Palm treo 600 - Kilka pytań początkującego

  • 3 Odpowiedzi
  • 12719 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Palm treo 600 - Kilka pytań początkującego
« dnia: Czerwiec 01, 2010, 20:48:10 »
Witam

Od kilku dni jestem posiadaczem ww. urządzenia. Nie podsiadam do niego kabla transferowego, aczkolwiek mam czytnik kart. Mam kilka ważnych pytań, których jak na razie nie udało mi się rozwiązać.

1. Jak instalować poprawnie programy na kartę pamięci? Po wrzuceniu do folderu na karcie MMC Palm/Launcher nie uruchamia się instalator, aczkolwiek programy działają. W profilu All nie mam ikon, muszę za każdym razem przestawiać na Karte pamięci.

2. Jak ustawić własną tapetę? Czyli zgraną z komputera. Nie wiem do jakiego folderu wrzucić obrazek, gdy wrzucam do DCIM to w ustawieniach display preferences nie widzi obrazków zgranych z komputera, a jedynie te z pamięci telefonu.

3. Czy da się skopiować kontakty z telefony na kartę SIM?

Za odpowiedź na ww. pytania będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

*

Offline Kusiu

  • *****
  • 3968
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Palm treo 600 - Kilka pytań początkującego
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2010, 00:37:21 »
1. Jak instalować poprawnie programy na kartę pamięci? Po wrzuceniu do folderu na karcie MMC Palm/Launcher nie uruchamia się instalator, aczkolwiek programy działają. W profilu All nie mam ikon, muszę za każdym razem przestawiać na Karte pamięci.
Programy z karty możesz przenieść do RAM-u poprzez polecenie Copy wywoływanym z rozwijanego menu w głównym oknie launchera. Możesz też użyć jakiegoś menadżera plików np. FileZ - po prostu przekopiuj pliku z karty do RAMu, pamiętaj jednak, że niektóre aplikacje składają się z kilku plików.

*

Offline Ktoś

  • ****
  • 611
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: NEXUS 4
Odp: Palm treo 600 - Kilka pytań początkującego
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2010, 19:02:45 »
niektóre również nie działają dobrze z kary (ekstremalnie może zdarzyć się reset/pętla resetów)
Abre tu mente

*

Offline SeeM

  • *
  • 65
Odp: Palm treo 600 - Kilka pytań początkującego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2010, 20:10:37 »
To tak z cyklu - odpowiedzi po dwóch miesiącach, które i tak nie są potrzebne.

Możesz kupić IRDĘ na usb + przedłużacz i dzięki temu bezpośrednio robić synca z PalmDesktop. Robiłem tak kiedyś i nawet na najniższej możliwej prędkości (9600) duże synchronizacje z instalacją programów zamykały się w dwóch minutach. A jak po prostu chciałem zrzucić bazy z kalendarza i todo, to 20 sekund.

Tapeta to nie wiem.

Jeśli chodzi o eksportowanie kontaktów, to jest taki śmieszny sposób. Przełóż kartę SIM do jakiegoś starego telefonu z bluetooth, albo irdą (jak nie masz, to pożycz od kogoś), wybierz w aplikacji Contacts kategorię All i wybierz z manu Send Category, albo Beam Category. Zależnie od ustawień starego telefonu będziesz miał kontakty od razu na karcie, albo sobie skopiujesz. Tylko ostrzegam, że po skopiowaniu kontaktów na SIM-a wychodzą różne kwiatki, po prostu na karcie nie da się zapisać tylu informacji co na Treo.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2010, 20:15:17 wysłana przez SeeM »
+