Pozostałe platformy > webOS

Polskie litery w Web OS

(1/4) > >>

Krzysztof Hajduk:
Cześć,

udało mi się zmusić Pre do wpisywania polskich literek. Procedura jest nieco skomplikowana, ale skuteczna. Jeśli chcecie ją powtórzyć, robicie to na swoją odpowiedzialność. Za pierwszym razem chciałem iść trochę na skróty i zawiesiłem Palma, ale na szczęście backup jest skuteczny i w pół godziny miałem cały system, konta i wszystko inne z powrotem.

Wiadomości czerpałem z www.precentral.net (w szczególności patch Smiley Faces in Symbol Box) oraz www.webos-internals.org. Ja to robiłem na Pre z sieci O2 UK (odblokowanym Rebel II), wersji 1.3.5.2 oraz Mac OS na komputerze. Po update systemu będzie konieczna lekka zmiana, o czym napiszę potem. Na Windows procedura jest podobna, opiszę ją opierając się na www.webos-internals.org.

1. Ściągamy SDK z http://developer.palm.com i instalujemy go

2. Jeśli mamy Windows, ściągamy też novaterm for windows (http://tkgeisel.com/stuff/novaterm-1.zip) i rozpakowujemy do katalogu sdk/bin

3. Uruchamiamy tryb developer na Palmie pisząc z klawiatury, gdy żadna aplikacja nie jest otwarta: upupdowndownleftrightleftrightbastart. Pojawia się aplikacja Developer Mode Enabler - uruchamiamy ją i przesuwamy suwak na On. Resetujemy Palma

4. Podłączamy Palma do komputera wybierając "Just Charge" (ważne!)

5. Na Maku otwieramy terminal i wpisujemy:
    cd /opt/nova/bin
    ./novaterm
    Na PC uruchamiamy novaterm.exe (w Eksplorerze)

6. Jesteśmy zalogowani na Palmie jako root. Można to sprawdzić pisząc whoami

7. Wpisujemy po kolei:
    mount -o remount,rw /
    cd /usr/palm/frameworks/mojo/submissions/200.72/resources
    ls

8. Pojawiają się nam katalogi typu en_us, en_gb etc. Jest nawet pl_pl, co świadczy o tym, że planowana jest polska wersja! Niestety, nie można jej wybrać przy pierwszym uruchomieniu systemu, może to dobrze, bo nie jest gotowa. Ale kto chce, może sobie spróbować (zakładając, że używa wersji angielskiej / Stany Zjednoczone):
   mv en_us en_u0
   mv pl_pl en_us
Po restarcie zmienią się nazwy miesięcy i dni tygodnia, ale język nadal będzie angielski i dlatego pojawiać się będą kwiatki typu week of 7 gru. Denerwowało mnie to i dałem sobie spokój. Poza tym i tak nie było wszystkich polskich liter

9. Wpisujemy (nadal zakładając, że mamy wersję angielską / Stany Zjednoczone
   cd en_us
   mv alternatechars_table.json alternatechars_table.jso0
   wget http://www.casm.pl/alternatechars_table.json
   mount -o remount,ro /
   exit

10. Zamykamy terminal, resetujemy Palma i po ponownym uruchomieniu mamy polskie litery pod Sym + litera (a, c, e itd.)

Warto wyłączyć po tym wszystkim developer mode (wspisując znowu upupdowndownleftrightleftrightbastart, uruchamiając program i przesuwając suwak na off.

Nie wiem, jak to się zachowa przy update systemu. Pewnie zmiany znikną, ale nie będzie problemu z instalacją update. Zapewne trzeba będzie też zmienić powyższą procedurę, przynajmniej zmienić katalog 200.72 na coś innego. Zobaczymy. Jakby coś, WebOS Doctor i odzyskanie z Backupu (który i tak jest robiony co noc).

Powodzenia,

Krzysiek

=============
W wersji 1.4.1 trzeba zmienić katalog na 338

Kusiu:
Bardzo dobry opis  :ok: Przyklejam.

pretoo:

--- Cytat: Krzysztof Hajduk w Grudzień 04, 2009, 23:36:26 ---Cześć,

udało mi się zmusić Pre do wpisywania polskich literek. Procedura jest nieco skomplikowana, ale skuteczna. Jeśli chcecie ją powtórzyć, robicie to na swoją odpowiedzialność. Za pierwszym razem chciałem iść trochę na skróty i zawiesiłem Palma, ale na szczęście backup jest skuteczny i w pół godziny miałem cały system, konta i wszystko inne z powrotem.

