RSU przez rs232

  • 3 Odpowiedzi
  • 3340 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

RSU przez rs232
« dnia: Październik 03, 2010, 22:35:15 »
Witam,
jestem (nie)szczęśliwym posiadaczem HTC Wallaby z uwalonym radiem. Nie mogę go wgrać z poziomu WM bo wywala mi error na 1%. Znalazłem manuala do tego modelu a tam sposób na RSUpgrade przez kabel com. Po polskiemu poleciałem na oszczędność :) Prostota takiego kabla i zdrowy rozsądek kazały zrobić mi go samemu a nie kupować. Jak pomyślałem tak też zrobiłem. Kabel 100% sprawy, łączy się z AS bez problemu. Schody zaczęły się przy podejściu do rsu. Otóż potrzebny do tego jest program monitor.exe (w bootloaderze przy backupie radia na sd wyświetla komunikat connect rs232 cable and run pc monitor), na zdjęciu w manualu ver 6.5.7. No i nigdzie takiego programu na internecie nie ma. Googlowałem 3dni, nawet xda-dev nie pomogło. Posiada ktoś ten program i mógłby go wrzucić na jakiś serwer (rapidshare etc.)? Jest mi on bardzo potrzebny i będę wdzięczny za każdą pomoc w znalezieniu tego programu.
Pozdrawiam,
Maxwell055

Odp: RSU przez rs232
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2010, 21:30:05 »
Odświeżam. Nikt nie umie mi pomóc...?

*

Offline rpa

  • *
  • 90
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RSU przez rs232
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2010, 22:53:18 »
Na wiki na xda-dev
jest podany sposób na stający przy 1 % upgradu radia( How to fix the 1% upgrade failed GSM Error Problem) http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Wallaby/HT_GSMError

Odp: RSU przez rs232
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2011, 20:35:42 »
Nie działa żaden sposób jaki znalazłem na xda-dev. ŻADEN sposób nie działa...  :S Działaby jedynie flash przez ten program. Googluję już rok a nigdzie nie mogę go znaleźć. Może wie ktoś skąd go zdobyć? Albo jeśli to jest jakiś pakiet programów naprawczych do HTC Wallaby to ktoś wie jak się nazywa i skąd go ściągnąć? Wszelkie info na temat PCmonitor.exe będą pomocne, reszta jest niepotrzebna bo nie działa żaden sposób jaki znalazłem na necie. Mówiąc żaden mam na myśli żaden (poza tym programem i programatorem jTAG którego nie mam i nie mam zielonego pojęcia jak się nim posługiwać).
Ma ktoś ten program...?