Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM

  • 10 Odpowiedzi
  • 3007 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« dnia: Luty 14, 2003, 18:29:18 »
Jak w temacie.
Ale czy warto to kupić??.
Czy lepiej za tą samą sumę lub taniej kupić np jakiegoś Ipaqa i połączyć go z tel?!?
Wiem, że mówi się, że zależy do czego chce się go używać  - ale ja jako niedoświadczony i  nastawiony JUŻ na kupno jakiegoś cudeńka rozglądam się i dowiaduję gdzie się da!!
Nie chcę popełnić błędu!!!
Więc jeśli ktoś może mi przedstwawić jakieś rozsądne porównianie będę wdzięczny!!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2003, 09:47:02 »
Krotki czas zycia to glowna wada rozwiazan typu palmtopo-telefon. Jesli chcesz korzystac z palmtopa kilka godzin dziennie (lub kilkadziesiat minut w przypadku sluchania muzyki czy tez grania) to polecam zakup dwoch odrebnych urzadzen. Niby EraMDA ma rozsadny czas czuwania ale ... wszystko zalezy jak szybko spada. Nigdy nie ufaj cyferkom w specyfikacjach technicznych.

Postaramy sie zalatwic takie urzadzenie do testow ... ale nie wiem kiedy nam sie to uda. Wtedy bedziemy mieli pewnosc czy warto czy nie.

Jesli mam cos w tym momencie doradzic to - NIE kupuj tego jesli duzo rozmawiasz i korzystasz z PDA. Chyba ze jezdzisz non-stop samochodem i bedzie doladowywal to urzadzenie co kilka godzin.

*

Offline MarcinW.

  • ****
  • 716
  • Płeć: Mężczyzna
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2003, 09:59:35 »
A mnie jeszcze dodatkowo boli wyświetlacz. Tylko 4096 kolorów. Jak na pocketa MAŁO. Poza tym nie ma chyba slotu CF - dodatkowe ograniczenie. Zwłaszcza, że za tą cenę można już kupić coś porządnego jak np. LOOX600 i do tego normalny telefon z BT. W erze Nokia6310i jest teraz chyba za 100zł netto.

Podpisuję się pod opinią, iż połaczenie PDA i telefonu w jedno to kiepski pomysł....

Pozdrowioenia Marcin/sq9bbf/Katowice

Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2003, 13:41:53 »
Jeszcze raz dzięki dla Marcina W i Admina za pomoc!
Zaczołem kilka tematów i na wszystkie pytania dostałem odpowiedź:)
Takie rady są naprawde potrzebne!!!
Dzięki:)

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2003, 14:37:44 »
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 15, 2003, 17:24:57 »
Dla mnie rozwiązanie Loox + Eryk T39 jest znacznie lepsze od MDA. Nie bardzo widzę żebym miał mieć MDA jako pierwszy czy jedyny telefon ze wzgledu na jego rozmiary. To co dobre dla PDA jest złe dla telefonu czyli rozmiar właśnie. Mając BT mozna mieć komórke w kieszeni i PDA w ręce czyli funkcjonalnie na jedno wychodzi a komórka jako taka jest mała i ma naprawdę długi czas czuwania. Myslę że takie rozwiązania będą dobre jak do takiego MDA będą dawać baterie 3-4 razy pojemniejsze od dzisiejszych za taką sama cenę jak dziś. Prędzej bym kupił SE P800 bo jest, jako telefon, bardziej poręczny ze wzgledu na rozmiary własnie.

*

Offline BoBs

  • 35
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2003, 02:18:30 »
A ja bym sie nie zgodzil z przedmowcami. Ale wynika to bardziej z tego co komu potrzebne. Cwiczylem juz opcje telefon i PDA i wyszlo tak ze zawsze musialem miec dwa telefony. Jeden to T39 z BT drugi dowolny do rozmow. T39 z wlaczonym BT zre duzo pradu i tak samo jest z PDA. Codziennie musialem je ladowac. Dzisiaj uzywam T39 do rozmow i mam tak krytykowany Trium Mondo i ... jestem zadowolony!
Brak mi troche koloru, ale sam akku wystarcza srednio na dwa dni, ale telefon w Mondo wlaczam tylko wtedy jak sie che polaczyc z netem czyli sredni 1-2 godzin dziennie, natomiast uzywajac go jako PDA nie ma problemu z pojemnoscia akku. Laczenie z netem trwa troche dlugo bo najpierw musze uruchomic program obslugi GSM, przelaczyc go na modem zeby wykorzystywac GPRS (ktory wbrew temu co pisza na polskich stronach o telefonach ten model posiada!) i trwa to ok. 20 sekund no i samo polaczenie juz szybko. Rozmawiac z niego nie jest zbyt wygodnie, ale do tego mam drugi telefon z druga karta SIM. Kupilem toto zeby wyprobowac ten zestaw przed wlozeniem wiekszych pieniedzy w cos bardziej rozbudowanego jak np. rozwiazanie Siemensa, lub wlasnie to z Ery. Koszt Mondo 1000 zl - zakup w Polsce z roczna gwarancja. Koszt Siemensa czy MDA z Ery to conajmniej trzy razy wiecej. Teraz po dwumiesiecznej eksploatacji Mondo juz zdecydowanie wiem ze najlepszym dla mnie rozwiazaniem jest wlasnie taka opcja MDA i drugi telefon do rozmow. Wbrew pozorom utrzymanie dwoch abonamentow nie jest tak drogie i jesli jeszcze dodatkowa ma sie te abonamenty u dwoch roznych dostawcow to ciezko znalezc w Polsce miejsce gdzie brak jest zasiegu i dla Ery i dla Plusa. A o wygodzie wykorzystywania do netu jednego urzadzenia "hybrydy" :) nie musze chyba nikogo kto korzysta z sieci poprzez GSM dluzej niz kilka minut dziennie przekonywac. Cos tam robie w necie, ktos dzwoni odbieram telfon (ten drugi) i dalej cos robie jednoczesnie rozmawiajac. Czesto przy wykorzystywaniu polaczenia BT T39 i PoketPC jak odbieralem polaczenie glosowe to powodowalo to rozlaczenie BT szczegolnie nasilalo sie to przy niskim naladowaniu akumulatora w T39. Przy polaczeniu via Irda to juz raczej zupelna paranoja - nie sposob bylo jednoczesnie utrzymac polaczenie z netem i odebrac rozmowe - chyba ze prze HF.

Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2003, 11:21:58 »
dla mnie takie rozwiazanie byloby w sam raz, bo czesciej uzywam mojej nokii 7110 do netu [z 3630 via IR, brak GPRS troche boli :/], niz do rozmow... gorzej z cena ^_^; dlatego teraz najprawdopodobniej przesiade sie z iPaqa na Looxa i z Nokii na cokolwiek z BT i GPRS :]

*

Offline bastiann

  • ****
  • 919
  • Sprzęt: ERA G2
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2003, 13:30:26 »
BoBs zgadzam się z Toba. Takie rozwiązanie jest optymalne. Jak wszyscy pamietają mił byc moduł GPRS do Loox-a a niestety go nie ma. Jak by był to ja tez bym tą sprawę tak załatwił.
Pozdrawiam!

*

Offline biblo

  • ******
  • 3314
  • Płeć: Mężczyzna
  • Forum powinno być jak Media-Markt...
  • Sprzęt: Lumia 925, 730 Dual Sim, iPad mini Retina LTE
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2003, 13:40:04 »
BoBs:: pierwsza wersja Mondo - produkowana chyba do końca 2001 roku - nie obsługiwała GPRS. Tych starszych egzemplarzy nie można programowo "apgrejdować" - wymagana jest ingerencja sprzętowa, którą wykonuje serwis. Niestety w Polsce nie było to możliwe. Co do ceny: kupiłeś ten sprzęt za rewelacyjnie małe pieniądze - chyba na wyprzedaży w Media Markcie :) - w M-M na Ostrobramskiej widziałem Mondo za 999 zł, a w Markach "wyprzedają" go za 1699 zł.  Wcześniejsza "normalna" cena, to było około 3,5-4 kPLN i tych pieniędzy to nie jest on wart :) Mnie najbardziej brakowało w tym sprzęcie gniazda CF lub MMC.

P.S. Został mi po moim Mondo zestaw (jszcze nie rozpakowany) 3 oryginalnych rysików. Jakby Cię interesowały, to pisz na priva :)
Pozdrawiam,
biblo

*

Offline BoBs

  • 35
Co sądzicie o T-Mobile MDA w EraGSM
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2003, 16:08:59 »
Jakby Mondo mialo jakiekolwiek gnizado na  dodatkowa pamiec, to pewnie przez najblizszy rok lub dwa nie zmienialbym go na nic innego, a tak juz sie w zasadzie zdecydowalem chyba na SX Siemensa. Poszukuje kogos kto go ma zeby pogadac.
A kupilem go faktycznie w MM na Ostrobramskiej, uznajac ze jest to cena rewelacyjna - aparat GSM z GPRS i PocketPC na Arm 206 MHz
Co do rysikow - poszlo na priva