htc s710 vox podmiana baterii

  • 5 Odpowiedzi
  • 4465 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

htc s710 vox podmiana baterii
« dnia: Grudzień 16, 2010, 12:39:38 »
Witam wszystkich

od nie dawna jestem nieszczęśliwym posiadaczem htc s710, ponieważ bateria wytrzymuje tylko 8 godzin gdy telefon leży nieużywany z włożoną kartą sim. Wystarczą dwa smsy żeby poleciało około 10% baterii, jest z nią naprawdę kiepsko.

posiadam też wizarda i też było w nim kiepsko z baterią ale po zmianie radio romu i zabawie z cpuscaler teraz wytrzymuje w granicach rozsądku, stąd też moje pytanie czy w voxie też można zmienić radio albo pobawić się z taktowaniem procesora?

mam też pomysł, ale nie wiem czy takie coś wypali, mianowicie posiadam 3 baterie od nokii BP-6M. Mają one prawie tę samą pojemność co ta w voxie i po drobnym przycięciu może wejdzie. Co myślicie o tym aby dopasować nokiowską baterie do htc?

*

Offline revanmj

  • *****
  • 3203
  • Płeć: Mężczyzna
  • PW to nie support.
    • revanmj's home place
  • Sprzęt: Galaxy Nexus, Desire Z, iPad, iPod touch
Odp: htc s710 vox podmiana baterii
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2010, 17:53:07 »
Zmiana softu (o ile ROM nie ma wbudowanego programu żrącego baterię) nic nie da. Poza tym nie masz czego zmieniać jeśli chodzi o radio. W wypadku smartów nie ma takich kolekcji, jak przy PDA.

A co do proca, oczywiście możesz obniżać fabryczne taktowanie, ale oczywiście Vox będzie wówczas chodził jeszcze wolniej niż chodzi, nie wiem czy o to chodzi.

A baterią bym się nie bawił, zbyt niebezpieczne konsekwencje takich samoróbek mogą być. Lepiej kupić tę przeznaczoną dla Voxa. Patrząc na wiek S710 nie powinny być jakoś tragicznie drogie.
Galaxy Nexus: Shiny ROM 4.4.4
iPad Air: iOS 7.1 | iPod touch 4: iOS 6.1 JB
Lumia 520: Windows Phone 8.1 Update 1
Google+

Odp: htc s710 vox podmiana baterii
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2010, 11:13:36 »
baterie kosztują w granicach 40-60zł tylko nie wiem czy jest sens w ładowanie kasy w taki telefon. No nic ja już nie męcze, voxa chyba sprzedam bo i tak zbieram na tytn II.

Dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam

*

Offline WaFel1985

  • ****
  • 979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: XIAOMI MI4S ;SGS3;2x6310i;SeLWW
Odp: htc s710 vox podmiana baterii
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2010, 12:35:27 »
podmianka to nie koniecznie zly pomysl,w najgorszym wypadku rozwalisz nokiowa baterie

Odp: htc s710 vox podmiana baterii
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2010, 11:37:56 »
próbowałem już na baterii z nokii, podszlifowałem ją minimalnie z boku, z góry wolałem nie przerabiać i dlatego nie dało się zamknąć klapki, trzeba było jeszcze trochę przerobić styki od baterii. Vox normalnie odpalił, ale podczas ładowania jakoś dziwnie sie zagrzał, i musiałem zrezygnować z nokiowskiej baterii. Narazie go odstawilem, ale bede jeszcze coś z tym myśleć

Odp: htc s710 vox podmiana baterii
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2010, 23:39:35 »
bo standardowa ładowarka podaje prąd 1A, zobacz na baterii jaki jest maxymalny prąd jej ładowania. Spróbuj ładować kablem USB ma on nieco niższą wydajność, więc tel nie powinien się grzać