Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?

  • 18 Odpowiedzi
  • 3004 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« dnia: Kwiecień 25, 2005, 07:39:45 »
Czekając na pojawienie się "wielkiej obietnicy" czyli Acera n50 wedruję sobie po różnych stronkach i zwróciłem uwagę na Toshiby. Zaskoczyła mnie jedna rzecz - ceny wyraźnie niższe niż innych PDA (przynajmniej używane, na www.ebay.de). Np. model e800 jest sprzedawany za okolo 150 Euro gdy Ipaq 2210 kosztuje 80-100 Euro więcej. Nie zapoznawałem się szczegółowo z opisem modeli Toshib, ale wydawało mi się, że e800 jest komputerem z wyższej półki. Co z tymi komputerami jest nie tak? Mają jakiś feler, nie wgrywa się na nie oprogramowanie, rozlatują sie w rękach? Gdzieś wyczytałem, że w tych Toshibach można zmienić system na polski (podobno nawet legalnie), więc może jest to jakaś alternatywa?
Mirek

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2005, 15:17:35 »
W zadnym PDA z systemem Microsoftu nie zmienisz systemu na polski, bo nie istnieje taka wersja Pocket PC. Sa tylko nakladki lokalizujace, ktore mozesz zainstalowac na dowolnym pockecie z angielskim systemem. Te Toshiby to sa palmtopy w wyzszej polki. Jakie maja minusy? Tylko BT albo tylko WLAN, jesli BT to menadzer Bluetooth firmowany przez Toshibe a nie popularny Widcomm. Jeszcze do tego spore rozmiary. Poza tym to sprzet jest bardzo ciekawy. Moze troche za wolny procesor jak na ekran VGA, ale poza tym to same plusy.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 25, 2005, 15:19:40 »
I pamietaj, ze kupowane na ebay.de w 99% maja system w wersji DE.
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 25, 2005, 16:25:41 »
Sorry. Z tym polskim systemem to moja pomyłka. Chodziło oczywiście o system angielski.
A tak z ciekawości - Polska jest takim małym rynkiem w stosunku do Niemiec, że nie opłaca się Microsoftowi opracować polskiego systemu? Czy moze ze względu na cos innego oni mają "swój" system, a my nie?

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 25, 2005, 17:07:01 »
O to musisz pytac sie samego boga, czyli MS. Ale wydaje mi sie ze po prostu do tej pory rynek PDA w PL byl za maly dla potrzeb MS. Powoli sytuacja ta zaczyna sie zmieniac... Sa juz polskie okienka Windows Mobile 2003 SE for Smartphone, wiec jesli nie nastepna (WM 2005) to moze kolejna wersja WM 2007(?) for Pocket PC bedzie juz po polsku.

*

Offline Claude

  • *****
  • 2086
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: htc hd7, ipad2, acer iconia tab w501,
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 25, 2005, 17:13:01 »
Rynek niemieckojezyczny to ponad 110 mln ludzi, D,A+ kawalek CH - duzy i znacznie zasobniejszy rynek ;)
1942, irgendwo im Nordatlantik - "Alaaarm!"....

*

Offline timokie

  • ****
  • 610
  • Sprzęt: Loox C550
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 25, 2005, 17:14:08 »
E800 za 150 Euro to jest raczej okazja na ebay.de - przegladalem zakonczone aukcje z ostatnich 2 tyg. i srednio byly po 250 (a jedna nawet za 421...). Ja bym byl ostrozny - ostatnio spotykam wlasnie na niemieckim ebay'u coraz wiecej oszustow. Przedwczoraj np. ktos wystawil na 1-dniowa aukcje chyba z 25 nowych HP 3715 - sprzedal wszystkie za ok. 220 Euro. Wczoraj wystawil podobna ilosc HP 6340, a dzisiaj rano zniknal - mial zablokowane konto.

*

Offline orte

  • ***
  • 252
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 26, 2005, 01:24:49 »
Ostatnio coraz więcej maili z prośbami o potwierdzenie danych (hasło i login) niby od eBay, sam dostałem taki, znajomi też.
Więc i więcej oszustów, skoro ktoś nie myśli i podaje, to później sie tłumaczy nie ze swoich występków :(

Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 26, 2005, 07:19:11 »
A czy ten BT firmowany przez Toshibe jakos gorzej chodzi od normalnego BT. Czy są z połączeniami jakieś kłopoty?

Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 27, 2005, 23:01:30 »
Mirek nie zadawaj glupich !!!

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 27, 2005, 23:10:17 »
Cytat: mirek_123
A czy ten BT firmowany przez Toshibe jakos gorzej chodzi od normalnego BT. Czy są z połączeniami jakieś kłopoty?

BT firmy Widcomm to jest bardzo rozpowszechniony BT Stack. Przez to wiele aplikacji wrecz go wymaga. Posiada on rowniez najwieksze mozliwosci w kwestii obslugi roznych urzadzen BT (najwiecej obslugiwanych profili polaczen Bluetooth).

Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 07, 2005, 12:49:47 »
Witam,
Ja zdecydowałem się ostatnio na zakup Toshiba e755 na eBay. Od osoby prywatnej z USA sprzęt w stanie idealnym za 200$ z dostawą do domu. Jestem diabelnie zadowolony ;) Tak na marginesie to ten model nie wydaje sięzbyt popularny w Polsce. 3,8' ekran, Wi-Fi, sloty na CF i SD ....
Pozdrawiam,
p

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2005, 14:32:43 »
Cytat: puoyui
Witam,
Ja zdecydowałem się ostatnio na zakup Toshiba e755 na eBay. Od osoby prywatnej z USA sprzęt w stanie idealnym za 200$ z dostawą do domu. Jestem diabelnie zadowolony ;) Tak na marginesie to ten model nie wydaje sięzbyt popularny w Polsce. 3,8' ekran, Wi-Fi, sloty na CF i SD ....
Pozdrawiam,
p
Sam się nad tą Tośką zastanawiałem, ale niestety ona chyba miała system 2002 albo 2003 bez możliwości upgrade'u do 2003SE...

*

Offline kanczug

  • *****
  • 19211
    • http://www.pdaclub.pl
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2005, 14:41:13 »
Maksymalnie WM 2003 mozna tam miec. Praktycznie zaden producent nie udostepnil upgrade'u do WM 2003 SE. Wyjatkiem jest Toshiba (w przypadku dwoch najnowszych modeli) i Fujitsu-Siemens... wiec to raczej norma ze nie ma upgrade'u.

Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 08, 2005, 20:38:53 »
Fakt, nie ma do e750 WM2003SE (jest tylko WM2003) ale to nie  jest "wada" dyskwalifikujaca ten sprzet. W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony z zakupu. No i do tego ten kurs PLN/$ ....

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 08, 2005, 21:12:52 »
Cytat: puoyui
Fakt, nie ma do e750 WM2003SE (jest tylko WM2003) ale to nie  jest "wada" dyskwalifikujaca ten sprzet. W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony z zakupu. No i do tego ten kurs PLN/$ ....
Faktycznie, niezła oferta. Ile Cię to wyniosło razem z przesyłką? No i czy ten sprzedawca ma jeszcze jakąś dobrą ofertę z Tośką w roli głównej? ;)

Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 08, 2005, 21:20:11 »
Przyznaję, że troche zabrało mi "upolowanie" odpowiedniej oferty. To była osoba prywatna, jeden egzemplarz, nieużywany na sprzedaż. Ta osoba miała same pozytywne opinie na eBay, a aukcja miała opcję "PayPal buyer protection-free coverage up to $500" wiec ryzyko małe. Całkowity koszt to jak wspominałem $200 łacznie z kosztami przesyłki. Ale w Stanach ten model jest (był) chyba dość popularny więc i ofert można spotkać sporo.

*

Offline Maciej Wójcik

  • *****
  • 1038
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Treo 600, IBM ThinkPad T60, Asus eee 701, Nokia E71
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 19, 2005, 14:50:34 »
Cytat: puoyui
"PayPal buyer protection-free coverage up to $500" wiec ryzyko małe.
Oczywiście tylko, gdy płacisz PayPalem.

*

Offline mago

  • ***
  • 325
Ceny Toshib - dlaczego atrakcyjne?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 19, 2005, 15:21:10 »
Cytat: mirek_123
A tak z ciekawości - Polska jest takim małym rynkiem w stosunku do Niemiec, że nie opłaca się Microsoftowi opracować polskiego systemu? Czy moze ze względu na cos innego oni mają "swój" system, a my nie?

Sadze, ze na 100 PPC sprzedanych w Niemczech przypada 1 sprzedany w Polsce. Dlatego sie nie oplaca i wcale mnie to nie dziwi.