G910 wymiana obudowy lub bebechów?

  • 1 Odpowiedzi
  • 14164 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

G910 wymiana obudowy lub bebechów?
« dnia: Grudzień 13, 2011, 15:46:43 »
Witam, mam dosyć mocno porysowany telefon z przodu, poodchodziła miejscami srebrna farba (upadek na żwir). Jakoś z tym żyłem, ale jak ostatnim razem zasnąłem z telefonem w ręku, to gdy się obudziłem, nie było zaślepki baterii - musiałem się wiercić w łóżku i jakoś ją zsunąć. Niestety zaślepka połamała się przy okazji.

Wolałbym akurat teraz nie musieć rozglądać się za nowym telefonem, dlatego zastanawiam się nad zakupem jakiejś zepsutej z ładną obudową i wymianą nie tylko zaślepki, ale całej obudowy lub wnętrzności. Nie wiem, co może być uszkodzone w tej, którą kupię, więc czy realna jest wymiana całej obudowy, w tym przełożenie np. ekranów?

Druga kwestia - jestem noga jeśli chodzi o takie zabawy w składanie i rozkładanie, musiałbym zdać się na czyjąś pomoc. Mógłbym podjechać gdzieś w okolicach Gliwic czy Katowic. Pytanie, czy jest szansa, abym nie zapłacił tyle, żeby operacja miała ekonomiczny sens?

Swoją drogą nie pierwszy raz mi się to zdarzyło, znajdowałem już ten telefon pod plecami rano otwarty i jakim cudem on się poważniej nie uszkodził, to nie wiem, bo do lekkich nie należę. Solidna konstrukcja.

*

Offline lolasher

  • ***
  • 431
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: ZTE Blade
Odp: G910 wymiana obudowy lub bebechów?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 16, 2011, 14:10:10 »
Ja mam zbędną obudowę, tylko tyle, że mocno ekran zarysowany śrubokrętem (ale tylko na obudowie, sam w sobie powinien działać) Nie chcę zdzierać jak coś to przy pokryciu kosztów wysyłki ewentualnie z dołożeniem na przysłowiowe piwo z chęcią się jej pozbędę.

Gdyby nie to, że zarysowałem ekran to wystarczyłoby przełożyć płytkę co jest bardzo proste (odkleja się naklejkę wokół klawiatury i tam są śrubki). Problemem jest śrubokręt, trzeba się zaopatrzyć w taki dziwny (tri-wing) taki jaki jest opisany w temacie o rozkręcaniu G900.  A tak pewnie trzeba rozebrać część z ekranem, a szczerze mówiąc to sam się tego niepodejmowałem, więc musiałbyś pokombinować.
Toshiba G500 -> Toshiba G910- -> Toshiba G900 -> ZTE Blade + SE T610(bo nie mogę mieć Orange Free w Zetafonie...)