SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange

  • 85 Odpowiedzi
  • 25982 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« dnia: Czerwiec 28, 2006, 11:49:59 »
Poniżej przedstawiam sposób na zrobienie backupu. Potem możemy już sobie dowolnie wgrywać I-mate'a i nie martwić się, że nie da sie wrócić. Trochę roboty jest, ale nie tyle, by przytłoczyło to Polaka, który jak wiadomo jak chce to potrafi. :)
Mam nadzieję, że opis jest dość dokładny i napisany w języku zrozumiałym dla każdego. Jestem anglistą więc sorry jeśli coś jest nie tak. W sumie temat możnaby przykleić to nie będzie tysięcy pytań o wgrywanie romu.
Swoją drogą jestem ciekaw za jaki czas ten poradnik znajdzie się na Allegro. :)

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za nieumiejętne wykorzystanie mojego opisu. Sam sprawdzałem go 2 razy więc napewno jest OK. PAMIĘTAJ, ŻE ROBIĄC BACKUP STRACISZ WSZYSTKIE DANE NA KARCIE MiniSD, WIĘC ZRÓB WPIERW BACKUP KARTY!!!

Jeśli ktoś akurat ma w domu jedną kartę 64MB to może po prostu trzymać na niej backup i odzysk będzie miał zawsze pod ręką. Sądzę jednak, że większość jak ja ma jedną większą kartę i nie poświęci jej na trzymanie backupu. Wtedy musimy zrzucić obraz romu na dysk.

Opis ten pasuje także do innych telefonów np. SPV C500. Jedyna różnica to rozmiar ROMu. Bez problemu można sobie zczytać dane z TTP i przeliczyć choćby za pomocą standardowego kalkulatora instalowanego razem z Windows (należy jedynie przełączyć sobie go na tryb "naukowy".

PO WGRANIU NOWEGO ROMU MOŻEMY MIEĆ ZNANY PROBLEM Z ODBLOKOWANIEM UPRAWNIEŃ. PROGRAM SDA-UNLOCK PISZE, ŻE TELEFONU NIE DA SIĘ ODBLOKOWAĆ, REJESTRU TEŻ NIE DA SIĘ EDYTOWAĆ. W TAKIM WYPADKU INSTALUJEMY PROGRAM HTC-UNLOCK NA TELEFON. WŁĄCZAMY GO, DAJEMY UNLOCK I ON SAM ZMIENIA REJESTR I JUŻ MAMY W PEŁNI SPRAWNY TELEFONIK.

Co potrzebujemy:
Sprzęt:
- Karta co najmniej 64MB i adapter do SD
- Czytnik kart (próbowałem się posilić prowizorką w formie aparatu cyfrowego, nie działa, choć może akurat u Ciebie się uda)
Programy
- Tera Term Pro potrzebny do zrobienia backupu na kartę
- ItsUtils potrzebny do zgrania romu z karty do pliku *bin oraz do ponownego wgrania do na kartę w wypadku przywracania starego romu.
- SPV-Services potrzebny do ustawienia SuperCID (111111), niestety bez tego w Tera Term Pro wyskakuje błąd o niedostatecznych uprawnieniach i nie zrobimy backupu. :(

Programy są darmowe. Można je ściągnąć pod tymi adresami:
HTC Unlock: http://www.spv-developers.com/forum/attachment.php?attachmentid=182&d=1131111305
SPV-Services: http://www.spv-developers.com/content/SPV-Services.zip
Tera Term Pro: http://arisme.free.fr/hacks/binaries/TeraTermPro_WinCE_USB.zip
ItsUtils: http://nah6.com/~itsme/download/itsutl050628.zip

Jak zrobić SuperCID (przypomnę jeszcze, że zmiana CID wiąże się z utratą gwarancji, ale ci którzy tu zaglądają chyba za bardzo się tym nie przejmują :) )
- Śgiągasz i rozpakowujesz archiwum.
- Plik cert.cab skopiuj na telefon przez AS i zainstaluj go
- Włącz program SPVServices i wybierz opcję CID Tool (Alpha), a następnie po prawej stronie wybierz Change CID. Po komunikacie możesz wyłączyć program.

Instrukcja wykonania backupu na kartę (Zanim ją wykonasz zrób backup karty MiniSD!!! Wszystkie dane będą wymazane!!!)
1. Wpierw należy wyłączyć ActiveSync, by nie rozpoznawał telefonu po podłączeniu. Można to zrobić na 2 sposoby. Jeden to wejść na AS i wybrać Connection Settings... z menu File i odhaczyć opcję Allow USB Connections. Drugi to dać Ctrl+Alt+Delete i zakończyć proces wcescomm.exe.
2. Wyłącz telefon i odłącz kabel USB.
3. Wciśnij przycisk aparatu cyfrowego i trzymając go włóż kabel USB.
4. Telefon automatycznie się włączy i powinieneś zobaczyć trójkolorowe menu z napisem USB w lewym dolnym rogu. Jeśli po raz pierwszy tak podłączasz telefon w engineering mode to Windows zainstaluje sobie sterownik USB (u mnie trwało to kilka sekund).
5. Włącz program Tera Term Pro (ttermpro.exe) i wybierz opcję USB w menu Serial. Jeśli wszystko jest OK powinieneś zobaczyć okno terminala z migającym kursorem.
6. W terminalu wpisujesz „r2sd all” (bez cudzysłowiów :) ) i dajesz enter. Cała operacja trwa niezwykle krótko. Sprawdź jeszcze tylko ile pisze przy Image Size (u mnie jest to 0x2970800, w bajtach 43452416).
7. Po wykonaniu backupu będziesz widział migający kursor. Teraz możesz bezpiecznie wyłączyć telefon, lub wpisać „ResetDevice”.
JAK SPRAWDZISZ CO JEST NA KARCIE ZOBACZYSZ, ŻE NIC NIE MA. KARTA JEST WYKRYWANA W WINDOWS JAKO NIESFORMATOWANA I TAK MA BYĆ. TERAZ NIC W NIEJ NIE KOP. PO WSZYSTKIM BĘDZIESZ MÓGŁ JĄ SFORMATOWAĆ.
To była łatwiejsza część zabawy. Jeśli backup trzymasz na dodatkowej karcie możesz pominąć następny krok, jeśli nie to zapraszam dalej.

Instrukcja zgrania obrazu romu na dysk.
Są różne sposoby zrzucenia dysku z karty na komputer, jednak czytałem, że zrzucanie bezpośrednio z telefonu jest trudniejsze i może zepsuć telefon więc kupiłem sobie zwykły czytnik kart (jeśli masz to w ogóle bez problemu, a jeśli nie to i tak się przyda, a koszt ewentualnego uszkodzenia telefonu jest niewart tych 20-50zł za czytnik).
Zanim zaczniesz zrzucać ROM musisz przywrócić ActiveSync do działania.
1. By zapisać rom na dysk musisz znać wielkość rom w bajtach. Rozmiar ten jest napisany w Tera Term Pro w postaci szesnatkowej. Nie wiem czy Orange PL nie robił jakichś różnych romów, ale u mnie było to 0x2970800 (czyli 43452416). Powinieneś coś takiego zobaczyć w TTP. Dla ciekawostki podam, że rom I-mate jest troszkę mniejszy (0x2870800=42403840) może też dlatego jest nieco więcej miejsca.
2. Wyjmij kartę MiniSD z telefonu i włóż ją do adaptera (jakieś x-in-1, lub w formie pendrive’a na karty SD)
3. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to ściągnij i rozpakuj archiwum ItsUtils.
4. Otwórz komendę Uruchom… z Menu Start w Windowsie.
5. Ponawiguj do miejsca gdzie rozpakowałeś ItsUtils, wejdź do katalogu build i wybierz pdsread.exe
6. U mie komenda jest taka psdread X: 0 43452416 OrangePL.bin
X wymieniasz na literę swojego czytnika z włożoną kartą SD. Oczywiście możesz sobie wstawić inną nazwę niż OrangePL.
U mnie w menu Uruchom wygląda to tak (Katalog mam na pulpicie):
 "C:\Documents and Settings\Mike\Pulpit\ItsUtils\build\psdread.exe" I: 0 43452416 OrangePL.bin
Naskasz OK i po chwili masz już zrzucony obraz na dysk (w katalogu ItsUtils\build).
To tyle. Sprawdź jeszcze tylko czy wielkość w bajtach to faktycznie te 43452416 (41.4MB)
Teraz możesz sobie sformatować kartę MiniSD.

Instrukcja odzysku starego romu. ZNOWU BĘDZIE WYMAZANA CAŁA KARTA WIĘC PONOWNIE PRZYPOMINAM O ZROBIENIU BACKUPU!!!
1. Wyjmij kartę MiniSD z telefonu i włóż ją do adaptera.
2. Otwórz komendę Uruchom… z Menu Start w Windowsie.
3. Ponawiguj do miejsca gdzie rozpakowałeś ItsUtils, wejdź do katalogu build i wybierz pdswrite.exe
4. Komenda to psdwrite X: nazwaromu.bin in the command prompt window. X wymieniasz na literę swojego czytnika z włożoną kartą SD.
U mnie w menu Uruchom wygląda to tak (Katalog mam na pulpicie):
 "C:\Documents and Settings\Mike\Pulpit\ItsUtils\build\psdwrite.exe" I: OrangePL.bin
5. Po wgraniu romu na kartę włóż ją do telefonu.
6. Wciśnij przycisk aparatu cyfrowego i trzymając go włóż kabel USB.
7. Telefon automatycznie się włączy, ale zanim zobaczysz trójkolorowe menu telefon zapyta cię czy chesz odzyskać rom. Jeśli chcesz to zrobić naciskasz na przycisk zwiększania głośności. Operacja odzysku potrwa niedługo, potem już tylko restart i znowu stary dobry polski Orange.
Jeśli nie zdążysz nacisnąć przycisku zwięszkania głośności w 5 sekund nie martw się. Jak pokaże się trójkolorowe menu po prostu wyłącz telefon i przejdź przez punkt nr 7 jeszcze raz.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2006, 12:08:44 »
ej a moglbys zalaczyc gdzies backup swojego romu??? czy mi on nie zapsuje telefonu jak go wgram???

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2006, 12:11:20 »
Cytat: "Mathias1991"
ej a moglbys zalaczyc gdzies backup swojego romu??? czy mi on nie zapsuje telefonu jak go wgram???

Niestety nie mam gdzie. Poza tym właśnie lepiej sprawdzić na swoim telefonie ile on zajmuje (na wszelki wypadek). Łatwo można sprawdzić ile ma twój rom. Włączasz Tera Term Pro, ale w środku masz kartę 32MB. TTP zacznie robotę, ale napisze, że jest za mała i poda jej rozmiar jak i rozmiar obrazu romu.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2006, 12:37:53 »
moglbys go zamiescic np. na rapidzie ale czy ten rom moze uszkodzic telefon??

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2006, 13:08:29 »
Cytat: "Mathias1991"
moglbys go zamiescic np. na rapidzie ale czy ten rom moze uszkodzic telefon??


Może zamieszczę go wieczorem, bo teraz muszę wyjechać z domu. Nie wiem czy jest jakaś możliwość zepsucia. Logicznie myśląc wgrywamy przecież to co firmowo wgrał nam Orange.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2006, 13:13:41 »
no tak to wieczorkiem zamiesc linka. pozdro4you

*

Offline Pele^^

  • ****
  • 588
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.pele.go.pl
  • Sprzęt: °SE_W995 °NDS_Lite
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2006, 15:39:17 »
dobry temat do przyklejenia  ;)
°Sony Ericsson W995 + R1HA035 CID 81 RED + RODRIGUEZ HDX 3.0 FINAL + Sennheiser MX 760 + Sandisk MemoryStick Micro 8GB 
°Nintendo DS Lite + EDGE DS + Kingston MicroSD 2GB

