g810 - żywotność baterii i opinie

  • 48 Odpowiedzi
  • 11887 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

g810 - żywotność baterii i opinie
« dnia: Listopad 26, 2008, 07:29:25 »
Witam,

przymierzam sie do zakupu tego urządzonka. Czytałem jednak o strasznie słabej żywotności baterii - na 1 góra 2 dni. Czy użytkownicy Toshiby mogą to potwierdzić? Z sieci 3G nie będe korzystał więc powinna być szansa że wytrzyma dłużej. Jak spisują się "niewyczuwalne" przyciski?

Jakby ktoś jeszcze mógł wyrazić swoją opinie o tym sprzęcie byłbym wdzięczny. Aha - jeszcze jedno pytanie - system jest polski czy angielski?

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2008, 09:44:37 »
Mi wytrzymuje średnio 30 godz. Jeśli chodzi o przyciski nie ma żadnych problemów. Wsio PL

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2008, 02:07:41 »
Bateria słabiutko, ale jak podłączasz w samochodzie jako nawigacje i w domu często do kompa, (ale sama bez dodatkowych podłączeń to max 30 godzin). Jeśli kupisz w Polsce to system polski, w sumie to jestem nawet bardzo zadowolony. Trzeba się tylko przyzwyczaić do tak niby banalnej rzeczy, jaką jest trzymanie jej w ręce, jest dosyć płaska i szeroka, przez, co nie leży dobrze w dłoni. Nawet na początku kilka razy by mi wypadła (niby błahostka, ale jednak wkurzające, bo łatwo zaraz coś niechcący nacisnąć przy poprawianiu uchwytu)

*

Offline Andrej

  • 32
  • Sprzęt: Toshiba Portege 810 +4GB+AM5
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 28, 2008, 00:56:36 »
W mojej bateria trzyma trzy dni. Mam ją dopiero drugi tydzień więc nie miałem czasu jeszcze dokładnie przetestować....

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 28, 2008, 07:45:28 »
jak ktoś by sie interesował wczoraj na alledrogo poszła nówka w zestawie powiększonym o ładowarke samochodową, uchwyt na szybe i kartę 2GB za 1025 zeta

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2008, 23:53:01 »
Na baterie jest sposób żeby trzymała dłużej. Mianowicie jak nie korzystamy to blokujemy telefon i naciskamy przycisk wyłączania telefonu (krótko). telefon normalnie działa a jest uśpiony i pobiera znikomą ilość energii

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2008, 13:55:35 »
wyłączaj wi-fi jeśli jest Ci niepotrzebne - żre strasznie dużo prądu
I AM YOUR UNCLE, ARGYLE !!!

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2008, 10:16:02 »
To widzę, że jest lepiej niż w g910. Tam bateria przy normalnym użytkowaniu z wyłączonym bt i wi-fi ledwo półtora dnia wytrzymywała. Jak się intensywniej poużywało to po niecałym dniu padała. Przez to mocno zraziłem się do Tosi. Dodatkowo brak jakiegokolwiek suportu ze strony producenta, olanie sprawy wypuszczenia obiecywanej aktualizacji WM do wersji 6.1 przelał czarę goryczy. Wszystko to sprawiło, że z Tośkami raczej nie chcę mieć więcej nic wspólnego. Chociaż g810 wydaje się całkiem interesującym sprzętem. 

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2009, 18:57:05 »
Masakra.
Na stronie Toshiby podają żywotność baterii do 315 godzin czuwania. Ciekawe w jakiej konfiguracji ?? Ja po 12 godzinach od naładowania mam 63%  :mad: Ciekawe czy będzie można dokupić mocniejszą baterię?? Na stronie podają tylko jako akcesorium, że jest i że trzyma do 315 godz. ale już nie podają jaka jest jej pojemność.
_______
9.02.09
Trafiłem w Necie na zamiennik ale też o pojemności 1530 mAh (taka jak w telefonie) za 82 PLN tutaj: http://www.batimex.pl/towar.asp?idtowaru=3286&menu=51&menu2=62 no i termin dostawy: sześć tygodni !!  :shock:
Natomiast tutaj: http://www.aver.pl/product_info.php?cPath=26_100&products_id=925 jest 3000 mAh za 142 PLN. Niby zamiennik ale w kształcie jakiś dziwny ... Czyżby praca bez dekielka?  :S

Jeżeli chodzi o ograniczenia zużycia baterii to tutaj: http://forums.computers.toshiba-europe.com/forums/thread.jspa?threadID=35726&tstart=0 koleś napisał, że można przełączyć telefon z trybu sieci Auto na GSM i to trochę powinno pomóc. Przełączyłem. Bo po 26 godzinach od naładowania zostało 40% baterii a rozmów, w sumie miałem 35 minut.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2009, 10:03:13 wysłana przez Dżej »

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2009, 14:44:13 »
Ta zmiana trybu jest raczej skuteczna. Jak długo masz już tośkę? Jeśli dopiero co to bateria jeszcze może być niesformatowana ( tzn uczyć się dopiero swojej objętości ) i wtedy cyrki sie dzieją. Podobne problemy są z g900

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2009, 15:25:02 »
Ta zmiana trybu jest raczej skuteczna. Jak długo masz już tośkę? Jeśli dopiero co to bateria jeszcze może być niesformatowana ( tzn uczyć się dopiero swojej objętości ) i wtedy cyrki sie dzieją. Podobne problemy są z g900
Przyznaję bez bicia  :grin: : jest świeżutka i fakt, baterię jeszcze wyjeżdżam aby ją sformatować, ale po przeczytaniu specyfikacji producenta i opinii n.t. trzymania baterii to coś się za bardzo, teoria z praktyką rozjeżdża. Dlatego szukam rozwiązań alternatywnych jak np. to: http://www.palmtopy.pl/Akcesoria/Baterie/859-Zasilacz_bateryjny_USB.html bo oddanie telefonu traktuję jako ostateczność, mówiąc szczerze coraz bardziej mi się podoba, no może oprócz tej cholernej baterii.
I pytanko, czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tym zasilaczem bateryjnym?
Bo tak sobie pomyślałem, że jeżeli wsadzić do niego akumulatorki 2700 mAh i traktować jako system doładowująco- wspierający, no to jest jakieś rozwiązanie zamiast latania z kabelkiem i szukania gniazdka albo akumulatorka, który i owszem, ma 3000 mAh ale za to dekielek musi zostać w domu.  :wink:
_______
10.02.09
I kolejne pytanko, czy przez grzebnięcie w rejestrze (oczywiście w odpowiednim miejscu) można by ustawić podświetlenie ciemniejsze niż najniższy poziom w menu? Bo ten najniższy fabrycznie ustawiony poziom jest ciut za jasny a i wtedy też się oszczędzi baterię. :O~
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2009, 06:02:25 wysłana przez Dżej »

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2009, 10:23:38 »
Teoretycznie duży zasilacz bateryjny powinien dać radę. Mogą być tylko problemy z gniazdem usb Chyba g910 ma podobny układ do ładowania jak g900 i by osiągnąć ładowanie jak na fabrycznym zasilaczu potrzeba przejściówki usb 5->10 pin. Ale nie mam g910 więc nie powiem na 100%. Ja mam taki solarny zasilacz choć tylko 2000mAh i troszkę daje radę podładować tosię nawet bez przejściówki. Ale lepiej kupić większy zdecydowanie.

*

Offline fender80s

  • *****
  • 1317
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Blackberry z10, Nec MobilePro 900c, Intermec 6651
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2009, 20:36:28 »
Teoretycznie duży zasilacz bateryjny powinien dać radę. Mogą być tylko problemy z gniazdem usb Chyba g910 ma podobny układ do ładowania jak g900 i by osiągnąć ładowanie jak na fabrycznym zasilaczu potrzeba przejściówki usb 5->10 pin. Ale nie mam g910 więc nie powiem na 100%. Ja mam taki solarny zasilacz choć tylko 2000mAh i troszkę daje radę podładować tosię nawet bez przejściówki. Ale lepiej kupić większy zdecydowanie.

W przypadku g910 jest dokładnie tak jak piszesz. Potrzebna jest przejściówka usb 5->10 pin, inaczej lipa. Miałem g910 i nawet ładowarka 2000mAh nie dawała rady. Po zastosowaniu przejściówki, którą wcześniej należy trochę podpiłować, żeby dobrze w gniazdko wchodziła problem z ładowaniem znika :) W dziale g900 jest już wątek na ten temat i tam jest to dokładnie objaśnione.

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2009, 15:47:18 »
Pogrzebałem w sieci i znalazłem taki artykuł: http://www.mobiletechreview.com/phones/Toshiba-Portege-G810.htm.
Gość w nim opisuje G810. Najciekawsze, w kontekście żywotności baterii jest, że formatował ją cztery razy i dopiero wtedy zaczęła dociągać do przeciętnego poziomu trzymania, dla baterii w PPC z telefonem. To dociąganie skończyło się na poziomie półtora dnia :terrified: . Oczywiście telefon nie leżakował na półeczce, ale dość ostro dostawał w procek  :smile: .
Polecam lekturę.
_______
19.02.09.

Po 3 formatowaniu telefon wytrzymał mi 98 h i 45 minut w tym 61 minut rozmów ... i nic poza tym. Ustawiony był w trybie GSM, podświetlanie na 1 i generalnie wszystko powyłączane.
Teraz testuję go z ustawieniem sieci na 3G, reszta j.w. Po 16 h bateria ma 64 %.  :shock:
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2009, 12:44:39 wysłana przez Dżej »

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 20, 2009, 14:22:51 »
Z drugiej strony pojawia sie pytanie - czy faktycznie chcesz używać PDA jako zamiennika starej nokii :)

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2009, 12:49:12 »
Z drugiej strony pojawia sie pytanie - czy faktycznie chcesz używać PDA jako zamiennika starej nokii :)

Zamiennika?
PDA, to PDA.
Fakt, w starych Nokiach bateria trzymała do śmierci telefonu, a nawet o jeden dzień dłużej  :P

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2009, 08:19:10 »
Czas na małe podsumowanko testów wytrzymałości baterii w Tosi G810.

Ile wytrzyma bateria?
Tak, to podstawowe pytanie zadawane sobie przez przyszłego posiadacza telefonu/PDA, albo każdego innego sprzętu, w wersji do użytku mobilnego, czyli daleko od gniazdka.
I o ile producenci obiecują bez mała, że: "raz załadujesz a prędzej prądu braknie w elektrowni, niż padnie ci bateria w naszym super, hiper sprzęcie" , to w bardzo wielu przypadkach teoria mija się z praktyką szerokim łukiem, tak jakby baaardzo się obie nie lubiły. Oczywiście zawsze pojawia się: "* - zależnie od parametrów sieci" lub inny tego typu slogan, mający na celu zabezpieczenie ewentualnych roszczeń ze strony wściekłych, świeżo upieczonych właścicieli danego cudeńka, które często właśnie przez baterię, zamienia się w kawał szmelcu, bo jego mobilność mocno jest ograniczona przez zasięg kabla zasilacza sieciowego (zazwyczaj półtora do dwóch metrów).

Dlatego postanowiłem zweryfikować ile jest prawdy w podawanych informacjach producenta, np. tu: http://www.toshiba-europe.com/mobile/Mobile2Live.aspx?WCI=PageNavigate&WCE=&WCU=%3bLANG%3d1%3bPID%3d311%3bTYP%3d229%3bPNT%3d0%3bSEC%3d2 i jak bardzo wytrzymałość baterii zależy od parametrów sieci.
Ustawienia bazowe:
- jasność ekranu 1.
- czas wygaszania podświetlenia 10 s.
- czas wyłączenia urządzenia 1 min. Raczej powinno to być określone w telefonie jako hibernacja lub stan wstrzymania.

Test pierwszy.
Tryb sieci GSM - ustawiony na sztywno, tzn. telefon nie wybierał automatycznie pomiędzy GSM a UMTS.
Operator: ERA.
W tej konfiguracji telefon wytrzymał: 98 h i 45 minut.
Rozmów było w sumie 61 minut.
Dodatkowe funkcje praktycznie nie używane.
Co ciekawe 15 minutowe połączenie powodowało spadek baterii o 5-6% a 29 minut tylko o 7%.

Test drugi.
Tryb sieci UMTS - ustawiony na sztywno j.w.
Operator: Orange.
W tej konfiguracji telefon wytrzymał: 49 h.
Rozmów nie było żadnych.
2 razy HR i instalowanie składników TUI.
Dodatkowe funkcje praktycznie nie używane.

Test trzeci.
Tryb sieci - moduł GSM wyłączony.
Czyli brak możliwości kontaktu ze światem.
W tej konfiguracji telefon wytrzymał: 106 h.
Dodatkowe funkcje praktycznie nie używane.

No cóż, ten test dowodzi, że Toshiba machnęła się i to znacznie podając wytrzymałość baterii w telefonie.
Dla porównania dodam, że w moim A636N bateria o pojemności 1300 mAh, po trzech latach ciężkiej służby, wytrzymuje tydzień.

Test czwarty.
Tryb sieci - GSM - ustawiony na sztywno.
Operator: Orange.
W tej konfiguracji telefon wytrzymał: 32 h.  :shock:
Rozmów nie było żadnych.
Dodatkowe funkcje praktycznie nie używane.
Oznaką nadchodzącego nieszczęścia było to, że już po 4 godzinach zostało tylko 80 % baterii.
Telefon od czasu, do czasu łapał EDGEa i pokazywał na ekranie E, ale przez większość czasu była tylko ikonka zasięgu sieci, bez identyfikacji prędkości.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 16:43:39 wysłana przez Dżej »

*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 09, 2009, 19:17:25 »
test baterii jest OK, mozna by jeszcze zrobić test całościowy (tak jak  modelu 910 na tym forum)
mistrzostwem świata natomiast byłoby porownanie np. z HTC Diamond wykazjując (chyba) wyższość tego pierwszego.


*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2009, 07:32:44 »
A propos testów, to właśnie objechałem do Pragi i z powrotem z Naviluxem na pokładzie - ale to historia na inny wątek.
Następne testy baterii porobię mając więcej wolnego czasu.  :grin: Na razie akord taki, że taczek nie ma kiedy załadować  :E.
W temacie porównania z HTC, jak masz pożyczyć sprzęt to ja bardzo chętnie.  :P
Ewentualnie zrób dokładnie takie testy jak ja i wrzuć na forum.
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2009, 07:39:03 wysłana przez Dżej »

*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 10, 2009, 15:50:19 »
A propos testów, to właśnie objechałem do Pragi i z powrotem z Naviluxem na pokładzie - ale to historia na inny wątek.
Następne testy baterii porobię mając więcej wolnego czasu.  :grin: Na razie akord taki, że taczek nie ma kiedy załadować  :E.
W temacie porównania z HTC, jak masz pożyczyć sprzęt to ja bardzo chętnie.  :P
Ewentualnie zrób dokładnie takie testy jak ja i wrzuć na forum.

poki co nie dysponuję żadnym z nich a nie mogę sie zdecydować ktory kupić - stąd moj post    :mrgreen:

*

Offline Dżej

  • **
  • 161
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: A636N + AP + 1GB & Toshiba G810 + Navilux + 2GB
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 11, 2009, 08:11:33 »
Zacznij od wypisania sobie za i przeciw, obu.
Dane znajdziesz tu: http://www.mgsm.pl
Potem przeprowadź test "Macajewa" czyli organoleptyczne oblukanie sprzętu w sklepie. Ja po tym teście skreśliłem HTC Touch 3G, bo na foniku zostały śliczne ślady moich paluchów i to nie tylko na ekranie ale i na obudowie.  :(
A nie miałem zamiaru przed i po każdym użyciu, polerować telefonu o rękaw koszuli.   Fuj!  :]
No i ciekawa sprawa ten HTC, do którego się przymierzasz, ma standardowo baterię 900 mAh i 16,5 dnia czuwania a Tosia ma 1530 mAh i tylko 10 dni. No cóż, mam Nokię 6288 z akumulatorkiem 1100 mAh i wytrzymuje mi do 5 -6 dni a mój Asus A636N ma 1300 mAh i trzyma tydzień, więc myślę, że ci od HTC puścili jeszcze większą ściemę niż spece z Toshiby.  :mysli:
Wiesz jak to jest w życiu, jak byś się nie obrócił to plecy zawsze z tyłu.  B)

*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 12, 2009, 11:04:39 »
ten system działa  :ok: zastanawia mnie tylko czy z 400Mhz, 128rom i 256ram to trochę nie za mało np. dla plikow video czy nawigacji,
ps. wątek dotyczy testu baterii ........oba modele posadają baterie  :mrgreen:

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 12, 2009, 16:48:47 »
Chyba na odwrót - 128MB ram i 256 rom  :shock: Do navi styknie nawet 64MB ram Proc qualcom-a też wystarczy
Ale wideo to oddzielny temat :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2009, 07:31:17 wysłana przez miba »

*

Offline jaroo5

  • *
  • 74
  • Sprzęt: Galaxy S9,
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 12, 2009, 22:22:52 »
Chyba na odwrót - 128MB ram i 256 rom  :shock:

specjalnie tak napisałem chcąc zbadać czujność forumowiczow :P
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2009, 22:25:46 wysłana przez jaroo5 »

*

Offline Jaglos

  • 7
  • Sprzęt: Toshiba g810
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2009, 09:59:49 »
z tymi video to roznie bywa, sciagnalem pare filmow w formacie avi, oczywiscie filmy w pelni legalne, chodzi o amv (anime music videos) no i wiekszosc z tych filmikow musialem przepuscic przez converter, bo obraz skakał, a dzwiek byl dobry, zmienilem rozdzielczosc na 320x240 i wszystko smiga teraz

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 18, 2009, 22:49:22 »
Przy moim uzytkowaniu bateria trzyma 12-14 godzin, czyli tragedia. Telefon przy intensywnym uzytkowaniu da sie rozladowac w 5h co czyni z niego telefon stacjonarny. A co do procesora to faktycznie jest za wolny, nie odpalisz se przecietnego filmu bez skompresowania go... Moim G810 jaraja sie wszyscy moi znajomi, szkoda tylko ze ja nie patrze na niego z takim podziwem.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 19, 2009, 09:25:19 »
Przy intensywnym użytkowaniu 5h to nie jest tragedia. Spróbuj pozmieniać ustawienia tak, by kiedy nie pracujesz był oszczędny. Np ustaw moduł telefonu w tryb GSM.

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 20, 2009, 16:28:31 »
Pierwsze co robie w kazdym telefonie to wylaczam mozliwosc przejscia na UMTS, jakies inne sugestie? Wytrzymanie 2 dni na 1 ladowaniu wydaje sie nieco egoztyczne, pozatym ilekolwiek bateria bedzie trzymala nie zmiena to faktu ze procesor jest za wolny G500 ktore wyszlo duzo wczesniej mialo lepszy procesor. Nie wiem co to za strategia cofania sie w rozwoju.

*

Offline miba

  • *****
  • 4050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Toshiba G900, doszedł x51v
Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 21, 2009, 13:03:19 »
Powiedzmy sobie szczerze - jak kupujesz telefonik z WM to kupujesz raczej PDA niż komórkę. Na g900 przykładowo 2 dni to norma. A u niektórych jeszcze mniej.
W dziale g900 globalbus podrzucił ustawienia stanów zasilania ( dałem tą propozycję do mojego cab-a z fix-ami do g900. Możesz sobie wypruć z xml-a ), które trochę mogą oszczędzić baterię. Możesz się pobawić. Klucz hklm\system\currentcontrolset\control\power\state o ile dobrze pamętam :P

Odp: g810 - żywotność baterii i opinie
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 21, 2009, 22:34:55 »
Heh, jednak najbardziej pradozerna aplikacja bylem ja sam :D  Teraz jak przestalem sie nia ciagle bawic to pod koniec dnia mam 60% wiec to juz bez problemu mozna zaakceptowac, nadal pozostaje sprawa odtwarzania filmow, teraz juz jest to praktycznie jedyna rzecz jaka psuje telefon.