Pozostałe platformy > UMPC, netbooki, subnotebooki, tablety

Czym zastąpić EeePC 901?

(1/3) > >>

Atlantis:
Mój poczciwy EeePC wciąż się jeszcze sprawdza w roli mobilnego komputerka, ale trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - czasy Windowsa XP powoli się kończą, a i ten dysk SSD o pojemności kilkunastu GB bywa problematyczny (sam rozrost katalogu systemowego po jakimś czasie zapycha partycję C:\, instalowanie poprawek z tego względu też bywa kłopotliwe). Przydałby się nieco nowszy sprzęt, będący w stanie uciągnąć Siódemkę.

Po głowie chodzą mi dwie opcje:
1) Rozbudowa posiadanego netbooka - wymiana dysku SSD na jakiś normalny HDD o pojemności przynajmniej 60GB, dołożenie przynajmniej 1GB RAM-u (w tej chwili mam 1GB).
2) Zakup całkowicie nowego sprzętu. Tym razem czegoś nieco większego - 10" ekran i pełnowymiarowa klawiatura (chociaż do 901 już się przyzwyczaiłem i korzystanie z niego nie jest kłopotliwe). Gdyby jeszcze była w stanie odtwarzać wideo w HD (to przecież potrafią teraz nawet chińskie tablety) byłoby idealnie. Można teraz dostać coś takiego za rozsądne pieniądze?

daras28-82:
Ja używam Think Pada X120e, bardzo wydajny i bardzo mi przypomina Eee PC swoimi rozmiarami matową matrycą, poza tym z 901 tak samo byłem zadowolony jak kupiłęm go tych kilka lat temu.

Co do samego Eee to zajrzyj tu http://beta.ivc.no/wiki/index.php/Eee_PC_Internal_Upgrades

b7rabbitdj:
Wow... Niezle ktoś się bawił z tym eee. Atlantis: pytanie podstawowe: czy procek i grafa uciągną siódemkę? Czy jest to dla Ciebie wystarczający zestaw? Jezeli tak to można rozbudować ram do 2gb a dysk zmienić, ale jak jest dla Ciebie za słaby na xpeku - to na siódemce tym bardziej będzie. Masz go na atomie n270 i gma950? Jak tak to... Słaby zestaw żeby mieć tam siódemkę. Ile masz kasy do przeznaczenia? Można za 6 stówek mieć używanego hp mini210, za 1.5k już coś używanego na i3 lub nowego x120e i spółkę.

WiateR:
Nie pleć bzdur, Atom N270 z GMA950 ze spokojem działa pod W7. Chyba, że ktoś jest na tyle niepoważny, że bawi się w wersję Starter...

PS. Atlantis, jeżeli zdecydujesz się na nowy sprzęt, to napisz mi proszę na PW czy interesowałaby Cię sprzedaż tego cacuszka i za ile. ;)

daras28-82:
Sam już pytałem Go czy nie chce sprzedać.
BTW, win7 chodzi płynniej od XP na tych sprzętach jeżeli tylko ram i dysk mu pozwalają a HP Mini 210 wcale nie jest mocniejszy od Eee PC 901.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej