Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

Wybór tablet PC

(1/7) > >>

b7rabbitdj:
Witam, od pewnego czasu szukam następcy dla Q1 (znowu). Już miałem shifta, macałem vaio ux i doszedłem do wniosków, że ux jest naprawde w porządku do moich zastosowań, ale 900-1400 dać za gma 950 to chora cena. Dobra: Do czego mi to jest potrzebne? Jako komputer, przede wszystkim jako komputer. Do Q1 podpinam monitor (zlacze VGA koniecznie musi byc), klawkę + myche (min 2x usb musi być) i robi za normalny komputer, odlaczam i wygodnie przegladam neta w lozku korzystajac z dotyku czy na wykladach. Male, poręczne, na prawdziwym os (od razu mowie tym maniakom midow na andku: Nie chce zabawki, chce komputer z dotykiem!). W Q1 mam gma915 + pentium m723, wystarczający zestaw, gta sa uciągnie, ale chce mocniejsza grafe, gma950 to mały skok, ale.. Ale o tym pozniej. Co do dotyku: Nie chce rysika, bez ktorego dotyk nie działa... Jestem bardzo negatywnie nastawiony do tego rozwiazania. Chce normalny dotyk oporowy/pojemnosciowy, ktory dziala na "paznokiec", na "palec". Może mnie przekonacie do rysika?

Potrzebuje rozeznania, modeli w dwoch przedzialach cenowych:

1. Około 600zl i tutaj mam na mysli (ktore znam): IBM X60/x61 ( raczej wersje z multitouchem, na palec, nie na rysik), FS T42xx (no ale dotyk na rysik, raczej interesuje mnie wersja tylko z gma x3100), hp tx1000, Eee PC Touch np t91mt. Procki wystarczające, znacznie bardziej wydajne, niz moj pentium m723, grafiki... Zazwyczaj gma950-965, co w tej cenie jest do przyjęcia. Tx1000 ma geforca go6150, co jest wiecej, niz zadowalajace w tej cenie. Gma 950 w tej cenie to norma, zmiana z Q1 bedzie wtedy tak naprawde kosmetyczna: klawa, wiekszy ekran, mocniejszy proc, bo grafa na niewiele wiecej pozwala.

2. Około 1000zl. W tej cenie znam: dell xt2 (super sprzet, ale Kajtek + Daras mnie zniechecili...), vaio ux (byłby idealny, gdyby nie gma950), hp tx25xx-26xx i wyżej. Tutaj oczekuje znacznie mocniejszej grafy, niz gma950, musi odpalic COD 4 (min wydajnosci pecetowskiego radka 9600 pro), inaczej nie ma sensu dawać takiej kasy za sprzęt, który dla mnie ma funkcjonalność podobnego modelu za połowe ceny.

Potrzebuje uniwersalnej bestii: Youtube 720p i wyżej, gry (Przydałoby sie odpalic COD 4, na ETS2, TDU 1/2 czy Drivera SF nie licze), office, proste programy, internet. Czy warto pakować się w "dotyk"? Za te pieniądze mam już dobrego lapka, szczegolnie za ~1k. Dla mnie to wygoda głównie na studiach i w łózku, juz mam takie nawyki, gdy widze na obcym kompie windowsa to dotykam monitora, bo jest szybciej, niz myszką. Oraz czy warto dawać 2x więcej kasiorki na tego typu sprzet? Czy z wydajnością jest aż tak lepiej? Q1 raczej sprzedam, gdy kupię jego "następce", gdybym kupil laptopa/mida/smartphona (lapek: cos na i3, mocym core 2 duo, mid: np nexus 7, smartphone: Note) to Q1 zostaje. Dodam, że z Q1 jestem zadowolony, ma dwa minusy: Brak klawiatury, gma915.

daras28-82:
Ja wiem czy dotyk wygodniejszy?
Za leniwy jestem aby podnosić ręce z podparcia przy myszy i klawiaturze i wymachiwać po ekranie lapka czy stacji.
Co do MIDów to matwy termin,
Tablet na androidzie jest takim samym tabletem jak tablet PC, tyle że inny system operacyjny.
Bardziej uniwersalny, mniej wyspecjalizowany.
Urządzenie którego szukasz to nisza, ciężko cokolwiek wybrać bo wszystkie urządzenia tego typu mają wady.
Nie myślałeś aby doinwestować i kupić ultrabooka?

b7rabbitdj:
Ultrabook lub laptop, myslalem, ale to jest ostatecznosc. Wole wtedy note + Q1, dlatego szukam przede wszystkim tabletu pc, z wydajna grafa, jak na tego tupu urzadzenia.

Kajetan Krykwiński:

--- Cytuj ---1. Około 600zl i tutaj mam na mysli (ktore znam): IBM X60/x61
--- Koniec cytatu ---
Znó mam linkować do mojego artykułu o tej kupie złomu?  :)

--- Cytuj --- Tx1000 ma geforca go6150, co jest wiecej, niz zadowalajace w tej cenie.
--- Koniec cytatu ---
A to przypadkiem nie ta grafika, z której tx1k/tx2k występują głównie w dziale uszkodzone?  :mrgreen:


--- Cytuj ---2. Około 1000zl. W tej cenie znam: dell xt2 (super sprzet, ale Kajtek + Daras mnie zniechecili...),
--- Koniec cytatu ---
Ja mam XT "1", na dobrą sprawę jedyne co padło nie z mojej winy to... taśma  :ohreally: (objawy z dotykiem to na 99% jej wina, od tygodnia miga lcd na zielono - a to ta sama połówka taśmy :D oczywiście pod wersję LED którą posiadam, jedynie ebay... Płytę spaliłem swoją głupotą - zasilacz z zwarciem do pinu kontrolnego.
Pojemnościówka jest OK, rysik to jednak nie Wacom i to czuć w użytku.


--- Cytuj ---hp tx25xx-26xx i wyżej.
--- Koniec cytatu ---
Jak wyżej, o tx1x  :wink:

Ogólnie, Windows 8 + pojemnościówka (przypominam że x60t/x61t w wersji znanej dumnie jako 'Multitouch' mają rezystywa!) to mega-wygodna sprawa, ale jakoś mi się już odechciało TabletPC. Może typowy "tablet", ale znów dać za Della ST z atomem słabszym pd Pentium 3,ponad 1000zł to głupota.

Vaio UX też mi przez chwilę wróciło do strefy marzeń... ale na szczęście szybko sobie to wybiłem ;)

Nie ma dobrego TabletPC, pogódź się z tym...

abderyta:

--- Cytat: Kajetan Krykwiński w Marzec 04, 2013, 08:51:22 ---Nie ma dobrego TabletPC, pogódź się z tym...

--- Koniec cytatu ---
...w cenie do 1k.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej