Toshiba g910 - Dobrze, ale nie do końca

  • 4 Odpowiedzi
  • 16385 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Toshiba g910 - Dobrze, ale nie do końca
« dnia: Wrzesień 29, 2010, 23:09:11 »
Witam!
od 2 miesięcy jestem posiadaczem Toshiby g910, nowej, na gwarancji (22 miesiące zostało) - pomijając wady, niejednokroć wyolbrzymiane przez niektórych, bardzo mi sie telefon spodobał (posiadałem już kilka smartphone'ów, toshiba placuje się dośc wysoko w moim personalnym rankingu), jednak nie będę tutaj go zachwalał (moge jednak odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania związane z użytkowaniem oczywiście).
Nadmenię, że nie gram w gry na telefonie, czasami obejżę odcinek serialu lub posłucham muzyki - na telefonie głównie notuję, wysyłam smsy no i dzwonię oczywiście. Telefon bez simlocka, działa w plus - mixplus.

Niedawno, znaczy sie wczoraj, zaszła potrzeba użycia telefonu jako GPSu - tutaj wyskoczył pierwszy - moje iGo8, jakkolwiek zainstalowało i odpaliło sie pomyślnie, nie może pobrac fixa, czekałem 10 minut, pół godziny - nic. W opcjach pisze, że odbiornik wewnętrzny sprawny, ALE! - ale przy próbie pobrania danych za pomoca windowsowego narzędzia, wyskakuje komunikat 'Nie można połączyć z serwerem sieciowym' (swego czasu myślałem, że za pierwszym razem musi sie połączyć z internetem, ale posiadanie łącza wifi również nie pomogło)

GPRS, EDGE, MMS, INTERNET - Chciałbym czasami skorzystać z internetu przez Toshibę, pakiety danych są teraz naprawde tanie (10zł za 500mb o ile pamiętam, w mixplusie) - niestety, konfigurator do jakiego udało mi sie dogrzebać na stronie toshiby, wysłał mi teoretycznie wszystkie wiadomości z danymi, które zapisałem, wpisałem piny, zakceptowałem, etc. etc. - jednak gprs / edge / mms / internet, jak zwał tak zwał, nie działa nadal - a na polskiej stronie mixplusa nie ma konfiguratora dla tego modelu - czy ktoś mógłby mi powiedziec jak dokładnie/co dokładnie ustawia się
aby móc się cieszyć dobrodziejstwem pakietowej transmisji danych?
Mniejszy problem - podświetlenie klawiatury - gaśnie ono za szybko (ok 3 sekundy w moim modelu) - o ile udało mi się znaleźć w rejestrze klucz odpowiedzialny za podświetlenie ekranów, to do kalwiatury takowego nei znalazłem.

dla tych co nie lubia czytać, 3 pytania:
1. 'Nie można połączyć z serwerem sieciowym' podczas próby pobrania danych gps - co zrobić?
2. Jaka/gdzie konfiguracja dla usług internetowych w mixplus?
3. Jak zmienić czas podświetlenia klawiatury sprzętowej w tym telefonie?


Pozdrawiam,
Adam Ł.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: Toshiba g910 - Dobrze, ale nie do końca
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 30, 2010, 11:52:14 »

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Toshiba g910 - Dobrze, ale nie do końca
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2010, 15:05:44 »
Poszukaj programu htc network wizard, mi w orange zaskoczył. Co do danych gps-u, spróbuj je pobrać zaraz po softresecie NIE włączając wcześniej GPSu. Co do programów iGo nie sprawdzałem, na AutoMapie i GoogleMaps działa na pewno.

Ciesz się, że masz tyle gwarancji. Jeżeli choć tylko raz padnie, już nie odkleisz się od serwisu. Choć nie powiem, że dobrze wspominam 3 miesiące z tym urządzeniem.

PS. Jakim cudem zdobyłeś Tośkę z pełną gwarancją. Myślałem, że takie nie istnieją ...
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)

Odp: Toshiba g910 - Dobrze, ale nie do końca
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 30, 2010, 17:12:20 »
Dziękuję za wpisy - z GPRSem sobie poradziłem (zadziałała paczka konfiguracyjna CAB z htc, ku mojemu zdziwieniu - wpisywanie ręcznie ustawień nie chciało działać - możliwe że robiłem jakiś głupi błąd).
spróbuję sposobu kolegi Lolasher, mam nadzieję że pomoże - zauważyłem jednak, że po ustawieniu w IGO portów na automat, pojawiają się 3 - 6 satelit (domyślnie jest miejsca chyba na 12) - tak więc strzelam że odbiornik działa sprawnie, kwestia oprogramowania/sterownika.

Również ciesze się z gwarancji, szczególnie po tym co przeczytałem an temat tego modelu - fakt faktem, że po zakupie, troszeczkę bałem się że źle zrobiłem, ale jak mówię - póki co żadnych problemów (przynajmniej takich, których nie wymieniłem / których neie posiadały inne urządzenia z WinMobile) nie stwierdziłem - a klawiatura naprawdę wygodna.

Co do sposobu wejścia w posiadanie tośki z gwarancją - znajomy dostął od operatora ofertę telefonu dla firmy, wybrał toshibę, stwierdził po 3 dniach, że za bardzo skomplikowane, wrócił do iphone'a (pozwole sobie nie komentować), a telefon odsprzedał mi za niecałe 300zł (biorąc pod uwagę to co telefon oferuje, mogę z czystym sercem powiedziec że bym 2x tyle dał) - no i w pudełku oczywiście telefon, słuchawki, instrukcja itp płytka itd.

Pozdrawiam! (temat póki co nadal otwarty do dyskusji)

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: Toshiba g910 - Dobrze, ale nie do końca
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 30, 2010, 20:59:34 »
Z satelitami jest dobrze. Do określenia położenia wystarczą 3, do położenia i wysokości 4. Maksymalnie nie jestem pewny, czy jest miejsce na ziemi gdzie widać 12 satelitów.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)