Recenzja SPV E650

  • 41 Odpowiedzi
  • 31194 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Recenzja SPV E650
« dnia: Październik 28, 2007, 13:35:59 »
Zawartość pudełka


(kliknij na na zdjęcie aby powiększyć)

Od Orange otrzymujemy w zestawie tradycyjny pakiet, czyli płytkę z ActiveSync oraz WMDC, Trial Outlooka 2007, instrukcję, ładowarkę, kabel USB do synchronizacji, słuchawki i oczywiście sam telefon ze 128 MB kartą pamięci. Niestety nie dostajemy w komplecie futerału, który przeważnie dostajemy w wypadku urządzeń firmowanych przez HTC.

Wygląd zewnętrzny

Tył telefonu oraz klawisze wykonane są z podobnego gumowego materiału, dzięki czemu się nie ścierają, trudniej je także porysować

SPV E650 (nazwa ko to obecnie jeden z ciekawszych smartphonów na rynku. Przede wszystkim ze względu na swoją wysuwaną klawiaturę Qwerty, podobną do tej, którą spotykaliśmy między innymi w Wizardzie (SPV M3000, Qtek 9100, itp.).  Z zewnątrz urządzenie wygląda całkiem ładnie. Błyszczące elementy obudowy ładnie komponują się z czarną resztą obudowy. Dzięki przeorganizowaniu przycisków na klawiaturze producent zyskał więcej miejsca na większy 2,4 calowy ekran. Teraz przyciski Home, Wstecz, zielona i czerwona słuchawka znajdują się po bokach klawiatury i są wykonane z srebrnego błyszczącego plastiku, tak jak otoczka ekranu. Joystick znany również z C600 zastąpiony pięciokierunkowym klawiszem nawigacyjnym. Tył telefonu jest teraz z gumy, dzięki czemu nie ściera się jak to miało miejsce w SPV C600. Widzimy tutaj również obiektyw 2 megapiskelowego aparatu lusterkiem obok. Z lewej strony mamy przyciski regulacji głośności oraz głosowego wybierania, natomiast po wysunięciu klawiatury, na dole mamy tutaj również gniazdo karty SIM. Z prawej strony mamy przycisk aparatu oraz gniazdo karty pamięci. Na dole mamy mikrofon, zaczep na smycz oraz gniazdo HTC ExtUSB (o nim później). Na górze telefonu mamy już tradycyjnie przycisk włączający telefon.

Telefon z wysuniętą klawiaturą

Lewa strona telefonu. U góry urządzenia przycisk uruchamiający aplikację aparatu, na dole gniazdo karty pamięci.

Prawa strona telefonu z przyciskami regulacji głośności, głosowego wybierania oraz gniazdem karty SIM.

Po lewej góra telefonu, po prawej dół.

Sprzęt

Urządzenie posiada procesor TI OMAP 850, posiada 64 MB pamięci RAM oraz 128 MB pamięci ROM. Aparat posiada zintegrowany moduł Wi-Fi 802.11 b/g oraz Bluetooth 2.0 z obsługą A2DP. Nie wyposażono go natomiast w port podczerwieni, który już i tak wychodzi powoli z użycia. Po hard resecie mamy do dyspozycji około 48 MB pamięci ROM oraz 27 MB wolnego RAMu. Pamięć dyskową można rozszerzyć poprzez karty microSD. Są one znacznie mniejsze od miniSD stosowanych między innymi w C600, także, jeśli przesiadacie się z tego telefonu czeka was inwestycja w nową kartę. Nie są specjalnie drogie, 1 GB kartę dostaniemy już za 50 zł. Telefon posiada cztero zakresowy moduł GSM (o częstotliwościach) oraz EDGE. HTC Vox posiada duży 2.4 calowy ekran o rozdzielczości QVGA (240x320 pikseli). W Voxie mamy 2 mega pikselowy aparat. Przyznam, że nie spodziewałem się wielkiej zmiany w stosunku do 1.3 mega pikselowego aparatu z C600 poza rozmiarem zdjęcia, jednak zostałem mile zaskoczony. Zdjęcia co prawda nadal nie dorównują fotkom z prawdziwej cyfrówki ale są już o niebo lepszej jakości. Na koniec coś o systemie. Vox był jednym z pierwszych smartphone’ów z Windows Mobile 6 Standard. System ten wnosi jak już zapewne większość z was wie nowy wygląd, większą szybkość działania oraz parę udogodnień, np. szybkie wyszukiwanie ale o tym później.

Gniazdo karty pamięci z wystającym nośnikiem SanDisk :) oraz gniazdo karty SIM

Porównanie rozmiarów kart miniSD (po lewej) i microSD (po prawej)

Komunikacja bezprzewodowa

Przy pierwszych próbach korzystania z internetu przez sieć Wi-Fi może nas spotkać nie miła niespodzianka. Otóż po połączeniu z punktem dostępowym Internet Explorer nie chce wyświetlić żadnej strony. Problem ten da się jednak szybko rozwiązać, wystarczy tylko zmienić typ połączenia z WAP na Internet w ustawieniach przeglądarki i wszystko powinno już działać prawidłowo. Oprócz tego drobnego mankamentu sieć bezprzewodowa działa bez najmniejszego zarzutu. Spokojnie łączy się z liveboxem w domu czy hot spotami w restauracjach. Urządzenie to posiada także nową funkcję związaną z połączeniem Bluetooth. Mowa tutaj o znanym już między innymi użytkownikom HTC P3600 czy P4350 protokole Bluetooth FTP, czyli możliwości udostępniania plików w sposób podobny do znanego nam z komputerów PC. Po paru testach przyznam że jest to wygodniejszy sposób przesyłania plików niż dotychczasowy. Nie trzeba wyrażać zgody na każdy plik z osobna, itp. Wystarczy tylko w menadżerze plików wybrać, które pliki chcemy przesłać do swojego telefony i skopiować do wybranego folderu. Moduł telefonii również działa bez zarzutu. Jakość rozmów jest dobra, nie ma problemów z gubieniem zasięgu czy czymś podobnym.

Ustawienia protokołu Bluetooth FTP po lewej oraz po prawej przyczyna problemu z korzystaniem z internetu poprzez sieć Wi-Fi.

Aparat
   
Nowy interfejs aplikacji aparatu w SPV E650

Aparat telefonu sprawuje się dobrze w naturalnym oświetleniu, natomiast gdy robimy już zdjęcia przy sztucznym, wyraźnie widać nadmiar koloru czerwonego (co da sie poprawić, np. w Photoshopie).

Jakość zdjęć jest dobra, w porównaniu do C600 nawet można powiedzieć, że bardzo dobra. W tym urządzeniu mamy już do czynienia z nową wersja oprogramowania aparatu od HTC. Interfejs zajmuje cały ekran przez co zdjęcia robione telefonem trzymanym pionowo trzeba później obracać. Dodano również nowe tryby aparatu pozwalające na robienie zdjęć do książki adresowej, w ruchu (seria kilku – kilkunastu zdjęć) czy zdjęcia z ozdobnym obramowaniem. Oprócz tego standardowe, z którymi można było się już spotkać między innymi w C600 czyli kręcenie filmu czy animacji do MMS. Po lewo zdjęcie przy naturalnym oświetleniu w dzień, po prawo zdjęcie w nocy przy sztucznym oświetleniu.

(kliknij na zdjęcie aby powiększyć)

Klawiatura

Najciekawszym elementem omawianego Voxa jest oczywiście wysuwana klawiatura Qwerty, chyba pierwszy raz zastosowana w urządzeniu typu Smartphone. Działa podobnie do tej znanej z Wizarda czy Hermesa, z tym że jest od nich mniejsza oraz nie posiada pewnych klawiszy. Wprowadzanie nią tekstu jest znacznie wygodniejsze niż z pomocą klawiatury numerycznej ale oczywiście trzeba się do tego przyzwyczaić. Z pewnością pisanie na niej przy włączonym słowniku xT9 (który standardowo jest włączony) nie jest wygodne, ale ze względu na wspomniany wcześniej błąd jest niejako wymuszone. Oczywiście dla niektórych to może być wygodniejsze dla mnie jednak lepiej jest pisać na niej tradycyjną metodą. Wbrew pozorom klawisze nie są zbyt małe, podświetlanie w nocy również jest z odpowiednim natężeniem. Tak jak w SPV C600 za podświetlenie klawiatury odpowiada specjalny czujnik znajdujący się pod klawiaturą numeryczną.

Klawiatura z włączonym podświetleniem

Porównanie tradycyjnej metody wprowadzania tekstu oraz przy pomocy słownika xT9

Oprogramowanie

Po pierwszym uruchomieniu wita nas - nie oszukujmy się – tandetny wygląd stworzony przez Orange, początkowo przywodzący na myśl wygląd systemu Windows 2003 Smartphone Edition. Prócz tego mamy trochę unowocześniony Home Screen owego operatora oraz standardowe ikony zastąpione ich zmodyfikowanymi pomarańczowymi odpowiednikami. Na szczęście część wyglądu można łatwo zmienić (mówię o kolorystyce czyli szarych paskach) w ustawieniach systemu. Ikony i tło Menu Start pozostaną niestety takie jak były. ROM w wykonaniu Orange jak zwykle ma wady. System działa wolniej od WM6 dla C600 (wersja HTC Edition) oraz ma pewne problemy, między innymi problem z instalacją aplikacji - jeśli ustawimy tradycyjną metodę wprowadzania znaków zamiast xT9 lub wysuniemy klawiaturę to przy instalacji programu system się zawiesi. Oprócz tego występuje pewien problem ze sterownikiem karty pamięci, mianowicie jeśli mamy trochę programów na karcie i Home Screen, na którym mamy ikony najczęściej używanych programów to przy uruchamianiu system „zapętli się” dopóki nie wyjmiemy karty pamięci. ROM został obcięty z Windows Live. Po za tym nie ma większych problemów z systemem. Dzięki zastosowaniu systemu Windows Mobile w wersji 6 mamy kilka nowości, między innymi mobilną wersję pakietu Office, szybkie wyszukiwanie w Wiadomościach SMS czy MMS oraz na listach odtwarzania w Windows Media Playerze. Oprócz tego dostajemy kilka dodatkowych aplikacji od producenta: Audio Manager – program zamieniający nasz telefon w odtwarzacz muzyczny posiadający interfejs podobny do tego znanego z iPoda firmy Apple; Adobe Reader – czytnik dokumentów PDF; Esmertec Java – maszyna wirtualna Javy; Menadżer SIM – program do zarządzania kontaktami na karcie SIM; PVPlayer – odtwarzacz służący do odtwarzania strumieniowego; Szybkie notatki – program, jak sama nazwa wskazuje, służący do tworzenia notatek. Wracając do wspomnianego już wcześniej Office Mobile, niestety nie mamy możliwości tworzenia w nim nowych plików Office (tylko w wersji dla smartphonów).  Można to co prawda łatwo uzupełnić, np. kopiując puste pliki z peceta i później zapisując je pod inną nazwą lub ściągnąć aplikacje MoDaCo DoNew (link do niej na końcu recenzji). Pakiet nie najlepiej radzi sobie najlepiej z odtwarzaniem kolorów ustawianych w pecetowym Officie, wykresy jak wiadomo również nieco „obrzydza”. Jedynie do mobilnego PowerPointa ciężko znaleźć jakieś zarzuty gdyż jest to tylko przeglądarka, a jako przeglądarka sprawuje się dobrze i mu więcej nie potrzeba (mógłby tylko obsługiwać animacje). Natomiast Excel i Word moim zdaniem zostały zbytnio wykastrowane w stosunku do swoich starszych braci z wersji na PPC, ponieważ braku możliwości tworzenia nowych plików raczej nie wytłumaczy się ograniczeniami wynikającymi z braku ekranu dotykowego. Początkowo przeszkadzał również brak obsługi plików w formacie Office 2007 ale już jest dostępna aktualizacja (link poniżej).

Ekran domowy oraz ikony autorstwa firmy Orange.

Dodatkowe aplikacje, które dostajemy w telefonie



Office Mobile na SPV E650

Akcesoria

Nie ma się co rozpisywać na ten temat, jak w wypadku wszystkich urządzeń od HTC mamy ładowarkę USB, kabelek USB i słuchawki. I tu jest drobna nowość, jak zapewne niektórzy słyszeli w Voxie mamy słuchawki podłączane do gniazdka USB (HTC ExtUSB) dla części osób jest to zapewne zła wiadomość, gdyż nie podłączą oni swoich słuchawek (nie słyszałem aby w sprzedaży były jakieś słuchawki z kabelkiem miniUSB). Dla mnie jest to zmiana na lepsze, gdyż słuchawki w C600 miały tendencję do wczepiania się samoczynnie oraz z czasem po obróceniu się brakowało dźwięku w jednej ze słuchawek. Teraz natomiast nie ma już tego problemu.

Testy

W teście TCPMP, SPV E650 uzyskał mizerny wynik 110,84 % (test przeprowadzony na trailerze z filmu Matrix Reaktywacja używanym przez redakcję PDAclubu) ale po jego procesorze nie powinniśmy się spodziewać niczego więcej. Innych testów nie udało mi się przeprowadzić gdyż Spb Benchmark oraz GXMark są zaprojektowane dla platformy Pocket PC, a nie Smartphone. Poniżej jeszcze wykres porównawczy pochodzący z witryny Mobile-review.com.


Podsumowanie

SPV E650 czy HTC Vox jak kto woli, jest dobrym telefonem, przeciętny czas pracy na baterii jak na tego typu urządzenie jest bardzo dobry, aparat również dobrze spełnia swoje zadanie. Ma w miarę zgrabne rozmiar, przy tym posiada duży i czytelny wyświetlacz. Przyczepić by się można do błędów w systemie czy  braku obsługi UMTS jednak da się to przeżyć. W naszym kraju pokrycie zasięgiem UMTS jest jak na razie nie wielkie więc i tak na niewiele by się nam przydało, a jego cena (w wypadku abonamentu 50 zł i umowy na 2 lata) – 850 zł jest dosyć atrakcyjna, także moim zdaniem warto go kupić.

SPV E650 obok starego SPV C600, który jest odrobinę od niego wyższy

Jak widać E650 pod względem grubości jest porównywalny z C600

Zalety:
+ klawiatura Qwerty
+ w miarę dobre zdjęcia z aparatu jak na telefon
+ bardzo dobry wyświetlacz
+ Bluetooth 2.0 oraz Wi-Fi 802.11 b/g
+ obsługa A2DP
+ system Windows Mobile 6 Standard
+ dosyć długi czas pracy na baterii
+ niewielki rozmiar

Wady:
- problemy z kartą pamięci
- problemy z instalacją programów
- wolny procesor
- brak obsługi UMTS i HSDPA

Usuwanie modyfikacji wyglądu Orange

Aby usunąć wygląd zrobiony przez Orange trzeba zastosować tak zwany de brander zrobiony przez redakcję witryny MoDaCo.com. Najpierw pobieramy dwa pliki (do pobrania z tej strony : link). Autor zaleca zrobienie hard resetu naszego urządzenia przed instalacją choć twierdzi że bez tego teoretycznie nic nie powinno się stać. Kopiujemy obydwa pliki do pamięci telefonu, a następnie instalujemy najpierw plik MoDaCo_SPV_E650_de_Brand___Fix_Pack.PREP.CAB, a następnie MoDaCo_SPV_E650_de_Brand___Fix_Pack_0.5.CAB. Po tym, jeśli telefon sam się nie zapyta, restartujemy urządzenie i cieszymy się oryginalnym wyglądem systemu Windows Mobile 6.

Poradnik jak zmienić ROM na oryginalny od HTC
Windows Mobile 6.1 PL dla SPV E650/HTC S710
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2011, 10:11:35 wysłana przez revanmj »
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 28, 2007, 13:54:24 »
możesz się dogadać z Jakubem, jeśli profesjonalnie wszystko opiszesz to z pewnością to wystawi na stronie głównej
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline flywin

  • **
  • 197
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2007, 14:21:49 »
fajna recka  napewno pomoze to ludziom ;]

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2007, 20:36:42 »
już zmodyfikowałem opis wyglądu, niestety nie mam pomysłu na wstęp ogólny :(  czy taka jakość fotek nie przeszkadza? bo niestety mój 2 megapiskelowy kodak nie chce nie rozmywać fotek, a na nowy się nie prędko doczekam
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kermit17

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV CLASSIC WM 2002 > SPV E650 WM 6.0
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2007, 20:43:33 »
jak chcesz to pisz na priv. podeśle fotki ;) przynajmniej postaram się (do jutra wieczór) na razie tylko foteczki oglądałem bo komp mi szwankuje ;/ heh.. tak to jest jak dzieciaki przy kompie zostawisz na 30min! i format gotowy ;/

ogólnie pomysł bardzo dobry.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2007, 20:59:51 »
kolejna aktualizacja, tekst jest już prawie kompletny (pozostał test oraz nieszczęsny wstęp - może darujecie mi go :) ) oraz wstawienie fotek i screenów

EDIT: dodałem już parę screenów, wady i zalety, do końca tygodnia postaram się załatwić jeszcze screeny wyglądu Orange, zdjęcia, natomiast test wytrzymałości baterii chyba dopiero za 2 tygodnie, chyba że ktoś mi w tym pomoże i mnie wyręczy. Co do testów wydajności jedyny jaki da się zasadniczo przeprowadzić to test TCPMP i jego wynik już umieściłem
Napisane: Październik 30, 2007, 18:56:52
recenzja już jest :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline wladbur

  • 33
  • Sprzęt: Samsung Omnia II WM 6.5
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2007, 08:10:41 »
revanmj doskonala recenzja i  poradnik  :ok:. Będe niedługo wymieniał swojego SPV c600 na coś nowszego i ta recenzja pomoże Mi do konac wyboru. Mam jeszcze kilka pytań dotyczących SPV e650:
1) jak jest z blokadą aplikacji, czy da się ją łatwo usunąć.
2)  Czy po modyfikacji wyglądu orange tracimy jezyk polski ( niestety moja znajomość angielskiego jest mizerna ). Może zamieścisz screen po modyfikacji.
3)  Czy aby zainstalować polecane przez cie bie programy trzeba dokonać wcześniej wspomnianej modyfikacji

pozdrawiam
wladbur

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2007, 08:52:50 »
1) da się, w dziale SPV E650 FAQ jest napisane jak to zrobić, nie chciałem pisać tego samego ( dokładniej tu http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=73990.0)
2) nie tracimy, na fotkach telefonu jest wygląd po modyfikacji (jest to mój schemat kolorów i home screen) świeżo po modyfikacji wygląda to dokładniej tak :



3) powiem że nie wiem bo mam ją zdjętą ale do pełnego funkjconowania Total Commandera trzeba
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kermit17

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV CLASSIC WM 2002 > SPV E650 WM 6.0
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2007, 20:53:52 »
hej.

Albo ja coś źle robie albo ten program Jblend to jakaś ściema.

Rozumiem ze ten plik .rar to jest plik właściwy dla programu a ten .cab to tylko aktualizacja dla niego?

Kożysał ktoś z tego? Bo u mnie ani rusz heh.. próbowałem odpalić Medal O fHonor 3D to nowe co na SE wyszło.

albo może niech ktoś wytłumaczy punkt 6. instrukcji instalacji z zakładki "main"
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2007, 21:30:07 wysłana przez Kermit17 »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2007, 22:45:38 »
plik cab a rar to dwie różne wersje, nie wszystkie gry 3D na nim działają ale większość działa
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kermit17

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV CLASSIC WM 2002 > SPV E650 WM 6.0
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 05, 2007, 15:12:46 »
tak tyle to nawet i ja wiem ale co z tym rejestrem?
bo z tego co się "doczytałem" to należy edytować plik rejestru i przepisać w nim linijkę aktualnemu miejscu gdzie znajduje się plik .cab czy plik .rar?

czy może to ma jeszcze całkiem coś innego być?

może ktoś przedstawi jak to ma wyglądać?

a najlepiej taką polską instrukcje instalacji tych plików?

Wiem, wiem jestem wymagający ale nikogo do niczego nie zmuszam a myślę, że nie tylko mnie to się przyda ;)



aha. no i żeby było jasne skopjowałem folder Jblend do fona na Storage Card i przy próbie uruchoienia któregoś z plików AMS (wyskakuje błąd, że nie odnaleziono klucza odpowiedniego rejestru czy coś takiego) lub VM (nic się nie dzieje)
« Ostatnia zmiana: Listopad 05, 2007, 15:30:56 wysłana przez Kermit17 »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2007, 16:07:52 »
zdolny jesteś, ja wgrałem plik cab i wszystko odrazu chodziło
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Kermit17

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPV CLASSIC WM 2002 > SPV E650 WM 6.0
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2007, 16:46:58 »
heh.. no kto jak kto ale ja potrafię sobie skomplikować życie ;p

heh.. faktycznie działa ;p aż wstyd pisać jaki głupi błąd robiłem ;p hehe..

 :E

Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 07, 2007, 00:44:07 »
revanmj bardzo dobra recenzja ale mam pytanie co do programu WM5torage, czy cos dodatkowo trzeba bylo zmienic czy instalujesz plik cab i działa bo u mnie właśnie jakoś nie chce. Wywala mi błąd 57 czyli że nie mam pełnego dostępu. Zmieniałeś rejestr aby to działało a jak to jakim programem bo robię to pierwszy raz i jestem zupełnie zielony.
Druga sprawa to to że mam problem bo nie mogę ściągnąć zdjeć z telefonu na PC. MAm zaistalowanego activesync ale ma on problemy z synchonizacja cały czas lata to zielone kółko i nic. Na telefon moe wgrywać ale jak coś chce ściągnąć to zaczyna pobierać i tak do ......... końca.

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2007, 15:14:41 »
a masz zdjętą blokade aplikacji? (jeśli nie, w dziale SPV E650 FAQ jest opisane, jest przyklejony więc nie powinieneś mueć problemu ze znalezieniem go) a co do drugiego, może wyłącz zaawansowane opcje sieci (Ustawienia > Połączenia USB do komputera czy coś podobnego)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2007, 20:41:20 »
To z odznaczeniem zaawansowanych ustawien USB zadziałało! Blokade mam zdjętą, ale WM5torage nie działa :( Czym edytujecie wpisy rejestru bo chyba na modaco o tym piszę aby to zrobić w takim przypadku
[quote MoDaCo]
Q - Why does it complain about the lack of the needed system permissions when I try to activate it?
A - Most likely you need to properly and fully application unlock your device. Take note that some recipies do not do full unlock, they still leave some API locked. People who getting "error 57" most likely havent fully unlocked their smartphones. Try this one:
to HKLM\Security\Policies\Policies
add new value "0000101b": dword = 1
That would set security model to "one-tier" - unsigned applications/components will still ask for confirmation, but after you confirm, they will launch in full-trust access mode, like on WM5 PocketPCs.[/quote]

