Co myslicie o e805 ?? Warto ??

  • 9 Odpowiedzi
  • 2088 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline syrjusz

  • **
  • 222
  • Płeć: Mężczyzna
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« dnia: Grudzień 16, 2003, 09:33:18 »
jak w temacie !!

Co lepsze HP 4150/5550 czy e805 ?? Pod wzgledem power w multimediach--filmy, pocketquake itp.


Bedzie dostawa z usa i chce sie na ktorys zdecydowac??
ale na ktory ?
THX
sorki ze tak nudze  :)

*

Offline jasztol

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq 3950, Zaurus SL 5500, GPS Heicom 303MMF
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2003, 10:23:40 »
Jezeli pocketquake czy inne gry, to nie wiem, czy e805 to to co tygrysy lubia najbardziej. Naczytalem sie wiele o opoznieniu w reakcji przyciskow w tej Toshibie, ale poniewaz nie posiadam tego sprzetu, wiec na 100% bym temu nie ufal. W multimediach  e805 powinna byc OK, ma dobry kontroler graficzny ATI z 2MB pamieci, 160 MB RAMu, no i rozdzielczosc ekranu VGA. Poczytaj sobie rozne review. Jezeli chodzi o kwestie kieszonkowosci, to oczywiscie 4150 tutaj wygrywa, e805 jest o 1/3 wiekszy, chyba podobnych rozmiarow co 5550.

*

Offline lkluj

  • 44
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 16, 2003, 12:41:21 »
e805 - zdecydowanie. Duza rozdzielczosc ponad wszystko! :)

*

Offline jasztol

  • ***
  • 278
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: iPaq 3950, Zaurus SL 5500, GPS Heicom 303MMF
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 16, 2003, 12:54:52 »
Ja moze jeszcze troche poczekam z duza rozdzielczoscia. Ponoc MS oglosil na jednej z ostatnich konferencji, ze w 2004 sie pojawi w windows mobile support dla rozdzielczosci VGA. Wiec mozliwe, ze bedzie wysyp kieszonkowcow z wysoka rozdzielczoscia niedlugo. To chyba byla ta sama konferencja, na ktorej pracownik MS powiedzial, ze on uzywa Blueberry a nie platformy pocket pc, co przywialo troche watpliwosci, czy MS nie skoncentruje sie bardziej na smartphonach, a zaniedba platforme pocket pc.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 16, 2003, 12:54:59 »
Specjalnie nie grywam wiec trudno mi powiedziec jak e805 sprawuje sie w grach ale wczoraj odpalilem na pocketTv filmik w rozdzielczosci 480x360 - rewelacja.
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline ell

  • ****
  • 778
    • http://www.windowsmobile.pl
  • Sprzęt: Motorola Milestone @1GHz
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 17, 2003, 02:45:49 »
Z tych trzech modeli ktore wymieniles, Twoje wymagania najlepiej spelni Ipaq h4150. W temacie multimediow PPC akurat sledze sporo wypowiedzi uzytkownikow i wychodzi na to, ze e805 pomimo 2MB kontrolera ATI wcale nie wypada tak dobrze, tzn. na pewno nie w grach. Wydaje mi sie, ze zastosowany tu kontroler przede wszystkim umozliwia wyswietlanie obrazu VGA, co wyjasnia ilosc zastosowanej w nim pamieci - standardowe kontrolery w innych pocketach zawieraja 256kb, co uniemozliwia wyswietlanie obrazu w tej rozdzielczosci, nie mowiac juz o zadowalajacym dzialaniu programow w trybie graficznym. Tak wiec wg mnie powinienes wybrac h4150, a jesli nie zalezy Ci na BT i WiFi tylko jeszcze wiekszej wydajnosci to rozwarz tez kupno Asusa A620 (lub A620BT). Ale Asus nie jest duzo szybszy od Ipaqa.

*

Offline arekw

  • 34
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 17, 2003, 04:58:37 »
Toshiba e805 rules !!! vga mode, duzo pamieci i ten ekran jak zyleta, warta swojej ceny. Jedyny minus to slaba bateria, jak za krotko dla mnie pracuje ;)

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2003, 02:45:41 »
h4150 ma nie rzucajacy na ziemie wyswietlacz, dodatkowo tylko 64mb ram-u (dzisiaj to niewiele) i tylko gniazdo na sd.Brak cf, na ktore jest wiekszosc dodatkowych urzadzen.I rowniez bateria jest mala.
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline bs

  • **
  • 105
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2003, 18:11:04 »
jako owner 4150 no to moge powiedziec tyle : grac nie grywam zbytnio... bateria... jak to bateria, zawsze za mala:) Ale na powaznie w stosunku do mojej ex toshiby e740 jest calkiem OK, chociaz na 100% e805 tez ma duzo lepsza od e740 baterie. Co do ekranku, wykorzystuje najmniejsze podswietlanie i zolc jest widoczna, ale jesli patrzymy na obraz nie-bialy np jakies fotki itp nie widac tego. Poza tym zolc zalezy od samego typu bialego. Przykladowo w czasie przegladania stron www biale tlo jest zolte w stosunku do bialej bitmapy - wyraznie widac granice, a na PC nie. No co tu jeszcze mpge powiedziec... Zgadzam sie z Claude, ze pamieci tez troche malo. Brak slotu CF przy budowanym BT & WiFi mi nie przeszkadza. Plusem jest rozmiar. Podsumowujac ja jestem zadowolony.

PS: sorrki za troszke niepoukladana wypowiedz, ale jestem makxymalnie zmeczony

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Co myslicie o e805 ?? Warto ??
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2003, 13:40:26 »
Jasne, kazdy kupuje pda pod katem potrzeb.To co dla jednych jest zaleta, dla innych moze byc wada.
Ja decydowalem sie na kolejna toshibe bo mialem dobre doswiadczenia z poprzednimi modelami.Szukalem czegos co ma wifi i duzo pamieci, rozdzielczosc vga jest dodatkowym atrakcyjnym dodatkiem.Jesli dotrwam z tym modelem do kolejnego wm pocket pc 2004 to nie bede mial problemow.Modele z gniazdem pamieci tylko na sd odpadaly bo sd w testach predkosc przegrywa ciagle z cf, cena - ta rowniez jest korzystniejsza w przypadku cf no i tzw.urzadzenia dodatkowe, jest ich znacznie wiecej i sa tansze.
Mila rzecza tez jest fakt ze e805 juz na pokladzie oferuje 168 mb :)
A teksty o tym ze jest to cegla - hm,mnie nie zrywa spodni, spokojnie nosze to rowniez w kieszeni i nie mam zadnych problemow z trzymaniem tego w dloni :)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....