[E200] ładowanie baterii...

  • 5 Odpowiedzi
  • 3849 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

[E200] ładowanie baterii...
« dnia: Luty 10, 2006, 21:48:32 »
Witam!
Czy istnieje jakiś inny sposób ładowania baterii w SPV E200? Bateria jest rozładowana (miernik pokazuje 2,5V, a potem schodzi do 0V, więc sam dokładnie nie wiem, jakie napięcie ma bateria). Bateria jest oczywiście oryginalna (3,7VDC 1000mAh). Telefon nie chce jej ładować - cały czas świeci czerwona dioda. Znacie jakiś sposób? Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam!

Schemat:
Czy w taki sposób mogę podpiąć "+" i "-" do baterii? Jeżeli tak, to co połączyć z czym?
Pozdrawiam!

[E200] ładowanie baterii...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2006, 19:52:24 »

Czy da radę w ten sposób naładować baterię?
Jest jeden problem... gdzie jest "+", a gdzie "-" w baterii od SPV E200?
Pozdrawiam!

[E200] ładowanie baterii...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2006, 18:02:52 »
I jak można tak zrobić?Bo ostatnio schrzaniłem spv e200, mianowicie wejście pod ładowarkę.
Przy próbie naprawy czyli wyprostowania styków w wejściu, trzy się połamały.
Co z tym zrobić?
Czy można przelutować gniazdo z innego modelu spv?Bo z tego co wyczytałem to kable do połączenia są takie same jak w MDA 1.
Mógłby ktos coś doradzić w tym wypadku?[/quote][/u][/code]

[E200] ładowanie baterii...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2006, 18:43:25 »
Cytat: "anders-jin"
I jak można tak zrobić?Bo ostatnio schrzaniłem spv e200, mianowicie wejście pod ładowarkę.
Przy próbie naprawy czyli wyprostowania styków w wejściu, trzy się połamały.
Co z tym zrobić?
Czy można przelutować gniazdo z innego modelu spv?Bo z tego co wyczytałem to kable do połączenia są takie same jak w MDA 1.
Mógłby ktos coś doradzić w tym wypadku?
[/u][/code][/quote]

Napisz mi dokładne parametry Twojej ładowarki (OUTPUT). Możesz podłączyć "+" do "+" i "-" do "-", ale koniecznie musisz kontrolować napięcie (miernikiem). Zobacz sobie schemat (wszystko identycznie, tylko że bez żarówki). Koniecznie pamiętaj o napięciu, bo bateria może eksplodować/uszkodzić się.
Najbezpieczniejszym wyjściem byłoby kupno nowej ładowarki, albo przynajmniej końcówki. Ładowarka do MDA I może być mocniejsza/słabsza, więc kup lepiej kabel USB do MDA I (około 20zł), odetnij końcówkę i połącz zgodnie z tym zdjęciem: http://img443.imageshack.us/my.php?image=p10100015yl.jpg.

Na schemacie jest błąd... "+" do "+", a "-" do "-" - tak masz podłączyć ładowarkę do baterii. Uważaj... :)

[E200] ładowanie baterii...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2007, 11:34:30 »
Problem rozwiazalem podlaczajac bezposrednio ladowarke do baterii. Parametry output: 4.5V-9.5V, max 800mA. Kabelki  podaczone patrzac na rzut baterii z pierwszego posta (-)do 1, (+) do 6.Nie uzywalem zadnej diody czy zarowki. Najwidoczniej parametry ladowarki sa odpowiednie.Wszystko dobrze dziala. :)

*

Offline malik

  • ***
  • 257
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [E200] ładowanie baterii...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2007, 17:53:53 »
odswierze temat, wlasnie kupilem qtek 8060 z allegro za 200, ale dopiero teraz zauwazylem ze ten model ma wbudowana/niewymienna baterie, tak pisza na serwisach, i moje pytanie czy mozna ta baterie wymienic (z powyzszego pomsta domylsam sie ze jest to mozliwe) i gdzie dostac taka baterie, allegro przy tym modelu niewyrzuca nic.
 a moze ten typ jest taki sam jak do jakiegos innego tel. ze stajni HTC/qtek. tel ma swoje lata i przypuszczam ze na wstepie bede musial wymienic bat. tylko skad ja wziasc i jak to zrobic??

sprawdzilem ja akurat mam wymiennna, to jest 8060 kupiny w tahmex, ale gdzie dostac taka baterie????
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2007, 18:09:42 wysłana przez malik »