Tani netbook/nootbook do 400zł. Tylko do internetu.

  • 2 Odpowiedzi
  • 5180 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tani netbook/nootbook do 400zł. Tylko do internetu.
« dnia: Marzec 02, 2010, 09:22:08 »
Witam, potrzebuje sobie sprawić jakiegoś taniego, oczywiście używanego laptopa (obojętne czy nootbook czy netbook).
Będzie on służył tylko i wyłącznie do internetu. Mam stacjonarny komputer i wszystko na nim robię, ale potrzebuje zabezpieczenie 2 komputer, w przypadku braku prądu czy też awarii stacjonarnego.
Nie mam wymagań odnośnie wielkości, może to być 10cali, a może i 17 - to jest obojetne.
Moze byc z cd/dvd, a moze beznapedowiec. Moze byc system, a nie musi. Mogą być drobne uszkodzenia (ale fizyczne), rysy itd. Ale aby sie dalo w miarę wygodnie przeglądać net.
Jedynie czego wymagam to bateria, aby trzymała conajmniej 1 godzinę - to jest najważniejsze i zdaję sobie sprawe, że przy używanych, a do tego starych laptopach będzie ciężko, ale to chyba nie jest niemożliwe.
Musi mi też działać pod nim modem 3g hauwei e156g z play online na karte pod usb.
Co do procesora, dysku itd to obojetne, ale chyba te 256mb ramu to minimum, zeby przy otwartych kilku zakladkach w firefoxie z jakimis stronkami we flashu zeby w miarę dawał radę.

Górna granica cenowa to 400zł, jeśli nie będzie wyjścia to dołoże do 500zł.
Im taniej tym lepiej.
Bardzo mile widziane linki do allegro, ewentualnie proszę o wskazówki czego szukac, aby był w miarę i w tej cenie.
Jakieś namiary na komisy/sklepy/serwisy, ktore mają jakiś sprzęt który by mi pasował też mile widziane.
Najmilej z Krakowa.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

*

Offline jirajamgo

  • ****
  • 542
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Xiaomi Mi Max 6/128gb
Odp: Tani netbook/nootbook do 400zł. Tylko do internetu.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2010, 09:38:11 »
http://allegro.pl/item931612377_california_access_1_7ghz_256mb_ramu_30gb_dysk.html

http://allegro.pl/item939960403_fujitsusiemens_c1010_1200mhz80hdd351ram_za_grosze.html

dalej leć sobie sam

http://allegro.pl/4174_notebooki_z_procesorem_intel.html?a_enum[44]=all&a_enum[134]=all&a_enum[1234]=all&a_enum[1235]=all&a_enum[1236]=all&a_text_f[82][0]=&a_text_f[82][1]=&a_text_i[135][0]=&a_text_i[135][1]=&a_text_i[521][0]=&a_text_i[521][1]=&buy=1&clear_cookie=0&distance=1&id=4174&listing=0&listing_sel=2&listing_interval=7&p=2&postcode_enabled=0&state=0&city=&order=t&postcode=&price_from=300&price_to=400&view=gtext&change_view=Poka%C5%BC

Odp: Tani netbook/nootbook do 400zł. Tylko do internetu.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2010, 11:04:30 »
Witam, dzieki za odpowiedz.
Ten 1 laptop bardzo fajny, chcialem go kupic, ale zadzwonilem i okazalo sie, ze narazie sprzedajacy czeka na odbior osobisty bo sie z kims prawie dogadal i ma sie odezwac za 2-3 dni jesli nie wypali.

Ten 2 laptop odpada bo bateria nie trzyma.

Co do linku z wyszukiwania allegro to dokladnie tak szukalem, ale ja sie slabo znam na laptopach i nie wiem co warto kupic.
W pracy uzywam dosc starego della i sobie chwale, ale akurat ten dziala jedynie na zasilaniu bo bateria calkiem padnieta.

Ja szukam wlasnie czegos gdzie bateria wytrzyma mi ta godzinke przynajmniej.
Ewentualnie jakis laptop z rozladowana, ale gdzie koszt nowej jest do 100zł - a z tym raczej bedzie ciezko.

Edit:
Jednak dogadalem sie z tym sprzedajacym z 1 linku.
I kupilem wlasnie tego laptopa, dzieki za odpowiedz.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2010, 11:52:19 wysłana przez Doniec »