[E650] Po wymianie tasmy

  • 3 Odpowiedzi
  • 4046 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline kloon

  • 10
[E650] Po wymianie tasmy
« dnia: Czerwiec 06, 2010, 16:34:10 »
Witam !
Proszę szanownych forumowiczów o pomoc. Dostałem SPV E650 z z mrugającym wyświetlaczem który momentami zaświecił prawidłowo. Wiec wymieniłem taśmę i tu rozpoczęły się schody. W momencie załączenia zapala się zielona dioda po chwili za wibruje i nic poza tym się nie dzieje. Próbowałem tez wgrywanie nowego romu ale nawet pisze ze brak połączenia z kompem choć activsync bez problemu reaguj .  Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? Z góry dziękuje za podpowiedzi co mógłbym zrobić aby ja odpalić .
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2010, 17:07:49 wysłana przez kloon »

*

Offline wibi

  • *
  • 51
Odp: [E650] Po wymianie tasmy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 06, 2010, 18:36:09 »
Witam.Nie wiem skad ta wymieniona tasma?jesli to "uzywka" to stawiał bym na jej uszkodzenie a moze tak sie stać w bardzo prosty sposób przy składaniu fona i zmianie połozenia slidera w trakcie składania.Pózniejsza zmiana jego położenia (slidera), gdy nie chce się już rozkręcać tych 4 śrubek może skończyc się własnie przełamaniem ścieżek na tasmie.Sam mam 2 SPV  w jednym nowa taśma w taki sposób chyba została zniszczona.Nie widac tego w ogóle nawet przez lupę (nieprzezroczyste pokrycie taśmy) a skutki były własnie takie jak opisujesz.Dodam jeszcze, że na tej uszkodzonej taśmie gdy rozsunęło sie slider ekran czasami się odpalał.

*

Offline kloon

  • 10
Odp: [E650] Po wymianie tasmy
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2010, 19:35:41 »
W pierwotnej wersji LCD przerywał i miałem dwie możliwości. Pierwsza to wymiana taśmy druga to wymiana LCD. Postanowiłem zakupić NOWĄ taśmę i ją wymienić. Telefon rozkręciłem na części pierwsze. Wymieniłem taśmę , poskręcałem i okazało się że teraz telefon wibruje i cisza. Wsadziłem kartę SIM i okazuje się że działa jak powinien ale nie działa LCD. Więc zamówiłem LCD i zobaczymy. Wsadzę na starej i nowej taśmie i się okaże która rzecz była uszkodzona.

*

Offline wibi

  • *
  • 51
Odp: [E650] Po wymianie tasmy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 07, 2010, 01:08:28 »
Jeśli już go rozkręciłeś raz to zrób to jeszcze raz i napowrót wsadź stara taśmę,gdy ekran zaświeci nawet na moment to juz bedziesz wiedział,że taśma nowa i ta stara są uszkodzone ale pewnie ta stara nieco mniej.U mnie na wygladającej jak nowa,po wymianie płyty głównej (z drugiego) wszystko fajnie zadziałało ale do czasu,po paru godzinach ni z tego ni z owego ekran nagle zgasł i nie dało się odpalić,nawet dioda nie mrugała na zielono przy włączaniu.Jak włożyłem starą taśmę (jest tak stara, że starta jest warstwa zabezpieczajaca-ta czarna) fonik normalnie odpalił.Jeszcze jedna uwaga,moze komus sie przyda?Ponieważ slider był w obu przypadkach dość luźny i obie części nawet lekko się skręcały wzgledem siebie,kleszczykami ścisnąłem nieco ślizgi slidera na tyle, że przesuwał się z lekkim oporem i teraz tych luzów juz nie ma.