Grzejący się C500

  • 8 Odpowiedzi
  • 3925 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzejący się C500
« dnia: Wrzesień 17, 2009, 10:51:22 »
Witam.Dostałem C500 z rozładowaną baterią i bez ładowarki udałem się po zakup takowej niestety w servisie gsm nie mieli,ale pan był na tyle uprzejmy,że naładował mi baterię na takiej stacjonarnej ładowarce.Po włożeniu baterii do telefonu od razu na wyświetlaczu pokazuje się napis IDEA trwa to z 10s po czym się restartuje i tak w kółko,a wejście miniUsb robi się wręcz gorące.Może ktoś wie co może być tego przyczyną no i czy naprawa tego jest opłacalna.

*

Offline goku88

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wierność jest nadzieją
    • Troche stuffu na komurki i nie tylko
  • Sprzęt: HTC Mozart 7
Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2009, 20:27:15 »
sprubuj go rozebrac wyczyscic a puzniej mu zmienic rom i cala reszte moze ci cos to pomoze a oryginalna ladowarka ma 1A 5V na wyjsciu mini usb i powiedz z czego sie ta koncowka grzeje


Hmm jesli nie umiesz to sie naumiej :)

Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 18, 2009, 15:18:03 »
No to rozebrałem i poczyściłem, złożyłem i podłączyłem ładowarkę.Przyciski nadal nie reagują, pomarańczowa dioda ładowania zapala się na 3-5min i gaśnie.Wyjęcie i włożenie ponowne wtyczki ładowarki nic nie daje jedynie kolejność bateria(samo uruchomienie) i dopiero ładowarka.Bateria się nie nagrzewa ale cały dół telefonu jak najbardziej.Przy okazji mam jeszcze takie pytanie czy płyta główna z C550 będzie pasować do C500?

*

Offline goku88

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wierność jest nadzieją
    • Troche stuffu na komurki i nie tylko
  • Sprzęt: HTC Mozart 7
Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2009, 20:44:23 »
no płyta od 550 raczej nie podejdzie do 500 ale dalej nie wiem co ci sie grzeje telefon czy bateria no bo jak bateria to tylko wymień baterie jak telefon no to niestety kupno nowego bo naprawa raczej nie będzie opłacalna taki tel w dobrym stanie można kupić juz za 80zl
PS ja ze swojego doświadczenia doradzam WIZARDA :D

jeszcze jak masz spróbuj na innej baterii a jak możesz zmień softa


Hmm jesli nie umiesz to sie naumiej :)

Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2009, 17:18:52 »
Dzięki za radę.Poszedłem na całość i jeszcze raz go rozkręciłem tym razem zdjąłem też wyświetlacz(wcześniej nie zagłądałem pod) - a tam... się paliło :( tak więc płyta główna. Szkoda mi tego telefonu,ale cóż...Temat raczej zamknięty chyba,ż ma ktoś płytę główną do sprzedania...

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 21, 2009, 14:14:36 »
Mam taki telefon w częściach:
- stan początkowy wyświetlacz stłuczony,plomba nietknięta,  pęknięta szybka, obudowa niezła, wersja QTEK z Danii, brak baterii
- dokupiona nowa bateria orginalna, ładuje się, synchronizuje z AS
- dokupiona druga kompletna obudowa z dobrą szybką, i LCD bez podświetlenia (zauważyłem że lutowanie puściło od świetlówek)
- rozebrany bez uszczerbku na zaczepach, szybka wyłuskana
- chyba coś nie umiem wymieniać LCD w tym modelu, a nie mam czasu na zabawy z przyrządami,  telefon nadal się ładuje i synchronizuje z AS, dźwięk też dał przypadkiem

Może ktoś wstawić fotkę jak głęboko ma wejść taśma od lcd w złącze. Czy maja kokrywać się białe kreski z tasmy i z płyty głównej? To co osiągnąłem to nieliniowość do 0,5mm.

Koszt zakupów 45-50zł.

W sumie jest to moja zabawka ze świata smartphone, i po naprawie kompletnie nie miałem pomysłu co dalej z nią zrobić. Mam kilka PDA i w między czasie kupiony HP 514 do rozmów, wiec ten stracił już na znaczeniu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2009, 14:19:22 wysłana przez Antej »

*

Offline goku88

  • **
  • 101
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wierność jest nadzieją
    • Troche stuffu na komurki i nie tylko
  • Sprzęt: HTC Mozart 7
Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 21, 2009, 18:54:47 »
ta tasma ma wejsc do samego konca i ja trza zabezpieczyc tam jest taki ruchomy plasticzek poprostu go dosun i powinno dzialac


Hmm jesli nie umiesz to sie naumiej :)

Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 22, 2009, 21:50:49 »
Byłbym zainteresowany zakupem płyty głównej.Moze jakiś kontakt?

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Grzejący się C500
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 23, 2009, 11:54:17 »
ta tasma ma wejsc do samego konca i ja trza zabezpieczyc tam jest taki ruchomy plasticzek poprostu go dosun i powinno dzialac

Nie, no bez przesady wiem jak działa złącze LCD, poza tym napisałem że mam kilka PDA. Przy wyjmowaniu poprzedniego LCD zapomniałem spojrzeć na położenie linii stąd teraz pytanie, czy linie  mają idealnie pokrywać się..

Jestem poza domem więc nie mam sprzętu pod ręką.

Co do kontaktu... to forum umożliwia kontakt na wielu płaszczyznach.
Nie interesuje mnie sprzedaż na części raczej całość.