Topaz - Rysik i problem z samowzbudzaniem - Wada fabryczna ?

  • 3 Odpowiedzi
  • 1175 Wyświetleń

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Topaz - Rysik i problem z samowzbudzaniem - Wada fabryczna ?
« dnia: Czerwiec 07, 2009, 23:54:05 »
W moim egzemplarzu występuje taki feler. Telefon w losowych przypadkach wybudzał się. Objawy były takie same jak przy wyciąganiu rysika. Czyli włączał się samoistnie, albo w trakcie rozmowy włączał się notatnik.  Stąd moje obserwacje poszły w kierunku rysika. Okazało się to jak najbardziej słuszne.

Generalnie wygląda to tak:
Wkładamy rysik  do silosa. Używamy sobie telefon przez jeden dzień, nie używając rysika. I zaczynają się dziwne załączenia (najczęściej nawet o tym nie wiedziałem).
Np. telefon w kieszeni, wyciągam a tu już powciskane coś na ekranie. Raz miałem nawet samoistne wybranie połączenia. Efekt można przyspieszyć, wstrząszając lub lekko stukając telefonem od strony rysika. Gdy zbadalem zjawisko  to  okazuje się, że telefon dochodzi do takiego momentu, że wystarczy lekkie ściśnięcie obudowy, albo dotknięcie ekranu w okolicy czerwonej słuchawki, aby się wzbudził. Po wyjęciu rysika sprawa znowu ustepuje na jakiś czas, ale wraca. Technicznie wyglada to tak jakby czujnik iskrzył, albo był zimny lut.

Bardzo proszę o informacje czy w waszych egzemplarzach tego nie stwierdzacie, bo może są to symtomy wady fabrycznej.

pzdr

*

Offline Scottti

  • *
  • 75
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: HTC Legend
Odp: Topaz - Rysik i problem z samowzbudzaniem - Wada fabryczna ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 08, 2009, 00:29:00 »
Nie stwierdzam w swoim, a domownicy korzystają z trzech różnych Diamondów 2, napewno sprawa kwalifikuje się do naprawy w serwisie. Jest uszkodzony czujnik o którym piszesz.

*

Offline gomez.pl

  • ***
  • 471
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sprzęt: Galaxy S (root), LEO
Odp: Topaz - Rysik i problem z samowzbudzaniem - Wada fabryczna ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2009, 10:07:59 »
potwierdzam, u mnie rowniez nie zauwazylem podobnych objawow.
HTC HD2: Dorimanx
Samsung Galaxy S: Cyanogen Mod v9 stable

*

Offline WZ

  • **
  • 114
  • Sprzęt: HTC Topaz, IPhone 4.
Odp: Topaz - Rysik i problem z samowzbudzaniem - Wada fabryczna ?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2009, 15:52:17 »
U mnie też wszystko OK. A zatem to raczej wada tego egzemplarza