FAQ HTC Universal

  • 77 Odpowiedzi
  • 36725 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 14, 2009, 11:50:58 »
pamiętaj, to są tylko paczki resources, tylko 3 klucze w rejestrze, a programy są uważane za "niewiadomo jak skomplikowane konstrukcje".
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline utak3r

  • Ekspert WM
  • *****
  • 1516
  • Płeć: Mężczyzna
    • Wirtualne Zacisze utak3ra
  • Sprzęt: Samsung Ace, Raphael, Hermes, Universal i inne
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:12:59 »
no już właśnie przemyślałem to  :)  trzeba by sobie złożyć rom z resourcami, żeby mogły być modułami... pytanie, ile by to zajęło, gdyby chcieć pełne resourcy... ale warto - skoro ma się na tym pracować, to ciężko konwertować to wszystko do zwykłych plików, spooooro ramu by to pożarło.

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 14, 2009, 12:18:27 »
wrzuć moją paczkę i tyle :P
gdzieś w tym bałaganie siedzi, "respack..."
http://www.4shared.com/file/97637631/df9b1943/OEM_WWE.html
jeśli masz zamiar używać tylko 128dpi, to wywal resources od 192, będzie na pewno więcej miejsca (tylko reg na start musi być inny)
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline Henio

  • 16
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xda Exec
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 24, 2009, 09:02:53 »
Mam pytanie. Mam problem kiedy wgrałem program do zmiany wyglądu na Iphone telefon się zacioł i go zresetowałem ale Xda Exec sie nie włączył. Kiedy gadałem z Facetem który mi go sprzedał powiedzial mi że coś się stało z plikami startowymi i dlatego nie chce się włączyć.
Facet dal mi wszystkie pliki do wgrania nowego ROMU ale kiedy chce wejść w BL to fon nie reaguje chociaż mam 73% bateri, kiedy podłącze go pod kabel USB to miga czerwona dioda ale kiedy jest podpięty do ładowarki to nie miga. Mam wgranego "Tomal
WM61_21028_REGULAR_64MB".

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 24, 2009, 10:28:41 »
ehh, zrób HR
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 31, 2009, 07:28:07 »
Witam,

Mam problem znajomy prosił o pomoc przy wgraniu nowego ROMu do SPV M5000 problem polega na tym iż wchodzę w tryb flashowania (żarówka, power i reset) daje mu plik z romu z rozszerzeniem .nbf dochodzi do 77% i wyskakuje błąd (Error 112 zrzut błędu). Dodam że system operacyjny M$ Xp Sp2  Nic wstanie wiecej nie jestem zrobić gdyż obraz po hard resecie jest jaky rozmazany nie wiem jaka wersja radia itp proszę o pomoc bo juz nie wiem gdzie się zwrócić  Nerwacja dodam także ze teraz ani ActiveSync go nie widzi mimo reinstalacji ani ładowarka. Żadna dioda nie świeci się.

]

Lecz nie podałem się ściąłem ROM UNI_TMO_20041_200147_11700_D3DM_WIFI_SDHC_WWE_Ship i postępowałem według tej instrukcji

"1.   Najpierw tworzymy katalog np. "C:\Upgrade"
2.   Kopiujemy do niego pliki z tego linku: http://rapidshare.com/files/153095528/upgrade.rar.html
3.   Następnie ściągamy z http://forum.xda-developers.com/
       interesujący nas ROM, np.


Ostatni WM 5.0 od T-Mobile z dograną m.in. obsługą SDHC i pełną obsługą sprzętową(w większości ROM-ow WM 6.X videorozmowy kuleją): http://rapidshare.com/files/131592008/UNI_TMO_20041_200147_11700_D3DM_WIFI_SDHC_WWE_Ship.zip.html

ROM-y z WM 6.X będą omówione w dalszej części FAQ

4. Po ściągnięciu klikamy prawym klawiszem na ściągnięty plik *.exe i rozpakowujemy go
5. Następnie z rozpakowanego katalogu kopiujemy 3 pliki(lub np. tylko plik z ROM-em czyli nk) do "C:\Upgrade"

ms_.nbf         ----------------------  plik do upgrade EXT ROM
nk.nbf          ----------------------  plik do upgrade Windows Mobile
radio.nbf       ---------------------   plik do upgrade Radio

6. Przy odłączonym PDA od kompa klikamy prawym klawiszem myszki na ikonkę ActiveSync i wybieramy "Ustawienia połączenia"
7. Odznaczamy "Zezwalaj na połączenie USB" i "OK."
8. Wprowadzamy PDA w tryb bootloadera czyli naciskamy jednocześnie klawisz "ON/OFF" , podświetlenia i reset.
9. Teraz podłączamy PDA do kompa (pamiętaj żeby bateria była naładowana na 100%) przedtem wyjmując z niego kartę SIM i SD
10. Wchodzimy do "C:\Upgrade" i uruchamiamy "ROMUpgradeUt"
11. Pojawi się okienko z informacja do jakiej wersji robimy upgrade, klikamy "OK." i rozpoczyna się proces flashowania - powinien trwać około 20 min.

