topaz zawiesza się przy włączaniu ( białe tło z logiem htc )

  • 4 Odpowiedzi
  • 4456 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Witam.
Mam problem z telefonem. Posiadam htc diamonda 2 na którym w żaden sposób nie mogę wgrać sytemu. Telefon zawiesza się po ok 5 sek od naciśnięciu włącznika. Najpierw jest białe tło z dużym zielonym napisem htc, a później dochodzą jeszcze cyfry w lewym dolnym rogu. Da się wejść w tryb bootloader ale nie da się naprawić w żaden znany mi sposób urządzenia.

Jedyna instalacja jaka rusza to wgrywanie RUU_Topaz_S2_HTC_WWE_EastEurope_2.53.479.3_Radio_Signed_Topaz_61.44etc.25.35_4.49.25.91_Ship ze strony sunnysoft jednak i w ten sposób nie da się naprawić urządzenia.
Przy 8% telefon się resetuje a system powiadamia o odłaczonym urządzeniu jednak po restarcie powraca do tych 8%. Przy 16% stoi dłużej niż przy pozostałych jednak przechodzi dalej aż do 100%. pda phone rom update utility informuje o zakończonej powodzeniem instalacji, jednak telefon po restarcie dalej zawiesza się na białym logo z napisem htc i cyframi na dole.
W trybie bootloader w drugiej linijce widnieje napis spl-2.51.000.
Przez active sync nic nie mogę wgrać z wiadomych powodów (telefon nie włącza się).
Szukałem odpowiedzi na wielu forach i w wielu wątkach jednak nie znalazłem rozwiązania tego problemu.

Gdyby ktoś znał sposób na ww bolączkę byłbym bardzo wdzięczny.
Z góry dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2013, 23:44:52 wysłana przez janusz33 »

*

Offline Antej

  • Ekspert HTC Blueangel
  • ******
  • 3005
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: topaz zawiesza się przy włączaniu ( białe tło z logiem htc )
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2013, 10:29:11 »
Pewnie Cidlock, czyli  jednie wejdzie ROM z ktorym kupiono telefon w salonie

Odp: topaz zawiesza się przy włączaniu ( białe tło z logiem htc )
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2013, 12:10:50 »
to znaczy że powinno dać się zainstalować system w dokładnie takiej wersji z jaką wyszedł?
dodam jeszcze, że system dla innego regionu np. portugalii oraz inne nie chciał się wcale instalować. przy instalacji tego z sunnysoftu dla wschodniej europy pojawiał się problem opisany w pierwszym poście

*

Offline tomaszkap

  • *****
  • 8899
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mój avatar to Sawyer
  • Sprzęt: Samsung Galaxy A52 5G
Odp: topaz zawiesza się przy włączaniu ( białe tło z logiem htc )
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2013, 18:24:18 »
Kolega Ci już napisał w czym problem, wystarczyło trochę poczytać przed wgraniem. Masz Cidlock, żeby wgrywać inne ROMy musisz wgrać HardSPL, ale dopiero jak wrócisz do stanu początkowego. Instrukcja wgrywania jest w wątku podpiętym, trzeba było od tego zacząć.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2013, 18:26:32 wysłana przez tomaszkap »
Było:Asus A696->SPV M650->Nuvifone M20->i5700->Kaiser-> SGSI,SGSII,SGSIV,Huawei,PALM Centro, Xiaomi Mi Mix 2s, Samsung Galaxy J4, Xiaomi Redmi Note 4 64/4 GB, Huawei P20 ProRealme 8Pro/8GB/128GB, Samsung A52s/A54 5G

Odp: topaz zawiesza się przy włączaniu ( białe tło z logiem htc )
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2013, 01:58:42 »
telefon dostałem od wujka który nieumiejętnie wgrywał noszego softa, tylko baterię musiałem dokupić. sam posiadam diamonda 1 na którego wgrałem manila rewolution. jednak problem z topazem okazuje się zbyt pogmatwany, dlatego proszę o pomoc na forum


udało się naprawić telefon.
pomogło formatowanie poprzez MTTY.
dziękuję wszystkim biorącym udział w dyskusji.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 19:22:28 wysłana przez janusz33 »