g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem

  • 22 Odpowiedzi
  • 3883 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:02:17 »
Tak więc posiadam tośke g810 i to jest moja pierwsza maszynka z WM. mam kilka pytań (i sam nie wiem czy tak jest w urządzeniach z WM czy tak jest w toshibie).
1. połączenia z netem - jestem w zasiegu wifi (modul wifi i gprs sa wylaczone w tel) i odpalam przegladarke lub komunikator, a tel zawsze zaczyna sie laczyć przez gprs - mozna jakos ustawic zeby pytalo mnie o punkt dostepu lub najpierw probowalo laczyc sie przez wifi, a nastepnie przez gprs? (czy jedynym wyjsciem jest wczesniejsze wlaczenie wifi a dopiero pozniej przegladarki)?
2. kwestia operatora - mam karte play i ustawiony w tel system GSM. w tel wyswietla mi operatora jako PLUS (wiem ze to kwestia nadajnikow). gdy bylem w wiekszym miescie wowczas wskoczyl mi play - tak ma byc, bo to wlasnie kwestia nadajnikow? i jeszcze jedna sprawa: gdy lapie mnie PLUS, wowczas pojawia mi sie ikona takiego trojkata, co oznacza niby roaming - i czy to ma jakis wplyw na koszty polaczen i korzystania z netu? dodam tylko, ze gdy w ustawieniach zmienie GSM na Auto, wtedy wskakuje mi PLAY (mam wlaczony GSM bo nie korzystam z 3g, a bateria dłuzej trzyma.)
3. podlaczenie sluchawek jest na miniusb - czy sa jakies przejsciowki umozliwiajace podlaczenie sluchawek ze zwyklym jackiem? nie orientuje sie ktos czy podejdzie przejsciowka od motoroli, bo tam CHYBA jest tak samo.

rozwiejcie prosze moje watpliwosci:)
pozdrawiam

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:44:05 »
Jeśli chodzi o wifi to samo się nie włączy podobnie jak moduł telefonu. Musisz najpierw włączyć wifi i o ile podłączy się do sieci to nie bedzie wybierał połączenia gprs. Możesz także skorzystać z programuu nodata albo opcji pocket toolman-a do wyłączania zdefiniowanych połączeń gprs. Jest to konieczne gdy np masz słaby sygnał wifi i chwilowo tracisz łączność z AP a tel wybiera gprs.
Jeśłi chodzi o 2 w opcjach telefonu wbij na stałe play i nie będzie logował się do plusa. Chyba, że chcesz inaczej ale nie wiem jak wygląda umowa między play a plusem odnośnie kosztów roamingu.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2009, 11:54:41 »
dzieki za odpowiedz, a co do punktu 2. to wlasnie jest ten problem, ze nie mam na liscie operatorow play, wiec nie moge go wybrac na stale, wiec stad bylo moje pytanie

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2009, 19:52:42 »
A próbowałeś wybierać w miejscu gdzie łapie sieć play-a?

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2009, 12:51:59 »
z tym operatorem to juz nie istotne - sprawdzalem na innym tel, gdzie nazwa operatora na pulpicie wyswietla sie PLAY, a w ustawieniach recznych sieci tez nie ma opcji wyboru PLAY jako domyslnego operatora (i jak tam daje na PLUS to na pulpicie samo zmienia sie na PLAY) a po za tym sprawdzilem sobie stan konta i kase tez normalnie sciaga, wiec jest  :ok: teraz tylko ta przejsciowka na zwykle sluchawki mnie meczy - oblecialem dzisiaj kilka komisow z tel i nie maja takich a od motorolii nie pasuja...

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:09:12 »
Co do Play i Plusa to sprawa ma się tak, Play podnajmuje łącza od Plusa. W związku z tym jeżeli nie ma zasięgu 3G to oznacza, że pracuje się na łączach Plusa, zwłaszcza w małych miejscowościach, gdzie Play nie ma jeszcze własnych nadajników. W dużych miastach Play pracuje na własnych nadajnikach.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:20:49 »
wlasnie tak myslalem i teraz to juz pewny tego jestem  :) a nie orientujesz sie co do tej nieszczesnej przejscicowki na standardowego jacka?

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2009, 20:41:37 »
Hmm...
Myślę, że to dość rzadkie rozwiązanie więc raczej patent do zrobienia metodą "na Adama Słodowego".
Powoli będę się do tego przymierzał bo oryginalne słuchawki od Tosi i ich głośność doprowadzają mnie do białej gorączki. Więc do zwykłych rozmów używam słuchawki BT, która jest o wiele głośniejsza od oryginalnych na kablu. Do muzyki przydałyby się stereo no i do radia muszą być na kablu (antena).
Jak znam życie, wyjdzie mi to mało estetycznie  :grin: , ale powinno działać.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2009, 22:15:57 »
tak sprawdzalem i podchodzi wtyczka ze zwyklego kabla do aparatu cyfrowego. miniusb mozna wziąć z tego kabla (bo mimo wszytsko szkoda razwalac te "bazarowe" sluchawki), tylko pasuje znac rozpiske pinow zeby wiedziec ktore odpowiadaja za przesyl dzwieku. a tak poza tym to widzialem na ebay zestaw sluchawkowy taki jak jest w SonyEricssonach - przejsciowka + zwykle sluchawki. moze za jakis czas pojawi sie to na allegro...

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2009, 19:07:33 »
Na razie szukam mini USB do złożenia samemu, komplet wtyczka + gniazdo. Gniazdo do jacka 3.5 to nie jest problem.
Zabawa będzie ze znalezieniem gdzie jest co na kablach.  :wink:
I dokładnie w wersji finalnej ma to wyglądać jak dla SE (W850, chyba...) z tym, że zamiast wtyczki do SE będzie mini USB.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 21, 2009, 08:33:02 »
Dżej i bawiłeś się coś z tą przejściówką? albo trafiłeś gdzieś na rozpiskę styków? odnośnie tej sprawy to mam jeszcze jeden problem - przyjmijmy, że zdobędę jakąś wtyczkę miniusb i zacznę sam kombinować z różnymi stykami to jest opcja, że gdy zrobię jakieś zwarcie to popalę jakieś układy w toshibie? :-?

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 21, 2009, 11:03:43 »
Dlatego, potrzebne jest gniazdo mini USB.
Wpinasz w nie słuchawki i sprawdzasz gdzie co jest a Tosia leży sobie z boku.
W tym tygodniu przejdę się po sklepach i sprawdzę czy mają to co mnie interesuje.
 

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 21, 2009, 11:44:03 »
szukałem czegoś o pinach i natknąłem się na takie coś http://www.elektroda.pl/rtvforum/kb.php?mode=article&k=6675 może się przydać  :mysli:

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 23, 2009, 13:35:48 »
Idealne do zbudowania własnej ładowarki.
Niestety na moje pytania w sklepach z elektroniką i telefonami o wtyczki, sprzedawcy rozkładali bezradnie ręce.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 23, 2009, 14:42:37 »
tak myślałem, że w ten sposób zakończą się te poszukiwania. nie wiem, czy dobrze kombinuje, ale wg. tej rozpiski, którą znalazłem to za przesył danych odpowiadają piny 2 i 3 (kanał lewy i prawy) a 4 to masa. może to wyprobuje  :wink:

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:38:19 »
Weź poprawkę, że w gnieździe telefonu masz 5 pinów, nie cztery. Więc jest to mini usb typu B albo AB, wg rysunku z linku. W związku z tym może być potrzebna detekcja podłączenia kabla np. żeby wykryć słuchawki.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2009, 20:52:58 »
miales racje co do tej detekcji - rozwalilem jakis kabel ale 4 pinowy. wywnioskowalem ze brakowalo pinu X odpowiedzialnego za detekcje i nie wykrylo mi w ogole podlaczenia sluchawek do toshiby. cos mi sie wydaje, ze zakonczy sie na rozwaleniu org zestawu...

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 27, 2009, 12:34:15 »
Ale słuchawki miałeś podpięte do wtyczki, czy podpinałeś tylko pusty kabel?
Bo teraz tak, jeden pin to masa (-) dla obu kanałów, jeden pin to kanał (+) lewy albo prawy. To daje 3 piny.
Pozostaje pytanie o antenę do radia i obsługę pilota na kablu (kończenie i odbieranie rozmów).
Chyba, że masa idzie przez dwa osobne piny na każdą słuchawkę oddzielnie ...  :?:

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 27, 2009, 12:43:34 »
wg tej rozpiski z elektrody to brakowalo mi pinu X. na początku założyłem ze transmisja danych D- to kanał lewy a D+ to prawy a masa to masa - wpiąłem wtyczke miniusb z wystającymi kablami do tel i obcialem jacka ze sluchawek i probowalem laczyc kabelki - zero reakcji. pozniej to juz probowalem ze wszystkimi przewodami z usb i jedynie jak dotknalem w usb czerwonego kabelka to zaswiecil sie wyswietlacz.

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2009, 19:35:53 »
Tak też myślałem. Kiepsko.
Ale jest światełko ... Nie trzeba pruć słuchawek  :!:
Wystarczy rozebrać pilota na kabelku (bardzo łatwo idzie).
Na pilota od strony wtyczki USB wchodzi pięć kabelków:
Biały, czerwony, zielony i niebieski zapleciony z żółtym (umownie, bo wygląda jak bez koszulki).
Biały jest w tworzywowej koszulce.
Reszta, polakierowana.
Na krótszą słuchawkę wychodzi z płytki żółty i zielony. Na dłuższą żółty z niebieskim.
Na płytce biały jest przylutowany w okolicy oznaczenia M+.
Czerwony na dłuższą jest przylutowany w okolicach R+.
Zakładając, że M to mikrofon, to R oznacza prawą słuchawkę
Teraz brakuje tylko gniazda mini USB i układ pinów można będzie sprawdzić zwykłą żarówką :idea:

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2009, 10:55:48 »
dżej zerknij do działu "zrób to sam"  :wink:

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2009, 15:37:15 »
Wyszło Ci full profesjonalnie  :ok:
Gdybyś przypadkiem kiedyś złamał sobie rękę, czego nie życzę, to może jakąś kuchenkę do pichcenia ROMu byś przysposobił  :E tak zupełnie przy okazji.

*

Offline wojtasemaj

  • 48
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: toshiba g810
Odp: g810 - pierwszy tel z WM i kilka pytan zwiazanych z uzytkowaniem
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2009, 16:04:40 »
ok. hehehahah (NIE) postaram sie:) jeżeli ktoś odczuwa chęć to proszę zamknąć temat