Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

Jaki umpc?

(1/15) > >>

b7rabbitdj:
Mam samsunga Q1, z prawie topowym prockiem dla niego, intel pentium M 1.1ghz, fsb 400mhz (prawie, bo topowy to q1ultra premium), wymieniłem ram z 400mhz na 667mhz, 1024mb. Pytanie jest proste: Czy X9500 będzie wydajniejszy ze swoim A110 800mhz, fsb 400mhz? Zależy mi na wydajności, długo szukałem Q1 z pentiumem lub Q1up, żeby nie wpaść na celerona... Chodzi mi po głowie jeszcze sony vaio z serii ux, ale tutaj mam mało wiedzy... Wiem, że chyba wszystkie mają Intele core solo z chyba FSB 667mhz i prędkościami od 1 do 1.3ghz. Asus r2e wydaje sie być też ciekawą propozycją, procesor taki, jak w shifcie, ale... Jak mam do wyboru shifta z klawiaturą, dwoma płytami głównymi a zwykłego r2e to wybór jest oczywisty... Jest jeszcze Viliv, ale tutaj kompletnie nie mam wiedzy... Nie chce się pchać w to.

Chciałbym przeznaczyć na umpc do 1.5k, ale jeżeli nie ma znaczącej różnicy w wydajności pomiędzy moim q1 a np. vaio z serii ux to wg. mnie nie warto płacić 2-3 razy więcej za taki sprzęt. Co myślicie?

daras28-82:
Siwy ma archosa 10" do puszczenia http://allegro.pl/tablet-archos-9-win7-idealny-mozliwa-zamiana-i2297845326.html

Pytanie tylko po co się uparłeś na umpc skoro to już tylko powolny przeżytek?
Nie lepiej szybki i sprawny tablecik na andku?

b7rabbitdj:
Uwierz mi, że obecnie Q1, którego mam jest diabłem, nie ma najmniejszych problemów z pracą systemu, poza tym ja nie chce mid (czyli jak wszyscy błędnie z definicji mowicie na to tablet) tylko chce umpc lub tablet. Androida to ja sobie mogę postawić na umpc/tablecie. Widziałem to coś na allegro, ale jeżeli chodzi o wydajność to jest na podobnym poziomie, co mój Q1. Myslałem nad hapekami, tx2500 i tx2 - karty graficzne już coś więcej potrafią, procesory naprawde mają porządne, ceny nie są wysokie, ale ich awaryjność zostawia wiele do życzenia.

Zdania nie zmienie: Bawiłem się andkiem na słabych urządzeniach (jak magic, g1) i na topowych (jak note) - wg. mnie jest to zabawka, nie zastąpi mi to normalnego systemu,  to tak, jak tuningować bmw zamiast kupić fabryczną emkę...

daras28-82:
Pytanie tylko czy windows faktycznie da Ci więcej niż android i czy faktycznie tego potrzebujesz.
Jeszcze jedno małe pytanko, jak z baterią?
Połączone: Kwiecień 24, 2012, 21:04:18http://allegro.pl/panasonic-cf-h1-jak-nowy-tablet-wifi-barcode-i2295214710.html

Masz jeszcze kilka innych dziwadełek u tego sprzedawcy.

slawrumia:
intel pentium M 1.1ghz z windowsem i diabeł ?
jakoś tego nie widzę

Połączone: Kwiecień 24, 2012, 21:11:37I w czym nie zastąpi normalnego systemu taki note zabawka ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej