Co myślicie na temat tego

  • 17 Odpowiedzi
  • 2893 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co myślicie na temat tego
« dnia: Lipiec 21, 2004, 16:30:30 »
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=28597495

Warto czy lepiej sobie odpuścić ? ( parametry urządzenia są dla mnie wystarczające )

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2004, 16:43:36 »
dlaczego ten temat jest w hyde park, a nie w PPC toshiba?

Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2004, 16:59:50 »
Fajny palmtopik. Warto kupic, ale trzeba uwazac.
Za tanio mnie sie wydaje.

*

Offline Poklik

  • *****
  • 2379
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.poklik.yoyo.pl
  • Sprzęt: eee... 901
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2004, 17:25:24 »
Moim zdaniem warto kupić. Cena jest dobra.
PS. Ostatnio na allegro widziałem e405 też za (kup teraz)600zł(bez ładowarki itp).

Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2004, 18:18:42 »
Ciekawe do kogo należał może następny będzie od was :). Miałem już wiele różnych urządzeń i nigdy nie udało mi się zgubić  ładowarki, kabla, pudełka itp.

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2004, 19:20:29 »
Ciekawe, kiedy na aukcji w podobnego typu zestawie znajdzie się np. ręka poprzedniego właściciela. ]:>

Do tego typu "ofert" trzeba podchodzić z lekkim dystansem. Rozumiem, jeśli nie ma tylko ładowarki, ale jest instrukcja, płytki instalacyjne, pudełko, gąbeczki itd. A o tym sprzedawca powyższy nie wspomina.

p.s. Przenoszę do działu Toshiba.

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2004, 19:31:00 »
Ale zwróćcie uwagę, że nie każdy trzyma pudełko. Instrukcje, CD, itp. to co innego. Ja prawie zawsze pudełko wyrzucam lub wykorzystuje jako jakieś opakowanie. Na allegro zdarzają się też czasem poza tym sprzęty poserwisowe albo niekompletny sprzęt z racji faktu, że ktoś zostawił sobie akcesoria do innego sprzętu. Fakt jednak, że tłumaczenie typu "pies mi wszamał" jest co najmniej podejrzane, a w przypadku sprzętu poserwisowego nie byłoby w komplecie raczej skórzanego etui... Chodzi mi tylko o to, że niektóre osoby za bardzo z góry patrzą na wszystkie aukcje niecałkiem kompltnego sprzętu.

Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2004, 19:37:47 »
Dla mnie to ogloszenie jest podejrzane. Dziwne ze uzytkownik ma samiusienkiego palmtopa i rysik oraz etui ... to jest stan w jakim spotyka sie PDA poza domem.

*

Offline memek0

  • ***
  • 340
    • ---
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 21, 2004, 19:41:15 »
i w dodatku podejrzanie brzmi to zdanie: ''Bateria jest wyładowana ale na 100% urządzenie jest sprawne;; - gość mówi to tak, jakby sam nie był pewny

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 21, 2004, 19:47:21 »
nie, to znaczy wyłącznie to, że się nim bawił, po czym rozładowała się bateria i nie ma już go czym naładować

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 21, 2004, 22:40:34 »
Zakladajac ze zostal skradzona, popros sprzedajacego o nr.seryjny urzadzenia - nie powinien miec oporow, pozniej wejdz na ta strone :
http://194.25.190.31/unit-details-php/unitdetails_interface.php?
wrzuc ten numer i zobacz, tam jest pole "stolen", jesli zostala skradzona to wlasciciel raczej by to zglosil
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline Maap

  • ****
  • 737
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 21, 2004, 22:56:31 »
Nie napisal nic na temat kabelka synchronizacyjnego na USB, moze tez mu "pies" wszamal, a moze zapomnial o tak waznym szczegole.

Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 21, 2004, 23:24:08 »
Propozycja do admina :)!!!!!!!!!!!!!!!, może utworzyć coś w stylu rejestru skradzionych urządzeń lub zgłoszeń podejrzanych ofert . Wiem, że jest to dosyć kontrowersyjna sprawa ale jest to jeden ze sposobów na walkę z tego rodzaju działalnością nieuczciwych osób.

*

Offline Maku

  • **
  • 187
    • http://maku.avx.pl
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 21, 2004, 23:30:48 »
Wysłałem zapytanie: "Czy posiadasz płyty ze sterownikami i dokumentację? Gwarancję, lub jakiś dowód zakupu w Polsce dla serwisu, gdyby coś się z nim stało?"
Oto odpowiedź: "Niestety nie posiadam. Kupilem go na licytacji bankowej we Francji. Czesto  kupuje tam rozne rzeczy."
Myślę, że dalej nie trzeba komentować...

*

Offline perla

  • ******
  • 2689
  • Sprzęt: Samsung Tab2- 7, Galaxy S2 , Kindle 3,
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 21, 2004, 23:34:26 »
A lista skradzionego sprzetu to niezly pomysl. Czy realizacja mozliwa w najblizszym czasie ?

*

Offline dawk

  • ***
  • 323
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2004, 23:52:48 »
claude_szz czy znasz może takie strony dla innych producentów? HP?

Maku no podejrzana sprawa, ale tak czy inaczej numeru sprawdzić nie zaszkodzi, a jeśli okaże się, że jest na liście, to zgłosić naruszenie zasad na allegro.

Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 22, 2004, 01:29:00 »
THX

Jak widze to sama za free moge na ulicy taką okazje złapać a potem szybko uciekać ;)

*

Offline MacBirdie

  • *****
  • 1943
  • Płeć: Mężczyzna
  • I znów Poznań ;)
    • macbirdie.net
  • Sprzęt: iPhone 4 16GB | iPad 3G 64GB | iPhone 3G 8GB
Co myślicie na temat tego
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 22, 2004, 01:34:18 »
A powiem Wam, że już kiedyś padł taki pomysł, bodaj za czasów PalmPage i myśleliśmy nad tym, ale projekt jakoś padł śmiercią naturalną. ;) Być może rzeczywiście warto go wskrzesić.

Tylko jest to na tyle śliskie zagadnienie, że taka baza może też zostać użyta do złych celów, więc uważnie trzeba przemyśleć kwestię dodawania urządzeń do takiego rejestru. Także kto ma się tym zajmować - my i tak mamy pełne ręce roboty, a taką bazę by trzeba właściwie cały czas niańczyć - zatwierdzać zgłoszenia (bo puszczanie tego w samopas jest chyba mało rozsądne), ewentualnie usuwać już nieaktualne itd.

A tej aukcji dyskutowanej powyżej jakoś chwilowo nie jestem w stanie ocenić jako podejrzanej - facet chociażby z komentarzy akurat "brzmi" uczciwie, ale warto jednak się przyjrzeć bliżej. Ostatnio mnie kilka zdarzeń nauczyło, że pozorami nie zawsze można się kierować, nawet jeśli w dość oczywisty sposób kierują na, w naszej opinii, jedyną właściwą odpowiedź.

p.s. Proszę, błagam - nie ma jednego admina, jest kilku i mamy ksywki, a nawet imiona i nazwiska! Można się zatem zwracać do nas z ich użyciem, np. Mac, Macu, MacBirdie, Maćku, czy nawet Generale Rutkowski (słynnego detektywa jednak proszę do tego nie mieszać) itd. ;)