Android na naszych umpc

  • 5 Odpowiedzi
  • 14792 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Android na naszych umpc
« dnia: Styczeń 07, 2012, 02:46:03 »
W sieci są emulatory, które pozwalają tylko odpalać aplikacje z andka na windowsie, ale nie jest to zwykly, czysty android. Czy coś takiego używacie na Waszych umpc? Najbardziej interesuje mnie andek 4.x, ale 3.x też będzie dobry :) Kiedyś znalazłem coś takiego w wersji 1.5, ale 1.6 na htc dream już ma problemy, więc odplanie tego na umpc to chyba mija się z celem.

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Android na naszych umpc
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 07, 2012, 12:23:57 »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Android na naszych umpc
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 07, 2012, 14:54:38 »
Ooo dzięki :) Google mi tego nie pokazało  :-|

Połączone: Styczeń 08, 2012, 02:02:15
Hmmm może Wy pomożecie: Andek działa, ale dotyk nie działa... Myszką mozna się poruszać. xpeka nie mogę uruchomić bez xpeka na zewnątrznym nośniku (usb), bez tego wyskakuje error 17. Partycja z androidem sformatowana, xpek normalnie rusza przy pomocy pendriva, uruchomilem instalke xpeka, dałem R i wpisałem chkdsk - nie ma tej aplikacji wg. cmd, mimo, że jest.. Probowałem też zrobić fixmbr oraz fixboot - wtedy error 17 bez usb - boot system failed z usb czy coś takiego. Dodam, że w "uruchamianie i odzyskiwanie" jest tylko xpek...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2012, 02:02:15 wysłana przez b7rabbitdj »

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Android na naszych umpc
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2012, 16:18:07 »
Dobra... Poradził sobie z tym combofix.

Ogolnie instalując andka w wersji 4.0 lub 3.2 to przy boot'cie wyskakiwał błąd w stylu: To nie jest komputer asus eee itp. Znalazłem tylko 2.2, ogólny i nie działał dotyk - na filmikach na yt uzytkownicy q1u też korzystają z myszki... Czy da się korzystać z dotyku? Macie jakies doświadczenia?  :-?

*

Offline Kajetan Krykwiński

  • ******
  • 6211
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kocham Wieluń: dziennik internetowy poruszający zagadnienia związane z Wieluniem i okolicami
  • Sprzęt: Karton antyków. Albo i dwa.
Odp: Android na naszych umpc
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2012, 23:01:10 »
To poczytaj, co pobrałeś. Od dawna nie robili żadnego buildu "generic", tylko spasowane pod sprzęt. Jakbyś sobie sam skompilował, to może byś do czegoś doszedł - ból jest tu że Android inaczej obsługuje dotyk niż X11, więc linuksowe sterowniki nic nie pomagają, trzeba napisać nowe...

Pod ICS nie działa LAN, cośtam, cośtam. 2.2 nawet w miarę chodził na wszystkim co miałem, z tym że dotyku brak. No ale cóż, andek to nie ten target, także i tak chwała za to tym którzy nad x86 pracują.

*

Offline b7rabbitdj

  • ****
  • 846
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Z ultra, Hazel, Smart, E61i, Q1, M300
Odp: Android na naszych umpc
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2012, 00:57:00 »
Ogólnie szukałem pod ten procesor, ale jedynie co znalałem to wzmianka o stworzeniu kiedyś tam... I tyle, generic faktycznie był w dziale "old versions" czy coś takiego. Do kompilacji linucha jeszcze troche mi brakuje... (ogolnie czarna magia dla mnie, wciąż...), myślałem, że andek jest "gotowy" do instalacji, jak rom czy windows. No nic, czeka mnie dużo nauki, dzięki za odpowiedź  :ok:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2012, 01:05:38 wysłana przez b7rabbitdj »