Problem - nie można wgrać nowego romu kablem

  • 0 Odpowiedzi
  • 814 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wic1234

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Nokia N97
Problem - nie można wgrać nowego romu kablem
« dnia: Czerwiec 24, 2008, 02:43:29 »
Witam

Ostatnio po wielokrotnym wgrywaniu romów z romkitchen.de wgrałem jakiś rom WMfinal z qteka. Zaskoczyło mnie to iż rom zdawał się mieć 17 mb nie jak wszystkie poprzednie 16 z kawałkiem. Nie wiem czy to problem tego czy czegoś innego gdyż gdy chcę wgrać nowy rom widzę to:


Trudno mi powiedzieć czy to rom czy nagle coś nie tak z kablem gdyż synchronizuje się poprawnie.
Pamiętam tylko, że w którymś momencie ruszyłem kablem (nie podczas wgrywania romu) i wyciągnąłem go a następnie wsadziłem ponownie.
Pojawił się wtedy komunikat "wykryto nagły przeskok napięcia w hubie usb". (tzn w stacji dokującej pocketa)

Innym razem pojawił się podobny komunikat gdy wsadziłem pocketa do stacji i nim poruszyłem.
Ale zdarzyło się to tylko raz tak więc sam nie wiem.

Komputer widzi pocketa, synchronizuje, mogę wgrywać i usuwać dane z niego poprzez kabel. Jednak nie mogę wgrać romu a powód widzicie powyżej.

Co może być tego przyczyną? Czyżbym zwalił sobie stację? Czy wejście w pockecie? Czy spaliłem jakieś obwody w komputerze, że mu usb nawala? ;p

Podkreślam jeszcze iż wcześniej niby wszystko działało i nadal mogę dogrywać i synchronizować poprzez stację.

Zastanawiam się czy nie spróbować wgrania romu z karty. To wtedy wykluczy uszkodzenie ze strony romu...
Może miał ktoś podobny problem?


Pozdrawiam

PS: stacja ma zewnętrzne zasilanie ale ma więc problem braku zasilania odpada ;)
Napisane: Czerwiec 20, 2008, 02:59:49
Jak tak kombinuję to dochodzę do wniosku, że to rom nie stacja jest nie teges i zrywa połączenie. Jednak komputer go widzi zaś program do wgrywania romów ma tzw 10sekund testu połączenia i w tym momencie wywala ;/

Czy ma ktoś jakiś backup romu który mogę sobie wgrać?
Wystawił by ktoś taki?
Jakikolwiek.. tom zbackupowany taki by dał się odpalć z karty czy coś wtedy na szybko wgram swój rom na ten z backupu i będzie cacy.

A tak musiałbym doczytywać się jak to sie robiło za pomocą sd ;p

PS: sory za poprzedni brak fotki serwer źle przekierowywał...
Napisane: Czerwiec 20, 2008, 14:49:14
Dobra.. zdaje się, że jak się wgrywa rom WM finala to ta stronka od romów niezupełnie dobrze oblicza i trzeba zostawiać sobie wolne miejsce samemu na oko. Jeśli tego nie zrobimy to np rom nie wgra się kompletny albo coś i wtedy mamy zabawę bo np obsługa active-sync'a nie działa czy jakoś  :| 

Generalnie wgranie poprawnie romu z SD naprawia sprawę  :ok:
Treo 600  ->  XDA1> XDA 2> Nokia E90 > Nokia 6300 / N97