Wariacja i czarny ekran spv e650

  • 5 Odpowiedzi
  • 4560 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wariacja i czarny ekran spv e650
« dnia: Wrzesień 28, 2010, 14:21:25 »
Witam.
Pragnę zaznaczyć na wstępie, iż jestem laikiem w sprawach telefonów.
Mam następujący problem. Mój spv e650 pierwszy kłopot sprawił mi rok temu w wakacje, kiedy to po zablokowaniu klawiatury, co parę sekund włączało się i wyłączało podświetlenie ekranu. Myślałem, że może się przegrzewa(było to lato i wysokie temperatury). Po jakimś czasie problem ustąpił. I tak dotrwałem z telefonem do lata tego roku. Problem jakby sie powtórzył podczas upałów. Telefon wyłączał się podczas rozmowy, mimo, iż wskaźnik baterii pokazywał, że ta jest naładowana. Sądzę, że w tej kwestii nie ma to dużego znaczenia, bo na baterii bardzo intensywnie pracowałem przez 3 lata bez jej wymiany. Bardziej zadziwiające było to, że jeśli nie zablokowałem klawiatury to zaczeły się same wybierać jakieś cyfry(jakbym wciskał klawisze, a tego nie robiłem). Wczoraj telefonowałem i po rozmowie spostrzegłem, że ekran się wyłączył, a podświtlenie działa. Zablokowałem klawiaturę, odblokowałem po chwili i wszystko było ok. Podłączyłem pod ładowarkę i odłożyłem. Chciałem napisać smsa, a tu obraz na ekranie był w kolorach szarym i niebieskim, a do tego wyrazy pisane tak jakby od prawej strony. Wyłaczyłem. Włączyłem. Wszystko gra. Oprócz tych nieszczęsnych samowybierających się cyfr. Okazało się, że jest jeszcze inny problem. Chciałem sobie ustawić budzik. Wpisuje 6 a tu wyskakuje 17, wpisuje 0, a tu 7 itp. Postanowiłem, że tej nocy nie zaufam budzikowi wyłączyłem telefon i odłożyłem na noc. Dzisiaj rano wstaje, włączam. Ekran nie odpala. Jest podświetlenie, włącza się normalnie. Da się zablokować odblokować klawiaturę, podświetlenie ekranu i przycisków działa. Dźwięk działa. Telefon jest wykrywalny przez komputer. Chciałem zrobić hard reset, ale bez ekranu mi to nie wychodzi. Nie wiem co robić. Nie sądzę, że się odpiął. Przecież wczoraj działał zawsze, a po wyłączeniu na 5 h nie odpalił i nie odpala mimo wielu prób właczania.
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?? Nie znam się na tym zupełnie. Szkoda mi tego telefonu(nie jest idealny ale go polubiełem) no i sporo za niego dałem- 800zł na aukcji 3 lata temu. Nie jest na gwarancji juz wiec serwis ze mnie zapewne zedrze i to nie malo.
Pozdrawiam, Karol.

*

Offline folekkutno

  • ****
  • 516
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsungi: i8000&i600
Odp: Wariacja i czarny ekran spv e650
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2010, 23:32:42 »
objawy jakby padła taśma, a która klawiatura ci wariuje?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 23:38:59 wysłana przez folekkutno »
i8000+i600=i8600 :D

Odp: Wariacja i czarny ekran spv e650
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2010, 00:09:42 »
Nie wiem która klawiatura wariuje. Poprostu cyfry same wskakują. Przy zablokowanej klawiaturze włącza sie ekran co jakiś czas( normalnie ekran włącza się jak naciśniemy jakiś klawisz). Parę razy tak się włączy i przestaje. Wygląda to tak jakby ktoś siedział i wciskał dowolne klawisze. Może to wina ROMu. próbowałem wgrywać inny, ale potrzebny jest hard reset, którego bez wyświetlacza nie udaje mi się zrobić.

Odp: Wariacja i czarny ekran spv e650
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2010, 10:17:18 »
Według mnie nie jest to wina wyświetlacza czy taśmy, a płyty głównej. Dość częsty mankament SPV E650 (HTC S710) z początków produkcji. Z tego samego powodu mój SPV leży na półce, gdyż gwarancja się już skończyła, a tanio płyty głównej raczej nie dostanę.

Odp: Wariacja i czarny ekran spv e650
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2010, 09:46:48 »
Tylko dziwi mnie to, że czasami wszystko było ok, a czasami wariował na różne sposoby. W momencie robienia hard resetu podczas naciskania zielonej słuchawki do akceptacji trzeba trzymać dalej softkeye, czy należy je puścić po odpaleniu telefonu??

Odp: Wariacja i czarny ekran spv e650
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2010, 16:10:43 »
Tylko dziwi mnie to, że czasami wszystko było ok, a czasami wariował na różne sposoby. W momencie robienia hard resetu podczas naciskania zielonej słuchawki do akceptacji trzeba trzymać dalej softkeye, czy należy je puścić po odpaleniu telefonu??
Przyciski te trzymasz aż do uruchomienia resetu, a przycisk włączania do włączenia się diody.