Toshiba g910 - niwelujemy wady

  • 8 Odpowiedzi
  • 3757 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toshiba g910 - niwelujemy wady
« dnia: Styczeń 23, 2009, 23:13:07 »
Założyłem „nowy wątek” dla wszystkich posiadaczy G910 ale i nie tylko.

G910 ma wiele zalet ale i wad, dlatego zachęcam wszystkich do podzielenia się  jak je wyeliminować.
Zachęcam też tych klubowiczów PDA, którzy maja trochę pojęcia o zmianach w  rejestrze itp. żeby spróbowali doprowadzić G910 do porządku.

Oto co mi się nie podoba i nie mam pomysłu na to:
- cichy dzwonek (próbowałem już wgrać nowy głośniejszy dzwonek ale efekt nie jest zadawalający, ktoś gdzieś napisał „ taki jego urok” ale mi się to nie podoba!!!) czy da się to zmienić ?
- większość programów nie jest przystosowana do tej rozdzielczości ekranu oraz poziomego układu ( efekt jest taki , że albo nie odpalają a jak się uruchomią no to na wiele to się nie zdaje), czy da się to zmienić ?
-  bateria (no ale tu nie wiele poradzimy)
- wiesza się od czasu do czasu ( ale tragedii nie ma )

To na razie tyle.
 
Więc DO DZIEŁA !!!

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2009, 00:55:42 »
Wiele można czerpać z poddziału g900. Rozdzielczość ekranu ta sama, problemy z baterią omówione, z cichymi dźwiękami też jest sporo dyskusji. Niestety nie ma wielu posiadaczy g910. :-(

Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:06:28 »
Mam głośny dzwonek :ok:  ale nie wiem do końca jak to zrobiłem :-?

Zacząłem kombinować z rejestrem

Głośność dzwonków (można zrobić naprawdę głośne):
HKCU\ControlPanel\Volume\Ringer   REG_DWORD value HEX: 0xffffffff


Początkowo dzwonek był jeszcze słabszy ale potem przywróciłem zmiany w rejestrze i są naprawdę głośne.

Jak będę pewien na 100% co i jak to dam znać.

*

Offline qmichalq

  • *
  • 78
  • Płeć: Mężczyzna
    • Michał Tuszyński
  • Sprzęt: Omnia HD
Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2009, 15:13:19 »
Witam

Mam od niedawna taką toshibe czy jest możliwość zmiany rozdzielczości ekranu na niższą aby zainstalować skyfire, bo do automapy można zlaleźć skórki w tej rozdzielczości ale z skyfire nie moge sobie już poradzić?

*

Offline jas_pik:: Janusz Piwiński

  • ******
  • 7793
  • Płeć: Mężczyzna
    • https://www.facebook.com/mediapik/
  • Sprzęt: Athena &amp iPhone
Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 24, 2009, 17:05:06 »
@qmichalaq poczekaj na nowszą wersję z obsługą wyzszych rozdzielczości ( na razie jest tylko QVGA)

Inny sposób na głośne dzwonki :
Sciągnijcie dzwonki ze zwiększoną głośnością o 300%  :
http://pda.lvlolvlo.net/Ringer.htm
potrzebna zgoda

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 24, 2009, 21:17:09 »
Ze sterownikiem ekranu oraz programami z g900 do zmniejszania ekranu radzę nie grzebać bo grozi całkowitym ubiciem PDA przez co jedynie serwis zostaje
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 25, 2009, 20:22:51 »
Mam pytanie do posiadaczy G910 czy w pomieszczeniach robi wam też takie ciemne zdjęcia?
Na zewnątrz jest OK.

Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 31, 2009, 00:18:13 »
W katalogu Windows znalazłem ikonę z kasetą (do nagrywania) ale jest nieaktywna- czy jest możliwość uaktywnienia tej ikony tak żeby po kliknięciu na nią uruchomiła się nowa notatka głosowa?

*

Offline KiRoS

  • 14
  • Sprzęt: Toshiba g910
Odp: Toshiba g910 - niwelujemy wady
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2009, 12:19:26 »
Też od niedawna jestem posiadaczem Tośki g910. maszynka ta ma wiele zalet... ale dostrzegłem w niej również wady...
Wspomne o wadach, a mianowicie:
Po pierwsze zbyt słaby głośniczek (jak za tą kasę powinni się lepiej postarac) Niby są programy do podkręcania głośności dzwonka, ale co z tego, jak dźwięk traci wtedy na jakości.
Druga drażniąca mnie wada, to to, że po otworzeniu wyświetlacza jego dół, zachodzi na tył panelu obsługującego( klawiatura ) przez co nie najlepiej lezy ona w dłoni (bynajmniej ja tak twierdzę)
Bateria... taka sobie, nie jest najgorzej, nie jest najlepiej, chociaż według mnie mogła by być bardziej zwiększona jej żywotność.
Aparat, (ale to moja opinia) po otwarciu wyświetlacza odnoszę wrażenie ze ten aparat powinien być umieszczony gdzie indziej, a nie tam gdzie najlepiej trzyma sie tośke, przez co przypadkowo zasłania się go paluchami.
Na razie tyle...co do systemu itp, narazie sie nie wypowiadam....muszę bardziej obadać środowisko WM