[ROM][PLK] WM 6.1 by Tommi - 033

  • 326 Odpowiedzi
  • 99371 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
[ROM][PLK] WM 6.1 by Tommi - 033
« dnia: Wrzesień 03, 2008, 22:58:33 »


Wersja 033 zawiera:
- OS 5.2.21051 (Build 21051.1.6.4) nowość
- Page Pool 5 MB
- ULDR usunięty
- kompresja XPR
- wskaźnik baterii z dokładnością wskazania do 1%
- .NETCompactFramework 3.5

- 1-Calc Lite PL
- Advanced Configuration Tool 3.3
- AdvancedNetwork 1.0.10.0 PL
- All Mobile Mines 4.0.2
- ASyncKiller
- AutoHibernate
- Bubble Breaker PL
- ClearTemp 1.2.1
- Esmertec Jbed 3D mod PL
- File Explorer Extension 2.05 PL
- Finger Keyboard 2.1 PL nowość
- Foxit Reader 1.4 PL
- FTouchSL 2.10
- HTC ActionScreen - 9 przycisków PL
- HTC ConnectionSetup 1.5.35852 PL
- HTC Random Access
- HTC QuickGPS PL
- Internet Sharing PL
- Menedżer komunikacji 2.7.5.0 PL
- Menedżer SIM 6.60 PL
- Microsoft Office Mobile 6.1 + OneNote PL
- MMS Composer 5.0.31.81 PL
- nueNoBar 2.0
- ObexInboxEx 0.948 PL
- Pasjans PL
- PIM Backup 2.8 PL
- PocketScreen 1.3
- Remote Desktop
- Smart Dialing 2.5 (28536) PL
- SMS Delivery Receipt Fix 2.0.0b PL
- Task Manager 3.1
- Today Agenda 1.5.0.3655 PL
- Total Commander 2.51 PL
- WiFiSettings 1.1.0.0 PL
- WM5torage 1.9 PL
- User Customization PL

Dane zaraz po HR (bez customizacji):
Pamięć na programy:    ~58,3 MB
Dostępna pamięć RAM: ~28,5 MB

Historia:
Wersja 023S - MegaUpload
Wersja 029S - MediaFire
Wersja 029S - MegaUpload

Plik do pobrania:
Wersja 033 - MediaFire


Wersja Lite zawiera (026L):
- OS 5.2.20771 (Build 20771.1.4.6)
- Page Pool 4 MB
- wskaźnik baterii z dokładnością wskazania do 1%
- .NETCompactFramework 3.5
- 1-Calc Lite PL
- Advanced Configuration Tool 3.3
- AdvancedNetwork 1.0.10.0 PL
- AutoHibernate
- Bubble Breaker PL
- File Explorer Extension 2.05 PL
- HTC ConnectionSetup 1.5.35852 PL
- Menedżer komunikacji 2.7.5.0 PL
- Menedżer SIM 6.60 PL
- Microsoft Office Mobile 6.1 + OneNote PL
- MMS Composer 5.0.31.81 PL
- ObexInboxEx 0.948 PL
- Pasjans PL
- Smart Dialing 2.5 (28536) PL
- SMS Delivery Receipt Fix 2.0.0b PL
- Task Manager 3.1
- WiFiSettings 1.1.0.0 PL
- WM5torage 1.89 beta 5 PL
- User Customization PL

Dane zaraz po HR (bez customizacji):
Pamięć na programy:    ~59,0 MB
Dostępna pamięć RAM: ~30,0 MB

Historia:
023L by Tommi - MegaUpload

Plik do pobrania:
026L by Tommi - MegaUpload


PO WGRANIU ROMU ZALECAM DODATKOWE WYKONANIE HARD RESETU!

Osoby mające na komputerze system Windows Vista zalecam użycie tej wersji: Rom Update Utility

W Ustawienia->System->USB do komputera musi być odznaczona opcja "Włącz zaawansowane funkcje sieci" jeżeli są problemy z utratą synchronizacji z ActiveSync.

Jak zwiększyć dostępną ilość pamięci RAM :?:
1. Włączamy program Advenced Configuration Tool.
2. Przechodzimy do Performances->File system cache
3. Ustawiamy wartość Auto lub wartość mniejszą od 2MB.
4. Done
5. Program poprosi o ponowne uruchomienie urządzenia, na co odpowiadamy twierdząco: Tak.

Uwaga! Wyżej wymieniony zabieg spowoduje zwiększenie dostępnej ilości pamięci RAM, przy jednoczesnym obniżeniu wydajności systemu.

Polecam przed wgraniem romu, upgrade Radia (jeżeli mamy starsze) do najnowszej wersji 1.56.70.11.

Szczególnie podziękowania dla:
- globalbus
- elMInStER
- qsqa
- nothin - tapeta
- pood181 - zielony temat
- FInixNOver
- wszystkie osoby, które testują rom i na bieżąco udzielają wsparcia - DZIĘKUJE

Podziękowania za dotacje/piwo:
gawel08 // hanibal0 // kicaj222 // zebrox // daras28-82

Polecane dodatki:
- PCM Keyboard (0.23 i nowsze) by tomme45i (QVGA)
- SIPChange v1.1 - służy do automatycznej zmiany domyślnej klawiatury na inną po każdym SR
- PocketCM ImageViewer
- Opera 9.51 Build 15894 - najnowsza oficjalna wersja Opery
- standardowa zielona klawiatura (bardziej pasuje do zielonych tematów)
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2010, 21:55:57 wysłana przez tomme45i »

*

Offline dylon

  • **
  • 120
  • Sprzęt: HTC Evo 3D, HTC HERO
[ROM][PLK][13.05.2009] WM 6.1 by Tommi - 031
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2008, 11:07:37 »
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie uc.
Na razie nie przekopalem sie przez ponad 80stron watku na xda-dev...

Jak mozna ustawic zeby dany program byl automatycznie instalowany w romie czy na karcie?
--
Dylon
HTC Evo 3D: ROM: Yoda's ICS 8.0
HTC Hero ROM:Froyd Villain 1.7.2, HTC Trinity ROM: WM 6.1 PL by Tommi 0.32 RADIO: 1.56.70.11

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 09, 2008, 20:11:23 »
Mam jeszcze jedno pytanko odnosnie uc.
Na razie nie przekopalem sie przez ponad 80stron watku na xda-dev...

Jak mozna ustawic zeby dany program byl automatycznie instalowany w romie czy na karcie?

Zacytuję sam siebie (wypowiedź z innego wątku):
UC (User Customization), bardzo zaoszczędza czas przy pierwszym uruchomieniu. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=366337. Generalnie sprowadza się to do tego, że na karcie pamięci musisz mieć plik tekstowy SDConfig.txt. Struktura jest identyczna jak w przypadku extromu, ale wszysto czyta z karty pamięci :) Jeżeli nie chcesz by cab'y po instalacji były usuwane, muszą mieć parametr "tylko do odczytu".
Normalnie programy są instalowane do pamięci telefonu. Na karcie, program można w zasadzie zainstalować raz i później nawet po HR będzie działał poprawnie - tak jest w większości programów. Chcąc aby domyślnie dany program instalował się na karcie pamięci, trzeba wyedytować caba i ustawić mu na sztywno ściężkę dostępu na Storage Card.
Napisane: Wrzesień 05, 2008, 10:13:47
tomme45 jest mozliwosc zebys wrzucil to na swoj upload?
HTC_Action_Screen_PL.cab - jedna uwaga: linki do nowego emaila i nowego mmsa prowadzą do skrzynki sms/mms. Do tej pory na xda nie wymyślili jak podlinkować nowego mmsa w przypadku jednej skrzynki sms/mms. Chcąc mieć w pełni działający skrót do nowego maila polecam lekturę wątku: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=340803
Napisane: Wrzesień 06, 2008, 00:32:38
Zainstalowałem sobie S2U2... Gryzie się chyba z tym co jest w romie do obsługi gestów - przynajmniej czasami musiałem podwójnie pacnąć ekran zanim mogłem slajdnąć aby unlokować. Po wyłączeniu tego czegoś z ROMu - S2U2 stracił pasek do slajdowania... Czyli po zablokowaniu tylko reset ;-)

Jeżeli masz aktywny FTouchSL to musisz zrobić wyjątek (exception) dla S2U2. Jest już wgranu preconfig dla paru aplikacji, ale resztę musisz samemu skonfigurować.
Napisane: Wrzesień 07, 2008, 22:50:18
Przypadkiem (tak wiem ze to glupio brzmi) skasowalem sobie katalog z linkami do ustawien (windows\menu start\ustawienia)

Możesz utworzyć go ręcznie - ten katalog i tak jest pusty :)

*

Offline dylon

  • **
  • 120
  • Sprzęt: HTC Evo 3D, HTC HERO
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2008, 20:43:00 »
Możesz utworzyć go ręcznie - ten katalog i tak jest pusty :)
Tez tak myslalem i dlatego polecial.. tyle ze nie sprawdzilem czy aby w nim nie plikow z romu ktorych mi nie wyswietla domyslnie.
Koniec koncow - teraz w menu start nie mam wogole ustawien :(
--
Dylon
HTC Evo 3D: ROM: Yoda's ICS 8.0
HTC Hero ROM:Froyd Villain 1.7.2, HTC Trinity ROM: WM 6.1 PL by Tommi 0.32 RADIO: 1.56.70.11

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2008, 20:46:04 »
utwórz tam nowy katalog o nazwie ustawienia i masz ustawienia.
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2008, 22:27:31 »
1. Przy potwierdzeniu dostarczenia wiadomości SMS opcje softkeyowe są po angielsku (Delete i Dismiss).
2. FTouchSL - nie mogę zmienić przypisania dla ślizgu w dół i w górę (domyślnie w dół jest jakiś close, w górę ekran obraca). Obracanie ekranu działa, ale ten ślizg w dół... Co on robi domyślnie? Bo żadnego efektu nie zauważyłem... Do tego ślizg z lewa na prawo - cokolwiek przypisuję zero reakcji. W drugą stronę (z prawa na lewo) działa.
3. Nie wiem czym, ale któryś programik powoduje ukrycie na Today dolnej belki... Czasami jak wejdę np. w kontakty i wrócę na Today to na dole na środku mam widoczną ikonkę do "wysunięcia" klawiatury - i nawet działa na Todayu. Znika jak znów wejdę w jakiś program, który pokazuje klawiaturę.
4. Czasami na todayu na 1s pojawia się ikonka klepsydry (ten wirek) jakbym coś otwierał czy zapisywał - a nic nie robię... Co to może być?

Ad.1 Są to opcje SMS Delivery Receipt Fix. Postaram się to spolszczyć w kolejnej edycji romu.

Ad.2 Te dwa gesty o których piszesz są zablokowane w wersji Trial i są dostępne tylko w wersji pełnej. Trial ma bardzo małe ograniczenia i działa w zasadzie jak pełna wersja poza np. tymi 2 wymienionymi przez Ciebie gestami. (Mam wersję pełną, a plik aktywacyjny userkey.dat jest dla każdego urządzenia odrębny).

Ad.3 Jest to PMC Today Shrink (VJToday Toggle). Czasem tak się dzieje, ale np. zrobisz gest zmiany widoku na landscape i ponownie na portrait i ponownie wszystko jest ładnie ukryte :)

Ad. 4 Jest to AutoHibernate - dzięki temu nie musisz ręcznie włączać programów do odzyskiwania pamięci typu Oxios Hibernate.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 23:04:53 wysłana przez tomme45i »

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2008, 17:53:26 »
Dzięki Tomme za wyjaśnienia :-)

1. Mi tam nie przeszkadza angielski nic a nic - wręcz przeciwnie... Na polskim Windowzie (czy to na PC czy na PPC) czy na PL Linuxie jakoś nie potrafię się odnaleźć... Za bardzo do angielskich przywykłem chyba, heh.

2. I na to się znajdzie sposób ;-) Mi nie przeszkadza - i tak nie korzystam mając jakiegoś launchera na Todayu (obecnie testuję paczkę pełną od SBSH - PocketBreeze, ContactBreeze, iLauncher, SBSH PocketWeather, PhoneWeaver. Ta ostatnia aplikacja z automatyczną zmianą profili wg czasu czy wpisów w kalendarzu jak dla mnie wymiata! (Ale ogólnie z tą paczką mam mniej RAMu o jakieś 3MB niż z pełną SPB i działa to nieco wolniej - zauważalnie).

3. Da się to jakoś wyłączyć wogóle?

4. I bardzo dobrze - nie trzeba schedulera żadnego na odpalanie Oxiosa :-)
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2008, 20:28:59 »
Da się to jakoś wyłączyć wogóle?
Jeżeli chcesz ponownie widzieć przyciski na today'u - jednocześnie zmniejszając dostępne miejsce na inne pluginy - usuń vijaytodayshrink.lnk z katalogu \Windows\Autostart\, a następnie wykonaj SR.
Napisane: Wrzesień 11, 2008, 17:44:09
1. Przydałby się softkey applet, mało zajmuje, a bardzo pożyteczne, mało kto z niego nie korzysta (przynajmniej tak mi się wydaje ;) )
2. Po otrzymaniu SMS i usunięciu (operacje wykonane na today) przez dłuższy czas świeciła się żółta diodka (problem był bodajrze w Finixie 3.2, potem zniknął)

Ad.1 Możesz go znaleźć w Start->Programy->System->Advanced Config->Menu->More settings->Key mapping :)
Ad.2 Czasem tak jest i zauważyłem to (chyba) w każdym romie, tzn. po przyjściu smsa trzeba odczekać powiedzmy te 2 sek. zanim usuniemy smsa. Gdy zrobimy to praktycznie od razu, to pozostaje migająca na pomarańczowo dioda (o ile jest zaznaczona ta opcja). Można również odznaczyć opcję: Start->Ustawienia->Osobiste->Dźwięk i powiadomienia->Powiadomienia->Obsł. wiad.: Nowy SMS->Migaj przez
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 01:14:12 wysłana przez tomme45i »

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2008, 00:29:50 »
Tak jak napisał tomme. Diodka myga, jak migiem usuniemy SMSa (np raport doręczenia). Miałem to samo w romie tnyynt. Mi to nie przeszkadza - byle dźwięk był i już.

Szkoda tylko, że dwie fajne aplikacje nie mają odpowiednika zbiorczego - PhoneWeaver od SBSH oraz PhoneSuite od SPB...
W pierwszym - super sprawa z auto-profilami reagującymi na przeróżne typy wpisów w kalendarzu! Z tego korzystam.
W produkcie SPB - FastDial z rozwijanej Photo-listy oraz przypominanie dźwiękiem o nieprzeczytanej wiadomości czy nieodebranym połączeniu co X minut. Ktoś może mi coś przypominającego na PW podrzucić? (tytuł aplikacji sam starczy - oby mała była, bo PhoneWeaver i PhoneSuite jednocześnie nie mam ochoty mieć ;) )
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline dylon

  • **
  • 120
  • Sprzęt: HTC Evo 3D, HTC HERO
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2008, 15:14:52 »
Maly problemik... tyle ze nie jestem pewny czy to przez akurat ten rom - ale moze bedziecie wiedzieli :)

Programik "quickmenu"
Ustawien systemowych brak, po stworzeniu /windows/menu start/settings pojawiaja sie czyli dobrze.
Teraz SR lub reboot programowy i... katalog setting jest przenoszony do /windows/menu start/programy = ustawien brak :(

Orientuje sie ktos moze, co przenosi ten katalog?
I moze istnieje jakis wpis do rejestru zeby tego nie robil? :)

Pozdrawiam
--
Dylon
HTC Evo 3D: ROM: Yoda's ICS 8.0
HTC Hero ROM:Froyd Villain 1.7.2, HTC Trinity ROM: WM 6.1 PL by Tommi 0.32 RADIO: 1.56.70.11

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 15, 2008, 15:48:51 »
Witam,
mam problem z synchronizacją z Vistą. Po podpięciu trinki bez instalcji Centrum obsługi urządzeń z WM, wykrył trinke jako urzędzene WM, jednak pozwolił tylko na eksplorację plików. Po zainstalowaniu centrum po podpięciu trinki trinka się zawiesza a na trayu jest info o szukaniu sterów do nieznanego urządzenia...
Nie wiem czy to dotyczy tego romu, czy ogólnie Trinki, gdyż Viste dopiero wczoraj zainstalowałem...

Pozdrawiam i proszę o pomoc...

*

Offline hanibal0

  • **
  • 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Omnia i900
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 15, 2008, 22:24:50 »
problem z karta faktycznie czasami sie pojawia, z tym ze u mnie dzieje sie tak tylko wtedy jesli wyjme trince karte, nie zawsze sie tak dzieje ale zdazylo mi sie ze 3 razy na romie 0,3. Wczesniej problem objawial sie chyba w romie FinixOver 3,2. Rozwiazaniem prblemu w moim przypadku bylo ponowne wyciagniecie karty, odczekanie jakich 10 sec i wlozeniu karty.

Nie wiem jak wersja 0,4 bo mam teraz kiepsko z czasem ale wersja 0,3 lubi sie dosyc czesto zawiesic  :-| troszke mnie to czasami denerwuje, zdaje sobie sprawe ze pewnie jest to po czesci spowodowane aplikacjiami ktore mam, mimo to pozostaje ja k narazie przy tym romie i czekam na kolejna edycje, a 0,4 pewnie omine, wychodze z zalozenia ze ta 0,5 bedzie lepsza  :evil:

narazie pozwolmy koledze troche nadrobic zaleglosci w szkole  :wink:
life is only one... live quickly and fuck everything.

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 15, 2008, 23:01:48 »
Z kartą też nie miałem problemów, narazie największym jest brak możliwości synchronizacji z Vistą... Co prawda nie synchronizuję Trinki z Outlookiem, ale jest mi to potrzebne do instalacji aplikacji... Nigdzie w necie nie znalazłem tego problemu, więc możliwe że to coś z romem... Jutro na drugim kompie wgram inny rom i zobacze czy zsynchronizuje się na Viscie.

Pozdrawiam

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 15, 2008, 23:09:22 »
Nigdzie w necie nie znalazłem tego problemu, więc możliwe że to coś z romem...
Np. tu: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=385292, a rozwiązanie jest tu: http://trinityguides.info/index.php?option=com_content&task=view&id=20&Itemid=66.

goofy3 daj znać czy to pomogło i czy na innym romie jest podobnie. Sam nie korzystam z Visty, więc cieżko mi stwierdzić, czy tam jest wszystko ok, ale skoro na XP synchronizuje się ładnie po kablu i po bluetooth, to wydaje mi się, że jest to bardziej kwestia konfiguracji na Viście.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2008, 23:26:24 wysłana przez tomme45i »

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 16, 2008, 18:45:54 »
Niestety to jest sposób na upgrade, a nie na uzyskanie połączenia, zadziała tylko wtedy gdy jest dobrze ustawiona synchronizacja... Jednak po wielu kombinacjach udało mi się odpalić RUU pod Vistą, po wgraniu romu dam znać czy się synchronizuje.

EDIT: połączył się bez problemu, więc wychodzi na to że to wina romu... btw, zainstlowałem ten, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426216 , ekstra wygląda, ale straaasznie wolny
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 18:56:31 wysłana przez goofy3 »

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 16, 2008, 20:28:23 »
połączył się bez problemu, więc wychodzi na to że to wina romu... btw, zainstlowałem ten, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=426216 , ekstra wygląda, ale straaasznie wolny
No to trzeba będzie coś pomyśleć nad naprawieniem tego. Czy może ktoś jeszcze potwierdzić problem synchronizacji na Viście :?:
Romu erviusa nie testowałem, ale odrazu wyglądał mi na wolny (dużo programów naładowane), a Manille 2D można przecież dograć osobno ;)

*

Offline goofy3

  • *****
  • 1530
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: LG 4X P880, Samsung i600
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2008, 23:48:27 »
Jutro mam chwilkę czasu, spróbuję synchronizację zaraz po wgraniu Twojego romu i dam znać, możliwe że jakiś progz coś namieszał. Zresztą i tak wracam do XP, gdyż na Viście mam same problemy (wolny net przez WiFi, torrent praktycznie nic nie ściąga itp itd)... Nie ma to jak  XP+SP2, drugie podejście do Visty zakończone porażką...

EDIT: niestety na czystym romie trinka też się wiesza...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 12:00:00 wysłana przez goofy3 »

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 17, 2008, 18:07:08 »
niestety na czystym romie trinka też się wiesza...
goofy3 dla Ciebie i osób mających problem z zawieszaniem się, zrobiłem wersję 0.5. Jest mniej dostępnej pamięci na programy kosztem zwiększonej stabilności. Dodałem również parę drobnych poprawek i najnowszy sterownik wskaźnika baterii - wreszcie mamy wskazania z dokładnością do 1% :!: :D

UPDATE!
W 1 poście zamieściłem wersję zaktualizowaną o nowe wskaźniki baterii mojego autorstwa.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 11:41:26 wysłana przez tomme45i »

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 22, 2008, 16:23:54 »
Właśnie za 0.5 się biorę.
0.5 powinna działać jeszcze stabilniej od wersji 0.4 :proud: Potestuj i daj znać :) Narazie wyłapałem bardzo drobny błąd, w Menadżerze komunikacji jak klikniemy zamknij, to się minimalizuje, przyciskająć przycisk OK oczywiście się zamyka jak należy. Taka drobnostka :P

*

Offline Piedro

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO / kiedys: Palm T3, MDA II, HTC P3600 Trinity
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 22, 2008, 17:36:38 »

0.5 powinna działać jeszcze stabilniej od wersji 0.4 :proud: Potestuj i daj znać :) Narazie wyłapałem bardzo drobny błąd, w Menadżerze komunikacji jak klikniemy zamknij, to się minimalizuje, przyciskająć przycisk OK oczywiście się zamyka jak należy. Taka drobnostka :P
[/quote]

Jestem nowym userem, wiec przy okazji sie witam!

ROM fajny, gada po swojsku, ale mam duuuuzy problem, przez ktory nie moge korzystac z tel. z ROMem Tommiego.
Przy postawionym ROMie i probie synchronizacji active sync moje Trinity wiesza sie. I oczywiscie nic nie synchronizuje. Zaznaczam, ze nie mam tego problemu na innych WWE ROMach.

Strasznie mi szkoda, ze tak sie dzieje, bo ROM wyglada na porzadny i do tego tyyyle RAAAMU!

pozdrawiam
piedro

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 22, 2008, 17:38:28 »
Przy postawionym ROMie i probie synchronizacji active sync moje Trinity wiesza sie. I oczywiscie nic nie synchronizuje.

Masz odznaczoną opcję "USB do komputera PC" tak jak jest napisane w 1 poście :?:

*

Offline dylon

  • **
  • 120
  • Sprzęt: HTC Evo 3D, HTC HERO
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2008, 20:47:56 »
Ta wersja romu jest już od 4 dni na tym forum. Prawie 60 pobrań, a komentarzy 0 :!:.

Kazdy pewnie testuje gruntownie zanim da glos :)

Moje wrazenia (mam go od soboty, wiec moze sie cos dziwnego jeszcze okazac :P ):
1. Wgrywanie rom-u z winxp odpaloego pod virtualboxem pod linuksem konczy sie na poczatku bsodem - wczesniejsze wersje dzialaly bezblednie. (trzeba bylo przeprosic sie z "normalnie" zainstalowanym windows :( )
2. rom WYRAZNIE wolniejszy od 0.1 i 0.2 ktorych dluzszy czas uzywalem. (imho wolniejszy od 017tnynt a szybszy od finixa 3.4)
3. Prawie kazda aplikacja wgrana powodowala dziwne zachowania - po ponownej jej instalacji juz ok.
4. pim backup nie potrafi przywrocic zadan z backupu (a wyswietla ze niby ok) - kontakty i reszte przywraca ok (na szczescie mialem jeszcze backup z spb backup :) - ten zadania przywrocil prawidlowo)
5. "na oko" power drain jest duzo mniejsze :D
6. homescreen++ (a wlasciwie batterystatus) nadall potrafi co jakis czas pokazac stan baterii "-1%" :)
6....i po "koszmarze" instalacji, od soboty dziala stabilnie (na razie nie musialem robic SR) - wiec wszystko ok

Pozdrawiam
--
Dylon
HTC Evo 3D: ROM: Yoda's ICS 8.0
HTC Hero ROM:Froyd Villain 1.7.2, HTC Trinity ROM: WM 6.1 PL by Tommi 0.32 RADIO: 1.56.70.11

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2008, 20:50:26 »
Cytuj
6. homescreen++ (a wlasciwie batterystatus) nadall potrafi co jakis czas pokazac stan baterii "-1%"
6....i po "koszmarze" instalacji, od soboty dziala stabilnie (na razie nie musialem robic SR) - wiec wszystko ok
Przecież to normalne
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2008, 21:09:09 »
2. rom WYRAZNIE wolniejszy od 0.1 i 0.2 ktorych dluzszy czas uzywalem. (imho wolniejszy od 017tnynt a szybszy od finixa 3.4)
3. Prawie kazda aplikacja wgrana powodowala dziwne zachowania - po ponownej jej instalacji juz ok.
4. pim backup nie potrafi przywrocic zadan z backupu (a wyswietla ze niby ok) - kontakty i reszte przywraca ok (na szczescie mialem jeszcze backup z spb backup :) - ten zadania przywrocil prawidlowo)
5. "na oko" power drain jest duzo mniejsze :D
6. homescreen++ (a wlasciwie batterystatus) nadall potrafi co jakis czas pokazac stan baterii "-1%" :)

Ad. 2 Czy wyraźnie to nie powiedziałbym, choć można mieć na początku takie wrażenie. Romy tnyynt'a (tak jak większość romów na xda) ma ustawiony Page Pool na 6MB, mój rom ma ustawiony 5MB. Skutkiem tego może być nieznacznie wolniejsze działanie, lecz większa ilość RAMu. Od początku używałem PP 5MB, więc może to przez dodatkowe programy? QM jest ustawione w tej wersji jako całkowicie domyślne menu(można to zmienić) i po SR musi sobie ikonki wrzucić do cache'u, ale później już jest ok. Robiłem testy i wydajnościowo wychodzi identycznie jak poprzednie wersje.
Ad. 3 Nie zauważyłem u siebie tego typu problemów.
Ad. 4 U mnie działa bezbłędnie.
Ad. 6 TTTM (Ten Typ Tak Ma) ;)

Dobrze jest przeflashować 2 razy pod rząd tą wersji romu, ponieważ nie ma (jak w poprzednich wersjach) połączonego z romem obszaru extended storage (który nieraz powodował zawieszanie się romu u niektórych użytkowników).

*

Offline Piedro

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Touch PRO / kiedys: Palm T3, MDA II, HTC P3600 Trinity
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2008, 21:20:02 »
Masz odznaczoną opcję "USB do komputera PC" tak jak jest napisane w 1 poście :?:

Jak ktoś nie ma w głowie, to chociaż powinien miec w nogach :) - oczywiście nie zauważyłem tego wpisu i nie odznaczyłem, czeka mnie bieganina z nową instalką.

pozdrawiam
piedro

*

Offline hanibal0

  • **
  • 119
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC HD2, Samsung Omnia i900
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 23, 2008, 18:46:47 »
dzisiaj zauwazylem jedna mala aczkolwiek drazniaca wade (z tym ze nie jestem przekonany czy to rom). Powiedzmy tak od polowy w dol, ekran reaguje dosyc ciezko, tzn trzeba troszke mocniej nacisnac i reakcja jest dopiero po chwili. Czyzby moj ekran zaczynal szwankowac? szczerze to nie mam pojecia ale zastanawia mnie fakt ze nie zawsze tak jest, raz lepiej raz gorzej i roznie w roznych aplikacjach.

rozwiazaniem problemu jest ten cab:

http://www.sendspace.com/file/8afz9o


dzieki tomme45i  :ok:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 19:34:51 wysłana przez hanibal0 »
life is only one... live quickly and fuck everything.

*

Offline misioooo

  • *
  • 88
  • Płeć: Mężczyzna
  • Moja marka - HTC!
  • Sprzęt: HTC Touch Dual & HTC Trinity
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 23, 2008, 20:12:32 »
Co do dotyku - albo mam ciężką łapę, albo u mnie wszystko działa jak trzeba - nie zauważyłem wspomnianego problemu z dotykiem. Jedynie na zimnie jak się urządzenie wychłodzi to jakoś topornie reaguje - ale to chyba norma, bo i zwykłe, stare nokie potrafiły na zimnie figle płatać w postaci muła ;-)
HTC Touch Dual: WM6.1 Phoenix
HTC Trinity: WM 6.1 PL by Tommi 020
Motorola F3, Nokia 6280 oraz Nokia 6020
Kiedy będzie słuchawka na 4 SIM karty?

*

Offline dylon

  • **
  • 120
  • Sprzęt: HTC Evo 3D, HTC HERO
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 23, 2008, 20:55:22 »
dzisiaj zauwazylem jedna mala aczkolwiek drazniaca wade (z tym ze nie jestem przekonany czy to rom). Powiedzmy tak od polowy w dol, ekran reaguje dosyc ciezko, tzn trzeba troszke mocniej nacisnac i reakcja jest dopiero po chwili.
Dokladnie taki problem widzialem na kilku tytnachII z romem od orange. Po HR problem znikal wiec to raczej cos w sofcie miesza...
--
Dylon
HTC Evo 3D: ROM: Yoda's ICS 8.0
HTC Hero ROM:Froyd Villain 1.7.2, HTC Trinity ROM: WM 6.1 PL by Tommi 0.32 RADIO: 1.56.70.11

*

Offline globalbus

  • Ekspert PDA
  • ******
  • 6139
  • Płeć: Mężczyzna
  • Power User // ROM Developer
  • Sprzęt: N900
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 26, 2008, 15:34:37 »
Przecież instalator .exe z kompa kopiuje .cab na urządzenie i tam uruchamia :sleepy:
odłącz urządzenie, zainstaluj soft i poszukaj .cab w folderze activesync'a
"Wiedza zdobyta samodzielnie jest więcej warta niż przekazana przez inną osobę"

"ponieważ gotowanie to nie jest copy/paste"
paypal

*

Offline tomme45i

  • ****
  • 859
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jeżeli chcesz się jakoś odwdzięczyć kup mi piwo :)
Odp: [07.12.2008] WM 6.1 PLK by Tommi
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 26, 2008, 18:44:49 »
Da się jakoś te programy SPB w CABach dostać? Ja mam tylko exe na PC... w CABach bym wrzucił w UC i po kłopocie... (łącznie z plikiem backupu z SPB Backup).

Większość jak nie wszystkie produkty spbsoftwarehouse są do pobrania w wersji instalacyjnej na komputer, oraz w postaci pliku cab, więc możesz pobrać ze strony producenta interesujące Cię programy, lub tak jak już powiedział globalbus poszukać cabów w katalogu ActiveSynca.

Co do samych tematów to jest wiele miejsc, gdzie można pobrać różne tematy i zainstalować je samemu. Myślę, że tak jest lepiej, bo każdy dobierze sobie to co jemu odpowiada najbardziej. Polecam zaglądnąć w te miejsca:
- WM6/WM6.1 Today Themes
- www.ppc-theme.com
Jest tego dużo więcej, wystarczy chwilkę poszukać :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2008, 18:48:29 wysłana przez tomme45i »