MDA I era ANTENKA (a dokładnie jej środek)

  • 3 Odpowiedzi
  • 536 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline zeus0

  • 19
MDA I era ANTENKA (a dokładnie jej środek)
« dnia: Styczeń 08, 2008, 21:29:11 »
Witam
Nie znalazłem na forum odpowiedniego tematu, wiec taki rozpoczynam. Otóż moim problemem jest wnętrze antenki w MDA I era. Dokładnie to niedawno plastik ten (tam gdzie też wkłada sie rysik) wypadł i wnętrze (coś na kształt małe sprężynki) poleciało i się nie znalazło. Całość zastąpiłem drucikiem miedzianym 0,5mm w izolacji (taki jak w nowych kablach telefonicznych metr za 0,60gr) zwiniętym w spiralkę i średnicy ok. 3-4mm i odległości między zwojami ok. 1mm, ilosc zwojow 10. Teoretycznie działa tak samo (poza problemami po wrzuceniu WM2003, ale to juz czekam na odp. PW od Indian).
Mam w związku z tym do Was prośbę, czy móglby ktos wyjac u siebie ta "sprezynke" i zrobic zdjecie przy jakiejs skali do porownania calosci, lub zmierzyc grubosc drutu, srednice(wewnetrzna, lub zewnetrzna), ilosc zwojow i odleglosc miedzy zwojami. Po prostu chce odwzorowac oryginal i miec pewnosc, ze mam to samo, zamiast domyslac sie "co tam dokladnie moglo byc". Bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc.

Pozdrawiam

*

Offline zolty4

  • ***
  • 434
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: MDA I era ANTENKA (a dokładnie jej środek)
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:10:16 »
Pogadaj z Indianinem, jest ekspertem w MDA1, ale tak od siebie, to jak dobrze pamiętam to część która opisałeś to nie jest żadna antenka, poprostu taki kształt. Trochę temu miałem MDA1 i coś na ten temat obiło mi sie o uszy.G
Sprzęt: Był MDA1 był Acer n50p,była Nokia LD-3W+była Nokia 6630,była Nokia N95 jest 2xMotorola F3 + jest GlobeSurferII + jest Kaiser + znowu było MDA1 + jest Nokia n82 + jest Nokia E51+ jest Asus 901(4+64GB) i karta SDHC 32GB,Lenovo G500, Toshiba Encore

*

Offline zeus0

  • 19
Odp: MDA I era ANTENKA (a dokładnie jej środek)
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:32:50 »
Właśnie w tym problem, że prawdopodobnie jest to antenka z 2 powodów:
1. Z pewnością coś wyleciało z tego plastiku, kiedy przypadkiem został otwarty.
2. Bez tego "czegoś" w plastiku zasię spadł mi o 2 kreski w stosunku do tego co było wcześniej (bez zabaw z softem w międzyczasie).

Tak więc "coś" tam jest podobnego co w nokii 5110, czy motoroli v50 tylko z tamtych telefonów wzór spirali nie mieści sie w tej "zatyczce" :-(

*

Offline zeus0

  • 19
Odp: MDA I era ANTENKA (a dokładnie jej środek)
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2008, 14:13:29 »
Witam
Poradziłem sobie z antenką owijając drucik z kabla telefonicznego (jedna z zyl) wokol drutu najmniejszej elektrody spawalniczej jaka tylko znalazlem, rownie dobrze nadaje sie do tego "bolec" podtrzymujacy walek dociskajacy tasme magnetofonowa do glowicy (chodzi o stary typowy magnetofon). Ale skoro nikt nie probowal nawet podsunac pomyslu jak to zrobic, wiec to jest moja jedyna pomoc tutaj, ew. na PW moge odpowiedziec w kwestii szczegolow.

P.S.
To juz taki moj OT przed zamknieciem tematu. MDA I sie pozbylem, jest to jednak sprzet bardziej potrzebny czlowiekowi lubiacemu miec pod reka kawal telefonu. wszelkie kalendarze, notatki, organizery mozna miec wszedzie indziej a internet mobilny nawet na 7" ekranie nie nadaje sie do niczego i praktycznie osoba bardzo duzo podruzojaca i nie posiadajaca notebooka moze uwazac za przydatny ten tel. Od siebie tez dodam, ze jakosc modulu GSM nawet w nowszych urzadzeniach tego typu jest jednym slowem beznadziejna. Juz lepszy modul montowali w 3310.