trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??

  • 9 Odpowiedzi
  • 4839 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« dnia: Kwiecień 27, 2011, 19:47:51 »
witam, telefon kupiłem na allegro więc nie wiem co się dokładnie z nim stało. miał działać i to była wielka ściema... babka niestety 0 kontaktu więc kombinuję.

po wciśnięciu power w telefonie włącza się podświetlanie klawiszy z przodu i jakoś lekko zaczyna podświetlać ekran. czasem po chwili lampka nad wyświetlaczem, przy głośniku zapala się na czerwono i nic więcej się nie dzieje. ciągle czarny ekran. po podłączeniu do komputera dostaje komunikat o nieznanym urządzeniu i nie da się zainstalować żadnych sterów. w pc zainstalowany AC 4.5 z innymi PDA na WM nie ma problemu a ten nie rusza.
kupiłem nową baterię, niestety bez zmian. po wciśnięciu 3 klawiszy (power+aparat+reset) ciągle czarny ekran i nic się nie dzieje ale komputer już wykrywa urządzenie htc i instaluje sterowniki. wgrałem rom ściągnięty z supportu htc i nic się nie zmieniło.

macie jakiś pomysł co może być z tym tel i czy w ogóle da się naprawić?? w domu czy tylko serwis??

*

Offline Roffy

  • 11
Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 29, 2011, 22:52:15 »
witajj^^
mam 2 trinki i chyba wiem co to jest:)
nacisnij dosyc mocno w lewym dolnym rogu na ekran  i wtedy włacz jezeli cos sie uruchomi to ekran do wymiany tasiemka uszkodzona:)
a co do serwisu to  raczek kupił bym torxa i malutki krzyzak i sam to zrobił telefon składa sie z praktycznie 3 czesci i bez niczego sie rozkłada a tak wogole sprawdz czy pod klapką jest plomba na otwor od srubki :
Pjesli nie to masz na 50 % grzebanego :
P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2011, 22:54:43 wysłana przez Roffy »

Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 01, 2011, 16:02:10 »
dzięki za odpowiedź. faktycznie chyba tel był grzebany. co do taśmy... aktualnie wyświetlacz przełożony do innego tel i sprawuje się świetnie.

mała dygresja: czemu znaczki captcha są taki po...one. myślałem że mają chronić przed spamem od robotów a nie przed osobami  słabiej widzącymi. czyżby niepełnosprawni nie byli mile widziani na forach?? ciekawe jakie  znajdą się sposoby na niesłyszących itd...

*

Offline Roffy

  • 11
Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2011, 10:26:01 »
noo masz racje te znaki sa okropnie słabo widoczne

*

Offline wojt

  • ***
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPVm700 - BlackBerry9900 - Transformer TF300TG
Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2011, 20:43:55 »
mała dygresja: czemu znaczki captcha są taki po...one. myślałem że mają chronić przed spamem od robotów a nie przed osobami  słabiej widzącymi. czyżby niepełnosprawni nie byli mile widziani na forach?? ciekawe jakie  znajdą się sposoby na niesłyszących itd...

właśnie przez to że są takie po... gięte  :wink: to spełniają swoją rolę,
zauważ, ze albo są pogięte cyferkoliterki do przepisania albo bardzo wyraźne działania typu 2+7= gdzie wpisujesz wynik
Jak ja nie lubię tych forów :|

Life Is Hard And Brutal And Full Of Zasadzkas And Sometimes Gives You Kopa W Dupę
But Sometimes Gives You Friendship, Love And Somebody Kogo Lubisz Aż Do Bólu

Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2011, 21:43:31 »
no dokładnie ale ta rola sprowadza się chyba tylko do wywalenia niedowidzących z sieci. robotom efekty wizualne są raczej obojętne... dla nich taki obrazek może być nawet czarny i tak to nic nie da. ROBOTY NIE WIDZĄ.

*

Offline wojt

  • ***
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPVm700 - BlackBerry9900 - Transformer TF300TG
Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2011, 22:06:32 »
no dokładnie ale ta rola sprowadza się chyba tylko do wywalenia niedowidzących z sieci. robotom efekty wizualne są raczej obojętne... dla nich taki obrazek może być nawet czarny i tak to nic nie da. ROBOTY NIE WIDZĄ.

ostatnim zdaniem zniknąłęś np wszystkie systemy do rozpoznawania twarzy ;d a o takich zapewne słyszałeś
ciekawe na jakiej zasadzie działają skoro roboty nie dość, że nie widzą to jeszcze zapewne nie znają za wielu ludzi ;d

roboty nie dość ze widzą [skanują zawartość], to jeszcze robią to znacznie lepiej od człowieka, a ogranicza je tylko ilość wzorców do porównań, to dlatego literki są często tak pogięte, żeby nie były podobne do niczego, człowiek sobie poradzi - robot nie
Jak ja nie lubię tych forów :|

Life Is Hard And Brutal And Full Of Zasadzkas And Sometimes Gives You Kopa W Dupę
But Sometimes Gives You Friendship, Love And Somebody Kogo Lubisz Aż Do Bólu

Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2011, 11:23:39 »
niby nie najgorzej widzę (przynajmniej z bliska) a jednak czasem poradzić sobie nie jest łatwo... nie posiadam żadnych systemów do rozpoznawania twarzy i nie znam nikogo kto by takie systemy posiadał/używał, wnioskuję że "szczęśliwych" posiadaczy jest naprawdę niewielu. warto tak komplikować życie wszystkim z powodu kilku a może mniej, procent posiadaczy tych systemów??

*

Offline wojt

  • ***
  • 351
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: SPVm700 - BlackBerry9900 - Transformer TF300TG
Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2011, 19:21:52 »
niby nie najgorzej widzę (przynajmniej z bliska) a jednak czasem poradzić sobie nie jest łatwo

ja również mam kłopoty i nie raz i nie dwa zaliczyłem niepowodzenie podczas wpisywania

... nie posiadam żadnych systemów do rozpoznawania twarzy i nie znam nikogo kto by takie systemy posiadał/używał

po pierwsze znasz - no może nie osobiscie  :mrgreen:
po drugie - oprócz wielkiej korporacji  G...le, na co dzień takimi systemami posługują się wszelakie agencje i służby bezpieczeństwa

ale to tak przy okazji
naczelnym powodem jest ochrona przed robotami oraz atakami hackerskimi
Jak ja nie lubię tych forów :|

Life Is Hard And Brutal And Full Of Zasadzkas And Sometimes Gives You Kopa W Dupę
But Sometimes Gives You Friendship, Love And Somebody Kogo Lubisz Aż Do Bólu

Odp: trinity się nie włącza, chyba bootloader. da się naprawić??
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2011, 00:13:19 »
może i tak. w sumie to działka informatyków i może zwyczajnie wiem zbyt mało stąd niezrozumienie.

tak czy inaczej moja trinka została dawcą i nastąpił kres jej dni.