Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

Q1 - pare pytań

(1/2) > >>

b7rabbitdj:
Od kilku dni jestem posiadaczem samsunga q1, o dziwo ma on normalnego xpeka sp3 i wsio śmiga. Pytań mam kilka, głównie dot. software:
1. Program do wiekszej klawiatury, do przewijania stron rysikiem/palcem oraz do regulacji jasności ekranu - znacie cos? Co do ekranu to wszyscy mowia o zmianie w programie do grafy, ale może coś znacie "latwiej-szybko dostępnego".
2. Przyciski sprzetowe - q1 ma pare przyciskow i nie znalazlem w ustawieniach xpeka opcji, która pozwoli mi przypisać dany przycisk do danej funkcji, np. lewy przycisk myszy (którego bardzo mi brakuje).
3. Używacie jakieś programy dedykowane do tabletów, które ułatwiają korzystanie z niego? Dosyć szerokopojęte pytanie, ale może coś macie, co zachwalacie.
4. Dot. procesora - overclocking, możliwy? W biosie nie widze takiej opcji... Seryjnie mam 1.1ghz pentiuma m, nie pamiętam jaki model, mogę sprawdzić (podejrzewam, że mam wersje Q1F - jestem prawie tego pewny).

daras28-82:
Zajrzałeś na stronę producenta?

b7rabbitdj:
Właśnie dzisiaj znalazłem strone samsunga ze sterowanikami do niego plus program do innej klawiatury, także punkty: pierwszy i drugi mam rozwiązane :) Były małe problemy ze sterownikiem karty graficznej, bo nie "widział" rozdzielczości 800x480, ale już jest git :-)

b7rabbitdj:
Kolejne pytania:
1. Czy da sie zamontować dodatkowe chłodzenie? Są rozdzielacza wtyczki wentylatora (ale czy to będzie działać) i podstawki chłodzące, ale podstawki są zazwyczaj na 15-17" (wysokość około 30cm, kiedy Q1 ma ~14cm - bez sensu).
2. Slot CF - zamiast zmieniać dysk, który w tym przypadku jest jeszcze droższy to wpadłem na pomysl wykorzystania slotu CF - działają karty pamięci większe niż 8gb np 16gb? Taka, jak ta: http://allegro.pl/kingston-16gb-compact-flash-ultimate-266x-16-gb-cf-i1914720281.html
3. Nadal ten overclocking, dowiedziałem się o metodzie spinania/łączenia pinów, ale chyba Q1 ma klejony procek (a może to nadmiar pasty) i nie chce kopać w nim bez 100% pewności, co robię.

b7rabbitdj:
Troche odkopię temat overclockingu. Zauważyłem, że FSB u mnie jest na poziomie 100mhz, czyli troche mało. Według producenta fsb dobija do 400mhz (oto link: http://ark.intel.com/products/27608/Intel-Pentium-M-Processor-ULV-723-2M-Cache-1_00-GHz-400-MHz-FSB ). Ogólnie niektórym na podobnych procesorach udaje się przez program setfsb zmienić prędkość fsb na 133/166/200mhz. Problem z setfsb jest taki, że nie ma działającego configu (raz udało mi się znaleźć, podkręciłem do 133mhz i... Program się zawiesił). Kiedyś próbowałem na kości ramu o taktowaniu 400mhz, a obecnie na 667mhz (chyba mb obsluguje max 400mhz o ile nie wynika to z prędkości fsb procka (bo chyba wynika)) - bez zmian.

Pytania są proste:
1. Znacie jakiś sposób na oc fsb oprócz programem setfsb?
2. Planuje wymiane kości ram na 2gb, jak się uda znaleźć w przyzwoitej cenie to 800mhz - będzie działac taka prędkość? Domyślam się, że powinna (nawet jezeli mb obsluguje do 400mhz). Będzie to jakaś różnica w działaniu procesora?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej