G910 problem z 3G

  • 6 Odpowiedzi
  • 2741 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

G910 problem z 3G
« dnia: Sierpień 08, 2009, 12:16:49 »
Witam wszystkich. Mam mały problem ze swoją Tośką , a mianowicie kiedy telefon złapie nadajnik 3G nie mogę ani wykonywać połączeń ani pisać smsów ,a także brak łączności z netem. Jeżeli chcę gdzieś akurat zadzwonić muszę szukać nadajnika np EDGE bo inaczej nic nie mogę zrobić. Proszę pomóżcie mi ,może to nie wada tośki tylko operatora(Era). Z góry dzięki za pomoc.

*

Offline joker77

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung I600, Toshiba G910, htc magic
Odp: G910 problem z 3G
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2009, 15:40:03 »
Witam,

Mam podobnie, albo coś jest nie tak z 3G i przełączaniem na 2G bo często tak się zdarzało mi, w przypadku połączenia które zostało zainicjowane/odebrane w 3G (wskaźnik wskazuje maksymalną liczbę kresek (oddalony od najbliższego nadajnika ok. 300m widzę go z okna, kolejny 450m oba maja UMTS wg. btsearch) po kilku chwilach znikał głos, a po spojrzeniu na wyświetlacz zanikał zasięg i za chwile pojawiał się napis 2G - oczywiście rozmowa nie mogła być kontynuowana bo zapadała cisza i tak sobie była przez dłuższy czas dopóki nie rozłączyłem.

To już drugi mój telefon (wcześniej i600), który ma problem w Orange z przełączaniem z 3G na 2G, zostają dwie możliwości albo spaprany rom albo coś nie tak z siecią.
Zresztą już pisałem do toshiby (co prawda chodziło mi o Video rozmowy), niestety żadnej odpowiedzi.

W tej chwili mam na sztywno ustawione 2G, a gdy potrzebuje szybszego transferu przełączam na 3G.

*

Offline slawrumia

  • ******
  • 3932
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best Game UT3
    • filmiki
  • Sprzęt: Galaxy s4 96GB
Odp: G910 problem z 3G
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2009, 16:09:44 »
video rozmowy testowalem na plusie i na erze i nie bylo problemow , w orange jeszcze nie mial wtedy zasiegu 3g
przez wideo rozmowy rozmawialem nawet do 20min dzialalo bez problemu
wiec to raczej nie wina toski ani romu,
teraz mam w orange mam 3g na full a telefon non stop i tak szaleje przelacza raz 2g raz 3g
Mda II --> Mda Pro --> Toshiba G910 --> HTC Diamond --> SE Xperia X1 --> Asus P565 --> OmniaHD i8910 24GB --> IPhone 3G  --> Nokia N810 --> i780 --> Galaxy s --> IPhone 4 32GB --> Galaxy Note 80GB exFAT -- Galaxy s4 96GB

*

Offline DawiX

  • *****
  • 1528
  • Płeć: Mężczyzna
  • yyyyy DawiX jestem XD
  • Sprzęt: Dell Streak 5 16gb
Odp: G910 problem z 3G
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 13, 2009, 16:11:40 »
moze wrzućcie aktualizacje romu ?
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Są dwie kategorie ludzi - pracujący i ci, którzy korzystają z kredytu; lepiej należeć do tej pierwszej, jest w niej mniejsza konkurencja.

Odp: G910 problem z 3G
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2009, 21:39:57 »
Witam,

Mam podobnie, albo coś jest nie tak z 3G i przełączaniem na 2G bo często tak się zdarzało mi, w przypadku połączenia które zostało zainicjowane/odebrane w 3G (wskaźnik wskazuje maksymalną liczbę kresek (oddalony od najbliższego nadajnika ok. 300m widzę go z okna, kolejny 450m oba maja UMTS wg. btsearch) po kilku chwilach znikał głos, a po spojrzeniu na wyświetlacz zanikał zasięg i za chwile pojawiał się napis 2G - oczywiście rozmowa nie mogła być kontynuowana bo zapadała cisza i tak sobie była przez dłuższy czas dopóki nie rozłączyłem.

To już drugi mój telefon (wcześniej i600), który ma problem w Orange z przełączaniem z 3G na 2G, zostają dwie możliwości albo spaprany rom albo coś nie tak z siecią.
Zresztą już pisałem do toshiby (co prawda chodziło mi o Video rozmowy), niestety żadnej odpowiedzi.

W tej chwili mam na sztywno ustawione 2G, a gdy potrzebuje szybszego transferu przełączam na 3G.


Jak ustawić na sztywno 2G ??? Mam ten sam problem.

*

Offline joker77

  • *
  • 51
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Samsung I600, Toshiba G910, htc magic
Odp: G910 problem z 3G
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2009, 20:52:43 »
Jak ustawić na sztywno 2G ??? Mam ten sam problem.

Aby zmienić na 2G, trzeba :
- być rozłączonym z gprs (inaczej nawet nie ma co sprawdzać)
- wchodzimy do Ustawienia, zakładka Osobiste wybieramy Telefon
- zakładka Sieć, Wybieranie sieci zmienić na Ręcznę (możliwe że trzeba będzie wskazać swoją sieć) następnie klikamy prawy górny róg (Ok)
telefon zapamięta ustawienia
wracamy do Telefon, teraz powinniśmy widzieć zakładkę Tryb - Możliwe tryby Automatyczny, Hsdpa, GSM (wybieramy GSM)

Odp: G910 problem z 3G
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2009, 22:14:55 »
Dzięki.Wreszcie przestał się rozłączać.