... T-Mobile SDA -> SPV C600 -> SE D750i -> SE K550i - SE K810i -> SE W995

*

Offline orjan

  • 33
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 28, 2006, 19:16:34 »
Do tego tematu dołożę też swoje trzy grosze. Pod linkiem: http://*********** jest paczka programów dla smartphone a w niej Sprite.Backup.v2.1.1268
z dopalaczem. Zrobiłem nim backup bez żadnych problemów i załadowałem zgodnie z załączoną instrukcją . I chodzi fonek bez żadnych grymasów. Powodzenia

*

Offline R.E.D.

  • ***
  • 484
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 28, 2006, 20:02:38 »
Cytat: "Michel"
Nie wiem czy jest jakaś możliwość zepsucia. Logicznie myśląc wgrywamy przecież to co firmowo wgrał nam Orange.


a sprawdzales ten sposob u siebie? ja zrobilem backup, ale z karty wiec nie sprawdzalem robic img na hdd  :worried:

jesli chodzi o wielkosc to potwierdzam - u mnie jest dokladnie tyle samo

jeszcze jedno a propos czytnika - wg mnie wystarczy uzyc wm5torage  :))

p.s. tak zaczalem sie zastanawiac, ze gdzies w logu z ttp bedzie dokladna wielkosc romu, ale nie bylem pewien  :( wiec dzieki za rozwianie watpliwosci  :O~

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 28, 2006, 20:53:56 »
ej to niech ktos zalaczy gdzies swoj backup bo mi by sie przydal

*

Offline R.E.D.

  • ***
  • 484
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2006, 21:06:36 »
Cytat: "Mathias1991"
ej to niech ktos zalaczy gdzies swoj backup bo mi by sie przydal


cierpliwosci  ;)  nie zalacze czegos co nie jest sprawdzone. na razie nie jestem w stanie sformatowac karty  :mysli: musze ja sformatowac dla pewnosci, ze zobacze ja pusta i rom z dysku rzeczywiscie bedzie skopiowany na karte  :))

jak tylko to mi sie uda to puszcze w obieg  ]:>

edit:

dziala  >:)  

tutaj podaje linka do darmowego kalkulatora gdyby ktos chcial policzyc wielkosc swojego romu  ;) :
http://k0pper.republika.pl/prg/kalkulat.rar

a tu rom :
http://www.uploading.com/?get=MG07DIY0

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2006, 23:44:48 »
Oto link do ściągnięcia ROMu:
http://rapidshare.de/files/24409337/OrangePL.bin.html
Teraz tylko zostaje ostatnia część roboty.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2006, 23:47:50 »
Cytat: "R.E.D."
nie zalacze czegos co nie jest sprawdzone. na razie nie jestem w stanie sformatowac karty  :mysli: musze ja sformatowac dla pewnosci, ze zobacze ja pusta i rom z dysku rzeczywiscie bedzie skopiowany na karte


Nie ma problemu sprawdzić, czy coś jest. Bo jeśli poprawnie to zrzucisz to karta będzie widziana w Windows, czy też w aparacie cyfrowym i telefonie jako niesformatowana. No i jeśli byłoby coś nie tak to nie zawoła ci o przywrócenie ROMu z karty.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

*

Offline R.E.D.

  • ***
  • 484
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 29, 2006, 00:20:56 »
heh widze, ze mnie uprzedziles podczas wysylania romu  ;)

jeszcze teraz wykombinuj jak powrocic do normalnego cidu  :P

i jak mozesz to powiedz czy testowales rom aku-2 i czy zauwazyles jakies roznice bo nie wiem ktory wgrac  :worried:

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2006, 01:28:14 »
Mam wgrany najnowszy rom do SP5 i poza tym, że wolałbym już te animacje z Orange niż napis I-mate są 2 ważne zalety nad romem Orange. Nie pada mi TomTom jak mam włączone POIs i wchodzą na IE niektóre stronki, które na starym romie nie wchodziły. Net trzeba wklepać ręcznie, ale chodzi. Angielski AKU2 nie ma polskiego języka co nie jest dla mnie problemem, ale bolałby mnie brak naszego T9. A te 2 rzeczy mam w romie od I-mate.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 29, 2006, 01:29:54 »
Cytat: "R.E.D."
jeszcze teraz wykombinuj jak powrocic do normalnego cidu

Jeśli dobrze gdzieś przeczytałem to da się bez problemu wrócić, ale trzeba go sobie przed zmianą zapisać. Ja sobie to zrobiłem choć nie zależy mi bo gwarancji już na telefon nie mam.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

*

Offline R.E.D.

  • ***
  • 484
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 29, 2006, 09:38:52 »
Cytat: "Michel"

Jeśli dobrze gdzieś przeczytałem to da się bez problemu wrócić, ale trzeba go sobie przed zmianą zapisać.


ja zawsze zapisuje cos potencjalnie waznego  ;) , a gwarancje wlasnie mama - po to mi byl rom oryginalny. jeszcze tylko cid pozostawia dosc znaczny slad  :P

Cytat: "Michel"
wchodzą na IE niektóre stronki, które na starym romie nie wchodziły

w aku-2 jest w ie dodana obsuga ramek  :) , ale.... ja nie korzystam z ie w telefonie  :(

a czy zauwazyles jakas rozniece w np zapchanej pamieci lub szybkosci?

p.s. jesli chodzi o i-mate`owskie rzeczy to tylko start trzeba by zmienic, bo logo htc i zamykanie systemu zmienia sie wraz z odpowiednim skinem (teraz uzywam vista aurora i sa tez zmienione wszystkie ekrany takie jak menu, wykrzyknik, dzwonienie itp - polecam). dodam, ze podczas instalacji jakiegokolwiek skina zmieniajacego ekrany na orange zawsze konczylo sie brakiem konczacego i kazdy off telefonu wygladal jak zawiecha :S . zauwazylem, ze brak animacji przy zamykaniu pozwala o wiele szybciej wylaczyc telefon  :)) . niestety poczatkowy screen trzeba zmieniac przy uzyciu edytora hex i wgrywania romu, wiec juz jest wiecej zabawy  :(

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 29, 2006, 12:28:44 »
a jak to wgrac jak mam juz rom na dysku bo probuje z Instrukcja odzysku starego romu, ale mi to nie wychodzi bo gdy wlaczam bootladera na telefonie  sie nie dzieje

*

Offline R.E.D.

  • ***
  • 484
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 29, 2006, 12:59:46 »
Cytat: "Mathias1991"
a jak to wgrac jak mam juz rom na dysku bo probuje z Instrukcja odzysku starego romu, ale mi to nie wychodzi bo gdy wlaczam bootladera na telefonie  sie nie dzieje


wybacz, ale nie bardzo rozumiem, w ktorym miejscu wymiekasz  :P opis jest bardzo dokladny i chyba wszystkie watpliwosci wyjasnia  :mysli:

rom musi byc na karcie - i to nie w formie pliku bin  ;) (jesli o to chodzi)

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 29, 2006, 14:19:29 »
oto chodzi. w jakim formacie musi byc plik?? sorki za te pytania ale telefonik mam dopiero tydzien

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 29, 2006, 15:08:33 »
Cytat: "Mathias1991"
oto chodzi. w jakim formacie musi byc plik?? sorki za te pytania ale telefonik mam dopiero tydzien


Plik musisz wgrać za pomocą polecenia pdswrite x: nazwaromu.bin, gdzie X: to nazwa ścieżki do karty pamięci w czytniku.
Ta operacja zapisze ci rom w postaci RAW (surowej). W czytniku karta będzie widziana jako niesformatowana!!! Nie ma możliwości przywracania z pliku *.bin.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 29, 2006, 15:19:46 »
juz mam ale gdy chce przywrocic rom pojawia sie komuniakat: Not allow update!  
Czy do wgrywania backupu trzeba usunac blokade CID???
Ej nie moge teraz sformatowac karty
komunikat:System windows nie byl w stanie zakonczyc formatowania

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 29, 2006, 18:00:31 »
Pewnie tak. Jako, że ja zmieniałem CID na samym początku to nie miałem takiego problemu. Ogólnie CID zmienia sie po to, by móc wgrywać różne ROMy. A co do formatowania karty to ja osobiście nie miałem problemu. Używam czytnika Apollo AX-17. Sprawdziłem jeszcze na cyfrówce i też nie było z tym problemu.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 29, 2006, 18:03:41 »
karta na pewno nie jest uszkodzona bo rom moge zapisac i odczytac normalnie ale nie moge wejsc w karte anie jej sformatowac

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 29, 2006, 19:30:42 »
Nie cyknęło ci się może przypadkowo zapezpieczenie zapisu, albo coś? Spróbuj sformatować w aparacie cyfrowym albo innym urządzeniu. Do tej pory na żadnym forum (UK i USA) nikt nie zgłaszał takiego problemu.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 29, 2006, 19:56:39 »
juz sformatowalem jakims programem ale ciagle rom jest na karcie bo normalnie go zczytuje

*

Offline R.E.D.

  • ***
  • 484
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 29, 2006, 20:10:47 »
Cytat: "Mathias1991"
juz sformatowalem jakims programem ale ciagle rom jest na karcie bo normalnie go zczytuje


niemozliwe

jesli jest rom - nie mozna odczytac karty bo nie jest w formacie fat, wiec ani windows z pcta, ani z komorki go nie widzi  ;)

po wpisaniu psdwrite w windowsie nie moze byc nic widoczne na karcie i mi wyskakuje komunikat, zeby wlozyc dysk  - wtedy jest ok :)

cid musi byc zmieniony zeby wgrywac starsze romy  :)

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 29, 2006, 21:39:15 »
a da sie jakos zrobic kopie cida i pozniej go wgrac??? karte mam widoczna i sformatowana ale jak odpalam tela w bootloaderze to pisze czy chce uaktualnic rom i normalnie zczytuje rom tak jak napisalem w poprzednim poscie, a katre mini sd mam calo wolna. A ty jak sformatowales karte???Ej jak juz masz zdjety cid to zobacz czy jak wgrasz rom Michaela to czy wszystko bedzie dzialac??? lub niech michael wgra rom reda

*

Offline Michel

  • **
  • 183
  • HTC HD2
SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 29, 2006, 22:17:35 »
Teraz niestety nie mam czasu na robienie ponownego backupu mojej karty. Za tydzień wyjeżdżam do pracy na Wyspy i mam kupę roboty z wyjazdem.
Jeśli dobrze pamiętam to w SPV-Services jak dasz CID Tool to po prawej wyświetla sie okienko z danymi aktualnego CID i jeszcze coś tam. Dopiero tam jest przycisk Change CID. Więc możesz go sobie spisać. Z tym, że ja się nie bawiłem w przywracanie CID, bo i po co.
HTC HD2
HTC Hero
TomTom Go 920T

SPV C600 i inne opis wykonania backupu polskiego romu Orange
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 29, 2006, 22:37:03 »
Witam!
Mam maly problem z zapisaniem romu na karcie minisd,
karte ma w zewntrznym czytniku, winada widzi karte.
Tak wyglada mija sciezka
"C:\Documents and Settings\p\Pulpit\BECKAP romu\itsutl050628\build\psdwrite.exe" G:OrangePL.bin   po nacisnieciu uruchom wyskakuje na 1 sekunde okienko dosowe i nic sie nie dzieje, karta jest czysta.
Co robie zle, mam winde xp moze tu jest problem?

pozdrawiam