Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?

  • 10 Odpowiedzi
  • 4833 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline jezyk

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« dnia: Sierpień 24, 2008, 23:32:33 »
Witam, po raz pierwszy na tym forum.

W sklepie nowy Qtek 8020 za 275zł, więc pomyślałem, czy może warto zamienić mojego SE k750i na tego Qtek'a. Głównym powodem miałby być GPS po dokupieniu modułu, ale mam pytanie: czy warto? MS Smartphone 2003 SE, więc kilka aplikacji na tym da się uruchomić, w tym TomToma lub Destinatora (wyczytałem to na forum), ale czy to wszystko sprawnie chodzi czy raczej męczarnia nie warta swej ceny? Na moim SE k750i praktycznie wykorzystuję tylko funkcje SMS i telefonowania, czasem jako aparat tel., więc z tym sobie powinien poradzić, ale jakieś dodatkowe zalety - praktyczne w codziennym użytku?

Albo zapytam inaczej: jak używacie na co dzień swoich smartphonów (mam ma myśli te w rodzaju tego Qteka, czyli bez ekranu dotykowego)?
Ilość błędów niemerytorycznych w poście świadczy o lenistwie piszącego, braku kultury i szacunku dla odbiorców. Oooo, jest tu nawet przycisk "Sprawdź ortografię".

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2008, 17:08:03 »
W tej cenie napewno się nie opłaca, nie mówiąc o tym, że nowych to już dosyć dawno nie ma, bo i produkcja dawno zatrzymana ;).

Albo zapytam inaczej: jak używacie na co dzień swoich smartphonów (mam ma myśli te w rodzaju tego Qteka, czyli bez ekranu dotykowego)?
Ekran dotykowy to duże udogodnienie, tak więc po półrocznym romansie z smartfonami przesiadłem się na PPC co i Tobie polecam, bo nawigacja na ekranie smartfona to musi być katorgia.

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2008, 23:56:55 »
Może jednak nowe jeszcze są (ze starych zapasów) http://www.gral.pl/preview/Qtek/TelefonQtek8020_05.html  :P

A co do pomysłu smartphone + nawigacja to szczerze odradzam.
Ja z ciekawości próbowałem odpalić jakąś nawigację na swoim telefonie (Cingular 3125) i sukcesów nie odniosłem. Nawet jak się uda uruchomić jakiegoś starego TomTom'a czy Destinatora (tego akurat nie próbowałem) to po co? I tak do niczego praktycznego nie posłuży z uwagi na stare mapy.
Można oczywiście się pobawić z Fake Cursorem czy wgrać jakiś ROM w wersji Professsional ale obsługa telefonu robi się wtedy strasznie niewygodna.

Co do nawigacji to lepiej kup sobie w jakimś markecie Akirę/Lark'a/Mantę za ~ 300 zł.

*

Offline jezyk

  • 2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 27, 2008, 11:03:33 »
Pytałem o ten, bo mieszkam obok Grala i widziałem tam tego Qteka. W sumie chodzi mi tylko o mapy od czasu do czasu, więc to tak naprawdę jest jedyny warunek... A samego GPS'a nie chcę kupować, bo kosztuje więcej i jest to osobne urządzenie... a takie coś mógłbym mieć zawsze prz sobie. No i gdyby mnie było stać na coś droższego, to bym kupił... jednak budżet dość niewielki. Chyba że coś z używanych ca. 300-400zł. Muszę posiedzieć w temacie bo jak napisałem, jestem świeży.
Ilość błędów niemerytorycznych w poście świadczy o lenistwie piszącego, braku kultury i szacunku dla odbiorców. Oooo, jest tu nawet przycisk "Sprawdź ortografię".

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 27, 2008, 16:40:08 »
A samego GPS'a nie chcę kupować, bo kosztuje więcej i jest to osobne urządzenie... a takie coś mógłbym mieć zawsze prz sobie.
Jak sobie kupisz takiego Qteka to i tak będziesz miał osobne urządzenie - GPS na BT.
Przemyśl jeszcze raz sprawę, co tak naprawdę chcesz robić z telefonem, bo jeśli chcesz koniecznie tego GPS'a to wybierz jakieś urządzenie z dotykowym ekranem a daruj sobie zabawę ze smartphone'm.

Tanio możesz kupić coś takiego http://pdaclub.pl/forum/index.php?topic=106746.0. I masz wbudowanego GPS'a. Jedyny problem z tym urządzeniem to kłopot z kwadratowym ekranem przy niektórych aplikacjach.

*

Offline malys

  • ****
  • 959
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 27, 2008, 17:24:26 »
On nie widzi działu sprzedam ;).

*

Offline Multiaplikator

  • *
  • 98
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPhone 4, Eten Glofiish M700
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 27, 2008, 17:43:04 »
Uuuuuuuuuups! Zapomniałem

Chodziło mi w każdym razie o coś w stylu HP Ipaq 6515 za niecałe 400 zł.

*

Offline ornitolog

  • *****
  • 2466
  • Płeć: Mężczyzna
    • Odkrywczy
  • Sprzęt: Nokia Lumia 630
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2008, 20:30:29 »
a może mda compact na poczatek, małe, szybkie, na początek ekran bedzie mu sie wydawał duży :grin:

*

Offline 12nala34

  • ****
  • 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • All I ask is a tall ship and star to steer her by.
    • smartphone HTC
  • Sprzęt: IBM & PalmOne
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 13, 2008, 20:54:53 »
to proponowałby Wizarda - sam zaczynałem od spv c500 i brakowało w nim kilku rzeczy. Jeżeli nie przeszkadza Ci wielkość (troszkę większe niż normalny telefon) to bierz PPC.

Mda Compact ma mały wyświetlacz jak na pisanie sms'ów. Próbowałem kiedyś na Wizardzie nie obsługiwać klawiatury - masakra, zwłaszcza w samochodzie/autobusie. Jak z GSMem to musi być klawiatura, chyba, że ma się wyświetlacz większy niż 3,5'' :P

pozdrawiam 12nala34
--
Było: HTC Typhoon | HTC Wizard | Nec MobilePro 900c | HTC Universal | SE P990i | LG KS20 | Samsung GT-i5700
Teraz: IBM T60 | Sony Clie PEG-T425 | Palm m515 | Palm Tungsten T3 | FSC Loox 720 | Motorola Milestone

*

Offline bikekowal

  • ******
  • 13104
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 14, 2008, 11:11:31 »
a ja uważam że warto takie coś kupić.l Choćby dla zabawy, poznania samego OSu.
Bądźcie realistami, żądajcie niemożliwego...

*

Offline Bitek7

  • *
  • 134
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nintendo Wii... szukam pda.
    • Htc Tornado- Moja stronka :)
  • Sprzęt: Manta WinCE 5, Wii, C902 by rura
Odp: Qtek 8020 - czy warto na pierwszy smartphone?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 17, 2008, 20:23:03 »
No może być ale tylko jak kolega wspomniał do zabawy nie jest taka dobra maszynka ale na pierwszego smartPhona może być  :E
Było:HTC C600,Omnia,Samsung T10,Philips GoGeaR
Manta 060 GPS 4gb...AM,TT,MM,IGO8
Windows CE 5 ;]

poszukuje magician-a