rozumiem, dzięki.

Cytuj
w komputerze nadal musze miec jako lokalizacje Wielka Brytanie
To mi akurat nie przeszkadza... Może właśnie to jest związane z ustawieniami w xbox.com?

Cytuj
Pewnie mozna bez problemu kupowac korzystajac  z polskich kart ale co z tego jesli nie ma co kupic... W moim przypadku w tej chwili nie ma przynajmniej polowy aplikacji z ktorych korzystam.
Ale udało ci się zarejestrować kartę płatniczą?
Czy po przejściu na PL aplikacje ci się "odinstalowały", czy pozostały, ale np: bez możliwości aktualizacji do nowszych wersji (tak zrozumiałem z opisu na stronach MS)?

Cytuj
Po zmianie lokalizacji na koncie Windows Live (https://account.live.com/EditProf.aspx) na Polske w komputerze nadal musze miec jako lokalizacje Wielka Brytanie.
To akurat można zmieniać w te i we wte... Zmieniłem na PL... Zobaczymy co się stanie...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 14:57:20 wysłana przez gbbsoft »

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:22:34 »

Ale udało ci się zarejestrować kartę płatniczą?
Czy po przejściu na PL aplikacje ci się "odinstalowały", czy pozostały, ale np: bez możliwości aktualizacji do nowszych wersji (tak zrozumiałem z opisu na stronach MS)?

Nic sie nie zmienilo bo tak naprawde nie da sie przerobic konta zalozonego na np. UK na konto polskie. Mimo zmiany na  polskie system dalej widzi je jako UK.
Zeby przejsc na PL trzeba, jak napisalem wczesniej zalozyc nowe konto WL dla PL, zrobic hard reset telefonu i podpiac go pod nowe konto, wiec tak czy inaczej wszystkie aplikacje tracisz. Warto wiec najpierw sprawdzic czy w polskim Marketplace beda wszystkie aplikacje na ktorych nam zalezy, w co watpie.

Jesli chodzi o karte to nie wiem, nie probowalem ale wedlug http://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-rozpoczyna-wdrazane-aktualizacji-Mango,Aktualnosc,28047.html polskie karty maja dzialac (zapewne z polskim kontem WL).

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2011, 15:30:54 »
Rozumiem.
W takim razie szukam kogoś, kto zmieniał kraj w https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration ...

*

Offline tomek1574

  • *
  • 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD7,iPod Touch 4G
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2011, 18:39:21 »
Ja założyłem nowe konto Windows Live z lokalizacją polską.Wszystko działa i polskie karty można zarejestrować (ja mam z millenium).Tylko,że w markecie jest straszna bieda z aplikacjami i grami.

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 28, 2011, 19:29:21 »
Potwierdzam przedpiszców - nie ma możliwości przerobienia lokalizacji konta WindowsLive, które założyliśmy z inną lokalizacją. Próbowałem na swoim przykładzie - pozmieniałem wszystko w moim starym koncie założonym na USA i nic się nie da zainstalować, a tymbardziej płacić kartą pomimo tego, że zminiłem ustawienia konta i są PLK no i oczywiście komputer też jst PLK. Po założeniu nowego konta WindowsLive ze wskazaniem Polski - wszystko od pierwszego razu śmiga bez problemów.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 28, 2011, 21:11:00 »
Potwierdzam przedpiszców - nie ma możliwości przerobienia lokalizacji konta WindowsLive, które założyliśmy z inną lokalizacją. Próbowałem na swoim przykładzie - pozmieniałem wszystko w moim starym koncie założonym na USA i nic się nie da zainstalować, a tymbardziej płacić kartą pomimo tego, że zminiłem ustawienia konta i są PLK no i oczywiście komputer też jst PLK. Po założeniu nowego konta WindowsLive ze wskazaniem Polski - wszystko od pierwszego razu śmiga bez problemów.
Tu też zmieniałeś? https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 28, 2011, 21:22:35 »
Tego nie zmianiałem, ale obecnie zmieniłem i cóż nie mam jak sprawdzić (bo zdaje się musiałbym zrobić hardreset i telefon przypisać do nowego konta). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale wcześnie ANI RAZU nie logował się na Xbox przez www tylko z poziomu telefonu.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 28, 2011, 21:33:18 »
Moim zdaniem nie musisz robić resetu. Wejdź do Zune na PC i spróbuj dodać kartę płatniczą. W miejscu, gdzie wpisuje się dane, zobacz, jaki masz kraj (albo zrób zdjęcie z ekranu i wrzuć)...  :)

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2011, 21:59:43 »
Karta PLK dodana, kraj domyślnie ustawił się na Polskę, tylko co z telefonem - muszę zalogować się na to konto. BTW właśnie dotarło do mnie powiadomienie o obciążeniu karty kredytowej na 3zł, a nic nie kupiłem. :mysli: sprawdzam ...

Połączone: Wrzesień 28, 2011, 22:08:19
No nie wiem na wykazie opracji nic nie mam jednak saldo obniżone o 3 zł - zobaczymy za jakieś dwa dni (jak to dobrze, że mam powiadomienia SMS o każdej transakcji).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2011, 22:08:19 wysłana przez Budniu »

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2011, 22:20:51 »
Ale masz obniżone saldo, czy tylko blokadę na karcie.
Jest "standardowa" metoda kontroli istnienia karty polegająca na tym, że robi się "fikcyjną" blokadę na małą kwotę, która po kilkunastu dniach sama się anuluje.

PS. Czyli rozumiem to jest TA WŁAŚCIWA metoda zmiany kraju: https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration - można raz na 12 miesięcy.
Teraz trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto...  :ok:

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2011, 22:50:26 »
Nie wiem co tam było na tej stronie bo mam komunikat "Ojej gdzie jest ta strona ...." ale ja zalogowałem się na stronie Xbox na swoje konto, zmieniłem ustawienia na PLK (wcześniej tak jak pisałem w WindowsLive wszystkie inne też pozmieniałem) w Zune dodałem kartę i ceny w markecie mam w złotówkach. A co do tych 3 zł to faktycznie zapomniałem o tym, że system jednorazowo sprawdza działanie robiąc transakcję na małą kwótę, którą później cofa.
Cytuj
Teraz trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto...
IMO - warto już wiekszość rzeczy jest w naszym markecie, a te których nie ma za niedługo będą.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2011, 13:22:18 »
Potwierdzam przedpiszców - nie ma możliwości przerobienia lokalizacji konta WindowsLive, które założyliśmy z inną lokalizacją. Próbowałem na swoim przykładzie - pozmieniałem wszystko w moim starym koncie założonym na USA i nic się nie da zainstalować, a tymbardziej płacić kartą pomimo tego, że zminiłem ustawienia konta i są PLK no i oczywiście komputer też jst PLK. Po założeniu nowego konta WindowsLive ze wskazaniem Polski - wszystko od pierwszego razu śmiga bez problemów.

Panowie

1. Moje konto początkowow było załozone dla US - w czasach gdy nie było xbox live w Polsce
2. Od listopada zeszłego roku jest możliwośc migracji kont xbox live do Polski - tak naprawdę całe konto przenosimy wtedy do Polski

Spróbujcie przez Panel Xbox Live i powinno być ok
Evendim na prezydenta!

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 29, 2011, 17:09:55 »
Też tak myślę. W dodatku nic mi nie powinno z telefonu zginąć, więc jak coś mam zainstalowane, to mam.

PS. Ciągle myślę, czy warto...  :-|

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 30, 2011, 11:07:07 »
Cześć, też mam ten sam dylemat. Mam dwa konta dla dwóch telefonów. Jedno było UK i zmigrowałem je do PL, a drugie jest USA i zastanawiam się czy je zmigrować. Na oficjalnym forum Xbox jest napisane że zmiana regionu jest nie możliwa i po prostu trzeba założyć nowe konto live. Po linczu przez wściekłych użytkowników zrobili wyjątek czyli migratora m.in do PL regionu. Oznacza to tyle że zmiana jest w jedną stronę czyli jak przejdziemy do PL to nie będzie można wrócić do UK/USA. Po roku można zmigrować konto na inny region ale do wyboru są tylko te wyjątkowe jak Grecja itd.

Ważna rzecz! W polskim regionie nie działają 48h kody Gold Trial dla Xboxa i trzeba kupić pełny abonament. Dla niektórych może być to duży minus.

Jako że zrobiłem taką migrację na konsoli to dodam jeszcze, że właściwie nie ma żadnych zalet regionu PL dla którego warto to zrobić! Nie ma polskich newsów, ani żadnych promocji, co gorsza jest mniej gier do pobrania i często dodatki do gier są nie dostępne (jak ze słynnym Mass Effect). Jak ktoś ma konto UK to niech go nie zmienia na PL bo nic nie zyska. Z USA na PL warto jest zmigrować się tylko po to żeby mieć możliwość dodania polskiej karty kredytowej.

Wracając do telefonów to sprawdzałem też scenariusz dodania dwóch kont z różnych regionów. Najpierw dodałem konto PL, a później USA bo brakowało mi jakiegoś programu. Niestety nie działa. Widać że marketplace sprawdza tylko region pierwszego konta. Najpiękniejsze jest to że polski Listonic, który miałbyć pierwszą oficjalną polską aplikacją dla WP7 jest nie dostępny w PL marketplace!! :)

Jak byście mieli jakieś pytania lub potrzebę sprawdzenia jakiś aplikacji to dajcie znać.

Pozdr!


*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:51:43 »
Z USA na PL warto jest zmigrować się tylko po to żeby mieć możliwość dodania polskiej karty kredytowej.
No właśnie to jest mój dylemat: czy działać w USA na darmowych programach, czy w PL z możliwością kupienia czegokolwiek...  :mrgreen:

*

Offline majkeljj

  • **
  • 129
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC 7 Mozart
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 30, 2011, 13:55:19 »
majac konto w PL czy czasem nie dziala caly market przez www? sprawdzal ktos? ja narazie nie zrobilem aktualizacji do mango wiec, wywala mi ze market nieobsluguje mojej lokalizacji wiec nie moge sprawdzic, mam nadzieje jednak ze po aktualizacji do Mango to sie zmieni.

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 30, 2011, 20:06:17 »
Z USA na PL warto jest zmigrować się tylko po to żeby mieć możliwość dodania polskiej karty kredytowej.
No właśnie to jest mój dylemat: czy działać w USA na darmowych programach, czy w PL z możliwością kupienia czegokolwiek...  :mrgreen:

Generalnie jest tak, że w przypadku odblokowanego urządzenia, brakujące xapy wchodzą więc problem leży tylko i wyłącznie po stronie devs którzy nie udostępnili swoich aplikacji na pozostałe regiony (co w niektórych przypadkach jest uzasadnione)
Evendim na prezydenta!

Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 30, 2011, 23:29:26 »
Z USA na PL warto jest zmigrować się tylko po to żeby mieć możliwość dodania polskiej karty kredytowej.
No właśnie to jest mój dylemat: czy działać w USA na darmowych programach, czy w PL z możliwością kupienia czegokolwiek...  :mrgreen:

Jeśli jest to możliwe to jedź na darmowych tak długo jak się da. Dużo aplikacji ma swoje bezpłatne odpowiedniki. Jak trafisz na coś co będziesz musiał kupić to wtedy się zmigrujesz do PL.

Jest też możliwość kupienia sobie amerykańskiej karty (http://usa.visa.com/personal/cards/prepaid/index.html) którą byś zasilał przelewami. Jedyny problem to to że musi Ci ją kupić ktoś kto jest w stanach bo oni nie wysyłają tych kart za granicę. Podaje to jako ciekawostkę bo nie mam pojecia czy to zadziała.

W Xboxowym Marketplace można płacić z konta PayPal i być może za jakiś czas Microsoft udostępni też taką możliwość dla Zuna...

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2011, 23:27:40 »
Zrobiłem tak:
- zmieniłem kraj na Polskę tutaj: https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration
- zmieniłem lokalizację na Polskę w ustawieniach Windows (Panel Sterowania -> Region i język)
- wtedy w Zune mogłem się ponownie zalogować
- dodałem kartę płatniczą (wiertualnę)

w komórce:
- zmieniłem 'System locale' (język systemu) i 'Browser & search language' (język przeglądania i szukania) na Polski (na górze musiałem potwierdzić konieczność restartu komórki)
- zrestartowałem komórkę

i..
- kupiłem 3 gry
- w Markecie ceny mam w PLN

 :ok:

PS. W razie czego za rok mogę wrócić do USA...

PS2. Jedynie nazwa operatora PLUS zmieniła mi się na 'yyyyyyyyyyyyy'...  :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 10:37:30 wysłana przez gbbsoft »

*

Offline Budniu

  • Ekspert HTC HD2
  • *****
  • 1702
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Titan
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 01, 2011, 23:43:20 »
Mówiłem, że warto :ok:

*

Offline Evendim

  • NerD
  • ****
  • 583
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lewy brzeg warszawa
    • Polish Xbox Community
  • Sprzęt: Lumia 800 ,hx4700, itouch 2g, kindle3, Acer a100
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 02, 2011, 00:02:22 »
Zrobiłem tak:
- zmieniłem kraj na Polskę tutaj: https://live.xbox.com/pl-PL/BillingMigration
- zmieniłem lokalizację na Polskę w ustawieniach Windows (Panel Sterowania -> Region i język)
- wtedy w Zune mogłem się ponownie zalogować
- dodałem kartę płatniczą (wiertualnę)

w komórce:
- zmieniłem 'System locale' (język systemu) i 'Browser & search language' (język przeglądania i szukania) na Polski (na górze musiałem potwierdzić konieczność restartu komórki

i..
- kupiłem 3 gry
- w Markecie ceny mam w PLN

 :ok:

PS. W razie czego za rok mogę wrócić do USA...

PS2. Jedynie nazwa operatora PLUS zmieniła mi się na 'yyyyyyyyyyyyy'...  :ok:

Jeśli nie przeszkadza Ci j ang, to możesz język wyświetlania zmienić na ang wtedy problem z "y" zniknie a polska lokalizacja w marketplace zostanie
Evendim na prezydenta!

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 02, 2011, 00:08:32 »

Jeśli nie przeszkadza Ci j ang, to możesz język wyświetlania zmienić na ang wtedy problem z "y" zniknie a polska lokalizacja w marketplace zostanie
Tylko, że ja mam język wyświetlania ustawiony na angielski, bo... ja nie mam polskiego (Komórka kupiona rok temu i jak wiadomo nie dostała oficjalnie polskiego)...  :ohreally:
Raczej stawiałbym na "System locale", bo po zmianie tego "zginął" PLUS i pojawiło się yyyyyyyy...
A "System locale" (przedostatnie ustawienie) musi być na "Polska", bo inaczej nie chce mi się łączyć z Marketplace...

Połączone: [time]Październik 02, 2011, 00:21:46[/time]
A "System locale" (przedostatnie ustawienie) musi być na "Polska", bo inaczej nie chce mi się łączyć z Marketplace...
Tu się chyba mylę. Zmieniłem z powrotem na USA i ściąganie darmowych programów działa.
Więc myślę, że "Polska" jest potrzebna tylko do płacenia.

Gdyby tak było, to... bardzo dobrze...
Była by to taka blokada, żeby mi dzieci nie kupowały same programów.
Teraz żeby kupić, trzeba:
- zmienić na "Polska"
- zrestartować komórkę
- kupić program
- zmienić na "USA"
- zrestartować komórkę
 :ok:

Połączone: Październik 02, 2011, 10:36:37
Więc myślę, że "Polska" jest potrzebna tylko do płacenia.

Gdyby tak było, to... bardzo dobrze...
Była by to taka blokada, żeby mi dzieci nie kupowały same programów.
Teraz żeby kupić, trzeba:
- zmienić na "Polska"
- zrestartować komórkę
- kupić program
- zmienić na "USA"
- zrestartować komórkę
 :ok:
Nic z tego. Po zmianie na "USA" pozycji "System locale" też mogę kupować...
 :ok:
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2011, 10:36:37 wysłana przez gbbsoft »

*

Offline majkeljj

  • **
  • 129
  • Sprzęt: HTC Touch Pro, HTC 7 Mozart
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 04, 2011, 09:48:01 »
czy to zmienianie dziala tylko usa->pl->usa czy moze jak mialem od poczatku wszystko na PL mogep rzejsc na USA? czy dotyczy to tylko gier czy moze całego marketu? mam na PL i chetnie założyłbym kilka aplikacji dostepnych tylko w usa a nie chce robic hard resetu.

*

Offline gbbsoft

  • *****
  • 1539
Odp: Czy warto zmienić konto z USA/UK na PL?
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 04, 2011, 11:07:20 »
Można zmienić raz na rok. Teraz zmieniasz z PL na USA, to za rok będziesz mógł zmienić z USA na PL...
Dotyczy całego Marketplace.
Po zmianie nie robiłem żadnego HardResetu tylko zwykłe wyłączenie i włączenie komórki.