Jaki umpc?

  • 71 Odpowiedzi
  • 26207 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 23, 2012, 15:28:27 »
O fakcie że się grzał jak HP zapomniałem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 23, 2012, 17:46:35 »
Jako że parę umpc miałem w garści, dodam jeszcze jedną zaletę - trackpoint. Dziobanie w biegu rysikiem mija się z celem, a pojemnościówka na takich wymiarach i rozdziałce byłaby niedokładna...

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 25, 2012, 07:11:20 »
tia, w kształcie kulki.
Jak dla mnie sama jego idea i działanie mija się z celem - nie da się kompletnie na tym pracować ale w tym przypadku chyba jedyna opcja jakiegokolwiek operowania.
Pamiętam że rysik śmiesznie działał bo samo dotknięcie nie miało znaczenia, taki dziwny zbliżeniowy wynalazek.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 25, 2012, 09:48:14 »
Rysik to Wacom, działa jak w każdym TabletPC przecież. Kursor lata z wysokości, ale dotknięcie to kliknięcie, więc coś już pamięć siada  :wink:
Cytuj
Jak dla mnie sama jego idea i działanie mija się z celem
Pijesz do trackpointa?

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 25, 2012, 10:44:27 »
Mówicie cały czas o OQO?
To on ma w końcu rezystancyjny, czy wacoma? Wacom w tak małym wyświetlaczu to delikatny przerost formy nad treścią, wiem po Note...

Co do trackPointa, to jest to jedyny wygodny sposób używania laptopa. Te wszystkie płytki pod klawiaturą doprowadzają do szału, dlatego nigdy nie będę miał zwykłego laptopa, bo po co mi sprzęt,  którego nie da się obsługiwać?
Dlatego jedyna opcja mobilnego PC, to tablet z piórem dotykowym, typu wacom.
Sam mam DellXT, i jest praktycznie idealny, gdyby nie to, że się grzeje jak piecyk. W zimie to nie był problem, ale teraz...
Chyba go sprzedam i kupię coś pokroju Samsung Slate  :O~
Nienawidzę Androida!

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 25, 2012, 16:00:56 »
Paweł, naucz się "przetaczać" palec do precyczyjnego celowania na touchpadzie.
Trackpoint to tragedia i to jest właśnie to czego nie da się używać, touchpad jest wielokrotnie szybszy, dobrze ustawiony nawet szybszy od myszy i wygodniejszy bo jakoś tak bardziej pod ręką niż mysz.
Niestety nie da się na nim grać tak wygodnie jak na myszy.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwiec 25, 2012, 17:29:08 »
A tam Daras, jak zwykle masz swoje zdanie. Primo, dobry trackpoint bije touchpad (ibm only, ale cóż...), po drugie wacom po używaniu wcześniej trzech urządzeń wcale nie przeszkadza.

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwiec 25, 2012, 18:32:45 »
Nie twierdzę że przeszkadza ale dziwnie to działało, bo nie trzeba było dotykać aby poruszać kursorem.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

Offline Paveu69

  • *****
  • 1174
  • Płeć: Mężczyzna
  • Skąd: Brzeg (Wrocław)
  • Sprzęt: BlackBerry KeyOne, Galaxy Note 3, iPad mini 2
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwiec 26, 2012, 17:53:28 »
Daras wyobraź sobie, że czasem muszę używać touchpada, a znam ten zaawansowany trik  :evil:
Niestety, jeszcze jak jest ze "śliskiego" (czyt. lepiącego) plastiku, to jest to chyba najniewygodniejszy sposób interakcji z komputerem.

Dla mnie jak laptop nie ma innego HID niż touchpad, to jest dla mnie bezużyteczny i skrajnie niewygodny.
Piórko tabletowe jest najwygodniejsze, później trackpoint. No niestety, touchpad to dla mnie katorga.
Nienawidzę Androida!

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwiec 27, 2012, 19:34:33 »
Nie spotkałem się jeszcze z lepiącą powierzchnią touchpada chyba że za sprawą właściciela i przyjmowanych przez niego pokarmów.
Zdecydowana większość raczej sprzyjała masowaniu czsem tylko durni właściciele mieli poustawiane to tak że trza było się nieźle namachać paluchem aby dotrzeć kursorem w żądane miejsce.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

*

userPEST

Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwiec 27, 2012, 20:30:50 »
Pytanie tylko czy windows faktycznie da Ci więcej niż android i czy faktycznie tego potrzebujesz.
Jeszcze jedno małe pytanko, jak z baterią?

Połączone: Kwiecień 24, 2012, 21:04:18
http://allegro.pl/panasonic-cf-h1-jak-nowy-tablet-wifi-barcode-i2295214710.html

Masz jeszcze kilka innych dziwadełek u tego sprzedawcy.
Wiem ze po niewczasie, ale musialem, bo : daras niechcacy broni linuxa  ?
Cytuj
Pytanie tylko czy windows faktycznie da Ci więcej niż android...?

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jaki umpc?
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 27, 2012, 21:22:24 »
Wycięte z kontekstu?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...