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2007, 21:06:00 »
ja osobiście używam tego edytora : http://www.phm.lu/Products/Smartphone/RegEdit/
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 12, 2007, 10:47:56 »
Świetny test! Ciekawy telefon! Tylko jedna uwaga - i600 ma procesor 200 Mhz, co zresztą widać w wynikach ;)

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 12, 2007, 17:05:05 »
Świetny test! Ciekawy telefon! Tylko jedna uwaga - i600 ma procesor 200 Mhz, co zresztą widać w wynikach ;)

wiem, ale jak napisałem ten obrazek pochodzi ze strony więc nie będę go modyfikował :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline Szyba

  • 14
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 12, 2007, 17:09:09 »
Witam.
Jestem posiadaczem tego telefonu, super sprawa.
Idac przez centrum miasta na pewno lapiesz niezabezpieczona siec wifi no i internet za darmo :)
Ma ktos aircracka pod ten model tel ?

Wszystkim zainteresowanym pomoge sciagnac sim - locka.
Sam uzywam telefonu pod plusem i naprawde ciezko z tym bylo :)
Na dzien dzisiejszy sim locka za darmo niestety nie sciagniemy z spv :(
Pozdrawiam !

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 12, 2007, 18:09:33 »
widzę, że udało się wreszcie wystawić info o recenzji. Również przeczytałem. Kawał dobrej roboty. :ok:
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline xenium11

  • ***
  • 268
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Motorola Defy
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 12, 2007, 20:49:34 »
jesli mozna to ja prosze o pomoc w sciagnieciu simloocka

Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 14, 2007, 18:29:32 »
czy mozna odblokawac e650 inaczej niz poprzez kod? jakis unlockbox? moge nabyc go okazyjnie ale nie wiem jak to z tym simlockiem bedzie...

*

Offline motomouse

  • 9
  • Sprzęt: SPV E650
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 14, 2007, 19:59:33 »

A tak może wyglądać ekran domowy w E650 ;-)


*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 14, 2007, 21:21:29 »
jesli mozna to ja prosze o pomoc w sciagnieciu simloocka
czy mozna odblokawac e650 inaczej niz poprzez kod? jakis unlockbox? moge nabyc go okazyjnie ale nie wiem jak to z tym simlockiem bedzie...

Poki co nie ma innej mozliwosci niz przez imei-check..

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 15, 2007, 19:06:11 »
poprawiłem link do HTC Music Player plugin, mała prośba do modów: czy moglibyście przykleić ten temat? :)
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline sajlent

  • Redaktor
  • *****
  • 3714
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Poznań
  • Sprzęt: Mate 20 Pro
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 15, 2007, 21:32:55 »
Done :ok:

*

Offline kinek

  • **
  • 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Compaq Ipaq 3870, SPV E650, Asus P535
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 17, 2007, 08:48:47 »

A tak może wyglądać ekran domowy w E650 ;-)



Fajne to jest
Jako że kupiłem SPVke wczoraj, to czy mógłbym Cię prosić o podanie programu którym tego dokonałeś?
no i pytanie z innej beczki - czy programy z PPC takie jak TCPMP czy deltalock będą tutaj działały ??
nie sprawdzę na razie bo formatuje baterię i wole go nie ruszać w tym czasie :D
pozdrawiam
Boga do sprzedania mam

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 17, 2007, 09:41:19 »
trzeba mieć odpowiednią wersję dla smartphonów, TCPMP ma taką wersję ale słyszałem że jest jakiś problem z nią (ja używam CorePlayera czyli komercyjnej wersji TCPMP)a o do tego drugiego to nie wiem czy taka jest
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

*

Offline motomouse

  • 9
  • Sprzęt: SPV E650
Odp: Recenzja SPV E650
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 17, 2007, 16:38:44 »
Jako że kupiłem SPVke wczoraj, to czy mógłbym Cię prosić o podanie programu którym tego dokonałeś?

Głównie jest to Facade. Dodatkowo jest phone alarm i Fizz Weather i kilka innych pluginów. Poszukaj na forum MoDaCo tematu paholmana "PAH Vista".