windows 6.1 na g910? i kilka innych pytań przed zakupem

  • 8 Odpowiedzi
  • 3460 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline neov

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
windows 6.1 na g910? i kilka innych pytań przed zakupem
« dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:57:33 »
Czy istnieje gdzieś ugotowany rom z windowsem w wersji 6.1? Przegrzebałem forum i nigdzie konkretu nie znalazłem, na allegro zdarzają się egzemplarze w wgranym 6.1, tylko skąd oni go wzięli?

Przy okazji spytam jeszcze - zastanawiam się nad zakupem G910, miałem G900 która zdechła, a ceny g910 sa dość atrakcyjne - czy warto w ten model w ogóle zainwestować?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 12:15:37 wysłana przez neov »
Pozdrawiam :-)

*

Offline puszatek

  • **
  • 196
  • Sprzęt: g900 + Samsung B2100 + Omnia II + HTC Mozart +...
Odp: windows 6.1 na g910?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2010, 00:29:29 »
Nie ma WM 6.1 ani innych niż oficjalne romy na G910, a dlaczego to na forum było pisane parokrotnie.
To na allegro to ściema (przynajmniej ja się spotkałem z takimi 2 aukcjami). Jeżeli mają z 6.1 to napisz że chcesz kupić ale warunkiem jest to że naprawdę jest ten system. Albo Ci nie odpiszą albo napiszą że błąd.

Co do kupowania. Na forum spotkasz masę opinii że szajs itp. W większość ludzi którzy albo nie mieli kontaktu z tym pocketem albo chcieli wyścigówkę a kupili sobie combi i narzekają że ścigać się nie da. Ja Ci powiem tak
Jeżeli szukasz dobrego PDA czy urządzenia do zarządzania danymi, kalendarzem, kontaktami, na którym będzie się przyjemnie pisało i bezproblemowo serfowało po necie (a przy okazji będzie lepszym Telefonem niż g900) to ta Toshiba Ci się spodoba.
Natomiast jeżeli szukasz sprzętu do giercowania, filmów i ogólnie lubisz wodotryski w menu to będziesz ostro zawiedziony. Gier trochę chodzi ale nie ma porównania do g900, filmy tną a romu innego niż oficjalny nie wgrasz (jak na razie).
Regulamin
Arcomage PL

*

Offline neov

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: windows 6.1 na g910?
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2010, 00:36:35 »
Głównie zarządzanie danymi, nawigacja, z rozrywki jedynie jako odtwarzacz mp3, gry i filmy mnie nie interesują. Czy w tym modelu również występuje problem z klawiaturą podczas pisania sms? (gubienie literek).
Pozdrawiam :-)

*

Offline puszatek

  • **
  • 196
  • Sprzęt: g900 + Samsung B2100 + Omnia II + HTC Mozart +...
Odp: windows 6.1 na g910?
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 05, 2010, 00:57:50 »
Nie zjada żadnych literek, nie ma żadnych lagów, nie trzeba żadnych fixów. Efekt po przesiadce z g900 piorunujący. Trzeba tylko przyzwyczaić się do klawiatury która ma:
a) trochę inny układ klawiszy niż w g900
b) bardziej płaskie klawisze dzięki czemu można na Toshibie g910 pisać jak na laptopie.

Subiektywnie lepsza od tej w g900 (czpnąć się można rozmieszczenia paru klawiszy)

Jeżeli chodzi o muzykę to w słuchawkach gra głośniej niż g900.
GPS-u specjalnie nie używam bo jest mi bardziej potrzebny w celach wędrówek pieszych (a do tych mam Garmina) ale podczas jazy samochodem iGo sprawowało się bdb, automapa też ponoć działa sprawnie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 01:15:16 wysłana przez puszatek »
Regulamin
Arcomage PL

*

Offline neov

  • **
  • 238
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung Galaxy S
Odp: windows 6.1 na g910? i kilka innych pytań przed zakupem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 07, 2010, 12:16:24 »
Dużo na allegro jest teraz egzemplarzy z cyrylicą. Czy to jakoś szczególnie przeszkadza? Skąd w ogóle na polskim rynku cyrylica?  :mysli:
Pozdrawiam :-)

*

Offline puszatek

  • **
  • 196
  • Sprzęt: g900 + Samsung B2100 + Omnia II + HTC Mozart +...
Odp: windows 6.1 na g910? i kilka innych pytań przed zakupem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 07, 2010, 19:41:16 »
Bo niektórzy z wymiany otrzymali taki model. Czy przeszkadza? Dziwne pytanie. Przyznam że ja liczyłem na taki model (a to dlatego że językach naszych wschodni braci uczę się dłużej niż angielskiego) a dostał mi się normalny ;). Ale jak czytam opisy na allegro "Tylko u mnie bez cyrylicy" to zapewne komuś to różnice robi.
Regulamin
Arcomage PL

*

Offline yanes

  • **
  • 132
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Asus A636 +Nokia E51+Samsung S8
Odp: windows 6.1 na g910? i kilka innych pytań przed zakupem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 07, 2010, 21:51:04 »
Ostatnie dostawy z wymiany pochodzą z Turcji- mi taka się dostała.Tak więc zaczną sie pojawiać na aukcjach bez tych dodatkowych liter.Do ukraińskich liter też nie mam nic ale jednak wole bez  ,bo one wprowadzają niepotrzebny chaos na klawiaturze.

*

Offline kahvm

  • **
  • 135
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: windows 6.1 na g910? i kilka innych pytań przed zakupem
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2010, 18:29:20 »
Czy turecka ma pod O daszkowane G, pod K S z ogonkiem i jeszcze kilka innych, a tab jest podpisany TR? Taką dostałem i zastanawiam się co to za alfabet :D

Odp: windows 6.1 na g910?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2010, 17:48:18 »
Nie zjada żadnych literek, nie ma żadnych lagów, nie trzeba żadnych fixów. Efekt po przesiadce z g900 piorunujący.
Mam G910, od nowości zainstalowałem tylko jeden program (Automape) i cały czas mam lagi przy pisaniu, bardzo często także litera naciśnięta jeden raz wyświetla się podwójnie.

GPS-u specjalnie nie używam bo jest mi bardziej potrzebny w celach wędrówek pieszych (a do tych mam Garmina) ale podczas jazy samochodem iGo sprawowało się bdb, automapa też ponoć działa sprawnie.
Automapa działa bez zarzutu. Tylko bez ładowarki samochodowej nie ma co się wybierać w dłuższą trasę.