Masz problem z głośnikiem w MDA?

  • 15 Odpowiedzi
  • 1419 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« dnia: Marzec 25, 2005, 02:23:24 »
Witam, w moje ręce dostał sie telefonik MDA :P  a dokładnie ten http://pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=13933  w tym telefonie padło coś na płycie... bo dzwonek dzwonił a poza dzwonkiem nic nie słychać(mp3, rozmowa, "klikanie" ) :) - zmiana softu nie pomogła ( podobno to się dzieje czasem po zmianie softu - ale czemu to niszczy  hardware? )... podobne problemy widziałem na XDA-Developers więc pomyslałem że warto o tym napisać skoro rozwiązałem u siebie ten problem(jak dostałem tel o 20:00 to siedziałem nad nim do 2:00 w nocy:P aż wreszcie zrobiłem).

[pic=http://ttrestarter.republika.pl/mda_1.jpg]

[pic=http://ttrestarter.republika.pl/mda_2.jpg]

[pic=http://ttrestarter.republika.pl/mda_3.jpg]

wszystko teraz działa ok :D
aha, jedna sprawa wymaga dodania komentara bo nie widać tego na fotce... : po zrobieniu tego patentu ;) należy odseparować (ja to zrobiłem zwykłym plastrem) głonik od płyty gł. poza tym kable powinny być b. chude(mało tam jest miejsca na nie a bokiem nie jest łatwo je poprowadzić..) i jeszcze jedno... nie radze za to się brać jeśli ktoś nie ma pojęcia o lutowaniu i nie ma lutownicy odpowiednio małej i dokładnej.. (przy jacku naprawde było mi ciepło jak to lutowałem ;) )

mam nadzieje że komuś to się przyda i że nie zaśmiecam forum ;)

--------------------------------------------------
dodano kiedyś tam.....

jednak kable trzeba puścić bokiem bo przy uciskaniu lcd zmieniał kolory :)  hehe
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2005, 13:31:31 »
Poprawilem fotki by sie wyswietlaly.

[Dodano: 2005-03-25 13:33:31]
Moze dopisz co tak naprawde zrobiles... albo co sie zepsulo... bo nie kazdy sie zorientuje po tych fotkach o co chodzi - np. ja :)

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 25, 2005, 15:02:03 »


nie no.. problem był w tym że nie działał głośnik... jedyne co działało to "dzwonek" - czyli problem albo z softem albo z z hardłerem :P no niestety problem był z hardłerem.. więc rozkręciłem i podpiełem głośnik pod jacka od słuchawek. w kolejności jak na fotce (bo ten jack ma 7 styków do płyty gł. a podłączyć trzeba 2 kabelki ) te strzałki na fotce pokazują właśnie jak podłączyć kabelki od głośnika do jacka.
no to chyba tyle... - teraz w nim wszystko ładnie działa.
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline malinowy

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA 2
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2005, 22:34:12 »
Witam
Mam podobną sytuację. Kupiłem MDA / jako sprawny / ale jak go dostałem , okazało się , że nie działa głośnik i mikrofon. Po podłączeniu zestawu słuchawkowego słychać dzwięki , ale mikrofon nadal nie działa. Rozmówca mnie nie słyszy.
Wgrany XDA -developers SE ROM v. 1.2
Microsoft Pocket PC Ver 3.0.12039
ROM ver. 3.17.03 ENG
ROM date 05/15/03
Radio version 3.19.00
Protocol version 32S54
Da się to odrestaurować ?


pozdrawiam
Krzysztof

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2005, 23:09:04 »
więc tak, po pierwsze zmień rom na jaki kolwiek inny - może to coś zmienić, czassem pada sound z powodu romu i czasem dzieje się to bez powodu.
 mikrofon mioże nie działać bo to jest syfiasty zestaw do nokii  
 ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43581289 )
i może nigdy nie działał więc warto sprawdzić z orginalnym zestawem. (jak nie masz takiego to napisz do mnie mejla - pożycze ci  jak coś..)

ostatecznością jest rozebranie go i wymycie go specjalnym płynem (kontakt PPC - do czyszczenia układów scalonych)

a jeszcze jak to nic nie zmieni to zostaje już tylko LUTOWANIE :/ ale z tym jeszcze poczekajmy...
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline malinowy

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA 2
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2005, 01:00:40 »
Ok , na razie nie mam kabla USB, czekam na paczkę. Ile taka usługa może kosztować w warsztacie ? Przyjmując jakiś w miarę pesymistyczny wariant.

pozdr
Krzysztof

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2005, 02:22:50 »
Cytat: malinowy
Ok , na razie nie mam kabla USB, czekam na paczkę.
jesli jeszcze nie kupiles a jestes z wawy to nie kupuj bo bo moze sie ie przydac...

Cytat: malinowy
Ile taka usługa może kosztować w warsztacie ? Przyjmując jakiś w miarę pesymistyczny wariant.