12. Po zakończeniu flashowania zamykamy okienko, odłączamy PDA od kompa i resetujemy PDA - od tej pory mamy nowy ROM w naszej zabawce :-)"

Niestety wszystko dobrze do momentu pierwszego kroku wgrywa się RADIO a następnie otrzymuję komunikat

]

proszę o pomoc  :(

Próbuje już od prawie 20h i nic może ktoś pomoż4e chociaż odpłatne  :'( :'( :'( :'( :'( :'(
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2009, 10:08:52 wysłana przez Snake25 »

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 31, 2009, 13:02:36 »
Rozpocznij od zrobienia formatowania DoC : http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=86842.msg571727#msg571727
A nastepnie wgraniu oryginalnego ROM-u : http://www1.orange.co.uk/business/download/m5000/M5000ruu.exe
Jesli wszystko bedzie OK to wtedy możesz rozpocząć wgrywanie ROM-u jaki Ci odpowiada
potrzebna zgoda

Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:09:26 »
Panie Januszu jest pan złotym człowiekiem  :ok: wszystko zrobiłem według Pana instrukcji moje MDA PRO żyje.  :mrgreen: nie wiem jak mam dziękować ale super i dziękuje to za mało by wrazić co czuje  :E :D :ok: :wink: jeszcze raz  dziękuje czarodzieju :D

Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 29, 2010, 22:32:07 »
Mam XDA EXEC, zaktualizowalem go do helmi aku3.5 1.3v, ale nie moge uruchomic systemu, ciagle wyswietla ekran "serial v1.01".
To moj pierwszy upgrade, nie wiem czy cos moglem zrobic zle. Pomozecie?

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 29, 2010, 22:42:13 »
A czy po podlaczeniu do komputera ten napis serial zmienia sie na USB? Jesli tak to flashuj jeszcze raz wg opisu.

Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 29, 2010, 23:21:28 »
zmienia sie na USB, ale nagrywalem juz softa dwa razy i nic...

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 30, 2010, 01:08:34 »

Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 17, 2010, 14:25:42 »
mam mały problem z moim qtekiem 9000. Otóż, został wczoraj przywieziony z niemiec, na mojej karcie orange w niemczech chodziło w sieci T-Mobile. Teraz da się tylko smsować. Jak próbuje sie z kimś skontaktować to nie łączy, nie słychać nic w słuchawce ani w głośniku. Kiedyś miałem taki problem wcześniejszym Qtekiem SPV 100 bodajże, i po konfiguracji już nie pamiętam czego wszystko chodziło...

Co z tym zrobić ?

2gie pytanie.

Ma ktoś link do WM6.5 do tego fona najlepiej tomala albo jakiegoś lepszego sprawdzonego, ponieważ większość już se starości nie działa
Jak co to proszę o wysłanie na maila: a_jedrzej@interia.pl dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2010, 18:18:02 wysłana przez adam12 »

*

Offline re_

  • *****
  • 4165
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S2, Galaxy Tab 10,1", i5800, Nokia E6
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 19, 2010, 21:14:02 »
Uwazasz, ze ktos Ci wysle kilkadziesiecio-megabajtowy plik mailem? Swieze linki do romow powinienes znalezc na xda-developers.

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 19, 2010, 21:36:55 »
Nietety sa tacy 'geniusze', ostatnio dostalem mailem zdjecia 15MB, do teraz komputer ma czkawke jak otwiera to konto mailowe.

*

Offline chdx

  • 14
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HP iPAQ hx4700, HTC Universal
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 10, 2012, 21:29:23 »
3. Obsluga kart SDHC
By Universal obsługiwał karty wieksze niż 4 GB należy doinstalowac patch:
http://rapidshare.com/files/150641016/UNI_SDV20Support.CAB.CAB.html

istnieja ROM-y z wbudowana obsluga kart SDHC, zanim zainstalujesz patch upewnij się, czy ROM jaki posiadasz na swoim Universalu takiej obsługi „wgotowanej” w ROM już nie posiada.

Hey Hey, można prosić o reup patcha?

Posiadam inne sterowniki do kart SDHC, ale po zainstalowaniu patcha, trzeba jeszcze podmienić pliki w katalogu "Windows", lecz odrazu pojawia się błąd "nie można zamienić pliku, ponieważ jest w użyciu". Jak zainstalowałem tylko CAB-a, to widzi pamięć, ale połowę 8GB karty. Pamiętam, że miałem kiedyś ten właśnie plik z forum i nie było problemów.


Odp: FAQ HTC Universal problem z moim ERA MDA PRO
« Odpowiedź #76 dnia: Maj 24, 2013, 22:20:59 »
Witam.
Uruchomiłem proces zmiany ROM na moim ERA MDA PRO i efekt jest taki, że w trakcie komputer wywalił mi błąd (Windows 7) i ekran MDA zgasł.
Teraz palmtop nie działa, wyświetla jedynie napis serial (lub USB) jesli jest podpiety do kompa oraz "v 1.01" na dole ekranu. Twardy reset nic nie pomógł - nie mogę wejść do trybu bootloadera.
Czy da się z nim coś zrobić, czy to już przycisk do papieru ?
proszę o pomoc ....

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: FAQ HTC Universal
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 25, 2013, 09:31:08 »
To jest tryb BL, a bez sterow do W7 (lub wirtualnego XP) nie postawisz go, soft do  zmiany ROM chodzi poprawnie pod XP