HTC SPV E650 - ERROR 279

  • 4 Odpowiedzi
  • 4327 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

HTC SPV E650 - ERROR 279
« dnia: Sierpień 13, 2010, 17:48:18 »
Witam. Mam nie lada klopot z moim e650. otoz po wgraniu romu (nie pamietam jakiego-bylo to ok. 3tyg temu)  telefon zawiesil sie na ekranie powitalnym i tak zostal. szukalem rozwiazania na wielu forach ale na ŻADNYM nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi. probowalem wgrywac inne romy (ship) - bezskutecznie. wychodzi na to ze CID`a mam zablokowanego wiec karta tez odpada. jednak wyczytalem ze mozna zrobic tzw. GoldCard ktora umozliwia wgranie nowego softu z ominieciem tej blokady (o ile mi wiadomo). Żeby to zrobic potrzebuje 2 urzadzenia z windows mobile (których nie mam) konkretnie po to by uzyskac CID karty pamieci. szukalem rowniez aplikacji ktore umozliwily by zrobienie tego poprzez czytnik kart pamieci jednak nie znalazlem takowej. Macie jakieś pomysły? Może jest jeszcze jakies rozwiazanie o ktorym niewiem?

wolałbym nie isc z czyms takim do serwisu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2010, 11:05:19 wysłana przez kamerys »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: HTC SPV E650 - ERROR 279
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2010, 11:32:30 »
CID jest blokadą telefonu, nie karty pamięci. ROMy "Ship", jak to nazwałeś, też nie pomogą bo pochodzą od innych dystrybutorów niż Orange, który o ile pamiętam nie wydał aktualizacji swojego ROMu, także czyli nie ma oficjalnej instalki, a wspomniana blokada nie pozwoli na instalację ROMu innego pochodzenia. Jak dla mnie to serwis zostaje.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: HTC SPV E650 - ERROR 279
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2010, 12:53:01 »
A Goldcard nie da rady? Karta pamięci też ma CID`a a zeby zrobic goldcard potrzebny jest CID karty pam. Reavnmj co ty na to? Nigdy  nie miałeś takiej sytuacji??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2010, 16:43:25 wysłana przez kamerys »

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: HTC SPV E650 - ERROR 279
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 15, 2010, 15:01:31 »
Nie. Nawet jeśli, to nie mam tyle czasu, żeby w tym grzebać. Poza tym zawsze jest ryzyko, że jeśli robisz coś takiego pierwszy raz, to możesz wpakować się w jeszcze większe kłopoty, a tego chyba z urządzeniem "produkcyjnym" (czyli tym, które używamy na co dzień) byśmy nie chcieli. Dlatego ja bym oddał do serwisu.

Co do tego Goldcard, pierwszy słyszę o czymś takim i po przeszukaniu Google się nie dziwie. Informacje o tym dotyczą tylko urządzeń z Androidem, więc to Ci raczej nie pomoże, bo Vox ma fabrycznie WM.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: HTC SPV E650 - ERROR 279
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2010, 18:01:05 »
To znaczy na xdadevelopers byla nawet instrukcja odtwarzania systemu za pomocą GoldCard DLA ARTEMISA więc jak platforma nie ma tu żadnego znaczenia. Osobiście nie posiadam 2 smartfona z windows mobile wiec ta metoda odpada. No nic, mimo wszystko dziękuję za poświęcony mi czas.