"warsztatow" ani "serwisow" nie znajdziesz... a jak znajdziesz to tylko ere i zaplacisz minimum 800 - 1000zl (wiem, wiem... za tyle to ty kupisz prawie 2 nowe ;) ) bo oni powiedza ze "...wymiana plyty na nowa...." ale h.. im w d.. ;) niech spadaja na drzewo. rozwiazaniem moze byc qpno MDA z rozwalonym wyswietlaczem - cena kolo 250 - 400zl w zaleznosci od stanu i od dodatkow. no i jeszcze ktos musi to zamienic... ale to ostatecznosc - na razie zapomnij o tym! Ale jesli do tego by musialo dojsc a nie umiesz tego sam zrobic albo nie chcesz tego rozwalic to moge zobaczyc co da sie z tym zrobic.. (ewentualnie zamienic plyty..) ale napisz moze z jakiego miasta jestes?
bo jak cos to moge ci to zrobic ... a Jak nie z Wawy jestes to bys zapakowal MDA do paczki do tego czteropak Tyskiego ;)  + 6zl na droge powrotna priorytetem i wyslal poczta do mnie :)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 12, 2005, 21:20:53 »
no i jak ? coś pomogło czy dalej czekasz na kabel?
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline malinowy

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA 2
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 12, 2005, 21:55:35 »
Czekam :(, niby dziś / wtorek / wysłany. Zobaczymy.

pozdr
Krzysztof

*

Offline malinowy

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA 2
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2005, 14:28:29 »
Dostałem kabel. Ugotowałem sobie ROM , sfleszowałem i zonk. Niby ROM jest inny , programy są te co wybrałem , logo startowe inne ale sprawdzenie w ustawieniach jest nadal 3,17 i profil został ten sam tzn. pulpit wygląda tak samo jak przed flashem , tyle , że ilość programów się zmieniła.
Flesza robiłem za pomocą  Himaupgradeup tzn. wrzuciłem wszystko do jednego katalogu razem z romem i klknąłem dwa razy w rom / zrobiłem plik exe /.

pozdr
Krzysztof

[Dodano: 2005-04-17 14:34:34]
Mała poprawka , teraz doczytałem o kablu. To jest stacja oryginalna dokująca , bo kupiłem drugie mda dla kumpla.


pozdr
Krzysztof

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2005, 16:14:34 »
hmm
nie bardzo czaje co zrobiles :) na http://www.xda-developers.com masz po lewej stronie (bez wchodzenia na forum) linki do romow. Ugotuj sobie cos i zrob exe'ka odpal go na pc i rob co ci pisza.. a jak tego nie znakdziesz to na bank jest tam tez rom zdejmujacy sima... jego mozesz tez zainstalowac... i na 100% sktot do niego jest na tej str. po lewej :) (pisze tak nie dajac linkow bo klepie z dzialki gdzie netu nie mam - siedze na MDA ll )

ps:
skoro logo startowe jet inne tzn ze na 99,5% masz zmieniony rom.. ale na ten sam!.... zmien koniecznie na inny... (najlepiej ten do simlokow zrobiony  specjalnie przez xda dev. - jest baaaardzo szybki i stabilny)
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline malinowy

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA 2
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2005, 20:16:46 »
Wrzuciłem kilka innych , teraz mam 4,01 mobile 2003 beta. Wszystko chodzi , ale dzwięku nadal nie ma. Widać problem głębszy.

pozdr
Krzysztof

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2005, 20:24:28 »
a masz normalny zestaw słuchawkowy?  działa w nim mikrofon? - bo słuchawki podobno działają... (nie chopdzi mi o ten syfiasty Nokii bo on może  nie działać z MDA )
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline malinowy

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA 2
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2005, 20:49:17 »
Niestety nie mam. W tym nowym MDA , gość zapomniał zapakować.  Wszystko na wspak k-mać. Poczekam aż dośle. Jeżeli działa na zestawie , to myślisz  przelutowaniu z jacka ? Jest gdzieś w sieci dostępny schemat ? Chciałbym wiedzieć czy za fonię odpowiedzialny jest jakiś gnat czy m.cz jest podzielone. Mam hot-aira , stacje lutowniczą , jakbym miał jakieś rozeznanie , to spróbowałbym to zrobić.

Apropo , położyłem tego nowego MDA wczoraj :

 http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=15031


niestety , dziś niedziela , użytkownik jest niedostępny.
Czy chodzi o to , żeby wrzucić na kartę rom i uruchomić bootloadera ?


pozdr
Krzysztof

*

Offline adzios

  • *****
  • 1214
  • Płeć: Mężczyzna
  • PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych.
    • Naprawa urządzeń mobilnych
  • Sprzęt: Lutownice IR BGA, Weller, Ersa, HotAir'y i inne cuda do napraw.
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2005, 20:56:50 »
Cytat: malinowy
Apropo , położyłem tego nowego MDA wczoraj :

 http://www.pdaclub.pl/forum/posty.php?temat_id=15031


niestety , dziś niedziela , użytkownik jest niedostępny.
Czy chodzi o to , żeby wrzucić na kartę rom i uruchomić bootloadera ?


pozdr
Krzysztof
czyli w koncu na tą chwile działa ci palm ?? :) lol ty to masz jazdy :O podziwiam...  nie miałem takiej akcji więc nie bede się wypowiadał a co do lutowania to masz schemat przed nocem ( moje foty u góry tematu );) wystarczy tylko znaleść jeszcze wtyk do mikrofonu bo do głośnika masz:P i tyle :D no ale nic... poczekajmy najpierw na ten zestawik słuchawkowy.... a potem pomyślimy dalej.
PDAserwis - Naprawa urządzeń mobilnych

*

Offline malinowy

  • 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: MDA 2
Masz problem z głośnikiem w MDA?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 17, 2005, 21:10:28 »
No tak , działa :). Ten mój. Bez dźwięków. Ugotowałem rom 4,01. Ładnie wygląda.

Kupiłem drugiego w komplecie z GPS za śmieszne pieniądze , ale miał simlocka , wczoraj chciałem wgrać mu gotowy ROM XDA co ściąga simlocka ale przestał się widzieć z PC w trakcie flesha. No i wiadomo. Czekam na gościa , co zaoferował pomoc , ale cały czas jest niedostępny. Gdzieś wyczytałem , że jak chodzi bootloader , to można z karty wgrać rom. No nic poczekam :)


pozdr
Krzysztof