Wieszająca się Trinity - problem sprzętowy czy programowy?

  • 4 Odpowiedzi
  • 3197 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wieszająca się Trinity - problem sprzętowy czy programowy?
« dnia: Listopad 24, 2010, 22:32:59 »
Witam wszystkich,

Posiadam HTC Trinity w wersji SPV M700. Od jakiegoś czasu użytkowanie PPC stało się niemożliwe ze względu na uporczywe zawieszanie się i spory problem ze wstawaniem po takiej zawieszce.

Wygląda to najczęściej tak, że ekran nie zapala się ze stanu wygaszenia (pozostaje czarny mimo wciśnięcia przycisku power) lub też zamraża się podczas pracy z jakąś aplikacją. W obu przypadkach skuteczny jest SR lub wyciągnięcie baterii.

Po tej operacji Trin często nie uruchamia się, tylko pozostaje na czarnym ekranie (zielona dioda się pali) lub wisi na ekranie firmowym HTC.
Po kilku próbach zazwyczaj daje się wykonać HR (raczej nie pomaga), można też wejść do bootloadera.

Próbowałem różnych romów (w tej chwili Tommi 033), bardziej lub mniej "wyposażonych", zawsze to samo.
Telefon potrafi funkcjonować przez kilka dni, po czym dopada go nawrót "choroby" i jest bezużyteczny.

Nie ma simlocka, kupiony był w Orange, używałem go w Play (musiałem wymienić kartę sim na pasującą). Problemy pojawiają się niezależnie od tego czy karta sim jest w telefonie czy też nie.
Karta pamięci to microsd 4gb na adapterze do minisd, wcześniej był ten sam zestaw ale 2gb i wydaje mi się, że problemy pojawiły się dopiero na "czwórce", jednak w chwili obecnej sprzęt wiesza bez względu czy ma kartę w środku, czy nie.

Zastanawiałem się czy to nie problem sprzętowy, bo czasami przy "freeze" na ekranie pojawiają się jakieś artefakty, logo się rozjeżdża itp. Jednak gdy Trin już działa jak należy, z ekranem nie ma problemu, funkcje dotykowe działają, brak przebarwień.

Może ktoś orientuje się w czym leży problem, ewentualnie jak go naprawić? Bo mnie już skończyły  się pomysły... Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestię.

Oto, co pokazuje bootloader w tej chwili:

TRIN100
IPL-1.00

TRIN100
SPL--9.99.CP


Próbowałem też SPL Olipro 1.20 i 1.30
Radio - 1.56.70.11

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszająca się Trinity - problem sprzętowy czy programowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 24, 2010, 23:50:43 »
Mi pomoglo odczepienie ''smyczy'' teraz tylko na uchwycie czasem sie wiesza.
A powaznie,sprawdz na poloku qsqi,jak nadal bez powodu bedzie krzaczyc to hardware.
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...

Odp: Wieszająca się Trinity - problem sprzętowy czy programowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 06, 2011, 18:33:37 »
Witam, mam podobny problem jak puntzy. Zauważyłem dodatkowo że jak się go odłoży i nie używa to działa jak należy. Może jak się go nosi w kieszeni to powstają naprężenia obudowy to jakiś zimny lut może nie łączy czy coś podobnego. Na jakimś forum wyczytałem że można wsadzić do piekarnika na 250st. C. Czy to prawda że może to pomóc????

Połączone: Czerwiec 07, 2011, 18:14:00
A jednak pomogło. Cały dzień intensywnego użytkowania i ani razu się nie zawiesił. Polecam sposób przy podobnych dolegliwościach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2011, 18:14:00 wysłana przez jacek880 »

Odp: Wieszająca się Trinity - problem sprzętowy czy programowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2011, 22:09:55 »
Mam tak samo jak autor tematu. Mysle ze to wada ROMu, chociaz przez jakies 2 miesiace dzialal bez zazutow...  Teraz probuje zainstalowac WM 6.5 ale poki co wiesza sie cholernie co chwile -.-. Myslalem ze to przez to ze za duzo zuzywam jego pamieci. Lecz wlaczylem wszystkie programy co mialem a on wciaz dobrze dzialal, a z jakas godzine pojzniej zacial sie przy glupim pisaniu smsa... Juz nie wytrzymuje z tym telefonem, mam nadzieje ze po czekajacych mnie licznych probach wkoncu uda mi sie cos z tym zrobic.

Połączone: Lipiec 08, 2011, 22:57:37
niestety, dalej to samo... telefon wlaczony sobie lezal no i z niczego sie zacial...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 08, 2011, 22:57:37 wysłana przez Kuker16 »

*

Offline daras28-82

  • *****
  • 2158
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wieszająca się Trinity - problem sprzętowy czy programowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2011, 20:30:34 »
Hard reset nie pomaga?
Xiaomi Redmi 9T 4/128+200GB, ThinkPad X240 , Romet ZXT125, Author Kinetic + Mystic...