Wiadomości czerpałem z www.precentral.net (w szczególności patch Smiley Faces in Symbol Box) oraz www.webos-internals.org. Ja to robiłem na Pre z sieci O2 UK (odblokowanym Rebel II), wersji 1.3.5.2 oraz Mac OS na komputerze. Po update systemu będzie konieczna lekka zmiana, o czym napiszę potem. Na Windows procedura jest podobna, opiszę ją opierając się na www.webos-internals.org.

1. Ściągamy SDK z http://developer.palm.com i instalujemy go

2. Jeśli mamy Windows, ściągamy też novaterm for windows (http://tkgeisel.com/stuff/novaterm-1.zip) i rozpakowujemy do katalogu sdk/bin

3. Uruchamiamy tryb developer na Palmie pisząc z klawiatury, gdy żadna aplikacja nie jest otwarta: upupdowndownleftrightleftrightbastart. Pojawia się aplikacja Developer Mode Enabler - uruchamiamy ją i przesuwamy suwak na On. Resetujemy Palma

4. Podłączamy Palma do komputera wybierając "Just Charge" (ważne!)

5. Na Maku otwieramy terminal i wpisujemy:
    cd /opt/nova/bin
    ./novaterm
    Na PC uruchamiamy novaterm.exe (w Eksplorerze)

6. Jesteśmy zalogowani na Palmie jako root. Można to sprawdzić pisząc whoami

7. Wpisujemy po kolei:
    mount -o remount,rw /
    cd /usr/palm/frameworks/mojo/submissions/200.72/resources
    ls

8. Pojawiają się nam katalogi typu en_us, en_gb etc. Jest nawet pl_pl, co świadczy o tym, że planowana jest polska wersja! Niestety, nie można jej wybrać przy pierwszym uruchomieniu systemu, może to dobrze, bo nie jest gotowa. Ale kto chce, może sobie spróbować (zakładając, że używa wersji angielskiej / Stany Zjednoczone):
   mv en_us en_u0
   mv pl_pl en_us
Po restarcie zmienią się nazwy miesięcy i dni tygodnia, ale język nadal będzie angielski i dlatego pojawiać się będą kwiatki typu week of 7 gru. Denerwowało mnie to i dałem sobie spokój. Poza tym i tak nie było wszystkich polskich liter

9. Wpisujemy (nadal zakładając, że mamy wersję angielską / Stany Zjednoczone
   cd en_us
   mv alternatechars_table.json alternatechars_table.jso0
   wget http://www.casm.pl/alternatechars_table.json
   mount -o remount,ro /
   exit

10. Zamykamy terminal, resetujemy Palma i po ponownym uruchomieniu mamy polskie litery pod Sym + litera (a, c, e itd.)

Warto wyłączyć po tym wszystkim developer mode (wspisując znowu upupdowndownleftrightleftrightbastart, uruchamiając program i przesuwając suwak na off.

Nie wiem, jak to się zachowa przy update systemu. Pewnie zmiany znikną, ale nie będzie problemu z instalacją update. Zapewne trzeba będzie też zmienić powyższą procedurę, przynajmniej zmienić katalog 200.72 na coś innego. Zobaczymy. Jakby coś, WebOS Doctor i odzyskanie z Backupu (który i tak jest robiony co noc).

Powodzenia,

Krzysiek

--- Koniec cytatu ---

Witam!
Powyższa instrukcja pomogła mi nakłonić Pre do używania polskich znaków.
Pominąłem krok 8., zamiast ściągać plik .json bezpośrednio na Pre (wyłączona transmisja danych)załadowałem go z dysku twardego komputera za pomocą WebOSQuickInstall (Tools-->Send File. Oczywiście użyłem ścieżki podanej w punkcie 7. z dodaniem katalogu z językiem systemu (/en_gb)). Robiłem to zarówno na WebOS 1.3.1 jak i 1.3.5.2. Katalog 200.72 w obu wersjach (w obu przypadkach)pozostawiłem ten sam. Dzięki za świetny opis!
PS.
Krzyśku, znasz może poprawne ustawienia mms Orange? Jeszcze tylko to (no i aplikacja do używania gg)pozostały mi do pełni szczęścia przy korzystania z Pre (upraszczając).
Pozdrawiam,
-pretoo-

Krzysztof Hajduk:
spróbuj z tym:

MMS APN: mms
username: mms
password: mms
mmsc: http://mms.orange.pl
mms proxy: 192.168.6.104:8080

zewlok:
U mnie (o2 ire) sa polskie litery
pzdr

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej