Treo 650 - problem z jackiem.

  • 5 Odpowiedzi
  • 12078 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline palmate

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • no nie no, no. koniec świata.
  • Sprzęt: M130, Visor Edge,Tungsten E,Zire 72&71,Treo 600&650, NEC MobilePro900c, Nokia N93
Treo 650 - problem z jackiem.
« dnia: Listopad 25, 2008, 23:15:12 »
Cóż, problem przedstawia się tak:
mam treo 650, wysłużone, kochane i lubiane, i ostatnio mam problem... gniazdo na słuchawki nie chce do końca działać - dźwięk w jednej słuchawce, albo nie jest stereo, pomaga przesunięcie wtyczki razem z gniazdem w jedną stronę, wtedy słychać dobrze.

wziąłem i rozkręciłem je, wstawiłem cieniutki kawałek drucika pomiędzy gniazdo a obudowę, już jest stereo.
ale tak nie może być na wieki. :-|
czy Waszym zdaniem to coś strasznego, czy coś prostego, może gniazdo lekko od płyty się odczepiło?


i tak btw:
ma ktoś z Was to może?:
http://www.treoantenna.com/shop/
zastanawiam się, czy kupić, opłaca sie może?
Zagwozdka:
albo zabiją Twoja matkę, albo dziewczynę, którą kochasz tak samo, jak matkę.
Nie ma innej możliwości. Kogo wybierzesz?
czyli 'jak wkurzać ludzi'.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Treo 650 - problem z jackiem.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2008, 23:26:13 »
Hej.
Jeśli chodzi o jacka to nie jestem w stanie zinterpretować. Ale jak najbardziej jestem w stanie powiedzieć, że wymiana gniazda na płycie głównej wcale nie byłaby kosztowna. Ba, podejrzewam nawet że mógłbyś zrobić to sam, takie gniazdo bardzo łatwo dostać.
W ostateczności pozostaje Ci słuchanie dźwięku via A2DP.

Czy ta "antena" się opłaca? Według mnie nie. W czym Ci standardowa antena przeszkadza? I czy aż tak bardzo żeby wywalać tyle pieniędzy żeby się jej pozbyć...?

*

Offline palmate

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • no nie no, no. koniec świata.
  • Sprzęt: M130, Visor Edge,Tungsten E,Zire 72&71,Treo 600&650, NEC MobilePro900c, Nokia N93
Odp: Treo 650 - problem z jackiem.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 25, 2008, 23:32:46 »
Coś w tym jest:
antena standardowa dobra, wytrzymała, z 15 razy spałem NA treo. i nic się jej nie stało.
i też popsuje wygląd nowa, będzie widać, że była antena wielka.

tak się zastanawiałem tylko. zawsze panicznie się boję, że zahaczę o coś anteną i kaput, ni ma jej.
miałem...mam treo  600, to mi sie ekran uszkodził, pękł. połowa prawie pomarańczowa, ale widać wszystko nawet!  (prawie wszystko, a prawie robi wielką różnicę)

A 66 była w etui. mistrzostwo. :|
Zagwozdka:
albo zabiją Twoja matkę, albo dziewczynę, którą kochasz tak samo, jak matkę.
Nie ma innej możliwości. Kogo wybierzesz?
czyli 'jak wkurzać ludzi'.

*

Offline Konrad Radwan

  • ******
  • 2583
  • Płeć: Mężczyzna
  • LIONEL HUTZ!
  • Sprzęt: Sony Xperia Z3, Sony Smartwatch 3
Odp: Treo 650 - problem z jackiem.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 25, 2008, 23:38:24 »
Też miałem Treo 600, fakt, strasznie kruche i łamliwe toto było. Ale akurat jeśli chodzi o antenkę, to wyobraź sobie z jaką siłą musiałbyś nią o coś zahaczyć żeby się urwała? Poza tym jest skonstruowana tak, że nawet jeśli pęknie w najcieńszym miejscu (czyli tuż koło śrubki), to i tak kropla super gluta i sprawa załatwiona.
Ja już wielokrotnie pisałem, antenka dla mnie jest wyjątkowo potrzebna. Za bardzo boję się o sprzęt gdy wyciągam go z kieszeni trzymając palcami ekranu. Mogę wtedy bezpiecznie złapać antenkę...

Jeśli się tak bardzo uprzesz, to możesz wymienić się na 680, nawet bez dopłaty z Twojej strony. Ale jak już zapewne wiesz czeka Cię o wiele wolniejszy, bardziej zaśmiecony system (dla mnie to już nie jest PalmOS. To jest GarnetOS.) oraz o wiele słabsza bateria...

*

Offline palmate

  • 15
  • Płeć: Mężczyzna
  • no nie no, no. koniec świata.
  • Sprzęt: M130, Visor Edge,Tungsten E,Zire 72&71,Treo 600&650, NEC MobilePro900c, Nokia N93
Odp: Treo 650 - problem z jackiem.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 02, 2008, 19:07:55 »
Koniec. Dźwięk w Treo jest dosłownie w jednej słuchawce, a czasm go nawet nie ma. Oddam do naprawy..ale!
czy wymienią mi to w jakimś najprostyszym serwisie komórek?
/ewentualnie jest jeden w mieście, co w palmtopach też grzebią/
Zagwozdka:
albo zabiją Twoja matkę, albo dziewczynę, którą kochasz tak samo, jak matkę.
Nie ma innej możliwości. Kogo wybierzesz?
czyli 'jak wkurzać ludzi'.

*

Offline jackcze

  • **
  • 220
  • Płeć: Mężczyzna
  • Deus Ex Machina
  • Sprzęt: był Tungsten E - był Tungsten T - jest Tungsten T3 i Clie TH-55
Odp: Treo 650 - problem z jackiem.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 02, 2008, 19:49:18 »
Mam kolegę, który ma lutownicę do takich drobnych elementów. Spróbuj poszukać kogoś kto ma taką i sami to zróbcie. Osobiście mam złe wspomnienia jeśli chodzi o serwisy - jedno zrobią to drugie zepsują :|:grin:
Pierwszym urządzeniem mogącym przypominać dzisiejsze palmtopy był Psion Organizer, który powstał w 1984 r. Wyglądem i funkcjonalnością przypominał rozbudowany kalkulator. W 1989 r. powstały dwa urządzenia: Atari Portfolio oraz Pocket PC